Treść opublikowana przez ArtPol74
-
Bmw e70 x5 4.8i uszkodzony most
Nie wiem jak Ciebie, ja interesowałem się tematem w e53 z takim przełożeniem viewtopic.php?f=83&t=273747 Przy wymianie na inne przełożenie, wg słów przerabiających jest dość mała różnica w wartościach i nie są aż tak zauważalne w eksploatacji. Z allegro, rozmawiałem z człowiekiem z firmy, która już parę takich zestawów sprzedała/wymieniła. W e53 most o przełożeniu 3,91 w stanie bdb jest nie do osiągnięcia od ręki, a jeżeli już to cena :shock:
-
szarpiąca skrzynia
A przy jakich przebiegach wymienialiście olej?
-
szarpiąca skrzynia
Ok. Dzięki za odpowiedź.
-
szarpiąca skrzynia
Jeszcze jedno w sprawie wymiany oleju. Czy po wymianie od razu potrzebna/czy w ogóle potrzebna jest adaptacja skrzyni biegów? Czy taką adaptację można,jeżeli potrzebna, zrobić w późniejszym terminie, przy okazji? Pozdrawiam.
-
Stabilizator aktywny 3,0SD Adaptive Drive
Kupiłeś nowy czy używany?
-
szarpiąca skrzynia
No właśnie, o to mi chodziło( i chyba też o to chodziło w serwisie BMW)....dzięki!
-
szarpiąca skrzynia
Wielkie dzięki! A może wiesz jak sprawdzali czy nie ma opiłków? Na tzw oko, czy może w inny sposób? Gdyby znaleźli opiłki to by nie wymieniali? Pozdrawiam.
-
szarpiąca skrzynia
Jednak będę zmieniał olej. Dodatkowo poczytałem poza forum, popytałem paru mechaników....zobaczymy. Pozdrawiam.
-
szarpiąca skrzynia
Podepnę się . parę dni temu zajechałem do serwisu BMW w Olsztynie z zapytaniem o akcje serwisowe do mojej Buni i przy okazji o wymianę oleju w skrzyni biegów. Miły Pan w powiedział, że olej się zmienia w automacie wbrew wcześniejszym poglądom. Ale jeżeli przy moim przebiegu (234tyś.km.) wcześniej nie był wymieniany i nic się nie dzieje ze skrzynią, to lepiej już nie wymieniać-może to mieć różny skutek. Zaproponował tylko sprawdzenie poziomu oleju i względnie wgranie nowego programu (cena usługi ok. 800 zł). Cena wymiany oleju +olej +miska i to co potrzebne= 2500-2700zł. Coś podpowiecie? Przy moim przebiegeu wymieniać czy nie? Chętnie przeczytam opinie. Pozdrawiam.
-
E53 2002 3,0d komunikat PROG
Z tego co pamiętam to pokrętłem prawym klikając tak jak w ustawieniach.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Witam. Chciałbym się podzielić wrażeniami/spostrzeżeniami/różnicami pomiędzy E53 a E70. To są moje wrażenia i odczucia. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia ale stara od razu przy kupnie- miłość i dobre samopoczucie, tu trochę mieszane odczucia, jakby rozczarowanie/zawód...? A mianowicie, na plus e53: - mimo wszystko jakość materiałów i wykonania, - blachy grubsze, masywniejsze? Prawie taka różnica jak kiedyś między ,,Niemcem a Japończykiem", - lepsze prowadzenie (w starym wersja SPORT, w nowym Adaptive Drive), - fajniejszy pomruk silnika, w nowej jakby dźwięk "kartonowy", - w starszej przy EKO jeździe mniejsze zużycie paliwa, - lepsze otwieranie/zamykanie dolnej klapy bagażnika, - subiektywnie lepsze przyspieszenie ale może to Adaptive D robi swoje, - większy zbiornik paliwa, - i jakby ogólnie stara bardziej zwarta była! Na plus E70: - konsola środkowa mniej trąca myszką, - trochę bajerów typu światła skrętne, doświetlanie, fotele komfort,....Adaptive Drive? - tył jest mniej kanciasty, - większy bagażnik, - skrzynia biegów łagodniejsza. Remis: - co do przodu, każde robi dobre wrażenie, jednak ze wskazaniem na.... E53 :D Jak coś jeszcze znajdę to dopiszę, pozdrawiam!
-
BMW X5 E70 - elektryczna klapa
Ja nie mam ale nie łatwiej taki przycisk zamówić na allegro?
-
Ciekawostka e53
Episode, dzięki! :cool2:
-
Ciekawostka e53
Petarda! tyle, że ja nic po niemiecku! Ile to ma do setki? Pewnie dyfry nie orginalne, tak samo skrzynia? Potłumaczcie coś choć trochę :D
-
E70, 30d, 2007 - Wymiana oleju w skrzyni - 2400pln?
Panowie, a jak rozpoznać jaka miska olejowa, bo zauważyłem że jest ich parę typów?
-
E70 WBAFF41010L048035 Radom
ArtPol74 odpowiedział(a) na ArtPol74 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKruk a coś więcej, może z czym związana? Niby już napisałem do BMW Polska ale trochę się zaniepokoiłem, że poprzedni właściciel się nie zgłosił.
-
E70 WBAFF41010L048035 Radom
ArtPol74 odpowiedział(a) na ArtPol74 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażDzięki. A o co chodzi z tą akcją? :shock:
-
E70 WBAFF41010L048035 Radom
ArtPol74 odpowiedział(a) na ArtPol74 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTo jeszcze raz dzięki! :cool2: Panowie, a jak z tą zmieniarką/instalacją?
-
E70 WBAFF41010L048035 Radom
ArtPol74 odpowiedział(a) na ArtPol74 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażAaaa to chyba ja źle zrozumiałem. :duh: To jest zdjęcie ,,fabryczne" a nie z ogłoszenia? Bo miałem podejrzenie,że sprzedawca podmienił kierownicę :D To wielkie dzięki!!! :cool2:
-
E70 WBAFF41010L048035 Radom
ArtPol74 odpowiedział(a) na ArtPol74 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTak zgadza się tyle, że to zdjęcie zrobione przez sprzedającego :D ...
-
E70 WBAFF41010L048035 Radom
ArtPol74 odpowiedział(a) na ArtPol74 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWiesz, przy kupnie na inne rzeczy się zwraca uwagę :8) To zdjęcie mojego środka?
-
E70 WBAFF41010L048035 Radom
ArtPol74 odpowiedział(a) na ArtPol74 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCzy przy tym kodzie S694A CD-WECHSLER VORBEREITUNG Instalacja zmieniarki BMW na 6 CD to powinienem mieć zmieniarkę, czy tylko jest instalacja pod nią? Czy po Vinie mogę rozpoznać jaka powinna być kierownica?
-
Nowy Akumulator Problem
Dzięki KRUK :cool2:
-
Nowy Akumulator Problem
Podepnę się pod ten temat. Mianowicie pytanie: odłączenie klem jakie niesie konsekwencje(czy coś na nowo trzeba ustawiać, czy kasują się jakieś błędy, itp? )
-
Stabilizator aktywny 3,0SD Adaptive Drive
I jak, coś udało się w tym temacie?