Skocz do zawartości

Jack79

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jack79

  1. Z tym prawdziwym przebiegiem to tu pewnie nikt do końca nie jest pewien, bo nikt nie napisał, że ma auto od nowości.
  2. Ja w zeszłym tygodniu wyklejałem żonie drzwi BMW E87 "jedynki" CTK Premium 2,2 mm http://www.caraudiosklepy.pl/ctk-premium-22-pack-15szt-278m2-mata-tlumiaca-p2139.html Kupiłem całą paczkę 15 arkuszy za 300 zł w lokalnym sklepie. Na jedne drzwi poszlo mi 6 arkuszy. Wykleiłem środek, zewnątrz i tapicerkę. Początki były ciężkie, ale w miarę nabierania doświadczenia szło coraz lepiej :D nie mam porównania, ale maty są spoko :D
  3. Z drzwi kierowcy nic nie trzeba ciągnąc. Tam wszystko jest, ale jeszcze sprawdze. Dwa sygnały ciągniesz do pasażera i przepinasz piny.
  4. Ta druga. Ta pierwsza jest do 5 pinowych lustetek, a ta druga do 3 pinowych. Ta do 3 pinowych obsługuje już wszystko.
  5. Dokładnie tak. Po stronie kietowcy jest bez problemu. Do pasażera trzeba przerabiać. Wtyczki są te same. Także wersja trudniejsza ale tańsza przerobienie instalacji w drzwiach, tej która jest. Wersja droższa za około 200 zł, bo tyle kosztuje nowa instalacja drzwi pasażera. Wywalasz całe okablowanie w drzwiach pasażera i kładziesz nowe. Kodowanie i wszystko śmiga. Dodatkowe info ode mnie. Lusterka z E90 nie pasują do E87 jak to piszą na allegro, bo tak samo wyglądaja. Lustetka z E87 nie pasują do E81 bo takie glupoty tez pisza. Sprawdzilem osobiscie:(
  6. Po stronie kierowcy nic nie trzeba robić oprócz kodowania. Po stronie pasażera trzeba dociągnąc dwa sygnały. Zasilanie może być każde jakie znajdziesz lub po bożemu ze skrzynki bezpieczników oraz sygnał z modułu FRM. To dociągasz na odpowiednie piny do drzwi. Co do kabli w samych drzwiach to są dwa wyjścia, albo kupujesz w ASO lub używaną wiązkę całych drzwi do wersji z lusterkami 3PIN albo przerabiasz tą co masz przekładając PINY we wtyczce przy lusterku i przy drzwiach. Twój wybór. Jak masz kogoś kto posiada lusterka zforum to kupuj od razu. Sprzedawcy na allegro to oszuści i amatorzy, którzy chcą tylko sprzedać. Potem nie odbierają telefonu a ty się bujasz z lusterkami, które ci wcisneli. Od pond roku próbuje kupić takie do E87 i są albo za cenę nowych z ASO albo angole. Jeżeli lusterka mają fotochrom to są zawsze składane. Reszta się zgadza z tym co klega wyżej napisał. Nie jetem do końca pewien, ale wydaje mi się że nie będą one działały na module z przyciskami szyb bez opcji składania lusterk. Na 90 procent te przełączniko też trzeba wymienić.
  7. No to ciekawe co teraz:) Podłącz pod kompa może coś pokaże.
  8. Jack79 odpowiedział(a) na Słowik temat w E90, E91, E92, E93
    Chockie nie napisałeś najważniejszego. Jakie ET ma ten twój zestaw? Szerokość felg bez ET to jak byś nic nie podał. Ja w e87 jeżdze na 8,5 szerokości felgi i 245 szerokości opony, co nic, nikomu nie powie. Tomek jak wrzucisz dystans to koło przesunie się na zewnątrz i będzie git. Tylko dochodzi koszt dystansów z dłuższymi śrubami.
  9. Jack79 odpowiedział(a) na Misokus temat w X3 (E83)
    Oblukaj sobie tu. Wpisz VIN i szukaj wtyczki która cię intetesuje. Znajdziesz wszystko, łącznie z kolorami i grubością kabli. https://www.newtis.info/tisv2/a/en/
  10. Jack79 odpowiedział(a) na Słowik temat w E90, E91, E92, E93
    W jedynce ET 20 jakby było to felgi wystawały by za błotnik po 3 cm:) to jest styling 261 felga węższa ma ET49 szersza ET52. Wątpie aby to u ciebie weszło i nie obcierało od wewnętrznej strony. Musiałbyś dać dystanse. Standardowo w E90 przy podobnych felach rozmiarowo masz ET koło 35. Wiec żeby ładnie to wyglądało to koło 20mm dystans na każde koło. Na przód to może i z 30mm bo felga jest węższa.trzeba by dokładnie policzyć co i jak.
  11. Może nie ma gdzie tego podpiąć, bo w tym aucie nigdy nie było PDC,a koleś trafił tylko na zderzak m pakietoey z PDC. rozkoduj VIN i sprawdz czy masz PDC na wyposażeniu z fabryki. Strona bimmer.work
  12. Z tą szybą tak ma być. Jak podniesiesz samą szybę to ma luźno latać. Jak położysz to silnik wycieraczki ma zabrać wycieraczę. Ona ma taki chowany bolec, który wskakuje w mechanizm. Wężyk idzie po stronie pasażera. Żeby dostać się do wężyka otwierasz samą szybę i ściągasz ten plastik u góry. Następnie odkręcasz trzeci stop. Śruby są pod tym plastikiem co sciągnąłeś. Tetaz ostrożnie, bo przy ściąganiu trzeciego stopu razem z tym całym daszkiem trzeba uważać na taśmy połączeniowe. Tu masz link do strony ze schematami i instrulcjami krok po kroku jak demontować wszystko w bmw. Wpisz swój VIN i szukaj. https://www.newtis.info/tisv2/a/en/ P.S. nie rozbieraj tych plastików co zaznaczyłeś, bo na 100 procent je połamiesz. Ja tak zacząłem i trzy lata szukałem używanych z całymi zaczepami, bo nowe to chora cena.
  13. Nic do tego auta nie podejdzie plug&play. Cic w e87 wszedł w 2009. Trzeba będzie grubo kombinować. Myśle że jak zadzwonisz do tego kolesia z linku to dowiesz się więcej niż tu. Ostatnimi czasy nie widziałem żeby ktoś wkładał cic do e87. Przeszukaj google. Pierwszy link po wpisaniu "e87 cic retrofit" http://www.babybmw.net/forum/viewtopic.php?t=49417
  14. Rzeczywiście o odłączeniu nie pomyślałem:) u mnie jak tylko raz nie zadziałały czujniki od razu kanapa tylna do góry poszła. Mokra była. Następnie korki od spodu do wyjęcia żeby wypuścić wodę z profili. Kolejny etap rozebranie boczków i uszczelnienie lamp i otworów wentylacyjnych oraz ratowanie modułu, który dopiero zaczynał gnić na szczęście. Teraz mam podrobione małe dziurki w korkach żeby woda przeleciała jakby co i moduł zamknięty w szczelnym worku:) wszystko działa.
  15. Maniek czy jak czujnik padnie to czasem nie masz ciągłego sygnału przez chwilę i potem już cisza?
  16. Podłącz pod kompa i zobacz co napisze. Tylko pod coś do bmw typu INPA lub DIS lub ISTA, a nie jakieś uniwersalne badziewie.
  17. Tak. Do wstecznych nie ma przycisku. Zobac czy nie masz wody pod tylną kanapą, czy nie jest mokra. Jeżeli tak to masz zalany sterownik PDC, który znajduje sie po stronie pasażera w bagażniku za boczną tapicerką.
  18. Musisz kupować do swojego modelu żeby łatwo montaż przebiegł Tu masz aukcje z kompletem http://allegro.pl/nawigacja-cic-bmw-1-e87-e81-e82-komplet-moz-montaz-i6950023910.html Oczywiscie plus montaż Jak kolega wyżej napisał. Montaż nie opłacalny. Jak chcesz navi to lepiej z telefonu
  19. Czyli chciałbyś mieć CIC. Jest do zrobienia. Kupa kasy. Do wymiany jest sporo. Lcd cały z obudową, wywalasz to co masz w konsoli, wstawiasz moduł CIC, kodowanie, kontroler. Na moje same części ze 3000 zł. Ktoś kto ci to zrobi że navi będzie działać. Poczytaj tu na forum w dziale navi lub E90, bo to bardziej popularne fury.
  20. Jack79 odpowiedział(a) na native temat w X3 (E83)
    Bez problemu znajdziesz wszystko na tej stronie https://www.newtis.info/tisv2/a/en/ Wpisz VIN i wyświetli twój model.
  21. Znaczy chciałbyś mieć CIC z dyskiem i Idrievem z 8 przyciskami a masz tą wysuwaną CCC z tym najprostszym Idrivem??
  22. Też mam z tym problemy i to w każdym poscie. Kkx5 dobrze że napisałeś, bo już myślałem, że coś ze mną jest nie tak i chciałem zacząć uczyć się polskiego od nowa :)
  23. Sprawdź ten bezpiecznik na schemacie, zobacz czy masz zasilanie na plusie. Ogólnie obadaj ten schemat. Możesz na nim poklikać, zobaczyć gdzie jest dana wtyczka. Szyna CAN idzie do licznika. https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e46-320i-lim/wiring-functional-info/body/audio-video-navigation/radio/cd-changer/cd-changer-power-supply/pBeXqUx
  24. Wpisz sobie w goigle przekaźnik do świateł dziennych, masa i zasilanie pod te same piny. Sygnał świateł mijania to u ciebie włączenie wstecznego, a dzienne do kamery.
  25. Dokładnie jak kolega napisał. Zasilanie 12v bierzesz z akumulatora, a sygnał wstecznego bierzesz tylko po to żeby przekaźnik dał 12v z akumulatora na kamere. Wtedy będzie git.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.