Skocz do zawartości

ArtPol74

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ArtPol74

  1. Nie wiem jak Ciebie, ja interesowałem się tematem w e53 z takim przełożeniem viewtopic.php?f=83&t=273747 Przy wymianie na inne przełożenie, wg słów przerabiających jest dość mała różnica w wartościach i nie są aż tak zauważalne w eksploatacji. Z allegro, rozmawiałem z człowiekiem z firmy, która już parę takich zestawów sprzedała/wymieniła. W e53 most o przełożeniu 3,91 w stanie bdb jest nie do osiągnięcia od ręki, a jeżeli już to cena :shock:
  2. ArtPol74 odpowiedział(a) na bmwx5e70 temat w X5 (E70)
    A przy jakich przebiegach wymienialiście olej?
  3. ArtPol74 odpowiedział(a) na bmwx5e70 temat w X5 (E70)
    Ok. Dzięki za odpowiedź.
  4. ArtPol74 odpowiedział(a) na bmwx5e70 temat w X5 (E70)
    Jeszcze jedno w sprawie wymiany oleju. Czy po wymianie od razu potrzebna/czy w ogóle potrzebna jest adaptacja skrzyni biegów? Czy taką adaptację można,jeżeli potrzebna, zrobić w późniejszym terminie, przy okazji? Pozdrawiam.
  5. Kupiłeś nowy czy używany?
  6. ArtPol74 odpowiedział(a) na bmwx5e70 temat w X5 (E70)
    No właśnie, o to mi chodziło( i chyba też o to chodziło w serwisie BMW)....dzięki!
  7. ArtPol74 odpowiedział(a) na bmwx5e70 temat w X5 (E70)
    Wielkie dzięki! A może wiesz jak sprawdzali czy nie ma opiłków? Na tzw oko, czy może w inny sposób? Gdyby znaleźli opiłki to by nie wymieniali? Pozdrawiam.
  8. ArtPol74 odpowiedział(a) na bmwx5e70 temat w X5 (E70)
    Jednak będę zmieniał olej. Dodatkowo poczytałem poza forum, popytałem paru mechaników....zobaczymy. Pozdrawiam.
  9. ArtPol74 odpowiedział(a) na bmwx5e70 temat w X5 (E70)
    Podepnę się . parę dni temu zajechałem do serwisu BMW w Olsztynie z zapytaniem o akcje serwisowe do mojej Buni i przy okazji o wymianę oleju w skrzyni biegów. Miły Pan w powiedział, że olej się zmienia w automacie wbrew wcześniejszym poglądom. Ale jeżeli przy moim przebiegu (234tyś.km.) wcześniej nie był wymieniany i nic się nie dzieje ze skrzynią, to lepiej już nie wymieniać-może to mieć różny skutek. Zaproponował tylko sprawdzenie poziomu oleju i względnie wgranie nowego programu (cena usługi ok. 800 zł). Cena wymiany oleju +olej +miska i to co potrzebne= 2500-2700zł. Coś podpowiecie? Przy moim przebiegeu wymieniać czy nie? Chętnie przeczytam opinie. Pozdrawiam.
  10. Z tego co pamiętam to pokrętłem prawym klikając tak jak w ustawieniach.
  11. Witam. Chciałbym się podzielić wrażeniami/spostrzeżeniami/różnicami pomiędzy E53 a E70. To są moje wrażenia i odczucia. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia ale stara od razu przy kupnie- miłość i dobre samopoczucie, tu trochę mieszane odczucia, jakby rozczarowanie/zawód...? A mianowicie, na plus e53: - mimo wszystko jakość materiałów i wykonania, - blachy grubsze, masywniejsze? Prawie taka różnica jak kiedyś między ,,Niemcem a Japończykiem", - lepsze prowadzenie (w starym wersja SPORT, w nowym Adaptive Drive), - fajniejszy pomruk silnika, w nowej jakby dźwięk "kartonowy", - w starszej przy EKO jeździe mniejsze zużycie paliwa, - lepsze otwieranie/zamykanie dolnej klapy bagażnika, - subiektywnie lepsze przyspieszenie ale może to Adaptive D robi swoje, - większy zbiornik paliwa, - i jakby ogólnie stara bardziej zwarta była! Na plus E70: - konsola środkowa mniej trąca myszką, - trochę bajerów typu światła skrętne, doświetlanie, fotele komfort,....Adaptive Drive? - tył jest mniej kanciasty, - większy bagażnik, - skrzynia biegów łagodniejsza. Remis: - co do przodu, każde robi dobre wrażenie, jednak ze wskazaniem na.... E53 :D Jak coś jeszcze znajdę to dopiszę, pozdrawiam!
  12. Ja nie mam ale nie łatwiej taki przycisk zamówić na allegro?
  13. ArtPol74 odpowiedział(a) na episode temat w X5 (E53)
    Episode, dzięki! :cool2:
  14. ArtPol74 odpowiedział(a) na episode temat w X5 (E53)
    Petarda! tyle, że ja nic po niemiecku! Ile to ma do setki? Pewnie dyfry nie orginalne, tak samo skrzynia? Potłumaczcie coś choć trochę :D
  15. Panowie, a jak rozpoznać jaka miska olejowa, bo zauważyłem że jest ich parę typów?
  16. Kruk a coś więcej, może z czym związana? Niby już napisałem do BMW Polska ale trochę się zaniepokoiłem, że poprzedni właściciel się nie zgłosił.
  17. To jeszcze raz dzięki! :cool2: Panowie, a jak z tą zmieniarką/instalacją?
  18. Aaaa to chyba ja źle zrozumiałem. :duh: To jest zdjęcie ,,fabryczne" a nie z ogłoszenia? Bo miałem podejrzenie,że sprzedawca podmienił kierownicę :D To wielkie dzięki!!! :cool2:
  19. Tak zgadza się tyle, że to zdjęcie zrobione przez sprzedającego :D ...
  20. Wiesz, przy kupnie na inne rzeczy się zwraca uwagę :8) To zdjęcie mojego środka?
  21. Czy przy tym kodzie S694A CD-WECHSLER VORBEREITUNG Instalacja zmieniarki BMW na 6 CD to powinienem mieć zmieniarkę, czy tylko jest instalacja pod nią? Czy po Vinie mogę rozpoznać jaka powinna być kierownica?
  22. ArtPol74 odpowiedział(a) na BMW_X5_GD temat w X5 (E70)
    Dzięki KRUK :cool2:
  23. ArtPol74 odpowiedział(a) na BMW_X5_GD temat w X5 (E70)
    Podepnę się pod ten temat. Mianowicie pytanie: odłączenie klem jakie niesie konsekwencje(czy coś na nowo trzeba ustawiać, czy kasują się jakieś błędy, itp? )
  24. I jak, coś udało się w tym temacie?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.