Treść opublikowana przez Boston0006
-
problem z elektryka Swap m52b28 potrzebny tz. SWAPBOX
Co w tej wiązce jest di przerabiania? Ja przełożyłem z M20 na M50 i kabelki polutowałem wg. schamatu od kolegów z działu E30 :)
-
[M50B20] Pompa paliwa chodzi na wyłączonym zapłonie
Dzisiaj pierwszy raz od dłuższego czasu auto pojechało w dłuższą drogę, potem jeszcze jakaś godzinka kręcenia się po mieście. Po odstawieniu auta na parking, zamknięciu zauważyłem, że coś syczy przy prawym tylnym kole. Okazało się, że chodzi pompa paliwa. Włączanie i wyłączanie zapłonu nie pomagało, dopiero po odpaleniu i zgaszeniu odpiściła. Teraz nie wiem czy to tylko ?zapieczony? przekaźnik, jakiś poważniejszy problem czy może to normalne?
-
[E34] 520I, rozładowywuje akumulator
Ja mam chba 75, ale nie jestem w 100% pewny. Jeszcze mnie nie zawiódł, poza padnięciem od muzyki przy grzebaniu z autkiem :)
-
wymiana tulei tylnej belki
viewtopic.php?f=71&t=185032&p=1348336&hilit=tuleje#p1348336
-
E34 tds 94r jak wyłączyć odcięcie zapłonu
W dieslu masz zapłon samoczynny, nie na prąd. Alarm masz ori czy dokładany jakiś predator? Sprawdź przekaźnik pompy.
-
ZAMULONY M50 - CO TO MOŻE BYĆ ?
Mi uciekały koniki po dogrzaniu do 90st. Przepustnica wyczyszczona na błyski, krokowiec też, adaptacja i jest ok, obroty trochę za wysoko, ale to chyba wina źle ustawione przepustnicy,
-
NIEAKUALNE DO USUNIĘCIA
Zastanawiałem się nad przerbieniem moich lamp na BH, bo mam 2 komlety, myślałem, że będzie brzydko wyglądało z moim kolorem, ale te zdjęcia chyba mnie przekonały :D
-
M50 Reakcja na pedał gazu
Przepustnica na serwo była chyba tylko w dieslach. Może to tylko czujnik położenia przepustnicy, ale wtedy silnik by raczej zmienił charakterystyke pracy, bo dostałby więcej powietrza.
-
M50 Reakcja na pedał gazu
Naprawić da się wszystko, tylko kwesyia pieniędzy, czasu i nerwów. A tego mankamentu możesz użyć przy nagocjowaniu ceny.
-
M50 Reakcja na pedał gazu
Normalne to raczej nie jest. Jak wciskaszk gaz to oczekujesz, że auto przyśpieszy. Nie wiem czy pozycja wałka w vanosie jest uzleżniona od pozycji przpustnicy. Z objawów, które opisujesz wygląda jakby silnik dostawał na mało paliwa. Może faktycznie pompa, a może filtr do wymiany.
-
Wymiana filtra kabinowego E34
Jest za schowkiem. Z wymianą poradzi sobie każdy kto ma łeb na karku ;)
-
[E34] 520I, rozładowywuje akumulator
http://pl.wikipedia.org/wiki/BMW_M50 http://pl.wikipedia.org/wiki/BMW_M20 Akumulator nie powinien się rozładować sam z siebie, coś musi ciągnąć prąd.
-
[E34] 520I, rozładowywuje akumulator
Masz silnik M50 (6 cewek) czy M20 (1 cewka). Bezpieczniki sprawdź po deszczu, bo wtedy pewnie kable będą zware, albo wrzuć pare złotych na myjni i umyj auto.
-
[E34] 520I, rozładowywuje akumulator
Te pod maską. Zostaw wszystko wyłączone tak jakbyć miał zostawić auto i sprawdzaj bezpieczniki po koleju. Na żadnym nie powinno być prądu. Jeśli będzie to znaczy, że tam ucieka. Np jeżeli będzie na bezpieczniku od świateł mijania, to przy nich będziesz szukał przebicia.
-
[E34] 520I, rozładowywuje akumulator
Może woda cieknio po szybie i zwiera instalacje w środku. Spróbuj jeszcze raz sprawdzić te kable w bagażniku. Możesz też po deszczu wziąć miernik i sprawdzać na którym bezpieczniuk jest prąd. Może uda się dojść gdzie ucieka prąd.
-
[E34] 520I, rozładowywuje akumulator
Odcinanie prądu nie ma sensu, bo będzie Ci resetowało mapy paliwowe, za każdym razem będą się odtwarzały, a zanim to zrobią to będziesz miał wir w baku. Gdzieś musi dostawać się woda i zwierać jakiś kabel z masą. Masz szyberdach? Może tam coś cieknie, sprawdź czy w drzwiach nie gromadzi się woda.
-
[M50B20] Falowanie obrotami. Nieszczelny dolot, a przepływka
Opór na czujniku przpustnicy płynnie rośnie i maleje. Na zimnym silniku czujnik temp. miał 2,5kOhm, więc w normie, na gorącym nie zmieżyłem. Sonda lambda przy falowaniu daje odczyt od 0,6kOhm do ponad 4kOhm. Rozpadało mi się, więc nie chciałem wyciągać auta na najazdy, jutro to zrobie i sprawdzę czy sygnał sondy się nie gubi i czy jest podgrzewana. Ogólnie to po wyczyszczeniu na błysk przepustnicy i krokowca widzę znaczną poprawę. Do adaptacji też się tym razem przyłożyłem. Nie odczówam już spadku mocy przy 90st. i falowanie uspokojiło się do tego stopnia, że samochód nie gaśnie. Obawiam się, że problem dotyczy komputera i to on źle ustawia krokowca, bo z tego co wiem to przy włączonym zapłonie przesłona ma się ustawić na połowie, a u mnie tylko dygnie i wraca w pierwotną pozycje. Jak mogę go jeszcze sprawdzić? Na krótko działa, przesłona przesuwa się bez oporu.
-
BMW e34 524 PROBLEM Z OGRZEWANIEM, RADIEM I OBROTAMI ITD
Wygląda, że gdzieś gubi Ci się prąd. Nie jestem pewien, który kabel odpowiada za te elementy. Masz el. szyby/szyberdach? Działa? Sprawdź bezpiecznik 80A przy akumulatorze. I jest chyba jeszcze bezpiecznik na kablu idącym do skrzynki z ECU, ale on jest w opasce termokurczliwej. Najlepiej zmierz czy jest napięcie na tych dwuch kablach.
-
[M50B20] Falowanie obrotami. Nieszczelny dolot, a przepływka
W jakiej pozycji powinna być przesłona w krokowcu? Bo ja mam małą szczeline. Po włączeniu zapłonu powinien się ruszyć? Jak mogę sprawdzić czujnik położenia przepustnicy?
-
[E34] "Dusi" się na benzynie
Silnik krokowy odpowiada tylko za obroty jałowe, więc to nie on.
-
E34 520i jak wyczyścić silniczek krokowy i przepustnice
Chciałem wyciągnąć krokowaca, bez podnoszenia kolektora. Od filtra rękę wsadzę, ale nie obróce, od grodzi mi nie wejdzie. Zrzuciłem przepustnicę i dostęp fajny. Podczas ściągania wężyka mój kciuk znalazł się w takiej pozycji, że Emily Rose by się nie powstydziła :mad2: . Do dalszej pracy zostało mi 9 palcy, bo kciukiem prawej ledwo ruszam :P
-
e34 m50b20 ustawienie przepustnicy
Jak spytałem mechanika i czy ma być szczelina to mi powiedział, że to nie maluch i powietrzem na zamkniętej przepustnicy zajmuje się "krokowiec". U siebie jak zostawię minimalną szparkę to mam obroty na poziomie 900, a falowanie w dużym stopniu ustaje.
-
E34 Brak ABS/ASC
Popraw temat, bo Ci go zamkną :) . Wcześniej łaczyłeś się już z DIS'em?
-
[M50B20] Falowanie obrotami. Nieszczelny dolot, a przepływka
A druga może być od czego? Na jedenj cyfra 7, a na drugiej 5.
-
Instalacja DIS, diagnoza e34
Czyli do diagnozowania BMW starszych od '96 potrzebuję laptop z RS232, kabel i? Windows XP może być? Napęd? DIS z tego chomika będzie dobry? http://chomikuj.pl/Mecopias/BMW