Treść opublikowana przez pawelj5
-
318 | Problem z gazem - nie odpala po zgaszeniu
Tak jak piszą poprzednicy jest to prawdopodobnie problem związany z nieszczelnym parownikiem, a dokładnie z zaworem elektromagnetycznym który odcina dopływLPG do mieszalnika. Zawór ten jest prawdopodobnie nieszczelny, lub się nie zamyka.
-
M40B18 Pytanie w sprawie sondy lambda
Takie skoki napięcia na biegu jałowym są normalne i świadczą o prawidłowej pracy sondy.
-
[320i '92r.] Brak mocy - walki ciąg dalszy...
Elementem odpowiedzialnym za rególacje wartości ciśnienia paliwa jest zawór który znajduje się na końcu listwy paliwowej. Zawór ten utrzymuje odpowiednie ciśnienie na listwie wtryskowej, a nadmiar puszcza do zbiornika. Dlatego ciśnienie mierzy się na odcinku między tym zaworem, a pompą paliwa. Najprościej jest wpiąć się w układ trujnikiem w miejscu które podał palermos.
-
Jakie kierunkowskazy do lamp Depo?
Kierunek do sedana ok 50zł/szt, do coupe 60zł/szt. Wieczorem załącze zdjęcie jak wygląda na aucie.
-
[320i '92r.] Brak mocy - walki ciąg dalszy...
Jeżeli pedał gazu pracuje raz z mniejszym, a raz z większym oporem to może coś się dzieje z linką gazu. Sprawdź czy jak chodzi cięzko to przepustnica otwiera się do końca przy wciśniętym pedale.
-
Przekładka soczewki z anglika
Mocowanie ramki szkła w reflektorach BOSCH i ZKW są inne.
-
1,6 m43 po wystrzale LPG
Właśnie ze względu na takie przypadki do niektórych silników nie wolno montować instalacji 1 i 2 generacji. Nistety do niedawna sekwencja była dość droga więc montowano starsze generacje do wszystkiego. Koszt podzespołów niezbędnych do zmiany z 1-2 generacji na sekwencję na allegro ok 800zł. Dojdzie koszt robocizny ale warto zainwestować. Jeżeli ktoś woli jeździć dwa razy drożej bo jest uprzedzony, to jego prywatna sprawa. Ja już mam kolejne auto z LPG i wole kupić takie z dużym silnikiem i LPG dzięki czemu cieszę się z osiągów i z ekonomi. Podstawa to dobre podzespoły i regularne przeglądy. A jeżeli ktoś nie wierzy że LPG nie jest szkodliwe dla silnika to proponuję poczytać: http://carscoop.blogspot.com/2007/09/ac-schnitzer-gp310-equipped-with-lpg.html Nadworni tunerzy BMW nie wstydzą się LPG.
-
drgania kierownicy po wymianie tarcz
Popraw mnie jezeli się mylę, ale z pierwszego posta wnioskuję że bicie występuje podczas jazdy bez hamowania. To typowy objaw luzów zawieszenia i źle wyważonych kół. Po pierwsze warto ponieść koła do góry i pokręcić nimi w celu sprawdzenia ewentualnego bicia. Mogli na warsztacie nie oczyścić powierzchni styku piasty z tarczą. To że swożnie były wymieniane pół roku temu nie znaczy ze nie możesz mieć znowu luzów w zawieszeniu. Wszystko zależy od jakości użytych materiałów, jak i fachowca który je montował. Poza tym wyważenie kół warto sprawdzić jeszcze w innym zakładzie wulkanizacyjnym. Kiedyś biła mi kierownica i gość namęczył się z wyważeniem, a i tak nie było jak powinno. Pojechałem do innego zakładu i zrobili dobrze, przy okazji okazało się ze jedna felga była krzywa.
-
320i z zegarami M3 mozliwe podlaczenie temp oleju?
Nie powiem Ci dokładnie jak połączyć instalację elektryczną, ale najważniejsze będzie zamontowanie czujnika temperatury oleju którego nie ma w Twoim silniku, a powinien znajdować się w misce olejowej.
-
podświetlenie padlo nagle pilne
Zacznij od sprawdzenia bezpieczników.
-
[320i '92r.] Brak mocy - walki ciąg dalszy...
Według mnie którys czujnik musi podawać fałszywy sygnał. Po czym wnosisz ze sonda jest ok? Ten czujnik jest przewidziany na 100tys.km i nikt go nie wymienia po tym przebiegu profilaktycznie. To że nie wywala błędów na kompie nie znaczy że podaje prawidłowe dane. Miałem ostatnio problem ze spadkami mocy. Raz było niby dobrze, a raz muł że cięzko było jechać. Początkowo wydawało się że sonda działa w miarę normalnie, ale tak na prawdę była walnięta. Odczyt sondy na oscyloskopie przy biegu jałowym musi pokazywać wahania napięcia od skrajnie niskiego do skrajnie wysokiego i znowu w dół. Tak w kółko co kilka sekund.
-
Jakie kierunkowskazy do lamp Depo?
A tak z ciekazości, jak przy tych lampach depo obeszliście komunikat komputera pokładowego o spalonej żarówce pozycyjnej?
-
Jakie kierunkowskazy do lamp Depo?
Pracuję w sklepie z częściami blacharskimi i oświetleniem. Mam dostęp do części różnych producentów. Sam jakiś czas temu szukałem dymionych kierunkowskazów do swojego auta bo były założone białe i mi się nie podobały. Przymierzałem różne i polecam TYCa. Są ładnie przydymione i przyzwoicie wykonane. W prawdzie mam standardowe lampy BOSCHa, ale odcień tych kierunków idealnie pasuje do ciemnego wnętrza lampy. Można je nabyć w oddziałach HART.
-
316i M43 1996 -co to za część na zdjęciu?
Doprowadź do ładu gazownię w swoim aucie kolego, bo znowu rozwali Ci ten element. Na zdjęciu widać jakąś rzeźbę na dolocie, czy przypadkiem nie lubi sobie kichnąć?
-
Sonda uniwersalna z wtykiem dedykowanym z allegro
Sorry za wprowadzenie w błąd. Nie czytałem opisu.
-
Sonda uniwersalna z wtykiem dedykowanym z allegro
Sonda z drugiego linku nie jest uniwersalna. To model dedykowany do silników M52. Dedykowana sonda do silnika M50 musi mieć okrągłą wtyczkę.
-
zgasł po spawaniu naprawie tłumika
Podaj więcej szczegułów. Czy silnik zgasł w czasie jazdy, czy wcześniej zaczą tracić moc lub przerywać, a może zgasiłeś i potem nie udało się już odpalić. Tłumik był demontowany, wiec raczej nie to jest przyczyną. Możesz jednak sprawdzić czy się nie zatkał. Poza tym trzeba sprawdzić czy jest podawane paliwo i iskra.
-
zgasł po spawaniu naprawie tłumika
To może być zbieg okoliczności. Usterka nie musi być związana z naprawą tłumika.
-
Jakie kierunkowskazy do lamp Depo?
Kierunki widoczne na zdjęciu wyżej to zamienniki w wersji na białą żarówkę. Żeby świeciły na żółto zastosowano w nich pomarańczową przesłonkę. Nie wygląda to zbyt atrakcyjnie. Proponuję kierunki w wersji na zółtą żarówkę. W połączeniu z tymi lampami takie dymione kierunki będą wyglądały rewelacyjnie. Tuningowe odpowiedniki z gładkimi szkłami w e36 mnie osobiście śmiesza. Ale oczywiście wszystko jest kwestią gustu.
-
Sonda uniwersalna z wtykiem dedykowanym z allegro
Niedawno sam wymieniałem u siebie sonde i też miałem dylemat jaką wybrać. Na forum jest kilka wątków na ten temat. Ogólnie wszyscy odradzają sondy no-name takie jak na pierwszej aukcji. Kup markową sondę NGK lub BOSCH. Jeżeli szkoda Ci kasy wybierz wersję uniwersalną bez wtyczki. W komplecie są odpowiednie złączki do połączenia oryginalnej wtyczki. Musisz tylko wybrać odpowiedni model. Na pierwszej aukcji jest sonda do silnika M50, a na drugiej do M52.
-
Jakie kierunkowskazy do lamp Depo?
Lampy wyglądają bardzo ciekawie z tymi ringami. Osobiście gdybym miał takie reflektory to połączyłbym je z prążkowanymi dymionymi kierunkami oryginalnymi, lub produkcji TYC. Są przyzwoitej jakości.
-
325i nie chce odpalić
Spróbuj zresetować komputer. Jak to nie pomoże sprawdź czy silnik dostaje paliwo i iskrę.
-
problem z gazem brc
Nie miałem na myśli zbyt niskiego ciśnienia, tylko za wysokie.
-
323i wymiana sprzęgła ...Ile roboty
Jeżeli masz wszystkie niezbędne narzędzia, trochę wprawy, a do tego wszystko pójdzie bez problemu to od zgaszenia auta do zapalenia jakieś 3-4 godziny. Ale zawsze coś moze pójśc nie tak. Największy problem może być z wydechem. Śruby mogą być zapieczone, a w najgorszym wypadku któraś może się urwać. Poza tym jeżeli skrzynia była kiedyś demontowana to prawie pewne ze śruby będą zbyt mocno dokręcone i trzeba się będzie namęczyć. Jak zdejmiesz skrzynę moze się okazać ze np uszczelniacz na wale korbowym trochę puszcza, albo uszczelniacz wybieraka biegów. Mając wszystko na wierzchu grzechem byłoby tego nie wymienić. Dlatego warto się przygotować ze auto będzie stało 2-3 dni na wypadek gdyby trzeba było dokupić cos ekstra.
-
dyfer 3,35 z e36 poj 2,0 do e36 M40B18 - pasuje?
Nie jestem pewien na 100%, ale budowa jest taka sama. Dopiero silniki 2,5 i wieksze mają inne dyfry ze względu na mocniejsze półosie. Zasada doboru przełożeń jest taka że jak założysz dyfer o mniejszym przełożeniu to teoretyczna pędkość wzrasta, ale pogarsza się przyspieszenie, a jak będzie o większym przełożeniu to polepsza się przyspieszenie kosztem prędkości maksymalnej. Nie wiem jakie przełożenie masz u siebie, ale 2,0 jest mocniejszy od 1,8 więc prawdopodobnie przełożenie bedzie mniejsze.