Treść opublikowana przez przemekk23
-
Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i
To ja biednie tylko 700 km przez 2 dni. Nie poszedł nawet cały bak.
-
Auto Start/Stop i żywtność turbiny - jaki to ma wpływ?
Mi wyłączył od razu silnik po dość mocnym dawaniu w palnik przez 30 minut. Czas uruchamiania jest bardzo krótki a wibracje - niewielkie i do zaakceptowania. Masz coś nie tak z autem, może poduchy? Jasne, że trzęsie przez krótki czas i wstrząsu mózgu nie będzie, ale jest to jednak dość upierdliwe. Jeździłem z tym przez miesiąc po zakupie auta i więcej nie zamierzam. Nie widzę z tego systemu żadnej korzyści, a same potencjalne zagrożenia.
-
M3 F80 MANHART 550HP - koniec projektu str.45
Mówisz, że przy 330 jest tylko 305... Całe szczęście, że mnie ten problem nie dotyczy :)
-
Auto Start/Stop i żywtność turbiny - jaki to ma wpływ?
W 2.0d nikt by moim zdaniem nie wytrzymał jazdy po mieście z tym systemem, auto non stop trzęsie się przy włączaniu i wyłączaniu silnika, masakra. Po ostrej jeździe w trasie (sprawdziłem raz) oczywiście system wyłączy silnik natychmiast po zatrzymaniu. Nie wiem po co to jest, bo chyba nie dla oszczędności 0,5 l paliwa na 100 km, co da max. kilkaset złotych "oszczędności" na rok.
-
ZAKUP F30 - prośba o opinie nt konfiguracji
Trudno nie będzie, różnica była (jest?) ok. 30 tys. w podstawie przy 2.0d pomiędzy F30 i F10.
-
M3 F80 MANHART 550HP - koniec projektu str.45
Mało prawdopodobne żeby była zdjęta przez przypadek, chociaż też ciężko uwierzyć, że licznik przekłamuje aż o 8 %
-
ZAKUP F30 - prośba o opinie nt konfiguracji
No widzisz, możesz spokojnie sobie jeszcze podokładać różne rzeczy. Przy takim zamówieniu, co to jest 1 czy 3 tys zł :D Może jednak lepiej nie czytać przez jakiś czas forum? :)
-
ZAKUP F30 - prośba o opinie nt konfiguracji
Myślę, że dołożysz bez problemu na tym etapie.
-
ZAKUP F30 - prośba o opinie nt konfiguracji
Z czujnikami to jest tak, że jak się już z nimi zaczęło jeździć, to ciężko się odzwyczaić. Ogromnie pomagają przy manewrowaniu w ciasnych miejscach, ale i tak trzeba uważać, bo mimo ich obecności można przytrzeć zderzak w bocznej części, której nie obejmują. Nie nazwałbym tego niezbędną opcją, jednak z pewnością ułatwiają życie. Podobnie zresztą jak z większością innych opcji dodatkowych.
-
ZAKUP F30 - prośba o opinie nt konfiguracji
Tak. Już sam wygląd jest zdecydowanie lepszy przy rozszerzonej desce, tyle że ta druga deska nie wygląda jak z F30.
-
M3 F80 MANHART 550HP - koniec projektu str.45
No i jak tam, dotarty??? :)
-
Koszt wymiany szyby przedniej F30
Moim zdaniem najlepiej wymienić na szybę ORI BMW w profesjonalnej firmie zewnętrznej, która robi tylko szyby. Z tego co pisze kolega JacoFK to raczej wymiana nie będzie potrzebna, wystarczy zabezpieczyć to miejsce uderzenia. No chyba że zacznie się za chwilę robić rysa.
-
Światła LED
Ja mam ksenony z pre LCI z pakietem sight. Nie ma żadnego przesłaniania wybiórczego, auto wyłącza całkowicie długie światła jak rozpozna pojazd z naprzeciwka (a właściwie jeśli rozpozna, bo nie zawsze to działa idealnie).
-
Wybór silnika 318d vs. 320i
I dobrze że nie ma w F30 komfortów, bo jakby były, to pewnie bym wziął zamiast F10 :)
-
M3 F80 MANHART 550HP - koniec projektu str.45
A widzisz, ciekawe byłoby porównanie z komfortami.
-
M3 F80 MANHART 550HP - koniec projektu str.45
Z ciekawości- jakie masz w F10?
-
Koszt wymiany szyby przedniej F30
Ja bym na Twoim miejscu zakleił miejsce uderzenia jakąś taśmą bezbarwną i podjechał po urlopie do warsztatu, który się zajmuje szybami. Niewykluczone, że za chwilę zacznie się pojawiać rysa. Zaklejenie spowoduje, że w przypadku naprawy miejscowej ślad będzie mniej widoczny (brud).
-
Wybór silnika 318d vs. 320i
Może i prowokacja, ale kolega z forum tak właśnie zrobił i z tego co zrozumiałem chwali sobie zamianę :)
-
Wytarta skora na boczku fotela kierowcy
Ja mam dakotę beżową i w miejscu gdzie pasek od spodni styka się z fotelem są widoczne ślady obtarcia skóry. Objawia się to dziwnie, bo w tych miejscach jasny kolor zmienia się w czerwonawy. Przebieg- 76 kkm, ale pojawiło się przy ok. 40 kkm
-
M3 F80 Limuzyna order + M Event 2014 str13
No, no, gratulacje! Będziesz się z pewnością wyróżniał na ulicach. F10 jest już tyle co passatów, Twoje M3 będzie rzadkim i pięknym okazem :)
-
Koszt wymiany szyby przedniej F30
To sporo drożej niż w Wawie wychodzi,ile szyba a ile sama wymiana?
-
M3 F80 Limuzyna order + M Event 2014 str13
Nie mam pojęcia jaka będzie jakość tego egzemplarza,ale jakbym miał brać coś innego niż chcę to oczekiwalbym zdecydowanie wyższego rabatu.Te kilkanaście tys to żadna kasa przy takim zakupie
-
Koszt wymiany szyby przedniej F30
Ja robiłem w nordglass z ac w f10.Koszt szyba plus robocizna ok 1600-szyba ze znaczkiem Bmw.Rozwazalem ASO,ale moim zdaniem lepiej udać się do firmy,która się w tym specjalizuje.Wyszło super,bez uszkodzeń i szumów
-
BMW F30 320d Czerwony Traktorek z lampami LCI :)
To zależy jaki z kogo astronauta :8) Stwierdziłem po prostu, że widać różnice pomiędzy jazdą F30, a F10 z silnikiem 2.0d. Pomyliłem się? Różnicę widać, co jest całkiem oczywiste ze względu na dużo mniejszą masę F30. Zauważyłem nawet, że prawie nikt nie narzeka na "mułowate" 2.0d w F30, podczas gdy na 520d wylano parę wiader pomyj :)
-
Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i
To właśnie mój przypadek. Dojeżdżam 20 km do granicy Wawy snując się za furmankami i ciągnikami. Dojeżdżając do granicy miasta mam spalanie w 520d 4,9- 5,5l. Potem rośnie gwałtownie pod wpływem korków. Jak jest w miarę pusto, to po kolejnych 20 km po mieście jest średnia ok. 6,5l, przy umiarkowanym ruchu ok. 7l. Raczej rzadko przekracza 8l. Natomiast średnia z samego miasta bywa kosmiczna.