Treść opublikowana przez Jack79
-
E46 2.0d 150km Bląd 4 swiec
Błąd 4203 to prawdopodobnie sterownik od N47. Błąd 4 świe. Może powodować; - uszkodzone 4 świece - to wykluczyłeś - uszkodzony sterownik - przerwa, między płytą a pojedynczą wtyczką, czyli sterownik nie dostaje zasilania lub przerwane kable między pinami 1234 sterownika, czyli wszystkimi świecami - nie przykręcony dobrze sterownik fo bloku. Sterownik masę bierze z obudowy - uszkodzony kabel zasilania sterownika , czyli ten który wchodzi w pojedynczą wtyczkę sterownika. Więcej opcji chyba brak, które powodowały błąd czterech świec.
-
Road Map EUROPE WEST & EAST Premium 2021-1
W przypadku PREMIUM pyta zawsze przed. Jak nie pyta to ktoś już wpisał kod LIFETIME, czyli na zawsze.
-
bmw e87, 120d, 2009r - niedziałający spryskiwacz i radio
Co do sprysku to bym obstawiał samą pompkę. Wymiana lipa, bo trzeba ściągać koło przednie pasażera i nadkole, bo jest za błotnikiem. Pompka nie ma bezpiecznika. Do radia jest bezpiecznik F14. Fota z operacji wymiany pompki płynu
-
Adaptacja akumulatora
Próbowałem się ostatnio dowiedzieć jak wygląda sprawa adaptacji jak siè nie ma klemy IBS i jednoznacznej ofpowiedzi w materiałach nie ma. Na pewno jak jest klema IBS to trzeba. Jak nie ma to akumulator też jest w FA zakodowany, więc niby by wypadało. Ciekawi mnie tylko, czy jak się przekoduje auto bez klemy IBS, z akumulatora zwykłego na AGM, to czy akumulator jest ładowany wyższym napięciem.
-
bmw e87, 120d, 2009r - niedziałający spryskiwacz i radio
Jakie masz radio i który spryskiwacz jak już mam szukać. Najlepiej podaj 7 ostatnich znaków VIN to ograniczy poszukiwania do twojego rocznika. Jak masz jakiś problem z wklejeniem VIN, to przeslij na priv.
-
Schemat szyb e90 320i
Przekodowac pustym MAN, to wszystko. Kkx5 myślę, że to nie naprawi tej usterki. Pustym plikiem jak przejedziesz to dostaniesz kodowanie na europe, bo to jest w VIN, a kolega wsadził sobie przełącznik z UK. Same przełączniki nie sa kodowane, więc nie przerobi się ich na EU. Na pewno jest komenda w FRM, która trzeba przełaczyć, żeby panel aktywował odpowiednie okno.
-
Odma N47, odpowietrzanie skrzyni korbowej
Nie ma do tego numeru. BMW uważa że trzeba wymienić komoletną pokrywę, a sama odma jest nie wymienna.
-
Jaki olej
Zmień mechanika. Niech dalej naprawia poldasy. Co do oleju to wpisz sobie w google firme której chcesz użyc i dobierz olej np. Shell dobierz olej. Wprowadz swoje auto i kup taki. Wymieniaj go max co 15 tysiecy km.
-
Schemat szyb e90 320i
Pisz do gościa z tego tematu. Doszedł która to eartość, ale był na tyle miły, że nie napisał https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=321559
-
E91 m47 2.0d 163km sterownik świec (nowe świece /sterownik)
Można. Moja instrukcja. Miernik na piszczenie lub mierzenie oporu. Dobre świece po przyłożeniu masy do silnika a plusa do czubka świecy mają do 5 ohm. Jak nic nie, pokazuje świeca do wymiany. Częściej pada tu sterownik. Najczęściej pokazuje błąd 4 świec. Żeby go obmierzyć wyjmujemy go. Miernik na piszczenie i po przyłożeniu minusa do pojedynczej wtyczki a plusa do pinów dużej wtyczki od 1 do 4 powinny być identyczne wyniki w zakresie 400-700. Piny 1234 to kolejne swiece. W 3 litrowych dieslach to piny 123478. Jak nic nie pokaże sterownik do naprawy lub wymiany. Polecam siebie:). Jeśli sterownik jest ok, według pomiarów i świece też a nadal masz błąd 4 świec to pozostaje upalony kabel zasilania, czyli ten który idzie od alternatora do pojedynczej wtyczki sterownika. Nie ma co go na pałę wymieniać, bo nie uszkadza się często. Świece można obmierzyć przez te dużą wtyczkę od sterownika. Piny 1234, jak już pisałem idą do świec, wiec nie trzeba zwalać kolektora. Naprawiony sterownik jest jak nowy, bedzie działał poprawnie tyle samo, a może i dłużej. Po takiej weryfikacji w 99,9% przypadków świece będą grzały. Jak coś nie jasne to pytaj.
-
Błąd silnika, komputer nie pokazuje co to
Tyle informacji podałeś, że nawet nie wiadomo o jakim silniku rozmawiamy. W sumie to nic nie napisałeś, oprócz tego że check vi się pojawił. Diagnostyka niezbędna. Spisz kody i wklej, tylko z czegoś pod BMW a nie uniwersalnego kombajna.
-
Ciężko odpala na mrozie
I zauważyłeś różnicę po jego wymianie? Ja go tylko ze względu na błąd wymieniłem. Nic to nie zmieniło jeśli chodzi o odpalanie.
-
Schemat szyb e90 320i
To nie jest takie proste. Sterowanie w drzwiach komunikuje się z FRM sygnałem LIN także nie ma tak, że do przełącznika w drzwiach kierowcy przychodzi kabel od szyb pasażera. Informacje idą szyną danych z tego co się orientuje.
-
Bluetooth BMW e 90
Internetu już w tym sprzecie nie odoalisz. Co do bluetootha to trzeba by dodać VO 644, ale co jeszcze hardwerowo to nie wiem. Sam COMBOX obsługije BLUETOOTHA. Mikrofon, anteny może czegoś jeszcze brakować.
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
Za dźwięk odpowiedzialny jest tuner BM54. Jedna duża wtyczka. Standardowa usterka tego wzmacniacza. Palą się końcówki mocy. Jedyna opcja naprawy to zastąpienie oryginalnej nową. Są firmy które naprawiają te wzmacniacze.
-
E91 n47 Nie odpala po wymianie sterownika świeć żarowych
To ta opcja odpada. Według mnie wymianą sterownika nic nie mogłeś zepsuć. Coś innego skopałeś, albo zbiegła się inna usterka.
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
Pytanie po co ci ten tuner? Nic na nim nie będzie w Polasce działać od czasu cyfryzacji. Musiałbyś do tego tunera podłączyć dekoder i zrobić, dzieś antenę, żeby zbierała sygnał. Szkoda kasy i zachodu. Jedyne do czego ten tuner mógłby sie przydać to do podłączenia kamery cofania, żeby oglądać obraz na monitorze z przodu. Zaraz trraz już nie kumam vo ty chcesz kupić, tuner TV czy wzmacniacz BM54? Opisz historię tego auta bo już die zgubiłem.
-
BMW Road Map EUROPE EAST i WEST Next 2020-1
Ty potrzebujesz map Professional, Polska jest na DVD3. Bmw już ich nie aktualizuje. Ostatnia wersja to 2019. Żadne mapy w BMW nie są wymienne. Wszystkie mapy są pod tym linkiem. Wybierasz tę którą potrzebujesz. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=364232&p=2636979#p2636979
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
Były MK4 lepsze i MK3 gorsze. Ale były zamienne. Będzie działać.
-
Road Map EUROPE WEST & EAST Motion 2021
To coś źle zrobiłeś skoro nie wyskoczyła informacja o aktualizacji. Po zamknięciu auta aktualizacja nie idzie, ale rusza ponownie dalej po odpaleniu.
-
BMW Road Map EUROPE EAST i WEST Next 2020-1
https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=364232 Potrzebujesz kod FSC. Generuje się go do auta. Najdroższa opcja kupić w ASO. Samemu wygenerować nie jest już tak łatwo.
-
Ciężko odpala na mrozie
No a odczytywałeś błędy? To kluczowe. Objawy wskazują na świece lub sterownik. Napisz jakie masz błędy, inaczej będzie ciężko pomóc.
-
E91 n47 Nie odpala po wymianie sterownika świeć żarowych
Po lewej i po prawej masz zatrzaski. Od dołu i góry masz elementy do przesunięcia. Od strony silnika w prawo, a od szyby w lewo, ale według mnie to nie to. Miałbyś więcej błędów. Prędzej może rzeczywiście synchronizacja DDE CAS. INPA też da radę.
-
E91 n47 Nie odpala po wymianie sterownika świeć żarowych
Dokładnie. Bezpiecznik F02 jest odpiwiedzialny za spiro rzeczy. Jak się spali to nie odpala z tego co pamiętam, ale kręci. Nie wiem co jeszcze mogłeś zespuś. Bez sterownika świec , można jeździć, ale przy większym minusie nie odpali, ze względu na temperaturę.
-
E91 n47 Nie odpala po wymianie sterownika świeć żarowych
A6D1 nie ma nic wspolnego. To szczotki w dodatkowej pompce wody do wymiany. 4A79 to błąd komunikacji między sterownikiem a DDE. Sterownik jest uszkodzony lub nie ten. 4390 to błąd czujnika doładowania. Ściągałeś kolektor ssący? Wszystko dobrze popodpinałeś?