Treść opublikowana przez marcov
-
2.0d M47nagrzewnie silnika a termostat egr
Termostat EGR sprawdzony. Glowny wymieniony jakies 3 miesiace temu, kupiony w czescidobmw.pl - niestety nie mam paragonu:/ Mam rozumiec, ze u Was temp. jest stala i osiaga wartosc okolo 90 stopni? Dzis sie pokrecilem troche po miescie i nie udalo mi sie wskoczyc powyzej 80- fakt, ze na dworze - 10 stopni i ogrzewaniewnetrza na auto 20 stopni.
-
2.0d M47nagrzewnie silnika a termostat egr
Przewaznie mam ustawione 19-20 stopni w trybie auto. Zdazaja sie tez zaniki ogrzewania za ktore zaczalem podejrzewac wlasnie zbyt niska temp plynu. Podmienilem panel klimy, odpinalem zawor cieplej wody ale zaniki ogrzewania nadal sie sporadycznie pojawiaja.
-
2.0d M47nagrzewnie silnika a termostat egr
Zaluzje zamykaja sie.
-
2.0d M47nagrzewnie silnika a termostat egr
U mnie problem jest dosc nietypowy. A dlaczego nie typowy? Ano dlatego, ze wymienilem oba termostaty na ORI a auto podczas jazdy w miescie ciezko nagrzac do 90 stopni, Przewaznie po wlaczeniu ogrzewania temp. oscyluje miedzy 75 a 80 stopni. Sprawdzilem termostat EGR ale ten zachowuje sie prawidlowo. Czas rozebrac termostat glowny w takim razie.
-
2.0d M47nagrzewnie silnika a termostat egr
Mam wymienione oba termostaty i silnik wstepnie rozgrzewany przez piec Webasto ale po takim dystansie nie osiagam takiej temp. Chyba musze sie przyjrzec tym termostatom.
-
E46 Grzanie szyby
Mozna ustawic automatyczne grzanie ponizej +3 stopni bodajze.
-
Aktywacja webasto w DIS v.44
Do pinu 2 panela klimy przez przekaznik, wtedy piec bedzie wlaczal wentylator dmuchawy.
-
Aktywacja webasto w DIS v.44
Sterownik pieca ma wyjscie na wentylator. Podpinasz sie do tego pinu przez przekaznik z pinem bodajrze 2 w sterowniku klimy.
-
320D 136KM Powolne mielenie rozrusznika
Np. nie krecic na pale gdy silnik nie odpala.
-
Dym na trasie...
Silnik zaciagnal olej z ukladu dolotu powietrza.
-
320D Lokalizacja dodatkowej pompki paliwa do WEBASTO
Po 09/99 panel klimy sie nie laczy po podaniu +12V ?
-
320D Lokalizacja dodatkowej pompki paliwa do WEBASTO
A dlaczego jest problem z wysterowaniem panela klimy? Imitujemy +12V po zaplonie ktore posyla telestart. Panel klimy startuje z ustawieniami jakie zostawilismy przed wylaczeniem silnika dnia poprzedniego (jesli panel nie otworzy zaworu coeplej wody mozna i jego wysterowac przekaznikiem). U siebie musialem chwilowo wylaczyc dogrzewacz automatyczny gdys czujnik temp. pieca troszke zaniza wartosci i piec pracowal praktycznie caly czas. Zanim nie doprowadze tego do ladu wlaczam piec pilotem po odpaleniu zimnego silnika.
-
320D Lokalizacja dodatkowej pompki paliwa do WEBASTO
Ale jaki jest problem zeby poszukac pieca ktory bedzie mial analogowe sterowanie praca? Wtedy nie bedzie zadego problemu zeby go uruchomic " bez wiedzy samochodu".
-
320D Lokalizacja dodatkowej pompki paliwa do WEBASTO
Sprawdze to. Jednak watek zszedl troche z obranego toru przez autora. Nawet jesli piec jest "przypisany" do konkretnego auta i poza nim nie odpali to chyba nie bedzie to przeszkadzac autorowi:)
-
320D Lokalizacja dodatkowej pompki paliwa do WEBASTO
Poczatkowo gdy zmienilem wpis w module ZHZ to panel klimy zglaszal brak komunikacji z piecem- mimo to piec odpalal zdalnie.
-
320D Lokalizacja dodatkowej pompki paliwa do WEBASTO
Wiec zostawie wtyczke zapieta ale wyciagne pin od czujnika temp. zew. i komunikcyjny. Co wiec przekodowalem?
-
320D Lokalizacja dodatkowej pompki paliwa do WEBASTO
Jest sterownik "przekodowany" bo wczesniej nie reagowal na sygnal z telestartu. Sprawdze z ciekawosci czy piec odpali gdy bedzie podane napiecie tylko na pin 1 z odpieta wtyczka ze sterownika.
-
320D Lokalizacja dodatkowej pompki paliwa do WEBASTO
Nie wydaje mi sie, zeby rocznik mial tu az takie znaczenie. Jesli piec bedzie z analogowym sterowaniem praca pieca to nie widze problemu. Ewentualnie nie bedzie dzialal dogrzewacz z automatu (w sumie zbedna funkcja skoro silnik bedzie juz zagrzany przed uruchomieniem).
-
2.0d M47nagrzewnie silnika a termostat egr
To Ty zrob zdjecie okolicy w ktorej powinien byc termostat, zeby sie nie okazalo, ze przewody sie polaczone ze soba z ominieciem termostatu.
-
320D Lokalizacja dodatkowej pompki paliwa do WEBASTO
pierwsza polowa 99' Piec do TT Z/C . Sterownik wymienialem bo mialem uwalony wiec jego daty prod. nie znam.
-
320D Lokalizacja dodatkowej pompki paliwa do WEBASTO
Przerabialem dogrzewacz na pelne ogrzewanie postojowe u siebie. Odpalane mam to z pilota.
-
320D Lokalizacja dodatkowej pompki paliwa do WEBASTO
Generalnie montaz pieca nie jest w cale trudny. Wpinasz w obieg cieczy chlodzacej. Pozniej zasilasz webasto paliwem i zostaje podlaczenie napiecia do sterownika. Nie bawilbym sie w montaz na dwa razy czyli najpierw jako dogrzewacz a pozniej rozszerzenie do pelnego ogrzewania. Telestart mozna dostac na allegro bez problemu. Zeby go podlaczyc musisz do sterownika webasto pociagnac dodatkowe dwa przewody i przeprogramowac.
-
320D Lokalizacja dodatkowej pompki paliwa do WEBASTO
Idac tropem E39 pewnie w E46 bedzie tak samo. Czyli w koszyku jest prawdopodobnie zasilanie pieca paliwem. viewtopic.php?f=72&t=193392
-
E46 320d webasto w moim BMW
Chyba najwygodniejsza opcja to telestart i uruchamianie z pilota. Z opcji dogrzewacza automatycznego musialem chwilowo zrezygnowac poniewaz czujnik temp. cieczy webasto wskazuje po nagrzaniu 60 kilka stopni - a wiec piec podczas jazdy pracowal caly czas. Po wymianie czujnika przekoduje sterownik jeszcze raz.
-
VP44 a rozrząd?
Wiec umyj zmywaczem do hamulcow i zlokalizuj wyciek. Opcji masz w sumie kilka. Albo sruba mocujaca napinacz albo uszczelka pod pompe - tylko tu jest stycznosc z olejem przy wymianie pompy wtryskowej. Oby ta pierwsza opcja....ale wtedy wyciek bedzie z przodu silnika miedzy paskiem osprzetu a blokiem.