Treść opublikowana przez maciek_w
-
Fail przy obsłudze zawieszenie pneumatycznego - pytanie o potencjalne szkody
Przepraszam, już zamykam ciup
-
Rabaty na g05
Do zamówienia 18-20% przez brokera, z placu 23%
-
Fail przy obsłudze zawieszenie pneumatycznego - pytanie o potencjalne szkody
Niestety, nie ma w M3 modułu rozpoznającego telefon z odległości. Trzeba przyłożyć telefon do klamki - ale to tylko odryglowuje zamki, natomiast system nie rozpoznaje kierowcy i samochód uruchamia się w trybie “gość” Przynajmniej nie znalazłem jeszcze sposobu, jak ten problem rozwiązać
-
Fail przy obsłudze zawieszenie pneumatycznego - pytanie o potencjalne szkody
Aczkolwiek dodam, że byłem pod wrażeniem mojego M60i, które oddałem w ręce jednego z zainteresowanych ostatnio. Jak wziął to moje M60i w obroty i pokazał, że potrafi to to żwawo i sprawnie jeździć, byłem mile podbudowany. Mega
-
Fail przy obsłudze zawieszenie pneumatycznego - pytanie o potencjalne szkody
Narty pójdą mega gładko… samolotem 🤣
-
Fail przy obsłudze zawieszenie pneumatycznego - pytanie o potencjalne szkody
Bardzo dobre pytanie! Zacznę od tego, co jest na plus eMki ezoteryka może, ale za kierownicą tego samochodu czuję się jak pełnoprawny uczestnik jakiejś odrębnej subkultury. Nagle zauważasz i zauważają Ciebie kierowcy równie rzadkich samochodów (a najlepiej innych eMek) i widać, że Ty wiesz, że oni wiedzą i rozpoznają, że "należysz do klubu". Może to śmieszne i egocentryczne, ale mi osobiście daje dużo radochy, jak turlam się równolegle na dwupasmówce obok drugiego M3 T. Nic nie trzeba mówić, wiadomo, o co chodzi responsywność wszystkiego - układu kierowniczego, gazu, hamulca, szybkość skrzyni - jest na innym poziomie; nie ma udawania, nie ma tylu filtrów, jest szczerze (czyli czasem brutalnie) zwartość, sztywność całego samochodu - począwszy od zawieszenia, przez całą konstrukcję nadwozia, po fotele (a mam te "standardowe", nie karbonowe kubły); w bezpośrednim porównaniu, X5 to galaretka (mimo mojego przecież uznawanego za "sztywne" zawieszenia); różnica jest potężna i mi odpowiada; ale wyobrażam sobie wielu, którzy oceniliby ten samochód jak nieresorowaną taczkę osiągi i radocha z jazdy - inny poziom pod każdym względem form format -- trójka kombi jest bardzo udanym projektem, a w wydaniu M nabiera dodatkowych uroków, zwłaszcza "biodra" z tyłu; miód malina Zatem bez zaskoczeń - mam auto na wskroś sportowe, zdatne do codziennego użytku, dające dużo frajdy i będące biletem do jakiegoś wstępnego kręgu samochodów wyjątkowych (taki pierwszy szczebelek w hierarchii 😉 ) Co jest minusem? hałas w środku -- huk opon, bo nawet nie szum, jest SZOKUJĄCY w porównaniu z ciszą jak w sejfie bankowym, której doświadczają posiadacze X5 (szczególnie tych z klejonymi szybami bocznymi) sztywność zawieszenia -- nie ma mowy o wygodnej jeździe na słabych nawierzchniach duży przeskok jakościowy w dół -- nie ma opcji, które w X5 można mieć / ja miałem i lubiłem (np. podgrzewane podłokietniki, wszystkie boczne szyby klejone, alcantara na suficie, kluczyk w telefonie działający na odległość - w M3 nie ma tego i muszę nosić ze sobą fizyczny klucz) dźwięk silnika -- jest głośniej i bardziej rasowo niż w X5, ale to nadal nie to... na postoju spod maski dochodzą odgłosy jak z ursusa, totalnie zagłuszające seryjny wydech (który w moim odczuciu jest tak samo wykastrowany jak w M60i); BMW pogubiło się w kwestiach akustyki samochodów na zewnątrz... chyba muszą podkupić ludzi z (o zgrozo) Mercedesa albo Audi (albo Alfy); a ja już ciułam na jakiegoś Remusa pył z hamulców -- masakra; na dystansie 400-500 km koła brudzą się tak, że w zasadzie nie widać nawet, że są czarne; przybierają kolor rdzy zasięg na baku -- 400 km? jak byle elektryk? paranoja; można wyciągnąć i 500, ale to okupione jest jazdą w stylu emeryta w drodze na niedzielne nabożeństwo... Da się z tym żyć? Bez problemu. Wyciszenie już mam umówione w cichym aucie we Wrocławiu, reszta to bzdety w ogólnym rozrachunku Czy wróciłbym do X5? Tak, ale tylko X5M, na które się nie zdecydowałem onegdaj ze względu na porąbane wyceny w leasingach (rata 2.5-3x taka jak za M60i przy tej samej wpłacie i RV) Czy jestem (wreszcie) zadowolony z samochodu, który mam i pogodzony z decyzją? Na 100%!
-
22 cale vs 21 cale
Teraz dylemat… przyznać się do kupowania, czy do zauważania różnicy w średnicach felg…
-
BRI - przedłużenie pakiet naprawczy, gwarancja
Mniej więcej 2 tys km przed wskazaniem komputera
-
Cesja leasingu X5 M60i
Odświeżam Zmienił się przebieg => teraz 27 tys km Obniżam odstępne => teraz 95 tys zł netto, plus spłaciłem kolejne raty (zostały 34)
-
Zamówiłem X5 - pomóżcie mi rozwiać kilka wątpliwości
-
22 cale vs 21 cale
Do nie-M założysz koła od M, tylko mogą wystawać poza obrys samochodu - każda felga jest o cal szersza (10.5 vs 9.5 z przodu; 11.5 vs 10.5 z tyłu) a osadzenie (parametr ET) mają bardzo zbliżone (przód) lub takie samo (tył) Średnice kół (felga + opona) będą lekko wiesze w normalnym X5 niż w X5M ze względu na bardziej agresywne naciągnięcie opon w eMce (np. tylna opona 315 siedzi na feldze 10.5" w normalnych X5, a w eMce na feldze 11.5", przez co jest bardziej naciągnięta i przez to ma lekko niże boczne ścianki) BMW stosuje koła z felgami różnej średnicy od kilku lat w modelach M, np. M2 i M3 mają dopuszczone komplety 18/19 (tylko nie competition, rwd), 19/20 oraz 20/21; nowe M5 ma 20/21; X5M i X6M 21/22. Ponoć wpływa to na jakość prowadzenia (responsywność układu kierowniczego), ale wygląda beznadziejnie
- Detailing
-
Fail przy obsłudze zawieszenie pneumatycznego - pytanie o potencjalne szkody
Było sporo kontaktów; 5 umówionych spotkań; 3 osoby przyjechały; 1 rozmawiał z moim opiekunem z leasingu (dwukrotnie) Ten ostatni był moim cichym faworytem. Fajny gość, widać, że z benzyną w żyłach... Ale kontakt się urwał po tym, jak mi powiedział, że jego księgowy kręci nosem na to, że mam kontrakt na najem a nie leasing operacyjny (jak dla mnie i wg mojej księgowej nie ma żadnej znaczącej różnicy w kwestii podatków, ale może u niego w jego konkretnej działalności miało to jakieś znaczenie). Niestety nie przekonał go argument, że za 10 miesięcy kontrakt można zmienić z najmu na LeasOp Zatem szukam dalej...
-
Fail przy obsłudze zawieszenie pneumatycznego - pytanie o potencjalne szkody
V8 for the win! 😄
- Detailing
- Detailing
-
Fail przy obsłudze zawieszenie pneumatycznego - pytanie o potencjalne szkody
słuchajcie, nie ma strachu, jak pneumatyka po 7s nie wróci do swoich normalnych ustawień i trzeba będzie oddać auto koledze ( @Semtex93), albo amory dobiją tak, że wlecą do środka auta ( @Big_daddy), to ja mam mega zadbany pojazd w dobrej cenie 🤣😅. Chętnie odstąpię 😇
-
M60i tanzanite blue + ivory white/atlas grey
Dzieki, Panowie @nomad66: nie wiem, jaki masz budżet, ale moje auto jest autentycznie najtańsze na OtoMoto (w tym roczniku i z tym silnikiem; bez względu na wyposażenie; po prostu najtańsze) Fotele M to są de-facto komforty z lekko inaczej wyprofilowanymi oparciami. Największą różnicą jest podparcie ud: wymaga przyzwyczajenia
-
M60i tanzanite blue + ivory white/atlas grey
Z ciekawostek… miałem dzisiaj rozmowę z osobą zainteresowaną moim autem. Chwaliła i ogólnie wydawało się, że jest potencjał Dealbreakerem okazały się moje fotele… Co wbiło mnie w ziemię, bo ja dopłaciłem specjalnie po to, żeby nie mieć komfortów, które wydawały mi się dalece mniej wygodne od tych eMkowych foteli. A ten Kupujący usiadł i prowadził w fotelu ustawionym pode mnie, po czym stwierdził, że jest mu bardzo niewygodnie… Najdziwniejsze było to, że w ogóle nie podjął rozmowy po mojej sugestii, że można ten fotel dopasować pod siebie w każdy możliwy sposób Cóż, pewnie należy cieszyć się, że ludzie lubią różne rzeczy, bo przez to świat jest bardziej różnorodny i wszyscy mamy większy wybór w wielu sprawach. Co nie zmienia jednak faktu, że przeżyłem zaskoczenie (i rozczarowanie zarazem) “level hard” A piszę to dlatego, że Twoje auto ma wnętrze, które wpisuje się w oczekiwania rynku: full comfort i piękna kombinacja kolorów. Well done! 👍
-
M60i tanzanite blue + ivory white/atlas grey
Wspaniały samochód. Niech dostarczy ogromu radości!
-
Zamówiłem X5 - pomóżcie mi rozwiać kilka wątpliwości
Całe czarne w mojej
-
Rabaty na g05
🤫 nie zapeszajmy (mentalnie jest już ex-; a chętni są)
-
Rabaty na g05
Tak, na stock. Ale na zamawiane daliby pewnie podobnie
-
Rabaty na g05
Wtedy korzystasz z brokera. Wyciąga 22-23% i bierze prowizję +/- 20 tys zł. Nadal wychodzi Ci mega oszczędność vs cena z konfiguratora
-
Rabaty na g05
Jest fantastycznie. Głośno w środku (szokująca różnica vs X5 z podwójnymi szybami), twardo, nisko… 🤣 I tak, myślę, że moje poszukiwania właściwej drogi wreszcie dały skutek. Mam samochód, z którym czuję się pogodzony. Łagodnie pieści mój kryzys wieku średniego (zależy, kto patrzy: odejmuje lat lub dodaje tu i ówdzie rozmiarów). Jest autentyczne - jest tym, czym ma być; jest ikoną, a nie autem “aspirującym”. A do tego jest bardzo wdzięczną bazą do modów - niewiele aut ma tak obfitą ofertę możliwych zmian, od kosmetyki po hardcore, z czego zamierzam zrobić użytek (z czasem i bez szaleństw, bo w końcu to leasing)