Treść opublikowana przez danielxc717
-
E39 528i spryskiwacze przedniej szyby zaniemogły na chwilę
A może masz poprostu zatkane dysze? Wyjmij je i sprawdź czy z wężyka sika cały czas strumień płynu czy też jest problem
-
Zawór upustowy blow off do e39 530d
O cholera widzę, że rozmowa poszła do ilu jakie auto się kręci. Kolego pisałem w przybliżeniu bo danych katalogowych nie znam. Wiem że się kręcą wyżej niż normalne auta i tyle. Tu nie chodziło w rozmowie jakie do ilu się kręcą tylko o to co on chce z tym autem zrobić. Przepraszam jeśli CIę uraziłem :mrgreen: może ten tysiąc się mniej kręci ale to nie istotne.
-
Zawór upustowy blow off do e39 530d
Też tak myślę. Bezpieczniej będzie zamontować taki fajne imedełko-gwizdek na koniec rury wydechowej. Jak już chcesz tuningować auto tej klasy i do tego diesla. To się stosuje bardziej do benzyn z dużymi turbinami po to by jej nie zniszczyć jak i silnika bo ciśnienie jest dość spore. No i obroty takie silnika sięgającego 10tys obr/min. To się nadaje do sportowego auta moim zdaniem i nie tylko sobie założyć i się cieszyć z tzw pssst. Lepiej zrób tą końcówkę wydechu jakiś spojler, brewki, tube w bagażnik, jakąś naklejkę m pakiet i będzie malina :cool2:
-
Zawór upustowy blow off do e39 530d
Takie pytanie. Po co Ci to? :duh:
-
E39 528 Uszczelka pod Głowicą
Pomógł bym Ci z tym testem ale tak naprawdę tylko widziałem jak to mechanik robił i to tyle. Zasada kolorków itd jest mi nieznana. Może podjedź gdzieś dalej do innego na test on zapewne fortuny nie kosztuje u Ciebie w kraju i porównaj. Tylko nie daj po sobie poznać, że się tego obawiasz bo na mechaników czasami trzeba mieć sposób. Jeśli jest to z jeżdżącego auta silnik a nie jakiś odstany nie wiadomo ile to można się pokusić. Ale tylko z auta które można odpalić i i się przejechać
-
jak załoźyć pasek 520d
Wydaje mi się że jak obciągniesz to co napina pas to zluzuje się wprowadzenie na rów pasa :mrgreen: Adamie a nie lepiej jeździć bez paska? Tylko weź dwa akumulatory i będzie ok :cool2: Wspomagania kiedyś też nie było to dasz radę :) Oddaj to auto do mechanika i się nie ośmieszaj. Z tego co widzięliśmy na PJ to masz skuter powinien na hola podciągnąć BMW do warsztatu. Za linkę możesz posłużyć się paskiem który masz załorzyć powinien wytrzymać i się wstępnie naciągnąć co pozwoli łatwiej go narzucić na rolki. Próbowałeś breszką podważyć pasek by wskoczył na swoje miejsce?
-
e39 t25 tds Jaka temperatura załącza sprawne visco?
Zależy zależy. Więcej cylindrów to szybciej wygeneruje ciepło. Wątpie, że w v8 zrobili aby visko tak szybko się załączało to normalna temp pracy to ponad 100st. A więc visko musi się później załączyć bo gdyby było takie samo to by wyło cały czas.
-
E39 528 Uszczelka pod Głowicą
Tysiak? Powodzenia z tysiącem w kieszeni. Środki uszczelniające tylko dobiją silnik i głowicę. W lato zamiast odawać ciepło chłodnica będzie się męczyć. Visko nie będzie wyrabiała a kanaliki w bloku i głowicy będą zapchane tak że wielokrotne płukanki sobie nie poradzą. Uszczelnić to można dętkę w rowerze łatką.
-
e39 t25 tds Jaka temperatura załącza sprawne visco?
Ty to nie dość, że masz benzyne to silnik od lokomotywy to wygeneruje szybciej tyle ciepła by załączyć visko :mrgreen:
-
e39 t25 tds Jaka temperatura załącza sprawne visco?
Teraz przy tych temp trzeba naprawdę się namęczyć by visko ruszyło.
-
TERMOSTAT 520i ???
U mnie na oryginale też było wybite wahler, chyba że już kiedyś go wymieniał
-
E39 528 Uszczelka pod Głowicą
Na forum nabijanie postów nic nie daje. Tak jak kolega wyżej pisze. Wiesz, że uszczelka to rób odrazu. Tylko jedno pytanie. Jesteś pewny na 100%, że to uszczelka a nie nieuczciwy mechanik który może chce sobie zarobić i tyle? Bo jak jest uszkodzona uszczelka to ubywa znaczne ilości płynu są bąble w zbiorniczku gdy na zimnym silniku się go otworzy biała para z wydechu która raczej nie ustaje, olej się miesza z wodą i na odwrót skacze w str czerwonego pola wskazówka i węże są bardzo nabrzmiałe zaraz po odpaleniu. Jeśli na 100% jesteś pewien to rób. Uszczelkę pokusił bym się o uszczelniacze zaworowe wraz z dotarciem zaworów, uszczelki pod kolektory, nowe śruby na szpilki oraz mechanik który nie pourywa gwintu na szpilkach i zrobi tą naprawę dobrze.
-
jak załoźyć pasek 520d
4 palce to mało bo widziałem ze Adadus to młody chłopczyk :D I ma malutkie rączki :mrgreen:
-
[e39] 540LPG zalewanie 2 cylindrów i błędy z inpy
Jak masz świece po wykręceniu w oleju to na 100% uszczelka pod deklem zaworów puściła. Wtedy masz gorszy rozruch i minimalne zużycie oleju. Ale przy v8 może być zauważalne w większym stopniu. Zanim ze świec przepali ten olej to trochę musi minąć. Olej tak łatwo palny nie jest.
-
TERMOSTAT 520i ???
Nie wiem o jaką dziurkę Ci chodzi. Ja zakupiłem wahlera bo poprzedni się nie domykał do końca. Mam wahlera już prawie rok i nie mam żadnych problemów. Trzyma mały obieg jak trzeba i w lato w korkach zawsze się otwiera jak trzeba. Wskazówka nigdy nie drgnie na lewo czy prawo.
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Też tak myślę bo sporo rzeczy w niedługim czasie wyszło o czym stary użytkownik musiał wiedzieć. Bo takie rzeczy co wymieniłeś to się wie
-
Bmw e34 525 tds duze cisnienie w układzie chłodzenia
No widzisz. A dużo ludzie i większość mechaników pewnie by kazało ściągać głowicę i 2tys do skasowania. A tak masz kilkanaście razy tańszą "naprawę" :)
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Teraz zima to 5w30 jest teoretyczne lepszym olejem. Przed latem zmień na w40 i będzie ok. Ja lato/zima jeżdzę na 5w40
-
[e39] 540LPG zalewanie 2 cylindrów i błędy z inpy
Tylko czy te używane są na 100% sprawne. Możesz podmienić od kogoś z dobrze działającego silnika. Od R6 też pasują cewki w razie co.
-
[e39] 540LPG zalewanie 2 cylindrów i błędy z inpy
Masz nowe cewki czy uzywane? Odma tak czy inaczej do wymiany. Przed zimą się przyda żeby silnika nie zatkać
-
[e39] 540LPG zalewanie 2 cylindrów i błędy z inpy
Możliwe. Ja dalej myślę, że to cewki. Wymień odmę tak czy inaczej. Niewiem dlaczego tego nie chcesz zrobić jak i tak nie wiesz nawet kiedy była wymieniana. A syf w niej napewno jest
-
[e39] 540LPG zalewanie 2 cylindrów i błędy z inpy
a drugi objaw to taki że pewnie sam nie wiesz kiedy była zmieniana
-
e39 523i benzyna 1997 sedan Bardzo ciezko odpala
nie z 2 komorą a pompą co przelewa palio do drugiej komory. Dzieje się to gdy ma się ok 15l paliwa
-
jak załoźyć pasek 520d
Shadow daj sobie spokój, widzisz ile dni chłopczyk walczy z głupim paskiem to oczekujesz że go założy? Szkoda nerwów dlatego kto wie z kim ma do czynienia to podchodzi to awarii humorystycznie. Tyle dni zakładać pasek? Podziwiam :mrgreen: Lepiej dać stary bo był nowy jak to kolega wyżej powiedział. Stary dobry temat o oleju z asfaltu :mrgreen:
-
525i M54B25 - Wycie wentylatora + Filmik
Nie dlatego bo ta pompa działa tylko na postoju a podczas jazdy działa pompa mechaniczna napędzana paskiem. Co do ciśnienia to najpierw winił bym korek. Ale dlaczego uważasz ze jest za duże? Wisko prawdopodobnie jak się nie rozłącza to kupiłeś nowe odrazu uszkodzone. Niektórzy nie potrafią jego transportować i przechowywać