Treść opublikowana przez czestek1
-
jak spuścić paliwo z baku
od dołu ni dy rydy, zdejmujesz kanape i masz dostep do zbiornika. gdybys poszukał to moze i zdjecia bys znalalzł :search: :search: :search:
-
320d czujniki cofania nie działają
Było juz w tym temacie , padaja te PDC, ale czesciej dzieje sie cos z przewodami i wtykami przy czujnikach ( brud piach) niz same czujniki.
-
Śmierdząca sprawa - klima
Tak jak Natek napisał, jak smierdzi to ozonować, był niedwano podobny temat odnosnie serii 5.
-
[E46] Dodatkowe gniazdo 12V typu zapalniczkowego
Z uwagi na to, ze BMW nie przewidziało faktu iż kiedys taki KTOŚ jak ja bedzie potrzebował dodatkowego źródla zasilania( w postaci gniazda zapalniczki) w bagażniku lub w obszarze tylnych siedzeń, wykonałem sobie takowa instalacje. Potrzebuje w weekend podłaczyc lodówke samochodowa no i nie zdzierżyłbym po 1 długoterminowego otwarcia jak stodoły popielniczki, a po 2 lodowka zajmuje tyle miejsca za fotelami przednimi, ze komfortowa podróż jest wykluczona. Nie rozumiem dlaczego w takim samochodzie nie ma gniazda w bagażniku, lub przy tylej kanapie- mam pakiet dla niepalących ale co z tego....?! Narzedzia i materiały: -przewód 2/0.14 ( 1.60zł za metr) 4 metry -gniazdo zapalniczkowe ( 3zł sztuka) -troche rupieci typu cyna, pasta lutownicza, lutownica, mały krzyżak, jakas izolacja demontujemy mieszek, odkrecamy osłone z włacznikami od szyb.Wyjmujemy schowek pod klimatronikiem. Odrecamy 4 sruby na których trzyma sie panel z popielniczka i ewentualnymi wlacznikami grzania siedzen, DSC itd.Odpinamy przewody, albo lutujemy do wtykow albo kaleczymy orginalna izolacje i sie wpinamy. Kto jak chce.Potem przeciagamy przewod ku tyłowi. Ja stwierdziłem , ze w schowku za podlokietnikiem bedzie mi idelanie to pasowac. ( ze sdorka lepszy zasieg przewodu nawet aby podlaczyc jakas lapke i cos naprawiac, mozna pociagnac bokami do bagarznika, ale dla mnie za mało funkcjonalne) Pod mieszkiem recznego za pomoca sztywnego druta przeciagamy dalej do schowka, kazdy rozsadny wylawiruje tak ze przewod bedzie tam gdzie chce.Lutujemy gniazdo, izolujemy , skrecamy i mamy 2 wtyk 12V. Skoro BMW nie pomyslało o mojej lodówce to sam msiałem to zrobic. :norty: http://images50.fotosik.pl/167/e644f0836dea0522med.jpg http://images39.fotosik.pl/163/e47f0e02d9accbe5med.jpg http://images39.fotosik.pl/163/06a19f36463ff218med.jpg http://images41.fotosik.pl/163/39f53312b11466a0med.jpg http://images37.fotosik.pl/162/a68219e3b5923d0amed.jpg http://images44.fotosik.pl/167/148b4d0885b9d851med.jpg http://images44.fotosik.pl/167/48b80489b84db2b7med.jpg http://images43.fotosik.pl/166/563b7c914a2182a8med.jpg Ktoś zapyta, ale chcesz lodówkę do bagażnika, tak .... przełożę przewód przez drzwi i klapę, kawałek będzie widać na karoserii, ale to wiadomo krótkoterminowe. Aby nie stukał ewentualnie podczas jazdy to kawałeczek taśmy bezbarwnej.Taki mój kompromis.
-
Olej w skrzyni zmieniamy,nie dajcie się nabrać na MIT!
Hunter jesli masz Fote albo Intercarsa to powinienec u nich dostac olej z ta specyfikacja, jesli nie to kupic w BMW sam olej i sobie wymienisz- co by nie płacic za odkrecenie 2 srub i wlanie nowego oleju.
-
Olej w skrzyni zmieniamy,nie dajcie się nabrać na MIT!
napisane jest w Sam naprawiam około 1.1l, zlewasz stary oilej, i jejesz-az do przelania w otworze wlewowym jesli masz w PDfie Sam naprawiam, to strona 300. w intercarsie to jest dla BMw " Castrol SMX-S SMX-S 75W85 1L 42,77 zł"
-
czy ktoś jeżdził na bierznikowanych gumach?
Czytałem podobne opinie , jak ta kolegi wyzej, nie zapominajmy ze opona to jedyny i bardzo wazny element odpowiedzialny za polączenie samochodu z podłożem. do przyczepki tak, do jakiegos samoróbnego ciagnika tez, ale nie do auta przekraczajacego 100km/h opinie choćby na takim forum skody, ciezko wywazyc, parcieja, bija itd........... http://zlosnik.pl/showflat.php?Cat=&Number=426365&Main=425601 juz bym wolal jakies tajwanskie , choiciaz guma jednolita, od nowosci zwulkanizowana
-
Olej w skrzyni zmieniamy,nie dajcie się nabrać na MIT!
To tam masz podana konkretna specyfikacje , na tej naklejce- odczytaj i wsio.
-
Olej w skrzyni zmieniamy,nie dajcie się nabrać na MIT!
co myslicie o tym?Ja tam tez pierdykam i wymieniam, wymiana zaszkodzic nie zaszkodzi a moze lepiej bedzie skrzynia pracowac. http://moto.allegro.pl/item683484506_castrol_przekladniowy_skrzynie_biegow_mosty.html chyba ze macie jakies inne sugestie, co do oleju do manuala z 2002r.BMw zaleca SAE 80 , MIL-L-2105, API-GL-4 a jak jest nakleja kolo korka zółta lub zielona to ATF Dexron ( ja nie kojaze juz na 100% ale raczej nie widzaiłem zadnej naklejki u siebie) http://ekatalog.intercars.com.pl/ ja dostałem juz oczopolasu i sam nie wiem , który lepszy, Który odpowiedni.
- Emblemat - inaczej :)
-
Emblemat - inaczej :)
316, 318i itd..............na szrocie szukać http://images41.fotosik.pl/161/971376c6c82d2800.jpg http://images38.fotosik.pl/161/2a00b35d7fdf782f.jpg http://images39.fotosik.pl/162/bf1c7cb3ade7df4e.jpg http://images37.fotosik.pl/161/89aa37b5268a7a5b.jpg http://images41.fotosik.pl/161/5ae746c63758c01d.jpg zaryzykuje stwierdzenie, ze orginalne sa połaczone ( w obu autach nie posiadałem takowych oznaczeń modelu)
-
Kto robił wymiane tulei gumowych "wózka" dyfra?
Poduszki to nie ta bajka jesli chodzi o stukanie.
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
"biała kupa" , niczym taka jaka pies zostawia na chodniku........... Ten samochód musi mieć za sobą setki tysięcy km, z takim wytarganym fotelem.
-
Naprawa - wpisywać adnotację czy nie do książki serwisowej?
To wez wypisz sobie na ostatniej stronie ołowkiem co bylo wymienione z data i przebiegiem.I wsioooo. nie stawiaj zadnych pieczatek od tego mechanika tylko zrob sobie notatkę a potem jesli bedziesz sprzedawał to ta notatke podeprzesz rachunkami czy tez fatura za czesci i robote.Myse ze to rozsadne.
-
Naprawa - wpisywać adnotację czy nie do książki serwisowej?
Wiesz no ów mechanik jest jest ASO BMW, patrze i mysle gdzie chcialbys ewentualnie to wpisac..sa tylko okienka do Bremsflussigkeit , Kuhlmittel np o okienka do z cegiełkami Olserice-Inspektion| - Inspektion || - Mikrofilter - Karosseriekontrole przebieg pieczatka i data. Wiec ja nie wiem gdzie to wpiszesz, ale wpsiac warto- podpiac fakture, bo i tak nie bedziesz jezdzil do ASO a tak to wiadomo ze auto ma opieke mechanika i jest naprawiany kiedy cos ni egra..............tylko gdzie?
-
Kto robił wymiane tulei gumowych "wózka" dyfra?
No OK. ja juz to dawnoi zauwazyłem, ale wiadomo wileu znawców twierdzi ze tuleje bo u nich tuleje- kazdy przypadek jest inny. Ale co , i skad w tej skrzyni moze powowdowac takie "szarpniecie" co sie przeklada na ruch wału i pukniecie? Moze cos zwiazanego z wysprzeglaniem?Tym, ze na zimnym gorzej wchodzi mi 2 niz inne biegi?
-
Gdzie znajduje się wtyczka aby podłączyć komputer?
http://images20.fotosik.pl/348/c7424c7f8f28b27fmed.jpg to okragłe przy akumulatorze.
-
Nowe BMW serii 3 F30
Jeśli wpadł Wam w rece , lub gdzies przelotnie mieliscie okazje zobaczyc nowa trójke w AŚ, jak sie na to zapatrujecie, co sadzicie, co Wam sie podoba a co jest nie do przyjecia. Chciałbym poznać Wasz zdanie- spodziewam sie róznych opinii. Moim zdaniem zbytnie podobienistwo grila do nowej 7 , bedzie zacierac subtelna granice poszególnych modeli marki( patrz lata wczesniejsze) http://images46.fotosik.pl/163/3b4a9edf1333596amed.jpg
-
[E46] CB radio w 316 i 318
NIe potrzebuje nadawac i odbierac na odleglosc 10km:) w miescie to wiadomo jak wszedzie łapie prawie wszystko, a na trasie wystarczajaco . Ogladałem stosowny program na ten temat w TV. :twisted: i wynikało z tego ze potrzebuje krótka antene. wydaje mi sie tez, ze wlasnie lepiej jest z nadawaniem niz odbiorem:) :twisted: Nie znam sie tak n atym , alke sposob montażu sie moze porzydać.
-
Jaka jest moc silnika E46 318i
Otóż jest to wersja przed liftem, jesli prawda jest , ze jest to 318i to on ma pojemnosc 1.9 oznaczany M43 i ma moc 118KM silnik o pojemnosci 1796, oznaczany N42 byl w wersji po lifcie i ma 115/116KM , oznaczany jako 316 scie w wersji po liftowej z oznaczeniem 318 scie jest silnik 1995 i on ma moc 143 KM. reasumujac jest to przedliftowa 318stka wiec ma 118KM, i auto ma bezwypadkowo krzywy przód, pewnie od tego o własnie :mad2: TU MASZ DANE TEGO SAMOCHODU
-
Jak wyłączyć to irytujące pikanie
Przecież to klasyczna opcja antynapadowa. Można ją chyba tylko wyłączyć, nie zmodyfikować. /chyba że się myle/ kiedy pytałem o to rok temu to nik nie wiedział co to i jak wyłaczyc, a kolega Duud jako nowy posiadacz sprzetu nie potrafił tego wyłaczyc, lub ustawic cos zamiast tego. BaX jak wiesz to podpowiedz. :roll:
-
zmiana języka komunikatów
viewtopic.php?f=15&t=33090&p=243289#p243289 sprawdź to
-
Jak wyłączyć to irytujące pikanie
cos mi swita, nie pamietam ale to czy nie byla opcja na USA? trzeba podpiac kompa i próbowac zaprogramowac cos innego. Ja mam kłopot z tym, ze jak odpalam auto i ruszam to sie zamyka od srodka central, ale jak gasze i chce wyjsc ( wyjmujac kluczyki ze stacyjki ) ato sie nie otwiera :mad2: kolega probowal juz 2 razy to zrobic ale nie zna na tyle tych programow i nie podołal.
-
Jaki silnik do e90?
porownanie takie, ze jak kupisz cos zjechanego to i to i tamto bedziesz wymieniał, ja np. przez rok w mojej e46 wymieniłem tylko tzaraz po sprowadzeniu łozyska amorkow tył. 80zł zawsze moze wejsc na allegro lub strone intercarsu i popatrzec orientacyjne ceny czesci, i poronasz do Paska.
-
Terkotanie po puszczeniu sprzęgła
moze byc , jest to dosc prawdopodobne.