Treść opublikowana przez milan00
-
Wymogi świateł dziennych
Mógłbym, ale z tego co mi wiadomo, żarówka przy takim obniżonym napięciu świeci brzydką barwą, a głowny powód to taki, że bardzo mi się podobają ringi, to nie to samo co żarówka zwykła. a potrafiłbyś odgrzebać ten temat, gdzie jest porównanie ringów i ogólnie wszysco co z nimi związane ? Ja tylko z tego co szukałem to znalazłem temat o montażu ;) Gdybyś mógł to podeślij
-
Wymogi świateł dziennych
No tak ale wie ktoś może jak wygląda ta kwestia czysto prawnie ? Ze światło musi spełnić określoną normę i wtedy nawet najbardziej upierdliwy nie może Ci nic zrobić ? A czym różnią się tak w skrócie CCFL, SDM, LED ? Słyszałem, że jedne mrugają, długo się zapalają, w zime nie lapią, że wypalają się pojedyńcze żarówki, które wady do których ?
-
Wymogi świateł dziennych
A gdybym sobie te pseudo paseczki na zderzaku zaamonyowal to mogłoby być? oczywiście tak nie zrobię to wiadome tylko nie wiem czemu te małe listwy przechodzą i ludzie na tym jeżdżą a na ringavh nie można?
-
Wymogi świateł dziennych
Witajcie, przymierzam się do lekkiej zmiany oświetlenia przedniego u siebie. Mam zwykłe H7, świecą poczciwie, ale na żółto. Chcę mieć białe światło, zainwestuję w żarówki Philipsa ponoć nie sprawdzają się tylko na mokrym asfalcie, ale chce się o tym przekonać na własnej skórze. Do rzeczy. Chciałbym dołożyć ringi, o montaż pytał nie będę bo są fajne tematy, ktoś założył dobry tutorial nie pamiętam nicku, a tego co mi się wydaje to raptowny13 ale mogę się mylić, bo piszę na szybko. Ale ogólnie to chciałbym zapytać, jakie ringi są najjaśniejsze CCFL, SMD, LED ? Jeśli ktoś może w skrócie plusy i minusy każdych z nich, I pytanie odnośnie tytułu tematu, czy któreś z ringów mogą służyć do jazdy dziennej ? Jakie tak w ogóle są wymogi świateł dziennych ? Muszą byc odpowiednio jasne, mieć homologacje ? Dużo osób montuje "paseczki" na kilka ledów na zderzakach, stawiam, że połowa nie jest dopuszczona do ruchu, ale chciałbym wiedzieć konkretnie, czy na jakichś ringach można jeździć jako światła dzienne ? Jakieś odnośniki do innych tematów związanych mile widziane, z góry dziękuję i liczę na zainteresowanie tematem :D
-
Klimatyzacja BMW e46
Miałem coś podobnego u siebie, użyłem Plaka do odświeżania nawiewów, zapach lasu, i dobrze zaatakowałem nawiewy, pomaga na 2 miesiące, później jest bardziej czyste powietrze, ale w tym momencie wyłączania klimy zaczyna być czuć i trzeba by powtarzać odświeżanie
-
320d czerwona kontrolka oleju
Skąd w ogóle przyszedł Ci do głowy taki pomysł, żeby myjka ciśnieniowa myć silnik ? Jak już Ci tak bardzo ten kurz przeszkadzał to mogłeś wyczyścić go szmatą, a nie pod ciśnieniem, tam jest za dużo delikatnych elementów, żeby tak myć. Jakieś stare samochody, proste co się "młotkiem naprawia " to można myć w ten sposób, a nie auto upchane elektroniką i czujnikami. Inni też myją silniki myjką ciśnieniową ?
-
uszkodzona skrzynia automatyczna?
komputer moze cos podpowie ciekawego ?
-
e46 test kontrolek, tempomat
Nie wiem jak jest dokładnie w e46, bo np w e39 520i choc nie ma sterowania tempomatem na kierownicy, to jest zamontowane wszystko co potrzebne, pod maska widac tempomat, przepustnica sterująca cięgnami itp. Nie wiem na jakiej zasadzie, trzerba to aktywować, czy dołożyć samą wiązkę i będzie działało, czy wiązka jest a np funkcja jest dezaktywowana i DISem trzeba ją aktywować bo niestety nie mam benzyniaka a tym bardziej e39. Ale wydaje mi się, że osprzęt tempomatu powinien być zamontowany, ale pewności nie mam. Daj jakieś zdjęcia spod maski z okolicy przepustnicy i prawej strony bloku silnika to może coś zobaczymy ; )
-
e46 test kontrolek, tempomat
Niech ktoś Ci rozkoduje VIN chociaż nie wiem czy tempomat będzie tam podany, po drugie sprawdz ile masz kabelków w zielonej kostce pod kierownica
-
Jak przerobić na angel eyes
Nie napisałem ori ringi do e46, tylko ori angel eyes a to roznica http://www.umnitza.com/predator-orionsuptmsup-v2-multicolor-led-angel-eyes-w-rem-p-6026.html To są typowe angel eyes, a nie nasze allegro za 60zł
-
Jak przerobić na angel eyes
Możesz zamontować ringi z naszego Allegro za 100zł i też będą świecić albo z dalekiego zachodu kupic ori angel eyes za około 300 dolarów
-
[E46] Centralny Zamek Fabryczny i problem
Ewidentnie problem w mechanizmie zamka, a nie w przekaźnikach
-
animacja włączania ringów
Diody nie migają, bo nie mogą migać skoro maja stała płyną zmianę napięcia. Po prostu zależnie od diody, jakie ma określone nominowane napięcie pracy, będzie ona się w pewnym momencie zapalać ... rozjaśniać i swiecić pełną mocą i odwrotne, przygasać a, gdy napięcie spadnie poniżej jakiejś wartości gaśnie. A nie ma takiego czegoś, że Ci będzie mrugać
-
e46 test kontrolek, tempomat
Może być wiele jakich szczegółów, więc nie będę się upierał, że nie masz racji bo być może ją masz, mówię tylko z własnego doświadczenia
-
e46 test kontrolek, tempomat
Więc możliwe, że jej tam po prostu nie masz lub jest zasłonięta, BARDZO często handlarze maskują, możesz rozkręcić lub sprawdzić czy masz lub sposób szybszy jeśli masz kabelek i INPĘ sprawdź czy masz jakikolwiek błąd w poduchach, jeśli jest to wiadome, że diody nie ma lub jest zasłonięta. Jeśli już ktoś by znalazł z jakiejś głębszej literatury BMW, że kontrolka nie powinna się zapalać, to przyznam rację, że tak być powinno, aż taki dociekliwy nie byłem, natomiast robiłem testy zegarów w nie jednym egzemplarzu i kontrolka poduchy daje o sobie znać
-
e46 test kontrolek, tempomat
Kontrolka Air-Baga powinna się zapalić, poszukaj innych a nie jak sam napisałes z pierwszego linku w google, skąd wiesz, że osoba ta ma na miejscu diodę w Air Bagu, albo nie ma zasłoniętej ? - Nie wiesz A tu dowód : http://i59.tinypic.com/14vjmlg.jpg
-
320d dziwny spadek mocy
W porę zedytowałeś post bo już pisałem do niego poprawkę, bo chyba sam się domyśliłes, że nie miał pierwotny sensu ;D Możesz wstawić korekty na biegu jałowym, nie zaszkodzi ale obowiązkowo korekty pod obciążeniem obserwowane na całym zakresie obrotów
-
e46 test kontrolek, tempomat
Kontrolka hamulca ręcznego nie powinna się zapalać przy teście zegarów, natomiast Air Baga powinna, sugeruje rozkręcenie licznika w celu sprawdzenia co z diodą od poduchy, to jest dosłownie 4 min roboty, zegar na 2 śrubki, i tylna obudowa na kilka i zobaczysz co z kontrolką. Rozkręcałem już kilka liczników i niektórzy po prostu wyłamują najmniejszym trudem diodę poduchy, żeby nie świeciła, w wiadomym celu ; ) Reszta jest w porządku ; )
-
Hamulec ręczny / postojowy. Słabe działanie.
A w momencie tego kręcenia lewarek ręcznego ma być opuszczony na maxa, podniesiony na maxa, linka regulacji przy lewarku ma być mocno napięta ?
-
demontaz poduszki powietrznej
Też mam taki problem, bo mi lekko odstaje poducha mozesz dookoła wlozyc małego palca, ale stalo mi sie tak przez nieumiejętne wyciąganie jej na siłe i ukrzywiła mi sie ta cała blaszka i teraz ciezko wyprostowac idealnie tak jak fabryka
-
Błędne wskazania temperatury zewnętrznej.
Ale test komputera też pokazuje na bazie odczytu z czujnika temperatury, wiec to on jest winny
-
Błędne wskazania temperatury zewnętrznej.
Po wymianie jeża będziemy mogli myśleć dalej, chociaż wątpie, że akurat przekłamanie z temperaturą powoduje właśnie on, no ale zobaczymy ; )
-
Błędne wskazania temperatury zewnętrznej.
Z tą datą produkcji Ci dokładnie nie powiem bo 100% pewności nie mam ale możesz mieć jakiś moduł w którym jest zapisany rok produkcji wymieniony, być może ktoś coś kombinował zmienił VIN itp aby wszystko grało a jest moduł wsadzony iny bo mógł się uszkodzić nawet, tak mi się wydaje. Zrób reset DME, a nie OBC, wyszukaj w google " procedura resetu DME BMW" może to pomoże odwiesić błedy wskazań
-
usunięcie zaworu cdv 320d m47n
Jakoś zawiele z tego artykułu nie rozumiem, nie dość, że nie rozumiem niektórych terminów po angielsku to nie ma zdjęcia jak to wygląda " po robocie " bo nigdzie tutaj nei widzę na zdjęciu wywalonego zaworda cdv
-
Błędne wskazania temperatury zewnętrznej.
Zobacz w google jeśli nie wiesz jak to się robi. Wejdz ukryte funkcje OBC w teście 7.1 masz temperature zewnetrzna i zobacz co ona Ci pokazuje, normalnie są rozbieżności nawet jak ktoś ma sprawny czujnik np temperatura z testu 7.1 pokazuje 20.5 ^C a jak wyjdziesz z funkcji i widzisz wartośc wyświetlana to niekiedy jest np 18 ^C