Treść opublikowana przez wenek17
-
[e36 318i] stuki przy dziurach (prawe koło tył)
może sprężyna pękła sprawdź ją.
-
Jakie hamulce na tył do 318i?
ja na twoim miejscu cylinderki kupił bym jakieś lepsze bo podejrzewam ze te z najniższej półki po niedługim czasie zaczną ciec więc dwa razy będziesz robote robił, w kwesti spręzynek i bębnów możesz kierować się ceną bo nawet te najtańsze powinny wytrzymac kilka lat za to szczęki jeśli kupisz tanie jest prawdopodobieństwo szybszego złóżycia albo co gorsza np odklejenie się okładziny. Więc co zaoszczędzisz na bębnach i spręzynkach dołożysz w reszte częsci :)
-
328 Coupe w programie "Samochód marzeń kup i zrób"
Wiadomo program robiony jest dla ludzi zeby im fajnie się oglądało niby tam producenci konsyltują się z znawcami no ale wiadomo na bmw trzeba się znac i tak jak my wychwycimy każdy szczegół dla przeciętnego użytkownika np zegary jak zegary takie jak w bmw ale już nie każdy pozna ze to od m3 (chodź to akurat banalne) więc wciskają ludzią kit ze to głowica i kto się niezna wieży w to, no cóż taka jest telewizja.
-
328 Coupe w programie "Samochód marzeń kup i zrób"
Tak z tą wymianą viska to niepotrzebnie bo w sumie to nie stwierdzili czy jest uszkodzone czy nie z tym termostatem też wielka panika, trafne stwierdzenie było co do felg bo faktycznie repliki wiec dobrze ze zmnienili na ori, wydech też nie był dopasowany idealnie wystawał kilka cm za zderzak a powinien konczyć się równo z nim jak dla mnie do poprawki, żarówki w postwojówkach to chyba 24v miał włożone :P a co do tego pęknietego kielicha to faktycznie wina tego twardego zawieszenia? bo sam miałem wkładac gwint ale po tym co zobaczyłem dopadły mnie obawy i to uzasadnione chodź w sumie sporo osób jezdzi na takim zawiasie i nic takiego się nie dzieje. P.S betka z radomia i sam jestem z radomia i nigdy jej nie widziałem a bywam na różnych zlotach rozpoczeciach sezonu itp a także sporo się po drogach miasta i okolicach poruszm i nie wpadła mi w oko, mam nadzieje ze spotkam kiedyś własciciela to porozmawiam z nim co i jak w zwiążku z tym programem :)
-
M44B19 DME 5.2 Błędy
Tak w młodszych modelach są m44 :)
-
Dziwny dźwięk z silnika bmw e36 318i
ciężko powiedzieć z filmiku o co ci chodzi ale jeśli wydaje ci coś odgłos w stylu świstu pisku itp to pewnie jakaś rolka, napinacz, łożysko alternatora czy pompy wspomagania enentualnie rozrząd, najprościej radził bym ci zdjąć pasek i ręką zakręcić każde z tych kuł pasowych i wsłuchaj się które wydaje niepokojacy dzwięk
-
[316i]Nieumiejętność mechaników.Przestroga!
Wszyscy krytykujecie ale jak przyjdzie płacić to każdy narzeka że drogo to mechanicy omijają pewne czynności by zrobić szybciej ale za to taniej, postawcie się na ich miejscu robote wcale łatwą i lekką nie mają a i pieniądze z tego nie są wielkie, każdy myśli oo naprawa alternatora 300zł (drogo) tylko nie każdy wie ze żeby go wyjąć z auta trzeba kręcić 2 godziny kolejne dwie wkładać i godzinę naprawiać... A co do autora postu to mechanik miał prawo nie podejrzewać odmy ponieważ nie ma ona wiele wspólnego z odpalaniem (moje auto odpala normalnie z zdjętym wężem od odmy) co prawda obroty faluja ale odpala więc pretensje moim zdaniem nieuzasadnione bo trafił ci się nietypowy przypadek.
-
318is szarpanie podczas rozpedzania
Gaz nie powinien mieć nic do tego skoro mówisz ze wskazówka jest na niebieskim polu powienien jeszcze pracować na benzynie. Więc proponował bym ci sprawdzić czy na ciepłym silniku ale na benzynie dzieje się tak samo? podjedź pod komputer zobacz jakie błędy, stawiał bym na początek układ zapłonowy nie zaobserwowałeś ze im wilgotniej tym obiawy się nasilaja ?
-
BMW E36 320i dyferencjał
Z tego co mi wiadomo na dyferenciale od 1.8 powinna przyśpieszać lepiej ale za to mniejszy v-max mieć ogólnie te silniki 2.0 mają słaby dół szczególnie jeśli to jest M50 (M52 startowały trochę lepiej) daje ci link co do przełożeń viewtopic.php?f=68&t=213319
-
DODATKI E36 Telefon.Pojemnik na kubki itp
O ile się nie mylę w e36 wychodziły jeszcze wnętrza z carbonowymi dodoatkami https://www.google.pl/search?q=bmw+e36+karbonowe+wykonczenia&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=ZmgCU9D9MIHAhAfujoCoDg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1440&bih=702#q=bmw+e36+carbon&tbm=isch&facrc=_&imgdii=_&imgrc=Ze_dP-UuLYxxcM%253A%3B2a1pxeCcteDkFM%3Bhttp%253A%252F%252Fi61.photobucket.com%252Falbums%252Fh79%252Fpts121%252Fboth-1.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.m3forum.net%252Fm3forum%252Fshowthread.php%253Ft%253D280384%3B750%3B1018 Moim zdaniem wygląda to ciekawe szczegulnie nadaje charakteru wersji coupe
-
[e36] 318i 1993r - sprężyny tył
Na spręzynach masz oznaczenia tzw kolory podnieś auto i zobacz jaki kolor spręzyn masz czarno jaki???
-
[E36] silentblock wymiana
ja u siebie wymienialem na samochodzie i szczerze nie jest łatwo ale jest to wykonalne
-
[e36] 318i 1993r - sprężyny tył
rozczytaj swój vin będziesz wiedział czy masz zawieszenie seryjne czy m-technica
-
318-328.Spryskiwacze szyby przedniej-podłączenie.
Ja koledzę w oplu astra wymieniłem na taki przezroczysty paliwowy i już drugą zimę jeździ i jest dobrze wiec powinno i w e36 zdać egzamin :wink:
-
318is samoregulatory, jak poprawnie wyregulowac?
Podłączę się do tematu często słyszę mit że w BMW słaby ręczny i w sumie się z tym zgodzę, wymienilem u siebie okładziny regulowałem kilka razy ale na suchym asfalcie nie ma szans by koła stanęły, czy w waszych e36 jest podobnie ? pytam tylko z ciekawośći bo jakoś ten ręczny aż tak mocny nie jest mi potrzebny :P
-
1.8is nierówna praca silnika.
poprawnie założyłeś uszczelke pokrywy zaworów ? mi się zagięła uszczelka od strony grodzi i obroty zaczęły falować poprawiłem i było ok.
-
320i Naprawa mocowania dyfra.
Jeśli zrobisz to solidnie i z głową to będzie dobrze, nie powiem ci jak zrobić bo tego nie robiłem ale napewno da się :wink:
-
Bmw e36 318is silnik m44 słabo sie wkreca muli
komputer jakieś błędy wykazuje?
-
bmw e36 1,8 benzyna z gazem 1997r. cieknie z uszczelniacza
Prosta sprawa ale przydał by sie kanał. zdejmujesz tunel chłodnicy, zdejmujesz pasek( zapamiętaj jak idzie) odkręcasz koło wału zajdzie ci lekko ale odkręcić najlepiej kluczem pneumatycznym wydłubujesz stary uszczelniacz zapamiętaj mniej więcej jak głęboko był wbity wbijasz nowy tylko tak by nie uszkodzić i gotowe, przy wbijaniu możesz dopasować sobie jakąś nasadkę i wbijać go przez tą nasadkę, prosta sprawa :wink:
-
m44 wymiana uszczelki pod klawiaturą Anglik
Ale mam nadzieje że zamówiłeś z tymi uszczelkami świec, nie tylko samą uszczelkę do okoła klawiatury ? Wymiana tej uszczelki skomplikowana nie jest ale dla laika może okazać się wcale nie taka prosta, największy problem jest ze śrubami od strony podszybia musisz mieć przedłużkę do małej grzechotki odpowiedniej długości odkręcasz wszystko zdejmujesz pokrywę patrzysz jak byłą stara uszczelka czyścisz wszystko z oleju zakładasz nową uszczelkę zwracając szczególną uwagę na takie wypustki uszczelki od strony podszybia żeby się nie zagięły podczas wkładania dekla dokręcasz zaczynając od środka z jednej strony z drugiej i po skosie jedną z lewej drugą z prawej tak zeby zacząć od środka skończyć na brzegach, dokręcanie podziel na 3 etapy pierwszym razem lekko drugim tak ze zaczniesz czuć opór a trzeci raz jeszcze o kilka stopni dociągnij ale uważaj tego wcale mocno się nie dokręca wystarczy jak zrobisz to małą grzechotka bo to delikatne śruby są więc nie dowalaj aż już nie będzie chciało iść bo to zamiast uszczelnić to uszczelka zostanie za mocno dociągnięta i znowu będzie ciekło.A swoją drogą ile biorą za wymianę tej uszczelki ja bym wziął 40 zł za to wiec chyba to nie jest drogo.
-
[E36 3xx].Wasze opinie na temat reflektorów.
jeśli już tak chcesz z tymi lampami modzić to ewentualnie przyciemnienie szkła czy lustra wygląda to ładnie ale oświetlenie drogi już jest kiepskie.
-
[e36]1.8is+LPG Nie odpala.
jak by ci czujnik wału padł to by nie było iskry więc to mozesz wykluczyć
-
M44 po wymianie termostatu dalej się przegrzewa
a odpowietrzyłeś układ?
-
316 - świeżo kupiona, fotel pasażera nie grzeje i inne
W liczniku podekrzewam zimny lut lub wadę samego wslaznika do elektryką pojedź to może ci naprawić czujnika też nie wykluczam może i jego wina być.
-
[e36] wycie z tyłu. Dyfer się kończy?
masz racje dyfer ci się kończy wymien w nim olej to moze jeszcze trochę polata