Treść opublikowana przez mnichu
-
Podstawowe HI FI W e60
Rozkoduj sobie vin albo podaj mi na PW to Ci sprawdze.
-
E60 kasowanie inspekcji klocków
Instalujac Inpe zazwyczaj masz w zestawie te dwa dodatkowe programy. Ncsexpert to narzedzie do kodowania. Tool32 dla poczatkujacych moze zdecydowanie byc za trudny ale wszelkie poradniki sa na naszym forum.
-
530xi - felgi, opony
wejdzie. szerokość felgi nie musi być identyczna. Jeśli założysz ten sam rozmiar opon na przód i tył to pozostanie Ci co roku przełożyć opony z felg przednich na tylne i odwrotnie ;)
-
E60 kasowanie inspekcji klocków
Ja tam wolę Tool32 tymbardziej że u mnie kasowanie z zegarów nie działa nie wiedząc czemu :mrgreen: Do tego NCSexpert i już nawet nie mam serwisów w idrive :lol:
-
e60 pre lci błąd spalonej żarówki a markery led
wydaje mi się że nie do końca wyłączasz to monitorowanie ;)
-
E60 Zmiana lamp PRE LCI na LCI - wiązka czujników poziomu
https://www.schmiedmann.com/en/bmw-E63/1962886-new?product=61-13-8-383-300
-
E60 Zmiana lamp PRE LCI na LCI - wiązka czujników poziomu
Numery masz chyba dobre ale zdjecie wtyczki juz nie do konca ;)
-
17" pierscien centrujacy
Roznica w wymiarze ET w tym przypadku oznacza ze felga z ta sama szerokoscia (7,5j) z ET43 bedzie głębiej osadzona o 23mm niz felga ET20. Takie felgi moga (ale nie musza) sie oprzeć np o zwrotnice. Przy wibracjach ktore opisywales kluczowe jest spasowanie otworu centralnego dlatego poprosiłem o zdjecie felg. Nie mniej jednak jak sie domyslam sa to oryginale felgi (zapis IS zamiast ET stosuje wlasnie BMW przy oryginalnych felgach). Jesli juz chcesz pozostac przy tych felgach to jedz na inną wulkanizacje zeby je wywazyc na innej maszynie. Jakiej marki sa opony ?
-
E60 Zmiana lamp PRE LCI na LCI - wiązka czujników poziomu
https://www.easypaste.org/file/1BRDMu2f/poziomowanie.automat.xps?lang=pl
-
17" pierscien centrujacy
To jest felga pod napęd xdrive. Masz zwykłe RWD czyli potrzebujesz IS20 (ET20). Pokaż te felgi.
-
Błąd czujnika poziomu oleju (4A10 Interfejs BSD)
Do BSD podlaczone sa: Czujnik poziomu oleju Inteligentna klema IBS Alternator Sterownik swiec zarowych. Jest to jedna linia ! Odlaczaj po kolei i sprawdzaj kiedy napiecie sie zmieni. Wydaje mi sie ze powinno byc nizsze. Być może jest jak pisze temsky740.... DDE poszło z dymem. Ale obstawiam ze napiecie wychodzi z jakiegos innego urządzenia .
-
Brak alarmu?
guzior2 masz racje.... Dodalem S877A do FA i alarm rozbraja sie tylko przy użyciu pilota. Nie wazne czy zamkne auto pilotem czy grotem... alarm rozbraja sie tylko przy uzyciu pilota. Otwierając grotem drzwi kierowcy alarm teraz wyje :D Tak powinno byc fabrycznie a nie że jakas opcja :duh:
-
Brak alarmu?
To nie jest tak do końca jeśli dobrze to rozumiem. Wydaje mi się że przy opcji S877A: > jeśli użyłeś pilota do włączenia alarmu to wyłączysz go tylko pilotem a nie grotem. > jeśli użyłeś grotu do włączenia alarmu to wyłączysz go tylko grotem a nie pilotem. U mnie tego wyposażenia nie ma więc mogę "krzyżować" metody włączania/wyłączania alarmu. Ale rano jak będzie mi się chciało to dopiszę i zobaczę :mrgreen:
-
E60 kasowanie inspekcji klocków
Beznadziejny system który wymyśliło BMW. Miałem podobnie... założyłem nowy zestaw.. kasowanie i wartości fabryczne. Przejechałem moze z 5 000 km i komunikat o koniecznej wymianie. Znów kasowanie z poziomu licznika i zonk bo przebieg wskakiwał na wartości ujemne (-45000 tył; -60000 przód). Wymiana czujników TRW na TEXTAR nie pomogła. Kombinacje Tool32 z opcją CBS RESET przynosiło krótkie efekty w postaci takiej że serwisy ustawiały się na fabryczne... ale po przejechaniu zaledwie kilu kilometrów znów wartości 0 km oraz komunikaty na czerwono SERVICE :duh:
-
Brak alarmu?
Kruk Chodzi o S877A ?
-
Brak alarmu?
Być może..... aż przejrzę moduł DWA.
-
Brak alarmu?
byłem przed chwilą u siebie w E60 :D Z drzwi kierowcy alarm się dezaktywuje ( mam sygnały dzwiękowe potwierdzające dezaktywacje ) a otwierając bagażnik alarm wyje :roll:
-
Brak alarmu?
Konstruktorzy tak wykonali zamek ze po przekręceniu wkładki fabryczny alarm się automatycznie rozbraja.
-
Brak alarmu?
Auto po takim otworzeniu nie będzie wyć nawet jak ma alarm. Czy masz alarm.... Masz diode pod lusterkiem ? Jeśli chcesz włączyć syrenę i sprawdzić naocznie czy działa to zamknij auto pilotem i otwórz bagażnik grotem :) Powinno się drzeć :cool2:
-
Rozdzielacz napędu
Jesli padl to powstaje pytanie w jakiej pozycji sie wszystko zatrzymalo (spiecie napedu). Przejedz sie powoli i zwroc uwage czy nie ma szarpniec przy przyspieszeniu. Jesli nie to mozesz zaszaleć ;) Masz teraz normalne RWD :cool2:
-
E61 by speed1211 wentylowane fotele z E65, nagłośnienie Indi
Tam chyba ida takie:
-
Bmw 535d nie odpala po umyciu silnika
Wyschnie to odpali. Ewentualnie naladuj konkretnie akumulator i skasuj błędy np INPĄ.
-
E61 xdrive dystanse kol
Porównując do mojego zimowego 7,5jx17 ET20 (naprawdę już szeroko przy xdrivie) Twój styling bedzie z przodu wystawać bardziej o 4mm a z tyłu o 22mm. W porównaniu z moimi letnimi... > przód 8,5jx19 ET33 Twój przód będzie nadal wystawał o 4mm więcej do zewnątrz > tył 9jx19 ET31 (ET44 minus dystans 13mm) Styling 260 wystawać będzie bardziej o 14mm. Uwierz... szerzej nie wejdzie. Kalkulator który podałes działa prawidłowo.
-
E61 xdrive dystanse kol
Przód będzie ciasno.... Tył nie wejdzie ;) Naciąg opony nie zmienia jej obwodu.
-
E61 xdrive dystanse kol
sprzedaj i kup z ET20. Jest tego od groma...