Treść opublikowana przez browar316i
-
[E46] [M43Tu b19] wymiary uszczelniacza termostatu
w aso 20 zł http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/1437149-uszczelka-centralna/vFR73122 chociaż jak rozbierzesz to może okazać się że obudowa z termostatem będzie do wymiany przynajmniej tak było u mnie bo nie będziesz miał do czego włożyć tej uszczelki
-
Koło dwumasowe w silniki M43TUb19
jak najbardziej jest
-
Jak podnieść samochód?
można spróbować włożyć sprężyny od diesla tylko nie wiem czy nie zrobi się za twardo ewentualnie gwint ale to raczej droższa inwestycja profil opony możesz też założyć większy
-
[EXX] Wymiana Płynu Wspomagania
robiłem ostatnio remont przedniego zawieszenie co prawda w e46 ale t praktycznie to samo poszedł magiel do regeneracji bo ciekł i był luz, pompa, wahacze nowe łączniki drążki nowe czyli wszystko co może mieć wpływ na kręcenie nawet wyciągałem mc persony żeby sprawdzić górne poduszki ,na koniec oczywiście geometria koła 205 na 16-tkach i powiem Ci że szału nie ma jeśli chodzi o wspomaganie jeżdżę czasem w robocie nowym focusem ale tam jest elektryczne wspomaganie to porównując do mojej e46 to tak jak bym ja nie miał w ogóle wspomagania
-
ROZWIĄZANY [318i] M43TU odgłos silnika i temperatury
termostat trochę przepłaciłeś bo oryginał z behr można wyhaczyć na allegro już od 130-140 zł sam kupowałem w zeszłym roku
-
Układ Chłodzenia E46 1.8
miałem ten silnik u siebie w e36 i grzał się bardzo szybko także wszystko masz na pewno w porządku
-
[EXX] Wymiana Płynu Wspomagania
ja jak u siebie w e36 wymieniłem na ten z aso co piszesz wyżej zaczęła mi pompa głośniej chodzić ale nic z tym nie robiłem i tak autem jeżdziłem 5 lat i nic się nie działo zero wycieków itp jak masz teraz zielony to będziesz musiał dokładnie oczyścić układ z tego zielonego bo zrobi ci się niezły misz masz jak nalejesz czerwonego
-
E36 316iA falujące obroty + brak mocy
ja miałem podobnie tylko że w 1.9 i był to temat rzeka na tym forum szczególnie w dziale e46
-
E36 316iA falujące obroty + brak mocy
jaki masz silnik zwykły 1.6 czy 1.9
-
Słabo hamuje po mimo wymiany hamulców 318i vs 328ci
nie porównujcie hamulców 328 do 318 328 ma większe tarcze z przodu i z tyłu i servo pewnie też koła pewnie tez masz większe w 328 a to wszystko wpływa na skuteczność hamowania
-
[E46] 320d 136KM wymiana koła pasowego (tłumika drgań)
na instrukcji która była razem z nowym kołem też właśnie jest pokazane żeby w automacie GM blokować od spodu koło zamachowe muszę to zobaczyć co tam można przypasować
-
[E46] 320d 136KM wymiana koła pasowego (tłumika drgań)
sorki za odkopanie starocia ale czy wypożyczenie blokady do koła dalej aktualne oczywiście nie za frajer mam automat i niestety instrukcja Rogera z Nysy z zapięciem piątego biegu nie wchodzi w grę
-
320d Parujące szyby po wymianie filtra kabinowego
podpnę się pod temat mam taki sam problem z parującymi szybami po wyłączeniu klimy szyby parują od razu i na chwię leci taki niezbyt przyjemny zapach czuć że leci wilgotne powietrze wydaję mi się że powodem tego jest zapchany odpływ skroplin z parownika bo z pod auta na załączonej klimie nic nie kapie jakieś pomysły jak go przepchać?
-
[320d] hałas przy kręceniu kierownicą
krótki sworzeń z ruvilla w lewym wahaczu wydawał takie zajebiste dzwięki a tak a propo to jakiś magik wyciągnoł z ori wachacza zużyty sworzeń wyfrezował odpowiedni otwór i wprasował właśnie sworzeń z ruvilla wymieniłem dla świętego spokoju obydwa wahacze i jest cisza niezła rzeźba
-
E46 Maglownica do wymiany??
maglownica jak ma luzy to może stukać, u mnie przynajmniej tak było tak samo ten przegub fachowo nazywa się sprzęgacz obrotowy i do dostania tylko w aso kupowałem ostatnio do mojej koszt ok 190 zł
-
Wymiana łożysk w tylnym kole w BMW E46.
podmień koła bo jak opony stare to one mogą huczeć a nie łożyska 225/40/19 raczej się nie zmieszczą do e46
-
[M47N] Wyrobione śruby Imbus przy odmie.
obrobione śruby imbusowe wykręca się nabijając odpowiedniego torxa są też wykrętaki i to jest chyba najpewniejsze z wbijaniem śruby się nie spotkałem ale nie twierdzę że jest to złe
-
[320d] hałas przy kręceniu kierownicą
na poprzednich kolumnach było tak samo także poduchy odpadają
-
[320d] hałas przy kręceniu kierownicą
zrobię geometrię i zobaczę może mechanik coś wynajdzie
-
[320d] hałas przy kręceniu kierownicą
myślisz że aż tak jest wszystko naprężone
-
[320d] hałas przy kręceniu kierownicą
panowie potrzebuję porady w aucie wymieniłem maglownice bo był luz na regenerowana nowe drążki osłony , sprzegacz obrotowy z aso ,wypłukany układ pompa itp tak żeby było ok podczas wymiany magla zauważyłem że sprężyna w gwincie pęknięta myślę nie będę się bawił w naprawę tego wracam do standardu kupiłem nowe amory bo stare z ori zawieszenia się nie nadawały poskładałem wszystko do kupy wyjeżdżam z garażu próba i podczas kręcenia kierownicą podczas jazdy dziwny hałas nie umiem go opisać (tak jakby guma o metal ale na pewno nie stuk metaliczny) dodatkowo podczas manewrowania na parkingu przy maksymalnym skręcie blokuje się kierownica tak że trzeba dość mocno szarpnąć żeby wyprostować koła dodam że jak dzieje się tak tylko jak auto jedzie bo jak podniosę cały przód do góry jest cisza i nic się nie blokuję teraz mam dylemat czy magiel żle zregenerowany czy może sworzeń w wahaczu tak hałasuję bo reszta już wymieniona na zbieżności nie byłem bo szkoda kasę wywalać jak możliwe ze bedę znowu wszystko rozkręcał,dodam że tragedii nie ma bo kierownica jest prawie prosto jakieś sugestie?
-
320d 150km uszczelka dyfra/półosi
o widzę ze w bmw jest taki sam patent fajny opis :cool2:
-
320d 150km uszczelka dyfra/półosi
pierścień z zestawu zabezpiecza flanszę przed wysunieciem z dyfra wyciągałem kiedyś całą półoś w audi i zrobiłem to w taki sposób żę podważyłem dobrze flanszę brechą i wyskoczyła sama ale nie wiem czy w bmw jest tak samo na końcu flanszy był właasnie taki pierścień jak na twoim zdjęciu
-
[E36] - Wyminan napinacza paska klinowego M43
porządny bit do dużej grzechotki i utrzymasz,z dwa lata temu wymieniałem u siebie i wytrzymało
-
[E46 3xx] Słynna tuleja nr 9 i inne
po jakimś czasie nie będziesz nawet na to zwracał uwagi bo stanie się to rutyną :mrgreen: mam na myśli oczywiście wydatki :D