Treść opublikowana przez milan00
-
usunięcie zaworu cdv 320d m47n
Poskręcać w jaki sposób ? Jeśli wywalimy zaworek który ma z 5 cm to raz czy będą wężyki odpowiedniej długości by je połączyć, a dwa jak "dokładniej" je ze sobą zmontować ? Chyba musi byc jakiś element łączący ?
-
Błędne wskazania temperatury zewnętrznej.
A czy przy tym jak "sam się podkręca" to zwiększa się ilość kropek na wyświetlaczu klimatronika ?
-
demontaz poduszki powietrznej
Nie jest to co prawda konieczne, ale bez tego odczekiwania co kolega wyżej powiedział, będziesz musiał później kasować czerwoną kontrolkę Air-Bagu, ale po co skoro można odłączyć
-
Problem z odbiorem radia e46
Nie róbcie off topa ...
-
Problem z odbiorem radia e46
Podepnę się lekko pod temacik bo mam podobny problem. Mam radio pionnera i nie odbiera mi za bardzo wszystkich fali. W mojej okolicy np łapie mi 3-4 stacje ( stanowczo za mało ) ale odbiera je dobrze, bez najmniejszego szumu, przy czym w drugim samochodzie, inne radyjko znajduje mi bez problemu 20-30 stacji radiowych. Dlaczego tak może być ? Dodam, że jechałem ostatnio trasą poniżej naszej a4 czyli mniej więcej pasmo górskie 100km od przebiegu granicy polsko-czeskiej i polsko-słowackiej i odbierało mi same stacje radiowe czeskie, słowackie i ... jedyne polska ŚWIĘTA stacja, która jest chyba wszędzie dostępna. Jakieś pomysły ? Gdzie dokłądnie znajduje się antena w sedanie ?
-
Problem z elektryką pod fotelami(napinacze,mata)
Sorka, że dopiero teraz ale miałem wyjazd i dopiero wróciłem, wcześniej było to pilne bo chciałem sprawę załątwić przed wyjazdem. Poduszki w kierownicy nie da sie chyba źle wpiąć ? Sa oznaczone kolorami kostki w poduszce, wydaje mi się, że po prostu zapomniałem wpiąć kostki od poduszki do taśmy kierownicy, sprawdzę to za chwilkę bo to 5 min roboty. Co do żółtych kostek jak ich w ogóle nie mam, te kostki są zastąpione właśnie tymi czerwonymi złączkami co są na zdjęciu w pierwszym poście. Teraz będę wiedział chociaż jak napinacze zlutować. A co masz na myśli mówiąc sprawdz kostkę przy napinaczu ? Te 2 czarne kabelki są sprawne bo przewodzą prąd.
-
Problem z elektryką pod fotelami(napinacze,mata)
Odświeżam temat, potrzebuję szybko rozwiązać problem :wink:
-
Problem z elektryką pod fotelami(napinacze,mata)
Witajcie, zabrałem się za usuwanie błędów Air-Baga które pokazuje mi INPA, są 4 : 1) Napinacz pasa lewy 2) Napinacz pasa prawy 3) Pierwszy nabój poduszki w kierownicy 4 ) Drugi nabój poduszki kierownicy Z tym problemem z nabojami w kierownicy wyglądało to tak, że błędów tych nie było kiedyś, ale naprawiałem multifunkcję i konieczne było wypięcie poduchy i od tego czasu błędy zaczęły wyskakiwać i powracają po wykasowaniu, wie ktoś może dlaczego ? Ale główny problem mam z tymi napinaczami pasów. Pod siedzeniem pasażera jest taka czarna kosteczka jak na obrazku poniżej. http://i59.tinypic.com/ekevyh.jpg Są dolutowane do niej jakieś 2 elementy widoczne na obrazku, opornik i cos jeszcze, rozumiem, że to jest ta słynna metoda maskowania niesprawnej maty ? I teraz to co chciałbym sie od was dowiedzieć w szczególności. Są błędy obydwu napinaczy pasów i nie rozumiem skąd się biorą. Były porobione "skrętki" myślałem, że to przez to, więc polutowałem ale błędy są dalej. Kilka pytań na które chciałbym, żebyście mi odpowiedzieli: Czy w oryginalnej instalacji, przewody są połączone też takimi czerwonymi (konektorkami, złączkami, gumkami) jak u mnie ? Czy przewody od napinaczów pasów są obydwa czarne ? Bo u mnie są obydwa czarne, i teraz po wypięciu ich właśnie z wyżej wspomnianych czerwonych złączek, nie wiem w które włożyć, żeby na odwrót nie wsadzić. Co się stanie jak pomylę bieguny ? Nie będzie działał, czy może wystrzelić ? Wie ktoś może jaki kolor kabelka w oryginalnej instalacji jest do + i - w napinaczach ? Na ponizszym zdjęciu widoczne owe złączki, 2 żeńskie do których u mnie wpięte były 2 kabelki idące do napinacza, a na kabelkach od napinacza( obydwa czarne ) tylko 1 złączka bo drugą musiałem dopiero przylutować. http://i59.tinypic.com/o6h79f.jpg Pod fotelem kierowcy, jest już połączone, tak jak było nic nie ruszałem, tam są tylko 2 przewody więc nic skomplikowanego ale mimo to pokazuje się błąd. Dodam jeszcze, że ta krótka wiązka przewodów do napinacza ( od czerwonych złączek do wtyczki napinacza) przewodzi prąd do ją sprawdzałem Ogólnie .. potrafiłby ktoś pomóc jak podłączyć napinacze do tych złączek i ewentualnie jak wyeliminować te błędy napinaczy ? Bardzo bym prosił odpowiedzieć na tyle pytań ule kto potrafi, wiem, że trochę chaotyczny temat, ale ciężko to ogarnąć
-
320d wymiana termostatu i płynu chłodzącego
Niedawno był temacik na forum o wymianie tego termostatu i wcale nie trzeba aż tak dużo rozbierać bo tak sam autor tego tematu stwierdził " jednak da się go wyciągnąć tędy, a nie tak jak każdy wyciąga " Gdyby jednak autor TEGO tematu był zainteresowany wymiana termostatu głównego to polecam odszukac ten temat, może się przydać ;)
-
moduł komfortu e46
W e36 tak się często działo, że zacinały się czujniki położenia drzwi i trzeba było czasami mocno walnąć drzwiami, żeby dało się zamknąć lub je mocno dopychać, nie wiem może ma to jakiś związek z tym, nie wiem co dokładnie sprawdziłeś
-
320d mechanizm opuszczania szyby.
Zacznij najpierw od ściągnięcia boczka drzwi, żeby zobaczyć do dokładnie jest uszkodzone, byc może to jakaś pierdoła, którą mozna naprawić " domowym " sposobem
-
moduł komfortu e46
Sprawdz, czy uda Ci się zaryglować samochód jak otworzysz któreś tylne drzwi, jeśli tak to stawiam, że masz uszkodzony czujnik położenia drzwi w drzwiach kierowcy
-
moduł komfortu e46
Nie będzie Ci obsługiwał jakiejś funkcji, np GM5-LOW nie obsługuje tylnych tylnych szyb, jeśli masz elektryczne tylne szyby, i z modułu HIGH zmienisz na LOW to Ci nie będą działać. Te moduły o których mówisz różnią się wersją oprogramownia, możesz przełożyć moduł nic się nie stanie ale będziesz musiał wszystkie opcje sprawdzać czy będzie on pasował, bo może Ci np przestać świecić światło we wnękach nóg, lub tylne lampki do czytania itp
-
moduł komfortu e46
Co do modułu to możesz go dowolnie zmieniać, ważne, żeby się wersja oprogramowania zgadzała, tam na nim masz podane numery HW i SW jak masz moduł LOW to możesz wziąć LOW lub HIGH i też będzie pasował. Jesli coś w module komfortu się uszkodziło to jest to uszkodzenie czysto mechaniczne, także komputerem nic nie zrobisz na pewno. A dlaczego się otwierają drzwi to nie mam pojęcia, zacząłbym od podpięcia komputera może tam się czegoś dowiesz
-
PĘKNIECIA LAKIERU!!!
Ptak mu nasrał i wypaliło :D
-
zapala sie pomaranczowa kontrolka oleju, czy mam sie bac?
Chyba nawet więcej kosztuje taki czujnik z tego co pamiętam to chyba 580, nie będę tyle płacił za czujnik, niech sobie świeci i tak sprawdzam olej na bagnecie ;)
-
zapala sie pomaranczowa kontrolka oleju, czy mam sie bac?
Około pół roku temu, 5500km przejechane. Olej był z hurtowni olejów w oryginalnej butelce, nie z beczki, więc wątpie, że mogłoby być z nim coś nie tak ; )
-
zapala sie pomaranczowa kontrolka oleju, czy mam sie bac?
Wiem, wiem coś pisano, ale nie sprawdza się to konkretnie w moim przypadku. Swego czasu chyba nawet temat o tym założyłem ale nie było odpowiedzi. Po odpaleniu nie ma nic mija kilka sekund i zapala się pomarańczowa kontrolka oleju na okolo 8 sekund i gaśnie. A jaki wpływ może mieć kiepski olej bo tego nie rozumiem ? Pytam tylko z ciekawości bo olej mam raczej dobry Castrola
-
Masa od świateł.
Podepnę sie pod ten temat, żeby nie tworzyć kolejnego, mam problem z taką drobnostką która mnie denerwuje, ostatnim czasem pojawia mi się błąd spalonej tylnej lewej żarówki, błąd jest a żarówki wszystkie świecą jak należy. Kontrolka świeci jak jej sie zachce, wyjmę kluczyk, odpalę samochód drugi raz i znika, ą później się świeci. Jaka może być przyczyna ? Może jakieś zaśniedziałe połączenia, które zmieniają rezystancję ?
-
zapala sie pomaranczowa kontrolka oleju, czy mam sie bac?
Podepnę się pod temat, mi kilka sekund po odpaleniu silnika zapala sie kontrolka oleju świeci z 8 sekund i gaśnie, sprawdzam dla pewności na bagnecie co tydzień i oleju jest prawie pod max, czyli tak jak byc powinno. Zrobiłem już tak ponad 5 tkm i sprawdzałem zawsze olej, i do tej pory jest tyle ile było po wymianie oleju. Oznacza to, że mam walnięty czujnik oleju tak ?
-
Nowy Końcówka Wydechu E46 320D M47N
A nie łatwiej będzie zadzwonić do firmy i może się ich zapytać, stawiam, że pewnie montują te tłumiki, a nie tylko produkują, więc powinni coś na ten temat wiedzieć, tak mi się wydaje ; )
-
Dmuchawa nawiewu m47n
No i po cholere zakładałeś ten temat ?
-
[E46] 320td - Samoczynne włączanie ogrzewania tylnej szyby
Miałem 2 tygodnie temu taki problem, włączało mi się ogrzewanie szyby zawsze po odpaleniu samochodu, jednocześnie z tym nie działał mi wyświetlacz OBC, okazało się, że miałem spalony bezpiecznik odpowiadający za liczniki, po wymianie bezpiecznika problem został rozwiązany. Możesz sprawdzić bezpieczniki choć na 90% to nie jest przyczyną, tak mi się wydaje. Ale jest jedna rzecz jaką możesz sprawdzić, wejdź w funkcje OBC test 19 odblokuj komputer, a później wejdź w test bodajże 6.0 i sprawdź jaką wartość na komputerze pokazuje jako temperaturę zewnętrzną. Jest takie coś jak "wartość mierzona" i "wartość wyświetlana" być może tu jest jakaś rozbieżność.
-
[E46] 320td - Samoczynne włączanie ogrzewania tylnej szyby
O kurde to cięższy przypadek i w tym Ci ja nie pomogę, musisz poczekać na kogoś mądrzejszego ;)
-
Dmuchawa nawiewu m47n
Bo jest debil*m i przez to nikt mu nie będzie udzielał odpowiedzi