Skocz do zawartości

kemot324

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kemot324

  1. Powiem tyle najmniej awaryjne e30 to chyba właśnie 324d. Bo co tam się ma zepsuć? Troche danych: moc - 63 kW (86 KM) przy 4600 obr/min moment obr. - 152 Nm przy 2500 obr/min V max z manualem 165 km/h V max z automatem 156 km/h 0-100 km/h - 16,1/18,5 sekundy m/a
  2. Jeżeli odłączył kostki przy słupkach a nadal pali bezpiecznik to napewno nie wina przełącznika bo jest on w drzwiach. Ściągnij boczki przy nogach i sprawdź wiązke, może jest gdzieś przetarta, przygnieciona czy jeszcze coś innego.
  3. Wina jest tutaj po stronie któregoś siłownika sterującego (kierowca - pasażer - klapa tył). Może on być uszkodzony lub tylko źle ustawiony. Chyba że występuje tu jeszcze jakieś zwarcie na przewodach.
  4. kemot324 odpowiedział(a) na Czatan temat w E30
    Jak wymieniać to tylko na orginała, bo podróbka niedość że często nie pasuje to zgnije w momencie. Tak wogóle to proponuje naprawe, ładne łatki wstawić a lakiernik wszystko wyprowadzi. No i dobra konserwacja od środka.
  5. Pracuje w firmie gdzie mamy 8 chamowni silnikowych i mierzy się je z pompą wtryskową i wodną, ale już bez alternatora, pompy wspomagania czy sprężarki od klimy.
  6. Widziałem buteleczke około 0,5 litra za 28zł i była na 500litrów paliwa, a obok stała o podobnej pojemności za 9zł na 50-60 litrów paliwa, wiec to chyba zależy od gestości tego koncentratu no i firmy przez jaką został wyprodukowany.
  7. Filtra kabinowego w e30 brak, mi też z tych nawiewów prawie nic nie leci.
  8. kemot324 odpowiedział(a) na margan1983 temat w E36
    http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=37681&postdays=0&postorder=asc&start=15
  9. Żaróweczka jest tam tak jakby w takiej cienkiej rureczce, dokładnie się przyjrzyj, napewno da sie wymiwnić.
  10. kemot324 odpowiedział(a) na mlody325 temat w E30
    Mam pytanie, gdzie kupiłeś czujnik (ASO?) i ile Cię kosztował. Też mam taki mały problem z niby przegrzewaniem tzn. wskazówka zatrzymuje się kawałek za pionem (pośrodku między pionem a następną kreską), ale zawsze stoi w tym samym miejscu. Tylko przy większym obciążeniu idzie troche dalej, ale później wraca do poprzedniego położenia. Byłbym spokojniejszy jakby jednak stała idealnie w pionie.http://img205.imageshack.us/img205/3453/132592697mo5.jpg Na zielono tak jak mam normalnie, a na czerwono to przy obciążeniu (np. pod górke). Tak to zostawić czy coś z tym jednak zrobić? Dodam że termostat wymieniłem, może jeszcze wisko? albo tylko ten czujnik. Za odpowiedzi zgóry dzięki.
  11. kemot324 odpowiedział(a) na sheri21 temat w E30
    Tutaj nie chodzi o mapy silnika tylko licznika. Kostka "kodująca" znajduje się w czerwonym kółeczku na zdjęciu (licznik firmy MOTOMETER, były też liczniki VDO i mają tą kostke od tyłu). Koder ten właśnie "ustawia" licznik pod silnik tzn. 4 lub 6 cylindrowy, ekonomizer lub jego brak itp. http://img294.imageshack.us/img294/4524/licznikyv2.jpg To tak w celu wyjaśnienia. Pozdrawiam.
  12. Najlepiej go już zastosować, jeszcze przed mrozami, ja już przy dwóch ostatnich tankowaniach dolewałem. Najlepiej jest najpierw wlać preparat a później tankować, paliwo spłucze go do zbiornika ze ścianek wlewu. Pozdrawiam.
  13. orkwisz do e39 niestety nie mam.
  14. LUB TUTAJ
  15. Dzięki chociaż za próbe odpowiedzi :cool2: Myśle że dotyczy to tylko "d", ale i tak wstawie foto. Na czerwono zaznaczyłem przewód (pod kolektorem) idący od głownego przewodu podciśnienia do trójniczka, od którego rozchodzi się do pompy wtryskowej i dziwnej membrany (nr 1 na rysunku na niebiesko). Na zielono jest tam zaznaczony filterk (8 na rysunku), który też jest połączony z tą membraną i jest on pod przekaźnikami. http://img58.imageshack.us/img58/6175/pod1ui8.jpg http://img329.imageshack.us/img329/7711/pod2do2.jpg Z góry dzięki za odpowiedzi.
  16. kemot324 odpowiedział(a) na Wilk85 temat w E30
    Acha, widziałem już taki przód i myślałem że to tylko różnica w dokładce, że one są wymianne poprostu.
  17. Widze że się nie dowiem :cry: A może jednak :?:
  18. kemot324 odpowiedział(a) na Wilk85 temat w E30
    Były jakieś starsze? Jak wyglądają, może masz jakieś foto? Pozdrawiam.
  19. kemot324 odpowiedział(a) na Wilk85 temat w E30
    Jeśli chodzi Ci o taką to mam na zbyciu, jak co to pisz na priv http://img241.imageshack.us/img241/4289/24kyu3.jpg
  20. kemot324 odpowiedział(a) na SOER temat w E30
    To na 99% przełącznik do wymiany.
  21. kemot324 odpowiedział(a) na diolek temat w E30
    Przy okazji sprawdź jeszcze pompe wody.
  22. Witam, mam pytanie do orientujących się w temacie, do czego służy ten układ pociśnienia: http://img490.imageshack.us/img490/8022/1111dk8.png http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=1511&mospid=47279&btnr=13_0099&hg=13&fg=15 jest tam niby jakaś regulacja na elemencie nr 1, dodam jeszcze że jak kupiłem samochód to było to odłączone, podłączyłem to ale raczej różnicy w zachowaniu silnika nie widze. Acha i jeszcze jedno pytanie, do czego jest to: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=1511&mospid=47279&btnr=11_0869&hg=11&fg=45 czy to może jest coś ala tempomat na podciśnienie?
  23. kemot324 odpowiedział(a) na Arczi333 temat w E30
    Popieram, jak już kiedyś pisałem Petrygo czy Borygo to dobre do Stara czy Jelcza :nienie:
  24. Uzupełniam o przekaźniki dla 318tds z 1994 roku: R1 - nie używany http://img72.imageshack.us/img72/5189/przeka378nikiz1994318tdsa4.jpg
  25. Ale dodatek wlej dla świętego spokoju, nie jest to jakiś straszny wydatek a pomoże, a napewno nie zaszkodzi. Pozdrawiam.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.