Treść opublikowana przez browar316i
-
BMWe36 318is jakie zawieszenie polecacie?
wymieniane na wiosnę tego roku bo auto już nie trzymało na zakrętach,co najśmieszniejsze na przeglądzie stare były jeszcze ok i diagnosta mówił że można spokojnie jeżdzić te monroe były z serii reflex czy jakoś tak gazowo olejowe dobierane po numerze oryginału i różnica w prowadzeniu jest spora oczywiście na plus co do sprężyn popatrz za zestawem z eibacha bo chyba robią zestawy obnizające o 30mm i bodajże o 50mm zawias m-technik jest bodajże niższy o 30 mm od normalnego
-
3xx. Opony i felgi.Czyli wszystko o kółkach.
przejrzyj ceny opon w tych dwóch rozmiarach to będziesz wiedział o co chodzi,a co do trakcji to wież mi nie zauważysz różnicy pomiędzy 205 a 195 poza tym do mniejszych silników bmw podaje nawet rozmiar 185/65/15
-
316 m43 nierówna praca silnika
pokasuj błędy na kąpie i odepnij klemy z aku i złącz na 15 minut żeby komputer zresetować
-
BMWe36 318is jakie zawieszenie polecacie?
witam ja za same amory przód i tył w zamienniku do m- technika zapłaciłem 1000zł, przód kupiłem z monroe a tył był z TRW,także będziesz miał problem zmieścić się w kwocie 9oozł chyba że masz na myśli części używane
-
3xx. Opony i felgi.Czyli wszystko o kółkach.
witam polecam ci rozmiar 195/65/15 bo cenowo dużo lepiej wychodzi od 205/60/15 a co do marki to polecam Ci Dunlop
-
e36 compact - naprawa tylnego zawieszenia
witam w e36 compact zawias z tyłu jest jak w e30,możesz mieć zwykłe albo m- pakiet które różni się krótszymi spręzynami i amorami oraz ma dodatkowo stabilizator najlepiej podjedz na stację diagnostyczną to bedzięsz wiedział co do wymiany,a dużo tego nie jest,a ceny zamienników nie są straszne
-
316i compact 1.9 który czujnik do wymiany
widzę że dość ciężki temat z tą temperaturą na wyjściu z chłodnicy i czujnika za nią odpowiedzialną przeleciałem mnóstwo tematów związanych z tym problemem i zauważyłem ze występuje dość często i to nie tylko w moim silniku po przeczytaniu kilkudziesięciu postów doszedłem do wniosku że jeżeli za temp. silnika do ecu i na wskaźnik w zegarach jest odpowiedzialny czujnik pod dolotem bo z tym nie mam problemu a czujnik w chłodnicy występuje tylko w wersji z klimatyzacja bo tak pokazuje REALOEM poza tym wentylator włącza mi się bez problemu i klima działa bez zarzutów(bez klimy przewidziana jest śruba zaślepiająca)to zostaje tylko czujnik wbudowany w obudowę termostatu ,tylko nie wiem w jaki sposób załączany jest wentylator w wersjach bez klimy jeżeli nie ma tego termowłącznika wkrecanego w chłodnice czy jest ktoś kto byłby wstanie się odnieść do mojego postu i się wypowiedzieć się na ten temat oczywiście mowa cały czas o silniku m43b19 z elektrycznym wentylatorem
-
316i compact 1.9 który czujnik do wymiany
jest ktoś kto jest wstanie pomóc,czy może pytać na forum e46 bo tam jest więcej tematów związanych z tym silnikiem
-
Śląskie
dzieki za info ten warsztat to chyba każdy omija
-
316i compact 1.9 który czujnik do wymiany
witam byłem dzisiaj na kompie żeby skasować błąd poduszek przy okazji gość zrobił mi też diagnozę silnika i wyszły dwie niepokojące sprawy,pierwsza; temperatura płynu chłodz.-wyjście chłodnicy pokazuje wartość -48 albo 0 -czy to walnięty czujnik jak tak to który to ale wydaje mi się żę ten wkręcony w chłodnice sprawa druga; na wydruku nazywa się to wartość biegu równom. cylinder 1 wartość - 2,3 1/s2 a na pozostałych jest 0,3 wie może ktoś w czym problem autko to compact e36 z 99r z silnikiem m43b19 z góry dzięki za sugestie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4667d0f778956de2.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a72d3d903317e9d8.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3dbe62c3e32a5e15.html
-
Śląskie
witam dajcie jakieś namiary na warsztat w okolicach czechowic-dziedzic bielska- białej który dobrze zna się na diagnostyce silnika m43 b19 który wystepował głownie w e46 ja mam go akurat w compakcie e36 z góry dzięki za info
-
BMW E36 318ti jakie opony
toyo to dobre opony miałem kiedyś model T1R i było nieżle szczególnie na mokrym jedyną wadą było to że były głośne ale to chyba każde opony kierunkowe tak mają ,jeżeli zależy Ci na dobrym wyglądzie to oprócz toyo zobacz jeszcze na uniroyal rain sport 3 ja teraz jeżdżę na danlopach i z czystym sumieniem mogę je polecić jak i na zimę tak i na lato,
-
BMW E36 318ti jakie opony
rozmiary standardowe to 205/55/16 lub 225/50/16
-
Jakie amortyzatory ? BMW E36 COMPACT
przykładałem jedną do drugiej i m-technik są niższe (płytsze) o jakiś centymetr dodatkowo obniżając auto
-
Jakie amortyzatory ? BMW E36 COMPACT
witam ja niedawno wymieniałem amory w compakcie z m- pakietem i założyłem monroe z tej aukcji http://allegro.pl/amort-przod-2szt-bmw-3-e36-92-99-monroe-m-technik-i4127395361.html tylko odbojki i osłony są na tej aukcji są złe do kąpletu ja kupowałem bez , oryginały amory były z BOGE przynajmniej u mnie jak chcesz zmienić na standard to musisz jeszcze zmienić osłony i odboje oraz poduszki górne bo też są inne no i najlepiej też tył bo będzie dziwnie wyglądać z wysokim przodem i niskim tyłem
-
316i compact zawieszenie m-pakiet wymiana amorów
po dzisiejszej wymianie i rozebraniu wszystkiego faktycznie nie ma możliwości regulacji, nie wiem czy się to komuś przyda ale napisze róznice miedzy zwykłym zawiasem a m- technik bo katalogi z częściami szukając po numerze oryginały podają niestety złe numery poszczególnych elementów z amorami nie było problemu jedynie ciężko je dostać za normalne pieniądze ja kupiłem Monroe na allegro nr kompletu e7034 z resztą niestety jest kicha odboje są krótsze od normalnych i niedostepne w zamienniku jedynie oryginał za kosmiczne pieniądze,a szukając po oryginale wywala do zwykłego zawiasu osłony też są krótsze można kupić oryginały bo kosztują chyba z 10 za sztukę ja dociołem zamienniki do normalnego zawiasu bo już miałem kupione poduszka górna z łożyskiem też jest inna jest o jakiś centymetr węższa od normalnej i tak samo szukając po numerze oryginalnym wyskakują do normalnego zawiasu,oryginał cena masakra ogólnie ciężko z zamiennikami do zawiasu m-technik z tyłu jest problem tak samo z amorkami i poduszkami do stabilizatora pozdrawiam
-
316i compact zawieszenie m-pakiet wymiana amorów
witam w weekend zabieram się za wymianę amortyzatorów z przodu w moim compakcie,i tu moje pytanie czy po wymianie wymagane jest ustawienie kąta na zwrotnicy czy nie,przejrzałem forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi czy trzeba robić geometrie czy nie,a może w m- techniku trzeba a w zwykłym nie.przyjrzałem się amorką i otwory na górną sróbę mają tzw. "fasolki" czyli teoretycznie możliwość ustawienia kąta z góry dzięki za info