Treść opublikowana przez przemekk23
-
528 xdrive -opinie po 50 tys km.
Generalnie to prawie wszyscy na forum ten silnik chwalą, obawiając się jednocześnie o trwałość i narzekając na dźwięk. Jak dźwięk nie przeszkadza a kupuje się (prawie) nowy to super wybór.
-
Tylny napęd i zima
Czujesz od razu co się dzieje z autem, więc jeśli jeździsz rozsądnie to nie powinno się nic zdarzyć. Wiadomo, wyprzedzanie tirów w trudnych warunkach albo trzeba sobie odpuścić, albo mieć dużo wolnego miejsca. Na dynamiczne przyspieszenie nie licz :) To żeby nie wyjeżdżać w większy śnieg, jest raczej oczywiste.
-
seria 4 Gran Coupe
Może nie chodzi o ilość miejsca, ale do momentu, gdy ilość jest wystarczająca. Ja użytkuję F10 jako pierwsze auto, jeżdżę 40kkm rocznie, sporą część z tego z dwójką dzieci w fotelikach. Jak siądę jako pasażer to nie mogę swobodnie odsunąć fotela, bo w tyłu nie mieści się 5letnie dziecko w foteliku. Fakt, że mam 193 cm nie powinien tutaj niczego zmieniać. Nie oczekuję od BMW miejsca tyle co w skodzie Superb, ale powinno się przynajmniej dać wygodnie usiąść.
-
Przed zakupem 3GT vs 5 sedan
No ok, ale dlaczego w F30 jest więcej miejsca na nogi z tyłu niż w F10? Ja rozumiem design i konstrukcję, ale jednak to jest wielka i ciężka limuzyna, wykorzystywana też jako auto rodzinne, a nie sportowy bolid.
-
Lampka pasów na tylnych siedzeniach podczas uruchamiania
Świeci kilkadziesiąt sekund po uruchomieniu silnika
-
Fotelik RWF do F11
Jest mało miejsca na nogi z tyłu przy większych dzieciakach. Da się jeździć, ale z tyłu jest mniej więcej tak komfortowo, jak w kompakcie.
-
Ankieta/glosowanie - jaki silnik masz w F10/11
520i w życiu nie widziałem w f10.Chyba więcej jest M5
-
Reflektory full LED w trójce
U mnie też asystent świateł w wersji z 2012 r. tylko przełącza między mijania a długimi. Niezbyt zresztą skutecznie, bo najczęściej nie przełączy, jeśli przede mną ktoś jedzie. Z naprzeciwka jest w miarę ok.
-
Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i
Fakt, mi też 520d pali ok. 12 l w Warszawie w dużych korkach- jazda z prędkością pieszego. Ale to już jest raczej absolutne maksimum co ten silniczek może spalić.
-
Jak to jest z tymi światłami do jazdy dziennej
Ktoś mógł sobie wyłączyć tryb auto.U mnie też często świecą nawet w słońcu porannym.Normalka
-
F30 335xd - maly potwor
Zgadza się, w F10 miejsca na nogi jest z tyłu niewiele, ale z pewnością nie jest mniej niż w F30. Jest porównywalnie. A w temacie- myślę, że sam fakt powoływania się na osiągi M3 w odniesieniu do rywalizacji benzyny w pogardzanym przez wielu klekotem jest dużym komplementem dla 335xd.
-
F30 335xd - maly potwor
Tak, a 520d właściwie trudno nawet ruszyć z miejsca :) 335xd jak dla mnie bardzo szybkie auto "cywilne", jednak co do możliwości pełnienia funkcji auta "rodzinnego" to bym polemizował. Miejsca tyle, co w kompakcie.
-
Zakup używanego F10 od dealera
Procedura usuwania i środki jest opisana bodajże w temacie mycie, zabezpieczania, sprzątanie w tym dziale. Listwa bardzo łatwo się rysuje. Mi trochę poprawili te rysy przy okazji zabezpieczania lakieru, efekt całkiem niezły, ale pod słońce i tak nie jest idealnie.
-
Zakup używanego F10 od dealera
Ja bym się specjalnie tym nie przejmował. Moja listwa była porysowana już przy odbiorze auta (może nie aż tak). Poza tym stosunkowo niewielkim kosztem (albo nawet samemu) te zarysowania można usunąć.
-
Galeria BMW 4 Sport Line
F10 też nie jest idealnie wykończone. Są m.in. nierówno zamontowane głośniki w drzwiach, kilka słabszych plastików. Jednak ogólny odbiór materiałów i wykończenia jest dużo lepszy niż w f30. Ale i tak w każdym porównaniu jakie czytałem pod względem jakości montażu i wykończenia wnętrza zawsze wygrywa Audi.
-
Kierownica M-Pakiet
Zgadza się, na m-pakietowej jest gładka skóra nappa.
-
328i sportline czerwona strzala:)
Tamten z Moto ON miał inne felgi, poszukałem w sieci. Numer rejestracyjny WY 3289V. Z czystej ciekawości, bo dopiero teraz mi się skojarzyło, że był test auta z tym silnikiem, w takim kolorze i w sportline.
-
ceny salonowych BMW - lekka kpina z klienta
Zależy jeszcze czy 204 KM, czy 250KM
-
ceny salonowych BMW - lekka kpina z klienta
Kolego, z tego co widzę to ty jesteś ze wszystkich najbardziej tutaj podniecony nie wiadomo czym. Skończ już te komentarze o 2.0d, którym jak widzę sam jeździsz(?), bo robi się nudno.
-
328i sportline czerwona strzala:)
Kornacki swego czasu jeździł wydaje mi się 328i w tym kolorze :)
-
Ankieta/glosowanie - jaki silnik masz w F10/11
To gratuluję! Auto jeszcze rzadsze niż 550i.
-
Pakiet serwisowy, wymiana oleju co 20tys. czy co 30tys. km ?
Tak,w tym "darmowym" co ja mam nie ma klocków i tarcz.Wymienialem odpłatnie i przy moim zużyciu wychodzi że kupno dodatkowego pakietu nie opłacaloby się za bardzo
-
Pakiet serwisowy, wymiana oleju co 20tys. czy co 30tys. km ?
Mi tarcze z przodu wymienili wraz z kompletem klocków po ok. 47 kkm po tym jak stwierdzili, że grubość tarcz jest mniejsza od minimalnej. Z tyłu używam już drugi komplet klocków, a tarcze są niezmieniane. Pakietu nie mam.
-
ceny salonowych BMW - lekka kpina z klienta
Ty przynajmniej masz z PS, a ze mnie jeszcze zakpili sobie w salonie przy zamawianiu. Nic, tylko walnąć sobie w łeb.
-
ceny salonowych BMW - lekka kpina z klienta
Absolutnie nie w Twoim, odtwarzam tok rozumowania znacznej części dyskutantów.