Treść opublikowana przez marcov
-
webasto- jak przeczyścić?
Jak bedziesz odkrecal z glowa to nic nie urwiesz.
-
webasto- jak przeczyścić?
Sprawdz instalacjie. Jesli sterownik ma zasilanie a sie nie odzywa to jest spore prawdopodobienstwo, ze jest uszkodzony.
-
webasto- jak przeczyścić?
Nie bardzo wiem co chcesz czyscic skoro Webasto jest sprawne...
-
320D 136KM Powolne mielenie rozrusznika
Prawdopodobie konczy sie rozrusznik. Czasem wystarczy go zdemontowac i porzadnie wyczyscic ew. wymienic szczotki. Roboty przy demontazu jest na okolo 30 minut dla wprawnej reki.
-
VP44 a rozrząd?
Sprawdzales skad cieknie?
-
E46 320d webasto w moim BMW
Nie powinno tak sie dziac. Piec odpala w ogole?
-
E46 320d webasto w moim BMW
Nie powinno sie odzywac wczesniej, niz po odpaleniu silnika. Jesli wiec buczy tuz po otwarciu drzwi to nalezy przyjrzec sie sterownikowi.
-
E46 320d webasto w moim BMW
Webasto to firma produkujaca systemy ogrzewania postojowego. W E46 jest zainstalowany piec tej firmy ale pelni role jako dogrzewacz silnika ponizej okreslonej temp. Czyli po uruchomieniu silnika piec zaczyna pracowac. W zaleznosci od rodzaju posiadanego pieca mozna rozszerzyc jego mozliwosci do ogrzewania postojowego ktore mozemy wlaczyc z zegara lub pilota.
-
e46 320d 136km problem z Webasto
Zaniepokoila mnie jedna rzecz. Zrobilem samochodem ponad 10 km. Temp. plynu chlodzacego wynosila 87 stopni a webasto caly czas pracowalo (pompka paliwa). Czy piec nie powinien sie wygasic po nagrzaniu silnika? Nie chcialbym, zeby sie okazalo, ze jezdze non stop z odpalonym piecem....
-
[E46] Bład Airbag - Nie można skasować
Instalacja?
-
Zaślepienie EGR
Zaslepianie EGRa mozna sobie odpuscic tylko wtedy, gdy mamy pewnosc, ze jest szczelnie zamkniety.
-
320d cykanie klikanie pod autem
Kazda sprawna ma cykac- taka jest jej charakterystyka pracy.
-
320d cykanie klikanie pod autem
Cykanie jest objawem pracujacej pompki paliwa do pieca Webasto. Czyli piec startuje.
-
320 D wąż wspomagania
Podjedz do firmy zakuwajacej hydraulike i zapytaj, czy jest mozliwosc zakuc ten przewod od nowa na starych przylaczach (nie z kazdego przewodu mozna odzyskac stare koncowki). Jesli sie da to spokojnie mozesz regenerowac ale koszt zblizy sie napewno w okolice 150 zl.
-
e46 320d 136km problem z Webasto
TC - Miałem błąd z pompki obiegowej a mimo to, piec odpalał.
-
e46 320d 136km problem z Webasto
Poniewaz gotowal sie plyn i czujnik temp. wskazywal 125 stopni C. - wiec piec musial wystartowac. Moze sa rozne wersje oprogramowania w sterowniku Webasto i niektore dopuszcza do odpalenia pieca mimio uwalonej pompki obiegowej (wczesniej mialem piec jako dogrzewacz, byc moze dlatego nie czekal na pompke poniewaz przystosowany jest do pracy podczas pracujacego silnika).
-
e46 320d 136km problem z Webasto
U mnie mimo niesprawnej pompki udalo sie aktywowac piec za pomoca INPA - piec wylaczal sie z powody przegrzania po 2-3 minutach.
-
e46 320d 136km problem z Webasto
Uruchamianie go na krotko nie ma sensu skoro masz bledy (jest juz zablokowane), po drugie blad z pompki bedzie powodowal przegrzewanie sie pieca z powodu braku obiegu plynu chlodzacego. Masz opcje podmienic sterownik od kogos i sprawdzenia, czy pozostale bledy beda rowniez generowane? Mozesz rowniez sprawdzic pompke i wentylator miernikiem jesli masz troche wiedzy.
-
e46 320d 136km problem z Webasto
Bledy masz z pompki, wentylatora i k-bus. Prawdopodobnie czeka Cie wymiana sterownika - byc moze uszkodzony sterownik generuje pozostale bledy.
-
E46 320d 2000r Nie wkręca się na obroty nie ciągnie
Wiec z bardzo duzym prawdopodobienstwem mozna stwierdzic, ze wlasnie konczy zywot pompa wtryskowa. Wstaw auto do mechanika puki auto jeszcze jezdzi- szkoda kasy na lawete gdy padnie w najmniej odpowiednim momencie.
-
320d skrzynia 6b jak jeździć zimą ?
Bieg trzeba dostosowac do predkosci w taki sposob, aby nie obciazac ukladu korbowo tlokowego. Jesli lecimy na trasie ze stala predkoscia po plaskim terenie to mozemy sobie odpalic tempomat i krecic sie w okolicach 1500 r.p.m. W miescie osobiscie staram sie nie schodzic ponizej 2000 r.p.m - pelnego przyspieszenia nigdy nie odpalam ponizej 2500 r.p.m.
-
320d skrzynia 6b jak jeździć zimą ?
Po to lejecie oleje 0W lub 5W żeby smarowanie działało od razu w każdych warunkach. Zimny nie zimny smarowanie działa od razu i nic nie ma do rzeczy temperatura oleju. Optymalna temperatura pracy oleju - dobre :duh: Optymalna temperatura pracy silnika - to już rozumiem. Malo widocznie jeszcze wiesz. Poczytaj wiec troche o olejach. " to w temperaturze 100ºC (jest to optymalna temperatura pracy oleju w silniku, dlatego też przy takiej temperaturze dokonuje się porównań parametrów lepkościowych" - pierwszy lepszy link ktory wyskoczyl w google http://motokram.com.pl/informacyjna-9.html
-
320d skrzynia 6b jak jeździć zimą ?
Sugerujesz, ze olej po tym czasie jest juz nagrzany do optymalnej temperatury?
-
URYWANIE SIĘ ŚWIEC W M47 M57 - PROFILAKTYKA
Tego jeszze nie slyszalem :P Pasta miedziana badz ostatnio stosouje sie tez paste montazowa do wydechow- rowniez jest odporna na temperature.
-
E46 320d 136km gdzie zrobić pompę ?
Skad jestes?