Treść opublikowana przez pawelj5
-
Sonda lambda M50, a M52
No dobra. Od zamienników z daleka. A co z oryginalną uniwersalną sondą BOSCH taką jak na zdjęciu? Można ją kupić ok 100zł taniej niż dedykowaną. Różnica to brak wtyczki, za to jest zestaw złączek wraz z kostką izolująca. http://images45.fotosik.pl/86/25b66c0863ed618emed.jpg
-
Problem ze skrzynią po wypadku:/
Ja widzę dwie możliwości. Albo silnik jest przesunięty na poduszkach do przodu auta, ewentualnie odkształciły się łapy silnika, abo masz wygięte cięgno nr 9 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA31&mospid=47436&btnr=25_0013&hg=25&fg=05 Gdybyś przypadkiem odwrócił lewarek to byłby przesunięty do przodu a nie do tyłu.
-
M40 czy da się jakoś podciągnąć sprzęgło
Podnies jedno tylne koło do góry i odpal auto. Wrzuć bieg. Jezeli przy wciśniętym sprzęgle koło będzie się obracać to znaczy ze sprzęgło ciągnie i winny jest docisk . Jeżeli koło będzie stać to znaczy ze problem sprawia skrzynia biegów, prawdopodobnie synchronizator, ale może być tez za mało oleju, lub jego zły stan. Z tego co się orientuję to wszystkie E-30 mają sprzęgło z hydraulicznym wysprzęglikiem i nie da się go "podciągnąć".
-
Sonda lambda M50, a M52
Ok. Znalazłem różnicę. M50 ma przejście na masę, a M52 nie. Więc chyba nie można ich zamieniać między sobą.
-
Sonda lambda M50, a M52
Niby takie same, ale czy na pewno? Pracuje w sklepie z częściami samochodowymi. Jednak w katalogach jest za małoa danych technicznych. Różnica między sondami do tych silników polega na innej wtyczce i długości kabla. Przynajmniej tyle jeżeli chodzi o dedykowane sondy. Patrzyłem jednak na uniwersalne które nie mają wtyczek. Jezeli to byłyby jedyne różnice wówczas numer katalogowy uniwersalnej sondy dla obu silników byłby identyczny. Tymczasem numery się różnią, więc musi być jakaś różnica.
-
Sonda lambda M50, a M52
Witam. Mam do wymiany sondę lambda. Przeglądałem oferty i mam możliwośc kupić w dobrej cenie sondę do M52. Ja mam silnik M50. Czy sonda z nowszego silnika będzie u mnie prawidłowo pracować, a jeżeli nie to co rózni te dwie sondy?
-
Problem ze skrzynią po wypadku:/
Sprecyzuj co znaczy ze biegi wchodza niżej. Chodzi o to że dźwignia idzie bardziej do tyłu auta przy wrzucaniu dwujki?
-
Jak rozpoznac reflektory?
Faktycznie. Mój błąd. Bosch w wersji bez soczewki też ma wypustki. Kolego Kangurczak, zrób zdjęcie reflektora z otwartą maską żeby było widać górną częśc puszki, ewentualnie puszkę od strony komory silnika. Zdjęcie które zrobiłes jest za moło wyraźne. Na szkle w dolnym rogu przy kierunkowskazie powinno być widać napis ZKW, lub BOSCH. Ewentualnie na górze puszki powinna być naklejka z marką producenta. Nożliwe ze masz założone zamienniki i dlatego jest problem z określeniem producenta,lub było wymieniane szkło.
-
Jak rozpoznac reflektory?
Reflektory w e-36 dzielą się na wersje przed i po liftingu. Rocznik 91-94 miał reflektory z soczewką i żarówki H1+H1, po 95 bez soczewki i żarówki H7+H7. Do tego było dwuch producentów przed liftingiem i trzech po liftingu. Znak producenta znajduje zię na szkle w dolnym zewnętrznym rogu. Dodatkowo ZKW miało wypustki na szkle, a ramka szkła była mocowana do puszki metalowymi blaszkami. BOSCH nie miał wypustek, a ramka mocowana jest plastikowymi zatrzaskami. Hella była podobna do ZKW. ZKW ma prostokątny dekielek zewnętrznej żarówki, a Bosch okrągły. Oczywiście są już zamienniki innych firm. Jest też reflektor do modelu Compact który występuje zawsze bez soczewki i jest produkcji HELLA. Mozna go łatwo rozpoznać po żarówkach HB3+HB4 i nie ma jak na razie zamienników.
-
Uturbienie
Wszystko zależy od tego jaką moc chcesz uzyskać. Jeżeli nie chcesz robić potwora to przy doładowaniu 0,4-0,5bar nie trzeba zakuwać, ani odprężac silnika. Koszty zależą od tego czy użyjesz nowych czy uzywanych części i od tego jak dużo pracy wykonasz sam. Swego czasu interesowałem się tym tematem, ale skończyło się na kupnie auta z mocnym silnikiem. Koszt przeróbki soft-turbo to 4-8tys.zł. Przy takich kosztach można się też zastanowić nad swapem. Kto co woli.
-
e36 320 coupe
W sprawie doboru komponentów instalacji gazowej odsyłam na forumhttp://lpg.info.pl/viewforum.php?f=1 Jest tam dokładnie wyjaśnione dlaczego takie a nie inne komponenty należy wybrać. Dobre podzespoły wcale nie muszą byc drogie. Trzeba tylko wiedzieć które wybrać, a niestety gazownicy często wybierają niewłaściwą konfigurację i potem sa różnego rodzaju problemy.
-
Błotniki, maska, e36 coupe
Z tego co widać na zdjęciach to zderzak, oświetlenie i nerki z E46, Ale maska i błotniki to modyfikacja oryginalnych elementów od e36.
-
135/h i nic więcej???
A może filtr paliwa? Od tego bym zaczął ze względu na niewielki koszt.
- Hamulce
-
geometria przednich kół
Może, ale myślę że gdyby winne były łożyska amortyzatorów to problem występowałby też na zimówkach. Podnieś przód auta do góry. Powinno się dać bez problemu skrecać koła w obie strony ciągnąc z koło. Jeżeli będzie ciężko i koła będą same wracać do pozycji wyjściowej to moga być zapieczone łożyska amortyzatorów.
-
geometria przednich kół
Sprawdź tuleje na wahaczach. Lubią mieć spory luz mimo że dobrze wyglądają. Najłatwiej sprawdzisz czy mają juz jak kopniesz nogą w koło od przodu w kierunku tyłu auta. Podejrzewam że koło będzie miało luz przód-tył auta. Poza tym to ze była ustawiana geometria wcale nie znaczy ze była dobrze zrobiona.
-
325i falujące obroty,spadek mocy,dławienie
Wszystkie połączenia muszą być szczelne. Jeżeli wąż jest luźno nasunięty na silnik krokowy to może dostawać się tamtędy lewe powietrze.
-
***Benzyna w oleju***Pomocy!!!!!
Pojeździj najpierw tym fiatem na włączonym ssaniu przez kilkaset kilometrów i sprawdź olej. Przy wtrysku wzbogacenie mieszanki sterowane jest automatycznie i nie mozna go sobie wyłączyć.
-
Przerażliwy dzwięk przy cofaniu
Też stawiam na okładziny od ręcznego.Najprosciej sprawdzisz jak przy cofaniu pociągniesz trochę z ręczny. Dzwięk powinien się zmienić.
-
panowie czy BMW E36 320i to wytrzyma ?
Moc silnika zależy od zestrojenia faz rozrządu, zapłonu, długości kanałów w kolektorach. Jeżeli silnik jest zestrojony tak że maksymalną moc osiąga przy ok 6000obr/min to nie ma sensu kręcić go więcej bo wykres mocy gwałtownie opada. Fabrycznie odcięcie jest powyżej obrotów mocy maksymalnej. Podnoszenie maksymalnych obrotów jest bez sensu. Chyba że zmienisz wałki rozrządu na ostrzejsze.
-
zawieszenie
Ja osobiście polecam Bilstein B6. Może nie jest zbyt tani, ale to najlepszy kompromis między przyjemnością prowadzenia i komfortem. Poza tym trwałosć, a w przyszłości możliwość regeneracji, a nawet przestawienia na wersję B8. Miałem takie w poprzednim aucie i kiedy zmieniłem auto od razu kupiłem do niego takie samo.
-
Praca silnika-problem
Masz u siebie wentylator elektryczny. Jeżeli był zablokowany to możliwe że się spalił, lub spalił się bezpiecznik. Jeżeli złączysz ze sobą przewody prowadzące do czujnika sterującego pracą wentylatora to powinien się uruchomić. Jeżeli tak nie będzie to szukaj przerwy w obwodzie.
-
Praca silnika-problem
Proponuje nie sugerować się wymianą skrzyni. Myslę ze to zbieg okoliczności. To że jest wysokie ciśnienie w układzie jak przegrzejesz motor to normalne. Przede wszystkim zalej dokładnie i odpowietrz układ chłodzenia. Jezeli wywala płyn przy normalnej temperaturze pracy to prawdopodobnie uszczelka pod głowicą lub pęknięta głowica.
-
zawieszenie
Auto podniesie się do góry tylko w momencie gdy wymienia się amortyzatory olejowe na gazowo-olejowe, jednak nieznacznie. W tych drugich ciśnienie gazu powoduje wypychanie tłoka co skutkuje lekkim podniesieniem auta, ale siła jest stosunkowo niewielka. Pomyśl logicznie, kiedy auto stoi to amortyzator nie pracuje. Cięzar auta dźwiga sprężyna. Amortyzator jest hamulcem hydraulicznym który ma tłumić siły wprawiające zawieszenie w ruch, a nie unosić ciezar auta. Mam u siebie sprężyny z wersji M-technik. Połaczyłem je z Bilstein B6. Po wymianie amortyzatorów auto podniosło się o 5mm. Ale po kilkuset kilometrach wróciło do poprzedniej wysokości.
-
zawieszenie
Jeżeli założysz zwykłe amory to się auto nie podniesie do góry. W zawieszeniu M-Technic za obnizenie odpowiadają krótsze sprężyny. Amortyzator jest w prawdzie krótszy, ale to wynika z tego ze jest krótsza sprężyna.