Treść opublikowana przez LukaszPL
-
Blow off-dump valve w Bmw
W silnikach wolnossacych BMW instalacja standardowego BOV (blow-off-valve, "sykawki") jest niemozliwa. Jezeli ktos naprawde chce miec cos co bedzie imitowalo tego typu urzadzenie mozna zastanowic sie nad tego typu imitacja ewentualnie kupic beemke z silnikiem N54 i doinstalowac do niej prawdziwy BOV .
-
Wymiana oryginalnego radia CD BMW Business-Help!!
:search: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=162049#162049
-
E-46
:search: a na pewno znajdziesz przynajmniej kilka odpowiedzi.
-
[e46] wymiana kierunków przednich
Nie musisz zdejmowac blotnikow. W instrukcji obslugi masz opisane jak wyjac swiatlo pozycyjne.
-
Słabsze STATY silnika
Przy przebiegu 280tys km silnik bardziej zuzyty, mniejsza kompresja to i mocy mniej........ odwrotnie jak w Polsce, czym wiecej Polska kilometrow przejedzie tym bedzie lepiej.
-
Problem z automatem(steptronic)
Tak ma byc. Mozesz to zmienic instalujac np oprogramowanie skrzyni Dinan-a.
-
Problem z automatem(steptronic)
Opcje skrzyni P,R,N,D zalaczane sa mechanicznie natomiast zmiana biegow w trybie M zalaczana jest elektronicznie. Po przelaczeniu lewarka w tryb SD lewarek fizycznie "wypina sie" ze sterowania mechanicznego po to aby moc dzialac jako zwykly zalacznik masy dla dwoch odczepow (bieg do gory i bieg na dol). Przyjzyj sie wszystkim polaczeniom bezposrednio pod lewarkiem czy aby ktoras wtyczka nie jest poluzowana. Moze poprzedni wlasciciel przypadkowo zalal otoczenie lewarka jakas woda, kawa etc stad twoje klopoty. Projekt zainstalowania paddleshifter-ow do transmisji steptronic byc moze pomoze ci w zrozumieniu zasady dzialania trybu M. Moze dzieki temu latwiej zlokalizujesz usterke przeprowadzajac odpowiednie testy. Sprawdz rowniez polaczenie elektryczne transmisji z reszta elektroniki samochodu.Skoro dzialanie trybu M jest uwarunkowane warunkami pogodowymi moze po prostu wtyczka laczaca ECU transmisji z reszta elektroniki samochodu nie laczy tak jak powinna? Watpie aby olej skrzyni mial wplyw na dzialanie trybu M skoro w trybie D transmisja dziala bez zarzutow.
-
Sportowy układ wydechowy - szukam fachowca
Eisenmann produkuja dobrzy magicy :8) Kolega Podwojny Vanos pytal o dobrego.....nie o taniego. :wink:
-
włączam ogrzewanie szyby i zapala sie kontrolka ładowania
Jezeli bezpiecznik jest caly to na poczatek sprawdz funkcjonalnosc przekaznika ogrzewania tylnej szyby.
-
Sportowy układ wydechowy - szukam fachowca
Jezeli chodzi o wydech to najlepszym z najlepszych jest Eisenmann. :modlitwa:
-
[opel/vauxhall] kto z was tak wypucuje swoje auto?
Porownywalny blysk lakieru mozna uzyskac stosujac preparaty ZAINO. Efekty mozna zobaczyc tutaj.
-
wzmacniacz w e46
Chyba nie szukales. :wink: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=39969
-
Co to za złącze pod fotelem?
Przedstawiona wtyczka wedlug WDS-a powinna byc wpieta pod fotelem kierowcy. Liczac od lewego gornego rogu pin numer 8 jest masa natomiast pin numer 9 biegnie do pirotechnicznego napinacza pasa. Podejzewam ze napinacz pasa kierowcy jest niesprawny (czyt. byl odpalony) i ktos po prostu oszukal system MRS rezystorkiem. Mysle ze po wymianie napinacza na nowy, podlaczeniu wtyczki we wlasciwe miejsce, dokladnym sprawdzeniu calego systemu kompem w ASO bedzie mozna przywrocic samochod do stanu oryginalnego. Cala operacje naprawy proponuje przeprowadzic w autoryzowanej stacji obslugi.
-
Jak zmienic Inspection na oil service
Inspekcja to tez wymiana oleju. Po nastepnym skasowaniu spowrotem na OBC pojawi sie wymiana oleju. Temat juz byl "walkowany" dziesiatki razy. :search:
-
Dziwne stuki ktore po deszczu milkna
Moze dokladnie nie tylko same laczniki stabilizatora ale caly stabilizator. Przynajmniej bedziesz wiedzial jakie klucze przygotowac zanim odkrecisz kola. :mrgreen:
-
Dziwne stuki ktore po deszczu milkna
Zmylily mnie te "dwie sruby siedemnastki" :wink:
-
Dziwne stuki ktore po deszczu milkna
Tak mozna je zdemontowac: http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=140066 http://www.e46fanatics.com/features/feature.php?news_id=40 a tutaj je mozesz kupic: http://www.nexternal.com/bimmerworl/Product281
-
Gdzie zlacze obd2 w e46
Prosze bardzo: %5B600%3A480%5Dhttp%3A//autocenter.weber.edu/OBD-CH/documents/newdocuments/bmw/3series/2000.jpg Aby miec dostep bezposrednio do zlacza musisz otworzyc klapke (podwaz delikatnie palcem od strony kierownicy).
-
Gdzie zlacze obd2 w e46
Zlacze powinno sie znajdowac w polowie drogi pomiedzy wlacznikiem swiatel a pedalem sprzegla. :mrgreen:
-
Gdzie podłączyć wężyk od regulatora ciśnienia paliwa w E46
Wezyk podcisnienia. O ile sie nie myle w silniku M54 podlaczony jest tam gdzie numer 6. http://www.realoem.com/bmw/diagrams/h/e/54.png Zaznaczam ze moge sie mylic jako ze w M52 jest to troche inaczej rozwiazane.
-
radio w bmw e46
Bylo juz. :search: Tutaj masz odpowiedz.
-
Dziwne stuki ktore po deszczu milkna
Upewnij sie ze czesc przedstawiona na obrazku nie jest wybita. %5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.e46fanatics.com/members/tim330i/poly/34.jpg W calym zawieszeniu e46 jest to najslabszy punkt. Skoro podczas deszczu zawieszenie jest ciche a tylko kiedy jest sucho slychac dzwieki dochodzace z zawieszenia przetestuj pokazana czesc polewajac ja woda. Wiem ze czasami uzytkownicy e46 troche przedluzaja zywot uszkodzonej juz czesci smarujac ja roznego rodzaju pelzajacymi prepraratami. Ma to niby za zadanie wytlumic troche dochodzace stuki ktore powoduje wyzej pokazany element.
-
Gdzie podłączyć wężyk od regulatora ciśnienia paliwa w E46
Tak wyglada przod podlaczonego filtra paliwa %5B640%3A480%5Dhttp%3A//bimmerinfo.com/diy/fuel-filter/fuel-filter2.jpg A tak tyl: %5B640%3A480%5Dhttp%3A//bimmerinfo.com/diy/fuel-filter/fuel-filter1.jpg Tutaj masz caly opis jak wymienic filtra paliwa w E46 z regulatorem cisnienia paliwa wbudowanym w filtr.
-
Monitor nawigacja pare pytań ????
To co przedstawiles jest tylko czescia calego zestawu nawigacji. :wink: Oprocz monitora potrzebujesz cala mase roznych innych rzeczy. PS. Temat raczej pasuje do dzialu: "Audio, Alarmy, Nawigacja & Elektronika"
- navigacja