Treść opublikowana przez ArtPol74
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
kkx5 :cool2: Popieram co do trzymania się drogi i nivo, mam wersję sport. Może na mazurskie drogi troszkę skoczny ale tak jak kolega napisał, nie jeden sedan na zakrętach odpada. Ja kupiłem w dobrej cenie i przez trzy lata użytkowania nie odczułem zbędnego czyszczenia kieszeni. Ceny za części też nie kosmos, no może gdy ktoś się przesiada z golfa 2(sorry) to może być kosmos. Naprawdę dobre auto z nutą adrenaliny gdy trzeba! Choć kolega z Frontiery chwalił się że ma większy bagażnik. W tamtym roku wycieczka po Słowacji, wypad do Wiednia i zero problemów, gdzie znajomi mieli problemy z Oplem Vectrą 1,9 diesel(ostatni wypust) i Opel Frontiera 3,2 benzyna :D No ale to Opel(sorry). Przy zakupie wydaj jak najmniej! Aby parę złotych zostało żeby zrobić po swojemu i jeździć! Pozdrawiam
-
Nie świecą się lampki nad tablicą rejestracyjną
Też poprowadziłem przewód, omijając płytkę ale nie wiedziałem,że można wyłączyć sprawdzanie :shock: Bo ciągle mi wyskakuje sprawdzenie podświetlenia tablicy. W jaki sposób można to wyłączyć, pewnie komp i jakiś OBD czy jakoś tam. A może w kabel jakiś opornik? Pozdrawiam.
-
X5 E70 3.0si - skrzynia sama wskakuje w pozycję "P"
Panowie, obserwuję temat. To byłaby ciekawostka... jerzy.h69 napisz jak to się skończyło :D
-
Kupno X5 pytani,rozterki,porównania.....
Motor Nr 29/2014 z 14.07.2014 strona 32 "Tyle kilometrów wytrzymują silniki"- trzylitrowy diesel BMW w wersji M57 ( stosowany jeszcze w modelu E39) uchodzi za trwałą jednostkę. Można oczekiwać wysokiego resursu. Lata produkcji: 2003-2010. Moce silników: 211-235 KM. Resurs silnika: 600 tyś. km. M 54 Lata produkcji: 2003-2005. Moce silników: 230KM. Resurs silnika: 500 tyś. km. A i są ciekawe silniki np.Volkswagen 1.4 TSI Resurs silnika: 200 tyś. km. Pozdrawiam!
-
[E60/1] Regeneracja mechatronika skrzyni biegów 6HP26
I jak tam Panowie, udało się zawalczyć ze skrzynią? Jaki rezultat?
-
e53 m57n live data prośba o interpretację
Jeżeli chodzi o sterownik świec to znajdź Roger-Nysa na naszym forum ale nie koniecznie w naszym dziale (w wyszukiwaniu zaawansowanym wpisz jego nick). On takimi sprawami się zajmuje i dużo o tym pisał. Ja u niego robiłem :cool2:
-
witam wszystkich
Witaj. Zdjęcia by się przydały :) Napisz coś więcej o swoich odczuciach po zmianie (jak z jakością materiałów i wykończeniem, zmiany biegów...). W przyszłym roku też się przymierzam do zmiany, stąd moje pytania.
-
X5 - czy da się wprowadzić w poślizg
Wszystko się da, praw fizyki nie oszukasz. Ale czy to już/jeszcze będzie kontrolowane. Zobacz na youtube np pt.BMW x5 snow. Pozdrawiam.
-
E53 problem z napędem 4x4, swiecąca kontrolka brak DSC
Jakoś mam wrażenie, że u Was chodzi o taśmę, zwijak, czyli czujnik położenia kierownicy.
-
? nowy X6
Zgadzam się z Tobą! Szału nie ma, mogli się bardziej postarać. Z drugiej strony pierwsza X6 była dość kontrowersyjna z wyglądu i teraz ciężej zaskoczyć.
-
E36 Reanimacja rocznika 91 :) FOTORELACJA - PDC i KLAMKI
W sumie nie lubię takich kolorów...ale szczerze na Twoim prezentuje się bardzo fajnie! :cool2: Dobra robota!
-
Otwieranie klapy bagażnika z zewnątrz
Tam często koroduje płytka drukowana i lut przy przyciskach. Ja u siebie pociągnąłem przewody z wiązki( oświetlenia tablicy i włącznika klapy) do nowego przycisku i zalałem klejem na ciepło w miejscu starego.
-
X5 e53 po lift 3.0d demontaz zderzaka przod
Panowie, a czy można wymontować samą tą czarną wstawkę bez demontażu całego zderzaka?
-
[E60/1] Regeneracja mechatronika skrzyni biegów 6HP26
Witam ponownie! wreszcie jestem po wymianie tłoczków. Po ,,ciężkim'' umówieniu się z Danek24( ma naprawdę mnóstwo roboty!) prace odbyły się ekspresowo! Daniel wielkie dzięki! :cool2: I teraz wrażenia: nie wiem czy to zasługa wymiany tłoczków czy wgraniu nowszego softu ale biegi zmienia bardziej miękko, mniej ma wahań i tylko przy szybkich podjazdach np.w korku, czasami ale to czasami pojawia się delikatny kangurek. I może to tylko wrażenie ale odczuwam jakby lepiej wykorzystywała moment obrotowy :D Wnioskuję, że warto! Pytanie jeszcze do Danek24, dlaczego Twój kolega wolał starszy soft a nie najnowszy, co mu nie pasowało? A jeszcze jedno. Z tego co mówił Danek24 to chyba wymagam trochę za dużo od tego rodzaju skrzyni, gdyż jeździł paroma i w sumie moja skrzynia jeździła lepiej. Trudno, może to przyzwyczajenie z Mazdy gdzie skrzynia była zajefajna! Kolega który miał DSG w Oktavi i jeździł moją Madzią mówił,że Madzia bije Skodę! Pozdrawiam.
-
x5 3.0sd problem ze skrzynią i obrotami
Nie chcę straszyć ale na olej może być już za późno. Falowanie obrotów podczas jazdy może świadczyć o kończącym się konwektorze. Ale sprawdź wcześniej poziom oleju. Pozdrawiam.
-
4.4i ZAMIANA NIVO NA SPRĘŻYNY
Porządeczek zacny pod maską! Panowie szkoda, żeby tak fajnie rozwijający się temat gdzieś zaginął ze względu na inny temat początkowy...może warto poprosić moderatora aby tą część przerzucił do nowego dobrze zatytułowanego tematu? Np.E53 LPG pod maską czyli jak dobrze to zrobić :D -taki żarcik
-
BMW X6 tnie opony
Masz rację! Nie wydaje mi się żeby koleiny aż tak pasowały do naszych Xów i że jeździcie w idealnie w koleinach! Tak jak napisałem, dobry mechanik-diagnosta i będzie dobrze :cool2: .
-
E53 problem z napędem 4x4, swiecąca kontrolka brak DSC
Panowie uznanie za rozgryzanie tematu! Dobre zdjęcia Papik!
-
3.0D 2003 Sport Klimatyzacja nie chłodzi kabiny
Dzięki Panowie i Tobie Kruk :cool2:
-
3.0D 2003 Sport Klimatyzacja nie chłodzi kabiny
Witam. Podepnę się pod temat. A mianowicie, klima działa od początku praktycznie ok ale nie wiem czy tak ma być, że zimne powietrze po włączeniu klimy działa ze sporym opóźnieniem. Gdzieś ktoś kiedyś powiedział,że dlatego tak jest bo auto musi zmagazynować zimno!? O zapasie ciepła ciepła czytałem w instrukcji...Moje pytanie ile czasu/ metrów/ kilometrów musicie u siebie przejechać aby było odczuwalne zimno. Czy może praktycznie od razu po uruchomieniu auta jest to zauważalne? A, i czy po uruchomieniu, na postoju i bez przygazówki idzie zimno? Pozdrawiam.
-
BMW X6 tnie opony
Szymon, a nie możesz podjechać na stację i zrobić zbieżność? Będziesz wiedział co się dzieje a nie czekał na reakcję pseudoserwisu.
-
E53 Osłona, płyta ochronna pod silnik.
Dzięki, to chyba muszę dokładniej u siebie sprawdzić.
-
E53 Osłona, płyta ochronna pod silnik.
Witam. Ostatnio przeglądając allegro znalazłem osłonę pod silnik z innego materiału niż posiadam. A mianowicie metalową/aluminiową, u mnie jest plastikowa. Pytanie, od czego to zależało, jaka była wstawiana? Czy ktoś u siebie ma i czy można ją zamiennie stosować? Pozdrawiam.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Właśnie! Gratulacje!
-
E53 M57 czy mam klapki w kolektorze?
KRUK sorry ale się tylko dopytywałem, a nie był to zarzut z mojej strony :D