Skocz do zawartości

piotrek1

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez piotrek1

  1. piotrek1 odpowiedział(a) na bodziotg77 temat w E39
    Witam bodzio z 5er spowrotem :) . Dziwna sprawa z tym stukaniem że zaczęło sie dopiero po wymianie, może ci czegoś nie dokręcił. Mechaniorowi najprościej wytłumaczyć że to dwumasa. Czy masz jeszcze jakieś objawy np. szarpanie pedałem sprzęgła przy ruszaniu ?
  2. Wydaje mi się że lift był w marcu 2007 .Tu sobie popatrz http://www.e60.net/information/options/engines/
  3. Zgadzam się - linka w 90% pęka przy uchwycie do otwierania w kabinie. A wyciąganie nerek od przodu = ich uszkodzenie
  4. Pas przedni pasuje, chłodnica nie ( do diesli inna ) wentylator nie ( do diesla inny,różni się wtyczką ) Poprawiłem - różnica to tylko wtyczka zależnie od rocznika - sprawdziłem dokładnie
  5. W tym temacie jest V44 pobierz ten - jest łatwy w instalacji nie to co V39
  6. W tym temacie jest V44 pobierz ten - jest łatwy w instalacji nie to co V39
  7. Jeżeli już to tylko to od Alpine http://www.allegro.pl/item544984812_bmw_e39_x5_oryginal_business_cd_alpine_idealne.html#gallery
  8. Musisz wyjąć kratkę wentylacji i powinno wyjść - jeżeli masz 16:9 jeżeli 4:3 to musisz jeszcze zdjąć pokrętło głośności i tam przesunąć taka mała blaszkę
  9. Wydaje mi sie że chodzi o numer 17 na tym rysunku http://bmwfans.info/original/E34/Lim/520i-M50/ECE/L/M/1993/02/mg-64/ill-64_0121/#21 Lub ten szkic nr 7 i 10 http://bmwfans.info/original/E34/Lim/520i-M50/ECE/L/M/1993/02/mg-64/ill-64_0599/#9 nie mam niestety pewności
  10. Kratkę jest wyciągnąć bardzo ciężko, ja przy wyjmowaniu połamałem i musiałem kupić nową.Według mnie nie jest to wina kratki ale właśnie elektrozaworków.Kratka ma tylko jedna linkę która idzie od regulacji ciepło zimno i idzie ona do dżwigni ,którą możesz zobaczyć demontując schowek i małą osłonę.Jeżeli by to była wina kratki regulacja nie działała by na obie strony,Przyjrzyj się zaworkom . Żeby wyjąć kratkę trzeba pod nią wcisnąć coś cienkiego ,są tam ząbki i wtedy pociągnąć - mi się nie udało
  11. Dużo BMW tak ma ,mój szwagier miał takie objawy, nie pomogło nic - dopiero wymiana modułu radia załatwiła sprawę.Moduł masz w bagażniku po lewej stronie koło zmieniarki.Spróbuj jeszcze odczepić od niego kable i przeczyścić - może u ciebie pomoże.
  12. Nie wiem, ja wymieniam mniej więcej raz na rok.20 miesięcy to prawie dwa lata - myślę że wymiana nie zaszkodziła :)
  13. Też mam M52 i u mnie według TISu olej wymienia się w zakresie między 8 a 24 tysiące km :shock: .Ja robię wymianę co 12 tyś. nawet jak świecą jeszcze 2 cegiełki.Zdarza się też że jedna cegiełka gaśnie po 1500 km, a druga po 5 tys.Jest to zależne od stylu jazdy i pewnie też jakości oleju lub innych czynników.Słyszałem że komp tez liczy ile zużywasz paliwa i też na tej podstawie coś wylicza - ile w tym prawdy nie mam pojęcia
  14. A możliwe, możliwe :) ale nie przypominam sobie żebym to instalował :?
  15. Mi dziłają ,musisz korzystać z przeglądarki Internet Explorel na mozilli i operze nie działa. Zainstaluj Jave moze nie masz - wtedy też nie ruszy http://java.com/pl/download/index.jsp
  16. Nr 1 - tak jak wyżej 2 - przełącznik świateł hamowania 3 - błąd lewej poduszki bocznej ,powietrznej, 4 - przełącznik pasów bezpieczeństwa - pasażer 5 - nie wiem Opisu do CS raczej nie znajdziesz - trzeba interpretować samemu
  17. Łap :D http://wds.qclt.com/ działa tylko na Internet explorel i są to schematy serwisowe Bmw online.
  18. Wpisz tu VIN i wszystkiego sie dowiesz http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi
  19. U mnie jest tak samo,że wyskakuje mi na początku błąd o słabym napięciu aku,chodziaż ono jest dobre.Mam nowy aku.Jakby ktoś odnalazł tą procedurę meldowania aku,poproszę o info
  20. Błąd będzie zawsze po włożeniu diody,moduł świateł sprawdza oporność i na tej podstawie wywala błąd.Kiedyś słyszałem że komputerowo można wyłączyć sprawdzanie żarówek przez moduł LCM
  21. piotrek1 odpowiedział(a) na Den temat w E34
    Powinna zgasnąć sama
  22. Masz tu pa angielsku, na dole strony http://www.bimmernav.com/software.htm
  23. Kolega miał podobny przypadek,ale w e39 z tym że jemu tez czasami cięzko odpalała - winę miał czujnik położenia wału
  24. Nie no to ze nie jest to naprawa to można się zorjętować ..... Ale za to jest jakieś rozwiązanie , bo skoro nikt nie wymienia końcówek mocy to przynajmniej można je jakoś ominąć .Co chyba jest lepszym pomysłem niż naprawa/kupno Pytanie zostaje jedynie czy jeśli wyprowadzi się ten sygnał wystarczy dobrać zmacniacz i będzie hulać :) Powinno hulać ,aby nie za mocny wzmacniacz.Mojego szwagra tez spotkała awaria BM24 ( zanikał bez powodu dzwięk ) wkurzył sie i kupił bm 54 do tego zmiana kostek i wyszło 1400 zł
  25. Na tym forum ,nie jest pokazana naprawa tylko niemiaszki wyprowadzają sygnał sprzed końcówek mocy na dodatkowy wzmacniacz i kable RCA ( po prostu wyprowadzają kable chinc ) tak jak pisze kolega wyżej ziomek miał i tak za mocny wzmacniacz na ten zabieg Co do róznicy BM54 A BM24 podstawowa taka że jedno ma okrągłe piny a drugie płaskie,kolejna taka że jakby ktoś chciał mieć w kabinie monitor 16:9 z CD to musi mieć radio BM 54

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.