Treść opublikowana przez marcov
-
Uszkodzone E46 przez warsztat kto zapłaci?
Wyglada na to, ze przestawil sie rozrzad badz zerwal calkowicie. Gdyby jakis przedmiot mial zablokowac popychacz od gory to najpewniej pekla by pokrywa zaworow. W pierwszej kolejnosci trzeba sprawdzic co sie stalo z rozrzadem.
-
320d - problem z pompą wtryskową.
Sprawdzilbym w takim przypadku, czy kat wyprzedzenia wtrysku sie zgadza z zadanym.
-
Zalane radio/komputer
Ta ilosc cieczy ktora dostala sie do modulow elektronicznych napewno zrobi swoje za jakis czas. Wiec lepiej zdemontuj zalane elementy i porzadnie wyczysc.
-
E46 - awaria w Holandii
Opis pasuje do rozjechanego kata wtrysku a wiec regeneracja pompy Cie czeka najprawdopodobniej - ale to trzeba potwierdzic diagnoza.
-
Drgania budy i kierownicy na kostce brukowej
Spodziewasz sie, ze jadac po takiej nawierzchni bedzie w aucie cicho i komfortowo?
-
245/35R19 w E46
WItam. tematow podobnych masa, setki jednak informacje sa mocno rozbiezne a potrzebuje informacji dosc pilnie. Do rzeczy. Mam E46 w sedanie przed liftem, zawias seria. Trafil sie fajny zestaw kol AC Schnitzer: rozstaw śrub 5x120 szerokość 8,5 J ET 20 opony 245/35R19 Pytanie, czy jestem w stanie upchac to do do E46? Dzieki z gory za rzeczowe informacje.
-
Czujniki parkowania
Podlacze sie do tematu czujnikow. Mam w sedanie nieoryginalne czujniki. Zamontowane sa w listwie dolnej. Chcialbym przeniesc je wyzej. Czy listwa pod czujniki z polifta bedzie pasowala w miejsce listwy stosowanej w przed lifcie bez wymiany listw bocznych? Czy listwa dolna jest taka sama w sedanie i kombi? http://imageshack.us/a/img705/7573/20130422195628.th.jpg
-
330d wtryski po ''regeneracji'' czy isc do sądu?
Po pierwsze jesli jest gwarancja na czesc/ robocizne to warto najpierw podjechac do warsztatu udzielajacego takiej gwarancji. Teraz warsztat pierwszy powie, ze warsztat nr.2 uszkodzil wtryski - i teoretycznie moze tak byc. Druga sprawa to pytanie, czy mechanik nr. 2 zgodzi sie na latanie po sadach w Twojej sprawie....nie wydaje mi sie. Wiec albo ciagniesz auto do warsztatu nr.1 i modlisz sie, zeby juz wiecej nie zepsuli badz robisz u mechanika nr. 2 i kartkujesz znow...
-
320D dolewka oleju
Marka oleju nie ma znaczenia, wazne aby wlac olej o takiej samem specyfikacji.
-
wzrost poziomu oleju w E46 320d 136KM
Odpuszczam. Autor juz sie nie wypowiada.
-
wzrost poziomu oleju w E46 320d 136KM
Czym sie zajmujesz zawodowo?
-
wzrost poziomu oleju w E46 320d 136KM
Wciaz nie doczytales do miejsca, w ktorym napisalem wyraznie, ze nie diagnozuje tego konkretnego przypadku. Zapytales jakim sposobem niespalone paliwo moze sie przedostac do miski- wiec Ci wyjasnilem.
-
wzrost poziomu oleju w E46 320d 136KM
Na tym zakoncze dyskusje z Toba.
-
Uszkodzona część wydechu - czuć spaliny w aucie
Chyba wiekszosc :P Lacznik elastyczy ukladu wydechowego - tak sie to nazywa.
-
wzrost poziomu oleju w E46 320d 136KM
Chyba nie czytasz moich postow dokladnie. Napisalem wyraznie, ze nie twierdze, ze w tym przypadku powodem musza byc wtryski. Nie diagnozuje samochodow ze szklanej kuli. Stwierdziles, ze ropa nie moze sie przedostac przez pierscienie- chcialem wyprowadzic Cie z bledu bo moze.
-
webasto THERMO TOP C 320d
Slask jest duzy. Jesli masz blisko do Gliwic to zapraszam.
-
wzrost poziomu oleju w E46 320d 136KM
Nie twierdze, ze w tym przypadku powodem przybywania oleju sa lejace wtryski. Twierdze, ze moga byc. Sa silniki, w ktorych prodycent dopuszcza taka norme spalania oleju- jednak nigdzie w swoich wypowiedziach nie podalem zadnych wartosci. Mam wrazenie, ze na sile chcesz udowodnic swoja teze- uwierz mi, ze tym razem nie masz racji.
-
wzrost poziomu oleju w E46 320d 136KM
Spalanie oleju wystepuje przy calkowicie sprawnym silniku. Nadmierna ilosc niespalonego paliwa przedostajaca sie do miski olejowej juz nie. Wiec jak producenci moga ten fakt przewidywac i umieszczac w specyfikacji?
-
webasto THERMO TOP C 320d
Diagnostyka komputerowa nie polega na odczytaniu bledu i wymianie elementu, ktorego blad dotyczy. Majac np. blad z pompki wody nie wymieniamy jej odrazu. Zaczynamy od jej sprawdzenia a pozniej w zaleznosci od wyniku diagnostyki podejmujemy dalsze kroki. Nie wyobrazam sobie innego poszukiwania usterki.
-
wzrost poziomu oleju w E46 320d 136KM
Jestes pewien czy tylko Ci sie tak wydaje? A jak myslisz, dlaczego podczas wypalania DPF olej napedowy dostaje sie do miski olejowej? Wlasnie przez pierscienie. marcin91 - ubiegles mnie :)
-
wzrost poziomu oleju w E46 320d 136KM
Lejace wtryski moga wlasnie powodowac podwyzszenie poziomu oleju. Zle rozpylone paliwo to niespalone paliwo.
-
webasto THERMO TOP C 320d
Wszystkie te rzeczy mozna sprawdzic miernikiem. Wiec w czym problem aby zweryfikowac kody bledow zglaszane przez sterownik?
-
webasto THERMO TOP C 320d
Polecono juz wyzej diagnostyke komputerowa. Inaczej tego nie ugryziesz.
-
traci moc na 1 sekunde
Kostka stacyjki? Skoro auto zachowuje sie tak jak podczas wylaczenia zaplonu to zacznij od tego.
-
traci moc na 1 sekunde
Objawy sa takie jak przy wylaczeniu zaplonu?