Treść opublikowana przez kemot324
-
[E30] Sciemnianie podswietlenia radia wraz ze sciemnianiem..
Najbliżej radia jest tak jak piszesz zegarek lub podświetlenie panelu ogrzewania (żaróweczka zaraz pod radiem), albo podświetlenie popielniczki. Te wszystkie punkty ściemniają się gdy kręcisz gałką od świeteł.
-
[E30] el. lusterka nie działają..
Sprawdź styki w kostkach łączących drzwi z nadwoziem bo często śniedzieją.
-
Przygotowanie diesla do zimy
Tak im więcej tym lepiej.
-
HELP! potrzebna rozpiska przekaźników do E36 318TDS
Klakson -bezpiecznik 8 i przekaźnik R4 http://img292.imageshack.us/img292/5664/bezpng0.jpg PS. jak bede miał chwile to wstawie pałny opis, jaki rok auta?
-
Przygotowanie diesla do zimy
Co tu więcej o tym dodatku? Na każdej stacji benzynowej powinien być dostępny, kupujesz taką małą buteleczke i lejesz do baku (według instrukcji producenta). Ja miałem taką sytuacje że samochód przejechał może z kilometr i zgasł. Okazało się że właśnie parafina z paliwa zatkała filtr i sitko w baku, a wierz mi robota z tym przy -25 stopniach nie jest przyjemna.
-
Przygotowanie diesla do zimy
No niby są, ale....
-
problem z zegarami bmw e30 318 m10 dziwny licznik
belgus a co zmieniałeś pomiędzy tymi licznikami?
-
Przygotowanie diesla do zimy
1. Akumlator, sprawdzić ilość wody i doładować prostownikiem 2. Sprawdzić świece żarowe 3. Wymiana filtra paliwa 4. Dodatek do paliwa neutralizujący wode i zapobiegający wytrącaniu się parafiny z paliwa 5. Zimowy płyn w układzie chłodzenia i spryskiwaczach 6. Opony zimowe To by z podstawowych czynności chyba było tyle.
-
problem z zegarami bmw e30 318 m10 dziwny licznik
Nie zawsze to będzie pasować, bo zależy jakich firm są liczniki, były liczniki "MOTOMETER" i "VDO".
-
jak zdemontowac przedni pas w E30?
Mniej więcej w tych miejscach należy się spodziewać wkrętów z główką na klucz 8. http://img92.imageshack.us/img92/7018/paskt6.jpg
-
Która "kostka" od halogenów?
Jest to ten przekaźnik i te dwa bezpieczniki oba po 7,5A, jeden od prawego a drugi od lewego halogena. %5B480%3A480%5Dhttp%3A//img242.imageshack.us/img242/1503/image068hn9gb8.jpg
-
akumulator do 324d troche sie chyba zmienilo jaki prad rozru
Ja w swojej 324d mam akumlator 100Ah, niestety nie znam prądu rozruchowego.
-
jak zdemontowac przedni pas w E30?
hmm... :think: ten górny chyba jest nad środkowym :twisted2: Zobacz od dołu, są tam dwie śruby do odkręcenia, po bokach masz ślizgi więc tylko wysówasz i już. Nie zapomnij odłączyć kierunkowskazów.
-
skoki temperatury w 324d
Może to być wina wisca, może też być pęknięta głowica lub tylko uszkodzona uszczelka pod nią. Trudno tak na odległość zdjagnozować.
-
skoki temperatury w 324d
Skacząca wskazówka to może być wina uszkodzonego wskaźnika bo często się psują, albo nieodpowietrzonego układu. W 324d i td koło zamachowe jest dwómasowe.
-
momenty na mostkach walkam 40 Jakie?
Znalazłem tylko tyle: http://img247.imageshack.us/img247/4286/1gj0.jpg http://img432.imageshack.us/img432/9712/2xp1.jpg Pozdrawiam.
-
Wymiana przełącznika świateł awaryjnych i kilka przeróbek
Gałkę podłącz pod podświetlenie popielniczki.
-
Trzęsące się zegary...
A może ktoś kiedyś wyciągał deske rozdzielczą i poskładał to "na dwóch" śrubkach, aby się tylko trzymało i teraz deska się trzęsie.
-
Wciskam pedał sprzęgła ---> zapalają się światła STOPu ??
Myśle że nie jest to wina przetartych przewodów, bo przez przełącznik przechodzi + i gdyby stykał się z masą to powinien przepalić się bezpiecznik od stopu. Przypuszczam że ten przełącznik jest jakiś felerny, odłącz go i spróbuj bez niego jak to wszystko się zachowuje.
-
Wciskam pedał sprzęgła ---> zapalają się światła STOPu ??
Odłącz przełącznik od stopu przy pedale hamulca, naciśnij sprzęgło i sprawdź czy światła się palą, wtedy dowiesz się czy ten przełącznik nie bierze w tym udziału.
-
ten rozrzad
Znalazłem taką instrukcje: BMW - 3 - 316i - M40 B16 http://img466.imageshack.us/img466/8829/pasekwu3.jpg http://img239.imageshack.us/img239/6397/pasek1yh2.jpg http://img527.imageshack.us/img527/8589/pasek2zn3.jpg Pozdrawiam.
-
ten rozrzad
Może jakieś dokładniejsze dane samochodu :?:
-
jak odlaczyc imobilazjer ??
Zobacz czy przy klemie plusowej jest taka obudowa plastikowa (czarny kwadrat -nie wiem jak to inaczej opisać). Spotkałem się z przypadkiem że tam rozłączył się główny przewód plusowy (wypadł z klemy z takiego stożka) idący do rozrusznika. Zasilanie na całą reszte samochodu było brane z innej części klemy i kontrolki świeciły a rozrusznik nie kręcił bo nie miał prądu (tego "grubego" plusa). Może przy wyciąganiu aku tam coś poluzowałeś i nie styka teraz, trzeba tą "kostkę" rozebrać i sprawdzić. Pozdrawiam.
-
Prosze o pomoc!!!lusterka do compacta
Z takiego mojego schematu wynika że cztery.
- Halogeny