Treść opublikowana przez kemot324
-
jak załozyć halogeny do e 39 !!!!!!!!!!!!!
Ja w e30 wiązke miałem, wystarczyło zmienić przełącznik i założyć halogeny. Podejrzewam że Ty na 99,9% też masz już instalacje gotową, tylko zmienić przełącznik i wstawić przekaźnik oraz dwa bezpieczniki (osobno prawy i lewy halogen), a które to tego niestety nie wiem.
-
Problemy z szyberdachem
Bo tak w e36 były dwie wersje sterowania szyberdachem (w obu słychać cykanie przekaźnika). Pierwsza jak na zdjęciu, czyli silniczek z krańcówką, osobny przekaźnik i przełącznik. W tej wersji nie było możliwości domykania szyberdachu kluczykiem (taka prosta, podstawowa). http://img447.imageshack.us/img447/6240/dscf00013kopiaoz4.jpg No i druga wersja, jak na zdjęciu. Jest to silniczek z taką obudową plastikową, w której jest układ elektroniczny sterujący pracą szyberdachu. I tam już było domykanie z kluczyka itd. W środku tej obudowy też jest przekaźnik który cyka. http://img230.imageshack.us/img230/636/s1er4.jpg Po pierwsze trzeba by ustalić, którą wersje posiadasz żeby coś pokombinować na ten temat.
-
Pali bezpiecznik . Proszę o pomoc
:search: TUTAJ
-
Kilka pytań odnośnie kombi
Niestety mam fotel pasażera i nic z tego. Pozdro.
-
[E30] Licznik
No i niestety troche gorszy wariant, wygnite dziury w zakolach.
-
Czy zimówki 195/65/15 wejdą w E30 318i?
http://www.opony.com.pl/opony/opony_pojazdy.asp Wybierz marke i zobacz wzorcowe oguminie, później zamienniki i zobaczysz o ile będzie Ci przekłamywać.
-
[E30] Licznik
Jak masz dostęp do lutownicy to popraw luty, bo częstą usterką w licznikach w e30 są tzw "zimne luty".
-
Akwarium w E30, czyli mokre dywaniki.
Ja miałem skorodowane podszybie, a dokładnie jest tam taki profil zamknięty przez który przelatuje woda z podszybia do wnętrza błotników. Odsuń dywan i lej wodą przez kratki w podszybiu, zobaczysz czy cieknie. U mnie ile wlałem tyle wleciało do środka, ale mam już to ładnie wyspawane. Możesz też obejrzeć uszczelke przedniej szyby.
-
Kilka pytań odnośnie kombi
-szczerze nie wiem co tam ma być, ale mi by nie dało coś takiego spokoju tzn. zaklejona klapka, a czy warto, napewno bo każdy schowek się przyda -tam wlewa się płyn do spryskiwacza tylnej szyby -rączke taką da się wymontować, popatrze bo mam jakiś stary fotel, tylko teraz nie pamiętam czy od kierowcy czy pasażera.
-
Bezpieczniki - ma ktoś polską rozpiskę?
Narazie sprawdź według tej rozpiski w tym temacie, bo bardzo dużej różnicy nie powinno być. Szukaj pod siedzeniem z tyłu. Jakby to się jednak nie zgadzało to daj znać to wrzuce do twojego modelu.
-
Zbiornik paliwa 525 tds e39 cieknie proszę o radę.
Zerknij pod tylne siedzenia i otwórz klapke (klapki), powinny tam być wężyki, jeden, którym paliwo idzie do silnika a drugi którym, powraca. Jak piszesz że paliwo ucieka przy zapalonym silniku to może jest uszkodzony ten od powrotu, lub się poprostu zsunoł.
-
Pali bezpiecznik . Proszę o pomoc
Osobiście doświadczenia z tym nie mam, ale mogła się poprostu przepalić na "zwarcie", no i teraz pali bezpiecznik.
-
Problemy z szyberdachem
Jakie masz sterowanie szyberdachem? Takie z przekaźnikiem, czy z elektroniką przy silniku?
-
oświetlenie wnętrz
Te diody są dodatkowym elementem lampki, zaznaczone w czerwonych kółeczkach. Da się tylko zdjąć cały górny panel lampki tzn. to co widać na zdjęciu da się odzielić od reszty co jest z dołu (plastikowy odlew z żarówkami, odblaskami i przełącznikami). http://img251.imageshack.us/img251/9713/zdjecie061xi3.jpg Można by w tych miejscach wywiercić otworki i zamontować diody, ale w takim aucie jek niektórzy mówią będzie to druciarstwo, a po mojemu partyzantka, nie wypada jak na e39. Pozdrawiam.
-
jak wymienic podswietlenie i wyjac zegary??
:search: :search: :search: Szukaj w dziale "Zrób to sam".
-
oświetlenie wnętrz
Tylko 50 złotych (na allegro zwykła od 80 złotych w górę), miała kiedyś być zamontowana w mojej e30, ale jest za szeroka o jakieś 1,5 centymetra :8)
-
oświetlenie wnętrz
http://img489.imageshack.us/img489/7427/zdjecie058yf4.jpg :nienie: Są tam diody, a nie żaróweczki. Ps. w drugim poście w tym temacie pisałem że mam taką lampke, ale już nie mam bo pojechała do nowego właściciela.
-
bmw ze snu....
Ja marze o M3 e30 cabrio.
-
jaki jest gwint uchwytu do holowania?
Poszukaj na Allegro lub u ludzi co handlują częściami do BMW, napewno się coś znajdzie a koszt nie większy niż 50zł. Szkoda robić jakąś partyzantke w domu bo gwint tam jest jakiś nietypowy a materiał bardzo mocny i to co zrobisz mogło by nie wytrzymać. A z drugiej strony sam wygląd, co orginał to orginał.
-
jaki jest gwint uchwytu do holowania?
Ja tak z ciekawości zapytam, a co Ty tam chcesz wkręcić :twisted2:
-
Pilot nie zamyka wlewu paliwa
Moim zdaniem jest tu błąd przy połączeniu alarmu z centralnym zamkiem.
-
pełny OBC w E30 -ustawienia
Nie pamietam dokładnie, ale należy chyba nacisnąć przycisk do programowania (w prawym dolnym rogu komputerka, obok jedynki, trzeba go wcisnąć np. zapałką), następnie przyciskiem >UHR-DAT.< wybiera się pomiędzy datą a godziną, a przyciskami >1000,100,10,1< ustawia się poszczególne cyfry i na koniec znowu ten przycisk w prawym dolnym rogu. Nie pamiętam właśnie czy taka jest kolejność, ale napewno tymi przyciskami więc coś wykombinujesz. Gong jest w osłonie pod kierownicą, nad pedałami, widać go jak popatrzysz od dołu, jest to taki mały głośniczek. Może jest odłączony i dlatego nie działa. Dodatkowej manetki nie ma, w tej od kierunkowskazów jest przycisk (naciska się go w strone kierownicy) i powinien być na nim napis BC i strzałka właśnie w strone kierownicy.
-
oświetlenie wnętrz
Nie wiem czy jest instalacja pod te diody, ale mam taką lampke na zbyciu :norty: Jak co to na priv.
-
Nie działa regulacja i ogrzewanie lusterek.
Właśnie on tam gdzieś jest :norty:
-
odnośnie hamulca tylnego w E36
Myśle że koledze chodzi tutaj o "blaszke" z numerem 4, która właśnie kręci samoregulatorem. Poszukaj gdzieś na szrotach, dostaniesz za grosze.