Treść opublikowana przez kemot324
-
Podłużnica niemożliwa do naciągnięcia?
:duh: Zmień blacharza, jak on mógł wypuścić tak auto z warsztatu :mad2: Jakiś kowal nie blacharz.
-
BMW ETK - skąd wziąć?
dunaj2 mam Mozzile Firefox no i za nic się mi to nie chce otworzyć, wyskakuje że strona nie istnieje. riddick21 dzięki za linka, ten działa bez problemu. Jeżeli dobrze zrozumiałem to muszę pobrać pokolei te pliki, póżniej pierwszy otworzyć Winrarem i z tego utworzy się mi jeden katalog, czy tak?
-
BMW ETK - skąd wziąć?
No właśnie Panowie, skąd wziąć tą wersje v12.06, bo ten Rapid nie chce się otworzyć?
-
regulacja zaworów
Luz na zaworach powinno się regulować co 20 000 km. Dla 320, 323, 325: Silnik zimny (do 30 stopni): wlot/wylot - 0,25/0,25 mm Silnik ciepły (od 80 stopni): wlot/wylot - 0,30/0,30 mm Najlepiej regulować na całkiem zimnym silniku :norty:
-
szum prawe tylnie kolo oco chodzi
W e30 geometrii się nie da ustawić, jedyne co to zbieżność z przodu. Posprawdzaj czy coś gdzieś nie obciera, sprawdzałeś auto z kanału? Podnieś koło do góry, pokręć nim i może zlokalizujesz ten szum.
-
szum prawe tylnie kolo oco chodzi
Może dyfer szumi (wyje), a że jest na środku to jak siedzisz za kierownicą to wydaje Ci się że to w prawym kole :worried:
-
Problemy z szyberdachem
To jest taki silniczek z e34, ma dwie krańcówki jedna pod drugą: http://img130.imageshack.us/img130/9030/zdjecie109kp0.jpg http://img162.imageshack.us/img162/8103/zdjecie111mw3.jpg
-
Problemy z szyberdachem
Tylko w e36, w e34 jest podobny, ale ma inny układ krańcówek i sterowany jest poprzez moduł ogólny i przekaźnikowy pod tylnym siedzeniem. Możliwe że sam silnik jest taki sam, ale jak mówiłem układ krańcówek i przeniesinie napędu się różnią.
-
Co jest podlaczone do bezp nr 9 ?
Może masz go źle podłączone? Czasem bywa że przewód od zasilania i podtrzymania pamięci radia u niektórych producentów jest zamieniony miejscami. A masz podłączone tak że gra cały czas czy tylko po przekręceniu stacyjki? Trzyma pamięć stacji?
-
Co jest podlaczone do bezp nr 9 ?
Pod bezpiecznikiem 9 jest tylko radio. Odłącz samo radio i sprawdź wtedy pobór prądu.
-
od czego ta dokladka zderzaka?
A może o takie? http://img182.imageshack.us/img182/9769/999xo3.jpg
-
Alarm e34 what's up ??
Uszkodzony centralny zamek, poszukaj było o tym dużo. Jak zamykasz kluczykiem to pewnie też się otwiera?
-
elektryczne szyby
Sprawdź połączenia między drzwiami a kabiną pasażera.
-
ogrzewanie tylniej szyby :(
Może zwarcie?
-
Niedogrzany silnik
Dla kogo ta odpowiedź?
-
Spadek obrotow vs. ogrzewanie tylnej szyby
Moim zdaniem alternator jest sprawny. Wydaje mi się że silnik powinien przy załączeniu obciążenia spaść z obrotów, a następnie powrócić do poprzednich obrotów. Odpowiedzialny za to jest chyba komputer silnika, który utrzymuje cały czas dane obroty poprzez zwiększanie dawki paliwa. Podobnie jest po załączeniu klimy, gdy agregat ruszy silnik schodzi z obrotów, a następnie wraca do poprzednich.
-
Szyberdach manu. na elektryczny
W e34 Panowie to niestety nie to samo co w e36. Proponuje prześledzić ten temat: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=35394&postdays=0&postorder=asc&start=0
-
słabo działa ogrzewanie i pokazuje małą temp. silnika
Wymień termostat i po sprawie.
-
Szukam speca co podepnie sterowanie na pilota do centralnego
http://www.commandocaralarms.com/wiring/BMW/
-
oświetlenie wnętrz
Tak niestety jest, ale można dołożyć oryginalne lusterko wsteczne z lampkami. http://img373.imageshack.us/img373/490/877481352xe.jpg Lub zrobić jak ja, czyli dobrać jakąś inną pasującą lampkę. http://img258.imageshack.us/img258/1097/zdj281cie172sl.jpg
-
oświetlenie wnętrz
tomwar widzę że lampka zamontowana :cool2: . Jaki efekt :?:
-
nie działa szyberdach, dopiero po dłuższym czasie reaguje.
Dokładnie o to mi chodziło :cool2:
-
nie działa szyberdach, dopiero po dłuższym czasie reaguje.
Myślę że winny może być przekaźnik pod kierownicą, a dokładnie "zimne luty" w nim, które należy poprawić. O ile dobrze pamiętam jest koloru niebieskiego.
-
Panewki -pytanie.
Hmm... Szczerze mówiąc to tego chyba nawet najstarsi górale nie wiedzą :wink: Myślę że będzie się on zamykał w granicach 280 - 300tyś. No i z tym odpalaniem też nie jest tak idealnie, to znaczy jeszcze się mi nie zdarzyło nigdy żeby nie odpalił. Ale przy odpalaniu po dłuższym postoju (po nocy) w pierwszych sekundach zatrzepie autem i idzie tak trochę nie równo, ale to tak z 5 sekund maksymalnie. Czyli Panowie wnioskuję z naszej rozmowy, że priorytetem są końcówki wtryskiwaczy i trzeba by je oddać do fachowca na przebadanie. Dziękuje za udzielone mi rady, jeżeli jeszcze komuś wpadnie coś do głowy to proszę o dopisanie do wątku.
-
Panewki -pytanie.
Zaciekawiła mnie sugestia odnośnie wtryskiwacza. To by się mogło zgadzać, bo przy odpaleniu auta i przy redukcji zakopci z wydechu. Może to chyba świadczyć o zużytych końcówkach wtryskiwaczy. Jak pisałem odgłos ustępuje nagle. TLR pisał że miał tak w Mercu, więc chyba to jest możliwe. No i kolejne pytanie w związku z tym, czy dam rady sam wymienić te końcówki, czy musi to być jakoś ustawiane na "stole" i należy wtryskiwacze oddać do fachowca? (nie jestem sknerą i szkoda mi paru groszy na mechanika, tylko w mojej okolicy nie ma porządnego mechanika, a mam pojęcie na temat mechaniki i jakieś tam zaplecze warsztatowe) Co do koła dwumasowego, to fakt że moje ma już lekkie luzy i też go słychać, ale od spodu samochodu i jest to regularne "pykanie" na wolnych obrotach. No i słychać to pykanie czy ciepły, czy zimny.