Treść opublikowana przez piotrek1
-
BC wyświetla PROG?
Żaden wyświetlacz, on ma zwykłe radio i po prostu nie wie jak ustawić, podałem mu linka do instrukcji. przepraszam Piotrku1 juz sie nie bede wiecej udzielal!!! :twisted2: Nie o to chodzi ziom, nie czytasz dokładnie tematu :norty:
-
BC wyświetla PROG?
Żaden wyświetlacz, on ma zwykłe radio i po prostu nie wie jak ustawić, podałem mu linka do instrukcji.
-
BC wyświetla PROG?
No to po prostu pokasowały się ustawienia, raczej nic się nie popsuło. Poczytaj instrukcję i dojdziesz do wszystkiego, tam jest tez o ustawieniach BC
-
BC wyświetla PROG?
Według mnie wszystko masz po prostu nie poustawiane, pewnie odłączałeś aku i się wyzerowało, tu masz instrukcję obsługi po polsku http://rapidshare.com/files/165401175/Instrukcja_obslugi_BMW_E39_PL_up_by_dunaj2.rar nacisnij na free user poczekaj czas i download kasuje się na wyswietlaczu od radia nie dzwignią
-
BC wyświetla PROG?
no i tak jest..ale jak przytrzymam wyskakuje mi PROG. W radiu wybieram co ma się pokazywać...i tylko pokazuje się. NIc nie mogę zerować np. spalanie? dystans..też? są tylko kreski poziome? kreski poziome są, ale jak stoisz i w tym czasie wyzerujesz, jak już ruszysz powinno zacząc wskazywać
-
Aktywacja-sensor deszczu
Car softem na bank nie, jak już to INPA lub GT1 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=74640&highlight=inpa http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=65259&highlight=inpa no...dobrze,lae muszę czujnik aktywować? sam nie aktywuje się? teraz dziala tylko zwykła czasówka. Podejrzewam że tak - musisz aktywować
-
BC wyświetla PROG?
Prog. oznacza że możesz sobie ustawić funkcje na BC w licznikach które mają ci się uruchamiać poprzez naciśnięcie przycisku na dzwigience. Tzn. zapala się program i wybierasz z wyświetlacza radia co cie interesuje i zatwierdzasz przyciskiem. Tak to powinno sziałać
-
Aktywacja-sensor deszczu
Car softem na bank nie, jak już to INPA lub GT1 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=74640&highlight=inpa http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=65259&highlight=inpa
-
INPA
Sprawdziłem w Inpie i po niemiecku jest to opisane jako SICHERHEITS MODULE ( moduły bezpieczeństwa ) i tam są wszystkie poduszki ,nie są już opisane jako Airbag.
-
Świeci się ciągle ASC
Serwis, jakieś 50 zł
-
Świeci się ciągle ASC
Popraw linkę na - może spadła, często to się dzieje. Nr 3 http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/Sedan/Europe/520i-M52/LHD/M/1997/december/browse/fuel_preparation_system/throttle_actuator_ads_2/
-
Inspekcja - kasowanie raz jeszcze jedno pytanie statystyczne
Totalna bzdura - kolejny naciągacz. Nawet Auto data podaje poprzez zwieranie pinów jako metodę całkowicie bezpieczną.
-
Inspekcja - kasowanie raz jeszcze jedno pytanie statystyczne
Funkcja kasowania przyciskami na liczniku działa TYLKO od rocznika 2000 czyli po lifcie. Wcześniejsze modele tylko poprzez gniazdo diagnostyczne zierając np 9 - 17 lub tak jak ja robię 7 i masa nadwozia INFO http://www.maxbimmer.pl/artykuly/kasowanie-inspekcji-bmw.shtml
-
wymiana klocków przód
Zgadza się - nie trzeba odkręcać całego zacisku tylko tak jak kolega napisał. Druga sprawa nie musisz odkręcać tego plastiku z wtyczkami, tylko po prostu ją otworzyć wyjąc wtyczkę i wyczepić kabel
-
Wentylator klimatyzacji
No widzisz, ale włączy się zawsze - po prostu przy niskiej temp. zew. wiatrak od razu nie startuje ponieważ układ jest studzony zimnym pow. z zewnatrz. Wentylator załączy się dopiero, kiedy ciśnienie i temp. w układzie przekroczą zaprogramowane wartości
-
Wentylator klimatyzacji
Klima włączy sią zawsze , nie ważne od temp. zew. z tym że jak jest poniżej 0 stopni to nie od razu włączy się wentylator z przodu. Przy tej pogodzie co teraz wentylator z przodu powinien ruszyć od razu ( pewnie masz uwalony - standard w E39 ). Ewentualnie masz za mało gazu - ale myślę że nie. Jeżeli gazu by nie było wcale czujnik ciśnieniowy nie pozwoli uruchomić ci klimy żeby nie uszkodzić sprężarki. Zaworek do nabijania klimy jest na rurce przy prawym filtre kabinowym. Ewentualnie sprawdz jeszcze bezpieczniki w schowku i głeboko pod schowkiem odpowiadające za wentylator. Wentylator też możesz sprawdzić na krótko , z przodu auta koło lampy jest kostka z grubumi 4 kablami ,ale nie pamietam kolorów i który za co odpowiada ( brązowy chyba minus ) Klima nie włączy się zawsze nawet jest tak napisane w instrukcji, że ponizej 5 stopni nie działa. U mnie wentylator włącza się powyżej 10 stopni. Możesz mi podać stronę z twojej instrukcji - bo w mojej nic takiego nie ma. Ja u siebie klimę mogłem włączyć przy około -7 i działała - nie chodzi tylko wtedy wentylator i to jest normalne.
-
Wentylator klimatyzacji
Klima włączy sią zawsze , nie ważne od temp. zew. z tym że jak jest poniżej 0 stopni to nie od razu włączy się wentylator z przodu. Przy tej pogodzie co teraz wentylator z przodu powinien ruszyć od razu ( pewnie masz uwalony - standard w E39 ). Ewentualnie masz za mało gazu - ale myślę że nie. Jeżeli gazu by nie było wcale czujnik ciśnieniowy nie pozwoli uruchomić ci klimy żeby nie uszkodzić sprężarki. Zaworek do nabijania klimy jest na rurce przy prawym filtre kabinowym. Ewentualnie sprawdz jeszcze bezpieczniki w schowku i głeboko pod schowkiem odpowiadające za wentylator. Wentylator też możesz sprawdzić na krótko , z przodu auta koło lampy jest kostka z grubumi 4 kablami ,ale nie pamietam kolorów i który za co odpowiada ( brązowy chyba minus ) Jeszcze mi się przypomniało że możesz załączyć wentyl. poprzez czujnik temp. w chłodnicy, odpinasz do i podajesz na każdy z pinów prąd, poinny ruszyc dwa biegi - jak nie to na bank uwalony
-
INPA
Ok, dzięki bardzo wszystko kumam :wink:
-
srodkowa kratka nawiewu
Ja to wyciągałem i była męka na maxa, musisz z dołu tej kratki wcisnąć cos cienkiego np. kartę telefoniczną i próbować podważać. Strasznie się z tym namęczyłem ale poszło
-
Jak wymienić filtr kabinowy?
A tu manual http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_all/einbau/HB9Ovzmo.pdf
-
INPA
Czujnik rzadko pada, jest w takim miejscu, że trudno go uszkodzić. Ale nie mogę tego wykluczyć, mam nadziej że tylko wystarczy wykalibrować. Pozdro Sorki że wpadam w pytanie, ale do czego dokładnie służy ten czujnik ? czy automat i manual robi tu jakąś różnicę i jak to skalibrować ?
-
MK2 język POLSKI!!!
Na Mk2 chyba polski lektor nie był udostępniony na forum, jest tylko do MK3. Jest kilku ziomków którzy to mają ale za $$$$$
-
E39, 530dA, wibracje przedniej osi
Przeszukaj forum tych tematów są dzieśiątki - podpowiem ci że albo krzywe przednie tarcze, ale gumy tuleje wahaczy górnych
-
INPA
piwek - jedno pytanie, po co ty wróciłeś na to forum - naśmiewać się się z każdego kto próbuje ( już zapomniałeś jak pytałeś na ecu ) ,czy popsuć interes nerwusowi. Człowieku czytając twoje posty ręce opadają. Tutaj raczej klientów nie znajdziesz bo zachowujesz się jak przedszkolak który zazdrości drugiemu że ma więcej kolegów lub zabawek. Rzadko kiedy wtrącam się, ale na twoje tępe posty musiałem zareagować Ogarnij się chłopie :duh:
-
Udało się komuś naprawić opornik dmuchawy?
Mi naprawił w mojej starej E34 znajomy elektryk ,nie wiem co zrobił ale dmuchawa śmigała znów jak nowa ( cos mi tam tłumaczył ale nie skumałem ). Po awarii opornika działał mi tylko 4 bieg zapłaciłem 30 zł