Skocz do zawartości

marcov

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marcov

  1. marcov odpowiedział(a) na miglancq temat w E46
    Jak bedziesz odkrecal z glowa to nic nie urwiesz.
  2. marcov odpowiedział(a) na miglancq temat w E46
    Sprawdz instalacjie. Jesli sterownik ma zasilanie a sie nie odzywa to jest spore prawdopodobienstwo, ze jest uszkodzony.
  3. marcov odpowiedział(a) na miglancq temat w E46
    Nie bardzo wiem co chcesz czyscic skoro Webasto jest sprawne...
  4. Prawdopodobie konczy sie rozrusznik. Czasem wystarczy go zdemontowac i porzadnie wyczyscic ew. wymienic szczotki. Roboty przy demontazu jest na okolo 30 minut dla wprawnej reki.
  5. marcov odpowiedział(a) na przemo18 temat w E46
    Sprawdzales skad cieknie?
  6. marcov odpowiedział(a) na andrew09 temat w E46
    Nie powinno tak sie dziac. Piec odpala w ogole?
  7. marcov odpowiedział(a) na andrew09 temat w E46
    Nie powinno sie odzywac wczesniej, niz po odpaleniu silnika. Jesli wiec buczy tuz po otwarciu drzwi to nalezy przyjrzec sie sterownikowi.
  8. marcov odpowiedział(a) na andrew09 temat w E46
    Webasto to firma produkujaca systemy ogrzewania postojowego. W E46 jest zainstalowany piec tej firmy ale pelni role jako dogrzewacz silnika ponizej okreslonej temp. Czyli po uruchomieniu silnika piec zaczyna pracowac. W zaleznosci od rodzaju posiadanego pieca mozna rozszerzyc jego mozliwosci do ogrzewania postojowego ktore mozemy wlaczyc z zegara lub pilota.
  9. marcov odpowiedział(a) na thomas83 temat w E46
    Zaniepokoila mnie jedna rzecz. Zrobilem samochodem ponad 10 km. Temp. plynu chlodzacego wynosila 87 stopni a webasto caly czas pracowalo (pompka paliwa). Czy piec nie powinien sie wygasic po nagrzaniu silnika? Nie chcialbym, zeby sie okazalo, ze jezdze non stop z odpalonym piecem....
  10. Instalacja?
  11. marcov odpowiedział(a) na ferens temat w E46
    Zaslepianie EGRa mozna sobie odpuscic tylko wtedy, gdy mamy pewnosc, ze jest szczelnie zamkniety.
  12. marcov odpowiedział(a) na user2046 temat w E46
    Kazda sprawna ma cykac- taka jest jej charakterystyka pracy.
  13. marcov odpowiedział(a) na user2046 temat w E46
    Cykanie jest objawem pracujacej pompki paliwa do pieca Webasto. Czyli piec startuje.
  14. marcov odpowiedział(a) na tulipan1310 temat w E46
    Podjedz do firmy zakuwajacej hydraulike i zapytaj, czy jest mozliwosc zakuc ten przewod od nowa na starych przylaczach (nie z kazdego przewodu mozna odzyskac stare koncowki). Jesli sie da to spokojnie mozesz regenerowac ale koszt zblizy sie napewno w okolice 150 zl.
  15. marcov odpowiedział(a) na thomas83 temat w E46
    TC - Miałem błąd z pompki obiegowej a mimo to, piec odpalał.
  16. marcov odpowiedział(a) na thomas83 temat w E46
    Poniewaz gotowal sie plyn i czujnik temp. wskazywal 125 stopni C. - wiec piec musial wystartowac. Moze sa rozne wersje oprogramowania w sterowniku Webasto i niektore dopuszcza do odpalenia pieca mimio uwalonej pompki obiegowej (wczesniej mialem piec jako dogrzewacz, byc moze dlatego nie czekal na pompke poniewaz przystosowany jest do pracy podczas pracujacego silnika).
  17. marcov odpowiedział(a) na thomas83 temat w E46
    U mnie mimo niesprawnej pompki udalo sie aktywowac piec za pomoca INPA - piec wylaczal sie z powody przegrzania po 2-3 minutach.
  18. marcov odpowiedział(a) na thomas83 temat w E46
    Uruchamianie go na krotko nie ma sensu skoro masz bledy (jest juz zablokowane), po drugie blad z pompki bedzie powodowal przegrzewanie sie pieca z powodu braku obiegu plynu chlodzacego. Masz opcje podmienic sterownik od kogos i sprawdzenia, czy pozostale bledy beda rowniez generowane? Mozesz rowniez sprawdzic pompke i wentylator miernikiem jesli masz troche wiedzy.
  19. marcov odpowiedział(a) na thomas83 temat w E46
    Bledy masz z pompki, wentylatora i k-bus. Prawdopodobnie czeka Cie wymiana sterownika - byc moze uszkodzony sterownik generuje pozostale bledy.
  20. Wiec z bardzo duzym prawdopodobienstwem mozna stwierdzic, ze wlasnie konczy zywot pompa wtryskowa. Wstaw auto do mechanika puki auto jeszcze jezdzi- szkoda kasy na lawete gdy padnie w najmniej odpowiednim momencie.
  21. Bieg trzeba dostosowac do predkosci w taki sposob, aby nie obciazac ukladu korbowo tlokowego. Jesli lecimy na trasie ze stala predkoscia po plaskim terenie to mozemy sobie odpalic tempomat i krecic sie w okolicach 1500 r.p.m. W miescie osobiscie staram sie nie schodzic ponizej 2000 r.p.m - pelnego przyspieszenia nigdy nie odpalam ponizej 2500 r.p.m.
  22. Po to lejecie oleje 0W lub 5W żeby smarowanie działało od razu w każdych warunkach. Zimny nie zimny smarowanie działa od razu i nic nie ma do rzeczy temperatura oleju. Optymalna temperatura pracy oleju - dobre :duh: Optymalna temperatura pracy silnika - to już rozumiem. Malo widocznie jeszcze wiesz. Poczytaj wiec troche o olejach. " to w temperaturze 100ºC (jest to optymalna temperatura pracy oleju w silniku, dlatego też przy takiej temperaturze dokonuje się porównań parametrów lepkościowych" - pierwszy lepszy link ktory wyskoczyl w google http://motokram.com.pl/informacyjna-9.html
  23. Sugerujesz, ze olej po tym czasie jest juz nagrzany do optymalnej temperatury?
  24. Tego jeszze nie slyszalem :P Pasta miedziana badz ostatnio stosouje sie tez paste montazowa do wydechow- rowniez jest odporna na temperature.
  25. Skad jestes?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.