Treść opublikowana przez LukaszPL
-
Stuk w zawieszeniu
Wewnetrzna czesc jest wprasowana. Jezeli chcesz je wymienic to tylko na powerflex-y. Oryginalne wytrzymaja bardzo krotki czas. Podobnie jest w przypadku Lemforder-a i Febi. Jezeli operacje chcesz wykonac sam polecam ten link.
-
jakie felgi na polskie drogi 17 czy 18 ?
Najlepiej ten trzeci rozmiar...... 19" :cool2: Jezeli zainstalujesz odpowiednio mocne felgi, wykonane z dobrego materialu, dobrej firmy to prawdopodobienstwo ugiecia bedzie zdecydowanie mniejsze. Jezdze dobrych kilka lat po bardzo kiepskiej jakosci drogach i jak do tej pory nie ugialem zadnej z felg. Jezdzac na duzych felgach trzeba sie po prostu nauczyc troszeczke innego stylu jazdy. :)
-
Prowadzenie kabla z bagażnika do przedziału pasażerów w E46
Poszukaj. Bylo juz kilkanascie postow na ten temat w jaki sposob najlatwiej przeciagnac kable z bagaznika do konsoli centralnej w modelu E46.
-
Co to moze być e46
Dolozony czujnik deszczu?
-
zarówki diodowe tak czy nie ? Wazne
Pyt 1. Zarowki na diodach sa dosc dokladnie zwymiarowane. Wystarczy tylko wyjac swoja oryginalna i dokladnie ja pomierzyc. Pyt 2. Bylo juz o tym na forum..... hmmm :think: kilkanascie razy.
-
Co sądzicie o takich felgach do E46 ?
Nie beda pasowaly do e46, nadaja sie raczej do civic-a. Tak jak pisza poprzednicy, nie zamieniaj dobrych szesnastek na definitywnie gorsze szesnastki.
-
czyzby lambda???
200euro to troche duzo. Poszukaj na internecie, za ta kase bedziesz mial obydwie sondy.
-
Problem - tylne zawieszenie
Problem jest tego typu ze mocowanie tylniego zawieszenia zywcem jest wyrywane z podlogi. :( Bylo juz o tym na forum. Przy zaniedbaniu tego problemu w najgorszym wypadku podczas jazy mozna po prostu zgubic cala tylnia os. :|
-
czyzby lambda???
Na 90% te znajdujace sie przed katalizatorem sa uszkodzone. Druga para znajdujaca sie za katalizatorem jest troche mniej wazna i z reguly wytrzymuje zdecydowanie dluzej.
-
E-46 Problem z automatem
Przejechala juz swoje kilometry. Nie chce zapeszac ani zle wrozyc, byc moze jednak jej zywot dobiega konca. :( Na poczatek wymien jej uszczelke, filtr i zalej nowym olejem.
-
cos pada...??
A na kierownicy wyczuwalne jest to tylko podczas hamowania czy caly czas podczas jazdy?
-
E-46 Problem z automatem
Ile tysiecy kilometrow przejechala ta skrzynia?
-
Nie odpala. Słychać tylko klik
Zasniedziale klemy akumulatora? :?:
-
czerwona kropeczka przy wskazniku km
Szczegolnie koncowka tego artykulu czesciowo wyjasni o co biega z zapalajaca sie dioda: http://member.rivernet.com.au/btaylor/BMWText/technical/OdoDigitalTampering.html Jest to rozwiniecie tematu dotyczacego majstrowania przy ilosci przejechanych kilometrow.
-
SKRADZIONO E39 530 TURNING
Ciekawe w jaki sposob zostala ukradziona? Wywieziona na lawecie? Podmieniony ECU? :?
-
E46 kilka pytan dot. obslugi
"Pstryczek" w gniezdzie wlewu paliwa sluzy do zablokowywania drzwiczek wlewu. Jezeli drzwi pasazera sa zamkniete to rowniez wlew paliwa jest zamkniety.
-
E46 telefon i Business CD audio
Akurat nie zawsze swiadczy to o instalacji telefonu komorkowego. W modelach powyzej roku 2000 anteny na dachu brak jednak instalacja telefonu istnieje. :) Antena telefonu moze rowniez znajdowac sie w tylniej szybie.
-
E46 telefon i Business CD audio
Da sie. :search: Sprawdz czy masz instalacje telefonu w samochodzie. Po otwarciu klapy bagaznika, na jej brzegu powinienes znalezc okrakle plastikowe kolka informujace o tym w jakiego rodzaju instalacje fabrycznie samochod jest wyposazony.
-
Radio w schowku pod klimatronikiem w e46 ?
Oryginalnie E46 nie ma BOSE systemu. :D :search:Na forum bylo juz o tym jak wyjac radio w E46.
-
Sensor deszczu w e39
Przyczyna moze byc rowniez LCM (light control module). Moze wystarczy go tylko flash-nac aby sensor zaczal dzialac. Niestety tylko w ASO bedziesz mogl ta operacje przeprowadzic.
-
Sensor deszczu w e39
Hmmm :nienie: niestety nie na tej zasadzie dziala sensor deszczu w BMW :mrgreen: Sensor wysyla swiatlo infrared w kierunku szyby pod katem 45 stopni. Jezeli szyba jest sucha to wiekszosc swiatla odbija sie od szyby wracajac spowrotem do sensora. W przypadku gdy szyba jest mokra swiatlo jest rozpraszane w roznych kierunkach przez co jego mniejsza ilosc wraca (odbija sie w kierunku sensora). Bardziej mokra szyba, mniej swiatla wraca do sensora, a jego wieksza ilosc jest rozproszona we wszystkich kierunkach. Elektronika i oprogramowanie sensora uruchamia wycieraczki wowczas gdy mniej swiatla odbija sie od szyby i wraca do sensora. Na tej podstawie rowniez oprogramowanie steruje predkoscia pracy wycieraczek. Czym wiecej wody na sensorze tym wieksze rozproszenie swiatla infrared tym szybciej pracuja wycieraczki.
-
Zerwana szpilka koła - rozwiercanie piasty
Przy nawiercaniu (wiertlo o duzej srednicy, elektryczna wiertarka) reszte sruby latwo niechcacym wkrecic do wewnatrz piasty. Zwykle wiertlo HSS (high speed steel) latwo poradzi sobie z materialem z jakiego wykonane sa sruby do kol.
-
felgi do e46 borbet czy tomason
:cool2: Dokladnie
-
Gdzie jest czujnik temperatury??????????
Zanim wymienisz sprawdz stan wtyczki dochodzacej do czujnika czy aby nie jest zawilgocona lub zasniedziala. Poszukaj urzadzenia ktore wyglada tak: http://img.eautopartscatalog.com/live/P4025120170OES.JPG Znajdziesz go tutaj: http://photos.e46fanatics.com/data/3076/7052tempsensorlocation.JPG PS. Temat byl juz na forum kilka razy, wystarczylo poszukac. :search:
- DSC???