Treść opublikowana przez puzonn
-
BMW e46 320d 136km wymiana świec żarowych
bywa i tak ze trzeba 17letnie kręcic ... zmienialem wielokrotnie w silnikach diesla 10-15 letnich fabryczne swieczki i stosujac zasade mocnego rozgrzania silnika przed wymiana, uzywania srodków penetrujacych i cierpliwosci każda puściła :wink: mysle ze nie bedzie zle tylko bez nerwów z dobrymi kluczami (nie ruszającymi sie na boki )
-
Wymiana/ regeneracja przednich reflektorów???
alternatywa są tez klosze depo w zamienniku ktore pasuja idealnie i są rownie dobre co ori tylko ostatnio ich ceny mocno poszly w gorę hmmm :roll:
-
[318td] Krzywa kierownica
jedziesz na zbieznosc gdzie maja dobry sprzet, laserki itp a mechanik wyglada jak czlowiek i podając ręke ma ją czystą ! koles ma miec blokade na kierownicę i pedał hamulca, jak nie ma to nawet nie wjezdzaj na warsztat tylko ich wyśmiej zakladaja cale ustrojstwo na kola, blokuja kierownice w pozycji ktorą Ty uwazasz za "prostą", blokowany jest tez hamulec i ustawiana jest zbieżność nie ma w tym zadnej filozofii, jak najbardziej po zmienie czy nawet wyjeciu wahacza zbieznosc nalezy ustawic, sa to nie duze odchylki ale są i zle dzialaja na uklad kierowniczy, opony i kierowcę ktory patrzy i rusza kierownicą podczas jazdy na wprost :norty:
-
[330i] Przepływomierz - dobry zamiennik?
w bmw nie istnieje coś takiego jak dobry zamiennik przeplywki jesli nie chcesz tego przyjac do wiadomosci teraz to przyjmiesz to po tym jak przejedziesz sie na dobrym zamienniku przeplywki :wink: a ze ceny OE czesci kosmos... to inna sprawa
-
Zerowanie korekcji, kodowanie wtryskiwaczy
no wlasnie madry po szkodzie skoro przed robotą była rozmowa o nadaniu kodow IMA, po robocie juz mowili co innego to najlepiej było nie placic... warsztat zwyczajnie nie ma sprzętu aby nadac te kody, maszyna swoje kosztuje.... natomiast nie daj sobie wmawiac jakis bzdur ze nagle silnik zly, bo olej w dolocie czy coś tam... olej w dolocie to ma kazdy diesel nawet ten najdroższy najlepszy tydzień temu odebrany z salonu... niech sobie mechanicy poczytają o odprowadzeniu odmy itp banda oszołomów ktora nastawiona jest na wyciaganie kasy od niekumtych ludzi :mad2:
-
Uszczelka pod głowicą - objawy uszkodzenia.
mozliwe ze ktos go rozdzienczyl wodą i stracil swoje parametry mozna to zbadac testerem plynu, zmienic plyn lub od biedy odciągnąć troche plynu i zamiast niego wlac koncetratu, choć to troche zalatuje druciarstwem ;)
-
320d cyfrowy licznik predkości
nie ma takiej mozliwosci w e46/e39 itp w e60/e90 i innych bmw z "kolejnego pokolenia" jest taka mozliwosc mozna odblokowac cyfrowe wskazania predkosci do BC oraz do tempomatu
-
Uszczelka pod głowicą - objawy uszkodzenia.
skoro nie przybywa i ubywa to szukasz problemu ale nagraj ten dzwięk, tak bedzie łatwiej
-
BMW e46 320d 136km wymiana świec żarowych
beru beda najlepsze wymieniac najlepiej wszystkie 4ry
-
[e46 2005r] problem z światłami przednimi
a moj blad, to coupe a zastosowalem zasade soczewka w e46 = xenon
-
BMW e46 320d 136km wymiana świec żarowych
tylko i wylacznie na cieplym mocno rozgrzanym silniku zanim zdejmiesz kolektor itp to minie troche czasu, silnik lekko ostygnie, w tym czasie popsikaj na gniazda srodkiem penetrujacych (nie jest to konieczne ale mile widziane), dwa razy przeżegnaj i dobrym (nie ruszajacym sie na boki) kluczem odkręcaj, jesli jakas swieca stawia duzy opor albo bardzo ciezko sie odkreca to pol cm odkrecasz i dokrecasz i tak powoli wyjdzie mchanik nie zrobi nic lepiej jak Ty sam, wiec lepiej kupic dobry klucz, krate piwa i spokojnie samodzielnie wymienić :cool2:
-
Wymiana/ regeneracja przednich reflektorów???
prawidłowo zrobiona polerka + naniesienie lakieru bezbarwnego powinno dac rade rok moze dwa ale tak jak napisał mikan żadna nawet najlepsza robota nie da efektu co nowe klosze miedzy innimi dlatego kupiłem sobie kilka lat temu nowe klosze :cool2:
-
[e46 2005r] problem z światłami przednimi
podaj 7 ostatnich cyfr vinu to zobaczymy czy z takimi lampami wyjechala z fabryki moze ktos coś rzeźbił bo ja spryskiwaczy nie widze ale jestem slepy
-
320d Szarpanie przy ruszaniu I wibracje podczas jazdy
bez klapy gaszącej poduszki dostaja po du pie i stąd szybko sie zużywają oczywiscie prawidłowy montaż jest rownie wazny widziałem przypadki za po 20-30 tys od wymiany obu - poduszka (jak dobrze pamietam prawa) była wywalona, jazda po miescie, częste odpalanie/gaszenie swoje robi :|
-
Wymiana/ regeneracja przednich reflektorów???
dokladnie - polerka jak nie pomoże wymiana kloszy nie kupuj chinczykow z pseudo ringami, popali sie to zaraz i będziesz szukał wiatru w polu....
-
[E46 320D] Orientblau 2003 lim. - eksploatacja po 300 tys km
teoria jest taka ze jak jedna swieca padnie i ktos jej nie wymienia tylko czeka na niewiadomo co... to zaraz padnie sterownik i kolejne swiece... taka teoria ale prawde mowiac jest w tym troche prawdy jak u mnie padła jedna swieca to zmieniłem odrazu wszystkie 4ry a sterownik fabryka siedzi... przebieg niewiele niższy :wink:
-
320D smród podczas ruszania pod wzniesienie
jasnowidzem nikt nie jest ale jak umiesz jeździć i nie palisz sprzęgła to jednorazowy wybryk nie powinien mieć znaczenia
-
320D smród podczas ruszania pod wzniesienie
przypaliłeś sprzęgło albo z wysilku ktoś puścił bąka, kierowca czy auto nieistotne....
-
E46 320d 2002 turmalinviolett
nie, grzebałem w nich
-
E46 320d 2002 turmalinviolett
dobrze przemyśl silnik w e90 po lifcie (chyba nie masz zamiaru kupic 2.0d wadliwego ;) ) zreszta 3.0d tez bezawaryjnoscia nie grzeszy ;)
-
E46 320d 2002 turmalinviolett
bardzo ladny kolor, wręcz unikatowy ;) szkoda ze nie ori mpak i nie pelny no ale jest jak jest :cool2: widac ze dbasz, dbaj dalej, szerokosci :cool2: :cool2:
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
To jak wytrzezwiejesz odpisz a cenzure omija sie najprosciej spacja Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
cebulak sam obiera bo taniej :cool2:
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
O widze mamy eksperta to zapytam przy okazji ile aktualnie kilogram cebuli ? Wysyłane z mojego GT-I9195 za pomocą Tapatalk 2
-
320d duużo nagaru w EGR i kolektorze dolotowym
tak powinny byc zamkniete po odpaleniu oraz po zgaszeniu po okolo 1-2s powinny sie otwierac, jak sie wsłuchasz to uslyszych jak podciśnienie puszcza i żaluzja sie otwiera