Treść opublikowana przez mnichu
-
E61 530xd problem po wymianie turbiny
Dpf do regeneracji... lub do wyrzucenia ;) Z tego co widze to raczej go nie wypalisz.
-
e60 525 D - Smród palonego paska , wibracje
Najszybciej to chyba zdjąć pasek i w rękach zobaczyc co sie kręcić nie chce ;) Obstawiam pompe wspomagania albo alternator ;p
-
Bmw e61 530xd wtryski
Stara szkoła powie ze tego nie powinno byc... Problemem mogą być podkładki miedziane pod wtryskami ale przez internet ciezko stwierdzić na 100% ;D
-
E60/E90 Tmp. oleju w zegarach zamiast momentalnego spalania.
U mnie tam była popielniczka a ze nie pale to decyzja byla prosta :D Przyciski obok nie musza byc montowane... mozna schowac pod wskaźnik ale dalem sobie je na zewnątrz. Zmienia się nimi tryby podswietlenia, ustawia przy jakich wartościach ma pikac alarm.. (temp wody mam na 100*C - raz dobilem, a turbo mialem na 2.5b ale pikalo za często;D).... zegary ponadto zapamiętają wartości max - przydatne przy max doładowaniu turbo w przypadku kiedy auto jest dlubniete ;) Mialem sobie wrzucic mniejsze te zegary i wtedy zamiast portu USB zmieściłbym jeszcze EGT ale stwierdziłem ze nie upalam auta az tak dlugo ze mi to bedzie potrzebne ;) Temperatura silnika mnie najbardziej cieszy... w zimie przy -15/-20 widac jak silnik stopniowo sie rozgrzewa i czlowiek wie kiedy mozna depnąć cos więcej;) Czy można wykorzystać sygnal z ori czujnika ? Tez sie nad tym zastanawialem... wydaje mi sie ze niebyloby raczej problemu ale czy bedzie on wskazywal prawidłową temperaturę ? Myślę ze trzeba by potestowac :)
-
E60/E90 Tmp. oleju w zegarach zamiast momentalnego spalania.
Do E90 robią panele... do E60 niestety nie :> Tego wykonałem z pleksy o grubości 8mm. Materiał dość łatwy w obróbce i klejeniu ;) Montaż czujnikow raczej mało skomplikowany ;) Jesli chodzi o temp wody to trzeba się tylko zaopatrzyć we właściwy trójnik (gwinty). A ciśnienie doładowania... też łatwizna ;) Tak to wygląda z góry.. Tego pendriva oczywiście zmieniłem na mini. Drugie gniazdo USB to ładowarka 2A. Podświetlenie bursztynowe oraz białe z regulacją jasności i trybami dzień/noc.
-
E60/E90 Tmp. oleju w zegarach zamiast momentalnego spalania.
speed1211, obydwa zegary mają swoje dodatkowe czujniki. Czujnik temperatury wkręciłem w trójnik wraz z oryginalnym czujnikiem w głowice. Później zabezpieczyłem osłoną termiczną. Różnica miedzy ukrytym menu a tym co jest na wskaźniku to 1*C. Rivasi , Dzięki ;) Miałem cały panel (aż po idrive) obkleić alcantarą albo skórą ale narazie tak zostawiłem ;)
-
E60/E90 Tmp. oleju w zegarach zamiast momentalnego spalania.
A ja sobie zrobiłem taki wskaźniczek ;) Chociaż na desce powinien być fabrycznie :duh:
-
E60 530XD DŁAWIENIE PODCZAS PRZYSPIESZANIA NA BIEGACH 4 I UP
Kolego brakuje Ci paliwa na szynie CR. Logi dynamiczne do zrobienia albo chociaż jazda i obserwowanie live data parametrów pompy CR.
-
amortyzatory E60 530d...
Koledzy czy Bilstein B8 ma w zestawie odboje pod tymi niebieskimi osłonami ?
-
530i LCI 2009
Prawie pół baku i tylko 176 mil do przejechania ? :shock: to przecież około 280 kilometrów.... To ile to pali ?
-
E60 530XD DŁAWIENIE PODCZAS PRZYSPIESZANIA NA BIEGACH 4 I UP
bez odczytania błędów będzie ciezko... Masz tel z androidem ? Zainstaluj Deep OBD for BMW plus prześciówka USB OTG (czasami jest w zestawie z fonami) i odczytaj błędy. Lub po prostu zainstaluj INPE prawidłowo. Na szybko: 1. pompa paliwa lub kiepskiej jakości paliwo 2. przepływka 3. wtryskiwacze 4. napęd xdrive 5. itd...
-
zakup używanego konwertera e60 530d, wymiana konwertera
Teraz jak jest cieplo moja z rana jedzie chwile na poslizgu a potem zapina locka. W zimie to nawet do 2 kilometrow potrafi przyciągać a potem normalnie. Oczywiście zmiany biegow z rana sa przy wyższych obrotach a na rozgrzanym potrafi przed 1500 obr zmienic ;)
-
zakup używanego konwertera e60 530d, wymiana konwertera
W zimie przez pierwsze kilometry tez nie jedzie "w poślizgu" ? (Bez zapiętego lock up'a)
-
Naprawa siłownika hydraulicznego tylnej klapy - wypada
:search: :search: :search: :search: viewtopic.php?f=73&t=156428&start=45
-
zakup używanego konwertera e60 530d, wymiana konwertera
normalne zachowanie skrzyni.
-
Jak podniesc moc M5 e60
Zbijaj auto na wadze :mrgreen: wyrzuć gaśnice... trójkąt... apteczkę i niepotrzebne siedzenia :D
-
Drgania na kierownicy BMW e60 530xd 235 KM
piszę już po czasie ale być może siła uderzenia w tył zerwała silnik na poduszkach
-
Pytanie do posiadaczy 535d odnośnie koła dojazdowego.
Nawet napewno o ET. Napisz kolego jaką masz dojazdowke ze Ci nie wchodzi.
-
530d wymiana skrzyni z pre lci na lift
Speed1211, piszesz ze znalazłeś osobe co juz to zrobila... chodzi Ci o pewne E90 z ponad 450 końmi czy jakis inny projekt? Tez chętnie bym przytulił 6hp28 ale chyba prościej (i pewniej) wsadzic zrobioną 6hp26 i wiedzieć co sie ma. A jak ktos potrzebuje mocnej skrzyni do mocnego diesla to mozna wzmocnic ( np Exedy). A prace skrzyni przyspieszyc po przez xhpflashtool ;)
-
Pytanie do posiadaczy 535d odnośnie koła dojazdowego.
17 powinna pasować o ile ma dobre ET. Ewentualnie dokup sobie dystans np 20mm i 5 dłuższych srub i zmiesci sie na bank. W razie W wystarczy Ci a koszt mniejszy niz dojazd 18". Chyba ze... masz hamulce zmienione to trzeba dobrze sprawdzic ;)
-
Problem z rozdzielaczem napędu w E60 530xd
Ktory element skrzyni ATC300 ulegl uszkodzeniu ?
-
Problem z rozdzielaczem napędu w E60 530xd
Zbyt duza roznica obwodow opon miedzy przodem a tylem. Jakie masz rozmiary opon? Jaka marka ? 4 opony tego samego producenta czy rozne ?
-
530d wymiana skrzyni z pre lci na lift
Przy wersji 231ps obedzie sie bez wymiany silnika ;p. Tak po schematach mi sie wydaje ;)
-
Apacer 530D 315/630 całkowita likwidacja egr
wygląda :cool2: Gdzie takie można dorwać?
-
E60 AIRBAG KIEROWNICA Dziwne rysy na obudowie poduszki
Szczerze to gdybym tego tematu nie przeczytał to nie wiedzialbym ze tak to moze wyglądać. Ogladalem wiele E60 ale zadna tak nie miala.