Treść opublikowana przez LukaszPL
-
skasowanie ikony klocków
:pray: :lol: :mrgreen: Nowy czujnik w ASO to groszowe sprawy.
-
316i - chcę wiecej mocy kto pomoze?
Jezeli juz kupisz nowy, o wiekszej pojemnosci silnik to od razu pomysl o wzmocnieniu go przez jakis supercharger ewentualnie turbo. :cool2: Po wymianie moze sie okazac ze rowniez wiekszy silnik to za malo :wink: Oprocz silnika dobrze jest pomyslec o innej skrzyni, innym moscie, innych poloskach, innych hamulcach etc :wink:
-
Miałem e36 318i teraz potrzebuje czegoś mocnego i...
Tak jak pisza koledzy poszukaj zadbanej E36 328 ewentualnie poczekaj jakis czas az zaoszczedzisz wystarczajaca ilosc pieniedzy aby kupic E46 :cool2:
-
ocena e-46 POMOC
Komore silnikowa w e46 bardzo latwo utrzymac w czystosci. Od dolu jest bardzo ladnie przykryta plastikowa oslona ktora zapobiega zbieraniu zanieczyszczen z drogi. Czysty silnik podobnie jak czyste kola sa dobra wizytowka samochodu jak i wlasciciela. :roll: :mrgreen:
-
Jaki olej do mojej skrzyni AUTOMATYCZNEJ? [tu pytać]
PDF z rodzajami oleju stosowanego w transmisjach.
-
Filmy w których "grało" BMW
W filmie "Blade: Trinity" wystepuje srebrna E46 M3 :wink:
-
328i czy potrzebny jest system w tłumiku końcowym?? ??
Klapka znajdujaca sie w koncowce wydechu nie ma nic wspolnego ze strata momentu obrotowego czy mocy. :nienie: Jedynym jej zadaniem jest redukcja wydobywajacego sie dzwieku przy niskich obrotach.
-
323i - Ile oleju
Katalogowo 6.5 litra
-
climatronic - jak to wkoncu jest?
Niestety dostepne instrukcje w chwili obecnej dotycza tylko modeli wyprodukowanych w latach 2000-2005 :(
-
chip tuning- nie pali
Jaki silnik masz w swoim E39? M52TU ?
-
Kontrolka chłodnicy
Wymien czujnik, powinno pomoc.
-
Czy to wina uszczelniaczy???. M52 pali litr oleju na 1000km
Oczy bola od koloru ktorym napisales swoj post. :8) Zanim zaczniesz rozbierac pol silnika, wymien olej na syntetyczny (polecam Mobil1 0W-40) pojezdzij troche i zobacz jak wyglada zuzycie. Ekploatacja samochodu na wysokich obrotach zwieksza zuzycie oleju w silniku.
-
Problem z przednim zawieszeniem...
Tego typu urzadzenie powinno pomoc. http://altura.speedera.net/ccimg.catalogcity.com/200000/207900/207937/Products/10692998.jpg
-
hamulec reczny
W e46 caly mechanizm zalaczajacy kontrolke hamulca recznego jest zrobiony w bardzo prymitywny sposob. :doh: Podobnie jest w e39. Dochodzi tam tylko jeden przewod ktory po prostu jest zwierany do masy przez tylna czesc ramienia dzwigni hamulca recznego. Prawdopodobnie tam tkwi problem.
- kontrolka oleju
-
328 - Drazek zmiany biegow obraca sie w prawo
http://www.realoem.com/bmw/diagrams/a/n/202.png Odpowiedzialna za cala sytuacje bedzie czesc numer 12. Wymiana powinna usztywnic drazek zmiany biegow.
-
Jak uruchomić spryskiwacze na swiatła???
Pod warunkiem ze masz wlaczone swiatla, co piate nacisniecie spryskiwacza szyby powoduje aktywacje spryskiwaczy reflektorow. :cool2:
-
climatronic - jak to wkoncu jest?
tak ale często sie zdarza że nie każdy ją dostaje przy zakupie z tzw. drugiej ręki W sieci krazy wiele pedeefow zawierajacych instrukcje obslugi. Przykladowo angielska wersje instrukcji obslugi mozna legalnie sciagnac ze strony bmwusa.com (bez naruszania jakichkolwiek praw autorskich :duh: ). Tutaj jest link z instrukcja (model 330i) ktora w zupelnosci wystarczy do zapoznania sie z obsluga klimatyzacji (strona 88).
-
climatronic - jak to wkoncu jest?
....a wszystko ladnie jest opisane w instrukcji obslugi samochodu. http://forum.e46fanatics.com/images/smilies/read.gif
-
Jak poprawic dzwiek silnika?
Tak jest! Eisenmann :modlitwa: to pierwsza liga jezeli chodzi o uklady wydechowe dla BMW. Jezeli chodzi o cene to faktycznie baaaardzo wygorowana, niestety cos kosztem czegos. :)
-
Jak poprawic dzwiek silnika?
Zainwestuj w wydech Eisenmann-a a poprawi dzwiek samochodu diametralnie. Smialo mozesz go odlaczyc zaslepiajac dochodzaca do niego rurke. :cool2:
-
Czy ktos podejmowal sie wymiany amortyzatorow i sprezyn?
Nie jest to co prawda E36 tylko E46 ale sposob wymiany bedzie bardzo podobny.
-
wtyczki po prawej stronie bagażnika E46
Zrob jakies zdjecie. Chyba tylko to pomoze w razwiazaniu problemu.
-
wtyczki po prawej stronie bagażnika E46
Przewody od zmieniarki, telefonu,bluetooth-a lub ewentualnej nawigacji znajduja sie po lewej stronie samochodu. Po prawej stronie (bezposrednio nad akumulatorem)znajduje sie tylko wtyczka dla jednego z sensorow autoalarmu.
-
Nowe E92 335i juz w sprzedazy ;-)
Kazdy kto chcialby poczytac troche na temat nowego E92 335i lub ewentualnie kupic takowe polecam link ze strony http://www.bmwusa.com Ponizej 50k USD mozna juz zbudowac calkiem przyzwoite coupe. :roll: Edit: Znalazlem male porownanie mozliwosci silnikow E46 M3 oraz E92 335i. 335i prosto z fabryki nie wypada wcale blado na tle M3. Profesjonalnie tuningowany silnik z 335i na pewno bedzie przewyzszal swoimi osiagami poczciwy S54. Wiecej informacji mozna znalezc tutaj.