Treść opublikowana przez zetro
-
e 90 skradziona
To byla pierwsza rzecz, ktora zrobilem zaraz po tym jak ogarnalem NCS'a. W module CAS zmien jak ponizej: SCHAERFEN/ENTSCHAERFEN nur_mit_fernbedienung Pozostawienie tej opcji z parametrami fabrycznymi to wg. mnie co najmniej lekkomyslnosc. Zlodzieje lamiac zamek w drzwiach maja od razu rozbrojony alarm. Nic nie wyje, mozna siedziec w samochodzie pol godziny bez stresu i grzebac w CAS'ie... Poza tym polecam zainstalowac cos na wzor tego urzadzenia: http://dx.com/p/gps-gsm-gprs-tracker-for-personal-remote-positioning-29284 (nie mam na celu reklamowania sprzedawcy). To samo urzadznie na allegrogo ma marze 200%.
-
e 90 skradziona
Wspolczucia :? Z ciekawosci zapytam, czy miales wykodowana mozliwosc rozbrajania alarmu poprzez otwarcie drzwi kluczykiem? Pozdrawiam i zycze pomyslnego rozwiazania sprawy.
-
[E46 320d] długo kręci na letnim silniku
Wtrysk sterujacy ma wadliwe odczyty. Pewnei padla ci cewka. Wpisz "neddle-motion-sensor" w googlach i czytaj.
-
Identyfikacja numeru części - realoem.com
U mnie w E90 z 2007 roku samo podgrzanie nie wystarczylo. Robilem to umiejetnie opalarka, wiec nie ma mowy o zbyt slabym podgrzaniu oryginalnej masy. Musialem ponownie rozbierac drzwi i nalozyc nowy klej.
-
odma
http://lmgtfy.com/?q=odma+e90+bmw Pierwszy link...
-
Reset komputera przy pomocy akumulatora
viewtopic.php?f=15&t=44027&start=30 You're welcome :D
-
E90 dorobienie zasilania USB
viewtopic.php?f=15&t=210220 Pozdrawiam :)
-
[N47] Trzęsie po odpaleniu rano, nierówna praca przez chwilę
Z ciekawosci zapytam: Jaki to moze miec zwiazek z "telepaniem" po odpaleniu?
-
Jak sprawdzić sprawność termostatu?
Jesli bedziesz wymienial, to kup oba termostaty w ASO. W przeciwnym wypadku najprawdopodobniej bedziesz musial wyminiac kolejny raz. Pozdrawiam!
-
świece żarowe moment dokręcenia
Najlepiej takich eksperymentow w ogole nie wykonywac! Napisze to jeszcze raz: SWIECE W DIESLACH E46 I E90 SA NA 6V! Podlaczenie bezposrednio do 12V moze spowodowac ich natychmiastowe upalenie, a w najlepszym przypadku skrocenie zycia.
-
świece żarowe moment dokręcenia
Niekoniecznie. W moim przypadku uszkodzona swieca miala odpowiednia opornosc, podczas gdy podlaczona pod napiece 6V nagrzewala sie tylko do polowy, i to w czasie 10x dluzszym niz pozostale, sprawne swiece. Jesli juz zdejmiesz kolektor to wymien wszystkie, bo czas stracony na ponownym rozkrecaniu, badz koszta mechanika, nie zrekompensuja tej chwilowej oszczednosci. PS. Jesli nie masz klucza dynamometrycznego, to radze oddac samochod do mechanika - dobrego mechanika. Te swiece lubia sie ukrecac.
-
centralny zamek
A bezpieczniki kolega sprawdzil?
-
Koło dwumasowe i sprzęgło E91 320d Wymiana
Moja dwumase robil Bemben we Wroclawiu. Facet naprawia tylko BMW.
-
[E46 320d] długo kręci na letnim silniku
Poszukaj tematu/tematow dotyczacych czujnika polozenia walu. Moze w tym tkwi problem. Pozdrawiam :cool2:
-
e90 320d dodatkowa pompa wody do wymiany
Ja kupilem te drugie od gory. http://allegro.pl/listing/listing.php?string=SZCZOTKA%20SZCZOTKI%20WEBASTO%20POMPY%20WODY%205x5x10%20mm&similar=1&order=xd&link=1
-
e90 320d dodatkowa pompa wody do wymiany
Widze, ze nie jedna osoba polamala te nieszczesne szczotkotrzymacze. Czy macie jakis sposob na wyjecie korpusu bez ich uszkodzenia? Jak wiadomo, szczotki leza na komutatorze ZA lozyskiem oski silnika i wyciaganie ich na sile wiaze sie z duzym ryzykiem uszkodzenia tych elementow.
-
Prosba o pomoc, zabawa ncs sie nie udala ;/
O ile masz dobre pliki SPdaten (aktualne), to zakoduj moduly, ktore ruszales pustymi plikami *.man. Powinno, ale nie musi pomoc. Pliki modulow po ich zgraniu nie powinny przekraczac 120 -150 kb kodu. Jesli plik ma 220 k, to znaczy, ze zle zgrales modul.
-
e91 2009r 318d TEMP. ZEWN. ZLY ODCZYT !
viewtopic.php?f=70&t=225569 :cool2:
-
[E90] 320d Lewy Ksenon miga, a później sie wyłącza
Musza sie "dopalic". Trwa to kilka - kilkadziesiat godzin. Inna sprawa, ze jesli "zaoszczedziles" i kupiles zarniki z niepewnego zrodla, to faktycznie mozesz miec rozna temperature barwowa.
-
INPA Bledy prosze o pomoc
Nic nie "psikaj". Po pierwsze to kolego "zhamuj" samochod podczas jazdy. Wartosci z INPY na postoju sa nic nie warte, chyba, ze odbiegaja kilkukrotnie. Bedziesz mial dane z przyspieszania na 3 i 4 tym biegu to sie zglos. Roznice w zadanym a otrzymanym doladowaniu beda wynikaly albo ze zlego ustawienia sztangi, padajacej turbiny lub czujnika cisnienia (rzadko) albo nieszczelnego dolotu. W gre wchodzi rowniez podcisnieniowe sterowanie turbiny i wszystkie z tym zwiazane nieszczelnosci ukladu podcisnienia. Sprawdz czy dobrze wszystko zalozyles po Twoich "operacjach".
-
[E91 320D] Osłona gumowa - wkładu filtra powietrza
I pol kawy na monitorze :cool2: Dzieki! :D
-
INPA Bledy prosze o pomoc
Tak, bo bledy sie zapisaly w chwili kiedy masz niskie obroty, czyli wtedy, kiedy EGR powinien byc otwarty. Jesli jest na sztywno zaslepiony, to komp bedzie widzial roznice pomiedzy wartosciami zadanymi a rzeczywistymi w zakresie niskich obrotow.
-
INPA Bledy prosze o pomoc
Masz do wymiany sterownik swiec zarowych. Odezwij sie do Roger-Nysa - on je naprawia w bardzo sensownej cenie, nawet wysylkowo. Ponadto masz bledy przeplywki i cisnienia doladowania. 1.Sprawdz sczelnosc dolotu. 2. Sprawdz, czy zamykasz ekonomizer na 3 i 4 biegu (wskazowka dochodzi do 20l/100km przy maksymalnym obciazeniu). Jesli nie, to moze sugerowac przeplywomierz do wymiany.
-
Doladowanie (cisnienie) przed i po chipie M47 i M57
Ile kucy po programie? U kogo robiles program? Ile CI to kosztowalo? O ile wzroslo spalanie? Dzieki :D
-
[EXX] "Wygodne" zasilanie 12V dla videorejestratora
Koledzy, postaram sie Wam pomoc z tymi kamerami. Niestety mam na prawde sporo rzeczy na glowie. Kolego Bania88, wybacz za brak kontynuacji tematu z mojej strony, ale ostatnie pol roku siedze w pracy codziennie po 10h. Z tego wlasnie powodu, ostatnie z czym chcialbym miec stycznosc w moim "wolnym czasie", jest wlasnie kolejna elektronika widziana przez mikroskop... Poza tym, pozostaje kwestia estetyki wykonania. Chcialbym uniknac pretensji, jesli wykonany w bocznej obudowie otwor komus sie nie spodoba, a i tak moze byc.