Skocz do zawartości

Varrol

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Varrol

  1. Obecnie mam zalany ten Castrol - ale planuję się na Valvoline przesiąść. Z Mobil to chyba Mobil 1 jest sensowny - taki miałem w poprzednim samochodzie lany - ale to syntetyk. Także jeżeli z tych dwóch to jestem za Castrolem.
  2. Gaz II generacji możesz założyć do wszystkiego (jeżeli o to pytasz) - jednak rezultat możesz mieć taki, że będziesz ciągle miał z tym problemy i do serwisu tyle dopłacisz, że byś dwie sekwencyjne kupił. To nie jest nowy samochód, a za 10 tys nie masz co liczyć na mały przebieg, więc i silnik tak chętnie gazu nie zniesie. Aha - już mniej, ale znowu jest stara śpiewka o silnikach z której wniosek jeden - 1.6i pali tyle samo co 2.8i - jak kupowałem swojego to było to samo :lol:
  3. Lepiej oczywiście kupić słabszą, ale w lepszym stanie. Silnik 1.8 jest oczywiście lepszy od 1.6 pod każdym względem poza ubezpieczeniem (ale zależy gdzie się ubezpiecza) - jednak tu lepiej stawiać na M43 - i chyba lepiej 1.6 M43 niż 1.8M40. 1.8iS to oczywiście najlepsze wyjście - w 1.8 jak się w więcej osób jedzie to trochę mocy brakuje. Spalanie rewelacyjne nie jest, ale na pewno mniejsze niż 2.0 - skąd ten pomysł, że jak 6 garów to mniej pali - to może V12 jest wzorem oszczędności? Nie słyszałem, żeby 2.0 schodziły poniżej 11 po mieście, a dla 1.8 to jest raczej max. A jak ktoś głównie na trasy jeździ, to faktycznie spalanie podobne. Aha - to, że ściąga samochód jeszcze go nie dyskwalifikuje - poza skrzywieniem nadwozia może być zużyte zawieszenie, nierówno zużyte opony, nie zrobiona geometria zawieszenia. Podobnie z bujaniem w koleinach.
  4. Jestem już prawie zdecydowany na panele w przednie drzwi - tylko niestety nie wiem jak wyciąć otwory (w blasze). Panele które znalazłem są niezłe: http://allegro.pl/item181734029_panele_pod_glosniki_bmw_e36_sedan_inzu_car_audio_f.html - nawet można wysłać do nich boczki, żeby je zamontowali. Problem niestety jest taki, że trzeba wyciąć blachę w drzwiach, zamocować panele do ramy drzwi (bo samo mocowanie do boczków nie wystarczy). Wytłumienie już nie jest specjalnie skomplikowane. Czy ktoś ma jakieś rady? Może do jakiejś firmy Car-audio w Wawie się udać, żeby mi zrobili całe drzwi? Nie bardzo wiem co mam zrobić - ważne jest też dla mnie, żeby nie wydać majątku. Może jednak lepiej dobrze przygotować miejsca fabryczne - to by było znacznie tańsze i mógłbym sam to zrobić. Chciałbym panele, ale sam sobie z tym nie poradzę na pewno - chyba, że ktoś ma jakieś namiary na firmę w Warszawie, która by zrobiła drzwi dobrze i tanio?
  5. Hyh, no to przecież to się tylko na tych dwóch śrubkach trzyma - jeszcze można chyba z tyłu przykręcić, ale pewnie tego nie zrobiłeś - tam jest taki plastik - ja wepchnąłem radio i się wygiął - także u mnie po podważeniu tych śrubek wyskakuje :lol:
  6. Varrol odpowiedział(a) na mike666 temat w E36
    A po odpaleniu jakie masz obroty?
  7. Varrol odpowiedział(a) na mike666 temat w E36
    A obroty ci się równo trzymają, czy cosik faluje - już po rozgrzaniu? Jak dla mnie to powietrza za mało dostaje - nie benzyny.
  8. I ja też nie mam regulacji. Zegary można wyciągnąć bez ściągania kierownicy - jednak ściągnięcie kierownicy to 5 minut i nie wiem, czy warto się męczyć - trzeba tylko zaznaczyć jej położenie, żeby założyć tak samo.
  9. Varrol odpowiedział(a) na Wochu01 temat w E36
    To oczywiście przycisk autodestrukcji połączony z alarmem - po naciśnięciu go można wysadzić samochód w powietrze za pomocą przycisku na pilocie od alarmu.
  10. Varrol odpowiedział(a) na mkowal temat w E36
    Rozbieżność zależnie od warsztatu, miasta, silnika, marki, tego czy jest zmieniany na taki sam, czy inny jest tak duża, że ciężko powiedzieć - to tak jakbyś się spytał ile kosztuje E36... Z tego co wiem swapy to koszt ok 3-4tys zł - przekładka na identyczny silnik powinna być znacznie tańsza - ale ile to już zależy od warsztatu.
  11. Są dwie niby śróbeczki. O jakich zapadkach (i gdzie one są) piszesz? A jakie ty radio chcesz wyciągnąć? _________________________________________________ A może ktoś kupi prawie nowe Alpine 9852RR :mrgreen: ?
  12. Varrol odpowiedział(a) na angello temat w E36
    nie
  13. Varrol odpowiedział(a) na comin temat w E36
    Aaaaa moje uszy :doh: - nie tyle przyśpieszenie, co przyczepność - wszystkich brał na zakrętach. Co jak co, ale czasem by się taka skrzynia biegów przydała.
  14. Dwie, czy cztery? Dla mnie opcja z gwoździami i zapałkami nie wyszła - te zapadki trzeba dość mocno odgiąć przy okazji ciągnąc radio - namęczyłem się z pół godziny, ale wyszło. A powiedz mi - co zrobiłeś z Alpinką 9852? Oddałeś - mnie już chyba nei przyjmą, bo zdaje się do tygodnia można zwrócić.
  15. Jeżeli zgłoszę zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i śledztwo zostanie rozpoczęte, to na tej podstawie Allegro może zwrócić do 500zł. Moje dowody są tak oczywiste, a nawet na zdjęciu z aukcji w powiększeniu widać skrzywienie (nie można jednak stwierdzić w jak dużym stopniu - jednak sam fakt, że jest wystarczy). Nie wiem jak jest teraz w Polsce z sądami, ale dla mnie sprawa jest jasna i oczywista. A sprzedający najwyraźniej wierzy, że jednak sobie odpuszczę.
  16. Jeśli chodzi o program ochrony kupujących allegro, to prawie na pewno skorzystam. Ehh, ja to mam takie szczęście - gość ma tyle pozytywnych komentarzy, a akurat musiało trafić na mnie. Ale nie odpuszczę tego - handlarze na Allegro nie mogą być bezkarni - jadą na tym, że większość odpuszcza...
  17. To nie bardzo odnosi się do używanych przedmiotów - a jeśli nawet, to ponoszę koszy wysyłki w obie strony - a więc ok 60zł w przypadku grila - co średnio mi się opłaca.
  18. No prezent na święta piękny. Najgorsze, że sprawa najprawdopodobniej do sądu trafi, bo sprzedający się zapiera i zwala winę na kuriera. Natomiast udało mi się wypatrzeć na zdjęciu z aukcji minimalne odchylenie które wskazuje, że gril był już krzywy w przed wysłaniem. Także jestem spokojny, bo od tego są specjaliści, którzy to udowodnią ponad wszelką wątpliwość - tylko że ja czasu nie mam na włóczenie się po sądach... Gdyby ktoś wiedział, gdzie są te numery (jeśli w ogóle są) to będę wdzięczny, bo każdy argument się przyda.
  19. Zostało udowodnione, że głośniejszy wydech powoduje wrażenie, że samochód szybciej jedzie. Wielokrotnie już spotkałem się z komentarzami (mało pochlebnymi) jak to szybko jechał jakiś samochód ze sportowym wydechem, mimo że jego prędkość była taka sama jak pozostałych pojazdów na drodze...
  20. Zaraz - jak to działa - policja ciągnie 150 po mieście i czeka aż ktoś ich dogoni? :lol: Co do kamer - niby jak elektronika ma mierzyć prędkość samochodu poprzedzającego bez radaru, czy lasera? Może jednak coś jest - np. właśnie laser - ale tak ustawiony, żeby nie leciał do kabiny.
  21. Wiedziałem, że tak będzie :mad2: ja to mam takie szczęście, że jak kupowałem parę tygodni temu, to promocji nie było :mad2:
  22. Może masz układ zawalony kamieniem i nie wyrabia z odbieraniem większej ilości ciepła. Oby te przegrzania (bo pewnie poprzedniemu właścicielowi też się zdarzyło) nie okazały się poważne w skutkach...
  23. Nie wiem, czy antyradar pomoże jak siedzą za zderzakiem - oni stosują w ogóle jakiś radar, laser czy coś w tym stylu? Bo słyszałem, że nie. Skoczyłem na święta do Krakowa (ale był luz na drodze) i miałem szczęście, bo nie trafiłem na policję. Ale co chwila zerkam w lusterko, czy samochód za mną planuję wyprzedzać, czy może powisieć na ogonie... Trzeba być ostrożnym, ale też nie przesadzać na ograniczeniach - kiedy widzę jak niektórzy nawet nie zmniejszą prędkości przed przejściem, skrzyżowaniem, czy światłami...
  24. Można by powiedzieć, że najlepszy jest M52 - to oczywiście takie gadanie - ale ten silnik łączy rozsądne spalanie, dobre osiągi, małą awaryjność i piękny dźwięk - był montowany w sporej liczbie modeli. Tylko to trochę bez sensu - jak dla mnie można mówić o udanych i nieudanych silnikach - szukanie najlepszego to tak jak szukanie najlepszego samochodu - to zależy...
  25. Nikt nie wie, gdzie są wybite numery na grillu? To dla mnie dość ważne.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.