Treść opublikowana przez Jack79
-
M57T2 zerwany rozrzad - kilka pytan do fachowcow
Z tym prawdziwym przebiegiem to tu pewnie nikt do końca nie jest pewien, bo nikt nie napisał, że ma auto od nowości.
-
[E46 320d] Zmiana nagłośnienia na jbl sedan
Ja w zeszłym tygodniu wyklejałem żonie drzwi BMW E87 "jedynki" CTK Premium 2,2 mm http://www.caraudiosklepy.pl/ctk-premium-22-pack-15szt-278m2-mata-tlumiaca-p2139.html Kupiłem całą paczkę 15 arkuszy za 300 zł w lokalnym sklepie. Na jedne drzwi poszlo mi 6 arkuszy. Wykleiłem środek, zewnątrz i tapicerkę. Początki były ciężkie, ale w miarę nabierania doświadczenia szło coraz lepiej :D nie mam porównania, ale maty są spoko :D
-
[E90 LCI]Doposażenie w elektr. składane lusterka, fotochrom
Z drzwi kierowcy nic nie trzeba ciągnąc. Tam wszystko jest, ale jeszcze sprawdze. Dwa sygnały ciągniesz do pasażera i przepinasz piny.
-
[E90 LCI]Doposażenie w elektr. składane lusterka, fotochrom
Ta druga. Ta pierwsza jest do 5 pinowych lustetek, a ta druga do 3 pinowych. Ta do 3 pinowych obsługuje już wszystko.
-
[E90 LCI]Doposażenie w elektr. składane lusterka, fotochrom
Dokładnie tak. Po stronie kietowcy jest bez problemu. Do pasażera trzeba przerabiać. Wtyczki są te same. Także wersja trudniejsza ale tańsza przerobienie instalacji w drzwiach, tej która jest. Wersja droższa za około 200 zł, bo tyle kosztuje nowa instalacja drzwi pasażera. Wywalasz całe okablowanie w drzwiach pasażera i kładziesz nowe. Kodowanie i wszystko śmiga. Dodatkowe info ode mnie. Lusterka z E90 nie pasują do E87 jak to piszą na allegro, bo tak samo wyglądaja. Lustetka z E87 nie pasują do E81 bo takie glupoty tez pisza. Sprawdzilem osobiscie:(
-
[E90 LCI]Doposażenie w elektr. składane lusterka, fotochrom
Po stronie kierowcy nic nie trzeba robić oprócz kodowania. Po stronie pasażera trzeba dociągnąc dwa sygnały. Zasilanie może być każde jakie znajdziesz lub po bożemu ze skrzynki bezpieczników oraz sygnał z modułu FRM. To dociągasz na odpowiednie piny do drzwi. Co do kabli w samych drzwiach to są dwa wyjścia, albo kupujesz w ASO lub używaną wiązkę całych drzwi do wersji z lusterkami 3PIN albo przerabiasz tą co masz przekładając PINY we wtyczce przy lusterku i przy drzwiach. Twój wybór. Jak masz kogoś kto posiada lusterka zforum to kupuj od razu. Sprzedawcy na allegro to oszuści i amatorzy, którzy chcą tylko sprzedać. Potem nie odbierają telefonu a ty się bujasz z lusterkami, które ci wcisneli. Od pond roku próbuje kupić takie do E87 i są albo za cenę nowych z ASO albo angole. Jeżeli lusterka mają fotochrom to są zawsze składane. Reszta się zgadza z tym co klega wyżej napisał. Nie jetem do końca pewien, ale wydaje mi się że nie będą one działały na module z przyciskami szyb bez opcji składania lusterk. Na 90 procent te przełączniko też trzeba wymienić.
-
E81 Nie działają czujniki cofania
No to ciekawe co teraz:) Podłącz pod kompa może coś pokaże.
-
E90 felgi ET
Chockie nie napisałeś najważniejszego. Jakie ET ma ten twój zestaw? Szerokość felg bez ET to jak byś nic nie podał. Ja w e87 jeżdze na 8,5 szerokości felgi i 245 szerokości opony, co nic, nikomu nie powie. Tomek jak wrzucisz dystans to koło przesunie się na zewnątrz i będzie git. Tylko dochodzi koszt dystansów z dłuższymi śrubami.
- Tuner Tv
-
E90 felgi ET
W jedynce ET 20 jakby było to felgi wystawały by za błotnik po 3 cm:) to jest styling 261 felga węższa ma ET49 szersza ET52. Wątpie aby to u ciebie weszło i nie obcierało od wewnętrznej strony. Musiałbyś dać dystanse. Standardowo w E90 przy podobnych felach rozmiarowo masz ET koło 35. Wiec żeby ładnie to wyglądało to koło 20mm dystans na każde koło. Na przód to może i z 30mm bo felga jest węższa.trzeba by dokładnie policzyć co i jak.
-
E46 coupe 1999 czujnik cofania PDC podpięcie
Może nie ma gdzie tego podpiąć, bo w tym aucie nigdy nie było PDC,a koleś trafił tylko na zderzak m pakietoey z PDC. rozkoduj VIN i sprawdz czy masz PDC na wyposażeniu z fabryki. Strona bimmer.work
-
Tylnia klapa wycieraczka plus spryskiwac
Z tą szybą tak ma być. Jak podniesiesz samą szybę to ma luźno latać. Jak położysz to silnik wycieraczki ma zabrać wycieraczę. Ona ma taki chowany bolec, który wskakuje w mechanizm. Wężyk idzie po stronie pasażera. Żeby dostać się do wężyka otwierasz samą szybę i ściągasz ten plastik u góry. Następnie odkręcasz trzeci stop. Śruby są pod tym plastikiem co sciągnąłeś. Tetaz ostrożnie, bo przy ściąganiu trzeciego stopu razem z tym całym daszkiem trzeba uważać na taśmy połączeniowe. Tu masz link do strony ze schematami i instrulcjami krok po kroku jak demontować wszystko w bmw. Wpisz swój VIN i szukaj. https://www.newtis.info/tisv2/a/en/ P.S. nie rozbieraj tych plastików co zaznaczyłeś, bo na 100 procent je połamiesz. Ja tak zacząłem i trzy lata szukałem używanych z całymi zaczepami, bo nowe to chora cena.
-
Nawigacja Idrive
Nic do tego auta nie podejdzie plug&play. Cic w e87 wszedł w 2009. Trzeba będzie grubo kombinować. Myśle że jak zadzwonisz do tego kolesia z linku to dowiesz się więcej niż tu. Ostatnimi czasy nie widziałem żeby ktoś wkładał cic do e87. Przeszukaj google. Pierwszy link po wpisaniu "e87 cic retrofit" http://www.babybmw.net/forum/viewtopic.php?t=49417
-
E81 Nie działają czujniki cofania
Rzeczywiście o odłączeniu nie pomyślałem:) u mnie jak tylko raz nie zadziałały czujniki od razu kanapa tylna do góry poszła. Mokra była. Następnie korki od spodu do wyjęcia żeby wypuścić wodę z profili. Kolejny etap rozebranie boczków i uszczelnienie lamp i otworów wentylacyjnych oraz ratowanie modułu, który dopiero zaczynał gnić na szczęście. Teraz mam podrobione małe dziurki w korkach żeby woda przeleciała jakby co i moduł zamknięty w szczelnym worku:) wszystko działa.
-
E81 Nie działają czujniki cofania
Maniek czy jak czujnik padnie to czasem nie masz ciągłego sygnału przez chwilę i potem już cisza?
-
E81 Kontrolki poduszki i pasów
Podłącz pod kompa i zobacz co napisze. Tylko pod coś do bmw typu INPA lub DIS lub ISTA, a nie jakieś uniwersalne badziewie.
-
E81 Nie działają czujniki cofania
Tak. Do wstecznych nie ma przycisku. Zobac czy nie masz wody pod tylną kanapą, czy nie jest mokra. Jeżeli tak to masz zalany sterownik PDC, który znajduje sie po stronie pasażera w bagażniku za boczną tapicerką.
-
Nawigacja Idrive
Musisz kupować do swojego modelu żeby łatwo montaż przebiegł Tu masz aukcje z kompletem http://allegro.pl/nawigacja-cic-bmw-1-e87-e81-e82-komplet-moz-montaz-i6950023910.html Oczywiscie plus montaż Jak kolega wyżej napisał. Montaż nie opłacalny. Jak chcesz navi to lepiej z telefonu
-
Nawigacja Idrive
Czyli chciałbyś mieć CIC. Jest do zrobienia. Kupa kasy. Do wymiany jest sporo. Lcd cały z obudową, wywalasz to co masz w konsoli, wstawiasz moduł CIC, kodowanie, kontroler. Na moje same części ze 3000 zł. Ktoś kto ci to zrobi że navi będzie działać. Poczytaj tu na forum w dziale navi lub E90, bo to bardziej popularne fury.
-
[E83] schemat pinow silnika
Bez problemu znajdziesz wszystko na tej stronie https://www.newtis.info/tisv2/a/en/ Wpisz VIN i wyświetli twój model.
-
Nawigacja Idrive
Znaczy chciałbyś mieć CIC z dyskiem i Idrievem z 8 przyciskami a masz tą wysuwaną CCC z tym najprostszym Idrivem??
-
Nie działa obrotomierz po wymianie zegarów
Też mam z tym problemy i to w każdym poscie. Kkx5 dobrze że napisałeś, bo już myślałem, że coś ze mną jest nie tak i chciałem zacząć uczyć się polskiego od nowa :)
-
320i - powaliłem magistrale CAN
Sprawdź ten bezpiecznik na schemacie, zobacz czy masz zasilanie na plusie. Ogólnie obadaj ten schemat. Możesz na nim poklikać, zobaczyć gdzie jest dana wtyczka. Szyna CAN idzie do licznika. https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e46-320i-lim/wiring-functional-info/body/audio-video-navigation/radio/cd-changer/cd-changer-power-supply/pBeXqUx
-
Kamera Cofania - doposażenie.
Wpisz sobie w goigle przekaźnik do świateł dziennych, masa i zasilanie pod te same piny. Sygnał świateł mijania to u ciebie włączenie wstecznego, a dzienne do kamery.
-
Kamera Cofania - doposażenie.
Dokładnie jak kolega napisał. Zasilanie 12v bierzesz z akumulatora, a sygnał wstecznego bierzesz tylko po to żeby przekaźnik dał 12v z akumulatora na kamere. Wtedy będzie git.