Treść opublikowana przez ArtPol74
-
E53 polift wahacz tylny
Panowie jestem po wymianie tulei. Z tego co mechanik powiedział- sporo rozkręcania, wyciągania, wydobywania starych gum, tworzenia narzędzia do ściśnięcia nowych tulei (gdyż mają nacięcie i większą średnicę niż otwór) i wprasowanie mocną prasą (mówił coś o 20 tonach). Ale tragedii nie było, wszystko się da :D Pozdrawiam. A gregorbmw, zapłaciłem za niewiedzę- trochę bym zaoszczędził :duh: ale dzięki za cynka.
-
E53 polift wahacz tylny
Witam. jeszcze raz dzięki za odpowiedź. Dostałem obydwie tuleje, robi je firma Lemforder- o z dwoma kropkami- ponoć robią oryginały do BMW. Cena na allegro 85zł za sztukę, choć już widziałem taniej w necie. Co do wstawienia (wprasowania) napiszę później bo mechanik ma kupę roboty i zrobi gdzieś koło 6 maja. Pozdrawiam.
-
E53 polift wahacz tylny
Wielkie dzięki :cool2:
-
E53 polift wahacz tylny
Witam. Panowie jestem w trakcie wymiany tuleji. I pytanie z tym związane: czy w dolnym wahaczu w kształcie kopniętego H od strony wewnętrznej tuleje są wymienne? Mechanik mówi, że teoretycznie nie. Może ktoś wymieniał i ma namiar na takie tuleje? Z góry dzięki. Pozdrawiam.
-
Pisk paska wielorowkowego podczas odpalania i gaszenia
Dziwne było, że tylko w tym momencie piszczało... Ok, że udało Ci się wyeliminować niedogodność.
-
Pisk paska wielorowkowego podczas odpalania i gaszenia
Powiem tak, mam dziwne wrażenie/odczucie po obejrzeniu materiału, że to nie pasek ale nie potrafię określić co :mad2: Nawet czas występowania tego dźwięku i przy jakich wibracjach( przy dużym ruchu silnika) wskazuje na coś innego- moim zdaniem.
-
X5 E53 Buja samochodem
U mnie tak samo (mam sporta). Może mu chodziło,że trzęsie a nie buja. To bym się zgodził ale tragedii też nie ma. :D
-
[E60/1] Regeneracja mechatronika skrzyni biegów 6HP26
Wielkie dzięki!! :cool2:
-
[E60/1] Regeneracja mechatronika skrzyni biegów 6HP26
Dzięki za sprawozdanie. Wreszcie ktoś rozwiewa moje wątpliwości. Możesz coś jeszcze napisać jak zachowywała się skrzynia przed- miała np. kangura? Czy tylko brak zdecydowania i zamulanie?
-
VIN - prośba o rozkodowanie
To dobre, pewnie niezłego stracha miałeś :shock:
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Z rocznikiem to jakaś pomyłka? Trzeba jechać i oglądnąć.
-
3.0d po lifcie używanie automatu
Ja już też pisałem on podobnych wynikach, potwierdzonych tankowaniem :D
-
blokowanie koła, 4x4 inactive
To nic zostaw to :D . Warto wiedzieć z rozdziałem na ośki.
-
[E60/1] Regeneracja mechatronika skrzyni biegów 6HP26
Panowie to jak, wymiana tłoczków coś daje czy nie na skok kangura? :D
-
blokowanie koła, 4x4 inactive
I ponoć przy ruszaniu :) -trakcja. U mnie gdy czujnik padł to wyszło na kompie.
-
blokowanie koła, 4x4 inactive
Nie wiem czy to prawda ale gdzieś na forum czytałem,że po starcie do pewnej prędkości załączone są wszystkie koła. Po osiągnięciu danej prędkości zostaje tył-tak czytałem.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Kto co lubi. Co do nagłośnienia, zobacz ile kosztuje org. używany sub-400-500 zł i nie gwarantuje efektu łaaał... Samemu nie dużym kosztem możesz podpasować pod siebie. Przebieg ok, aby nie mniejszy :D bo może być tak jak u niektórych większy :D Dyfer znajdziesz na allegro.
-
E 53 (3,0 i)- Reflektory USA a Europa
Możesz podać linka do zakupu tej inpy- jeżeli polecasz :)
-
X5E53 3.0d Okablowanie do tunera
Według opisu, choć kolory mi nic nie mówią ale mam wrażenie, że ktoś poszedł na łatwiznę i gdy skończył się tuner(zamilkł na jedną stronę ) podłączył pod działającą stronę wszystkie głośniki. Stąd dziwne zachowanie balansu -tak jak napisałeś. Chyba trzeba szukać schematu.
-
E53 M57 czy mam klapki w kolektorze?
NIE CZYTACIE!!! Po lifcie NIE MA. Nie napiszę od którego roku bo to by było lekkie zakłamanie- bo często jest tak, że pierwsza rejestracja= rok produkcji. I dużo jest takich X5 jeszcze przed liftem a mają datę produkcji np 2004, 2005.
-
X5 po zakupie kilka pytań
Ale ja to w formie pozytywnej napisałem. Jestem też na forum infiniti i tam każdy kto kupi chwali się i nie jest to źle odbierane.
-
X5 3,0d automat skrzynia
To ja już chyba bym szukał używanej, z ostatniego roku produkcji z ,,małym" przebiegiem :D I prawdopodobnie z takim samym ryzykiem jak po takiej naprawie. Daj znać jak się sprawa skończyła. Powodzenia.
-
X5 po zakupie kilka pytań
Fajnie, że ktoś w taki sposób chce się pochwalić swoim autem. Źle nie wygląda, kolor to chyba sinokoperkowyróż :D Co do poznawania forum, musisz się wgryźć, powoli jakoś sobie poradzisz. A Wy koledzy nie odstraszajcie, może się okazać,że za jakiś czas kolega stanie się bardo pomocny :D Koledzy mają trochę racji- nie sposób jest pisać ciągle o tym samym- szkoda zaśmiecać i tak rozbudowane forum. Pozdrawiam.
-
Nagłośnienie e53
Powiem tak, ja kupiłem dwie pary, jedne droższe drugie najtańsze na allegro. I nie ma różnicy, a nawet tańsze głośniej grają. W słupkach przednich jest pianka którą dopasujesz do większości głośniczków wysokotonowych. :D
-
E53 Licznik - podświetlenie
Wielkiego problemu nie ma, dwie czy trzy śruby, trochę więcej z wtyczkami, co do żarówki to nie pamiętam jaki symbol. Ja wcześniej wyciągnąłem a potem do sklepu.