Treść opublikowana przez danielxc717
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
i co wniosłeś twórczego do dyskusji tą wypowiedzią? chyba kolega "Dimo", jeden post wyżej, zwrócił już uwagę, że moja wypowiedź jest nieprecyzyjna... To że na castrol w stosunku do motula jest gorszym olejem co wiele użytkowników potwierdza i nie rozumie skąd te nerwy...
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Tak czy inaczej przestał brać niezależnie ile robi km :)
-
[E39]Welurowa tapicerka siedzeń w TDS.
Jak uda mi się kupić przedni fotel kierowcy to Ci mogę odstąpić materiału ile chcesz bo będę miał. Narazie jestem w trakcie poszukiwań manualnego fotela z grzaniem w tym właśnie kolorze :cool2:
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Nie chciał byś zmienić marki oleju? Przetestuj sobie motula, którego ja mam teraz pierwszy sezon u siebie.
-
E39 523i problem z układem chłodzenia i temperaturą
BO układ na wodzie będzie korodować. Wymień płyn ale najpierw przepłucz układ wodą destylowaną a potem zalej płynem chłodniczym. Zapowietrzyć się może jak się gotuje auto. Woda wrze w ok 100st i wtedy robią się bańki powietrza w układzie EDIT: Chyba możliwe bo podstawa z tego co pamiętam jest kwadratowa. Ale ciężko by było założyć węże. To Ty nie widziałeś czy odpowietrzniki są na dole czy u góry?
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
tak, ale zalej taki który spełnia normy BMW i aby bazą był syntetyk a nie minerał co niestety coraz bardziej ciężko z tym.
-
E39 520i - strasznie gorąco w środku !!!
TO zależy gdzie ten syf. Na twarzy jeszcze tragedii nie ma :mrgreen: Czyli zostaje czujnik tak jak Cichy mówi. Tylko nie wiem gdzie on jest w manualu. Albo elektrozaworki o ile też nie jest to jakoś inaczej rozwiązane
-
E39 523i problem z układem chłodzenia i temperaturą
Sam z siebie nie. Musi być nieszczelność. Albo ktoś wcześniej go źle odpowietrzył. Kupiłeś auto takie już?
-
E39 523i problem z układem chłodzenia i temperaturą
1) wymień to coś na dobry płyn chłodniczy 2) masz zapowietrzony układ. odpowietrz go. Na forum jest opisane jak to zrobić
-
E39 520i - strasznie gorąco w środku !!!
Przy dłuższej jeździe dzieje się to samo? Ja gdy jest zimno nie daje na 20st, ale pokrętło przy środkowych kratkach nawiewu daje na niebieskie pole bo gdy jest kreska lub na czerwonym to na początku by osiągnąć te 20st grzeje bardzo mocno co jest uciążliwe. Spróbuj tak zrobić. I nie ustawiaj nawiewu tylko na jedną pozycję
-
Zachowanie ekonomizera bmw e39 520d
Adam sprawdź czy nie masz zatartego łożyska w kole. Może to powoduję takie anomalie? Albo sprawdź ciśnienie w kołach bo auto ma wtedy większe opory. Sprawdzisz to podłączając auto pod kompa. Powodzenia :cool2:
-
e39 520i 97 manual klopoty ze skrzynią biegów
Teoretycznie może być to i to. Poci Ci się skrzynia?
-
E39 540 Zapięcie środkowego,tylnego pasa bezpieczeństwa
Możliwe :) nie zgłębiałem się w temat, a myślałem ze tak właśnie to działa.
-
e 39 jaki rozmiar opon na zime ?
Ja mam 205 x65 R15. na lato 225 55 albo 50 R16 Jeśli kolega chce założyć na swoją 16" felgę to niestety teoretycznie nie można zakładać 205. Minimum przy 16" to 225 ale myślę że na zimę można śmiało na 16" dać 215. 205 już bym nie dawał przy takiej feldze
-
bmw e60 530d temperatura silnika
Masz pewność, że to termostat EGR? Miałeś niestety pecha bo termostaty zwykle wytrzymują dobre kilka lat.
-
Zachowanie ekonomizera bmw e39 520d
A słownik masz?
-
Zachowanie ekonomizera bmw e39 520d
No pewnie. Kóp puźniej :duh: :duh: Ty masz w domu słownik? Nie widzisz jakie robisz błędy? Przecież to tragedia. Chodzisz już chyba do gimnazjum to już takie podstawy powinieneś znać.
-
Kontrolka ładowania
A po co Ci druga osoba do sprawdzania na obrotach? Tylko kontrolka się raczej zapala przy niskim napięciu.
-
Kontrolka ładowania
Jakie napięcie na aku masz przy wysokich obrotach?
-
Zachowanie ekonomizera bmw e39 520d
za 250zł+ montaż u mechanika.
-
e39 520d po nagrzaniu słabnie
Ja bym podłączył pod inpę auto. O co chodzi z tym morzem? Jechałeś plażą?
-
Zachowanie ekonomizera bmw e39 520d
Móśi sie do kąca wyhyladź inaczej masz coś zepsóte jeszcze. Mósisz jehać podłonczyć pod kompóter morze coś wykarze. :cool2: i daj znać na foróm co było nie tak z ałtkiem :)
-
bmw e60 530d temperatura silnika
Przecież nie trzeba wymieniać na ślepo. Wystarczy, że rozgrzejesz auto do tych 80kilku st otworzysz maskę i jeśli wąż idący z głównego termostatu na chłodnicę jest letni bądź zimny to masz do wymiany główny termostat. Jeśli nie to od EGR. Bez sensu oszczędzać na zamiennikach w układzie chłodzenia bo można się przejechać.
-
E39 540 Zapięcie środkowego,tylnego pasa bezpieczeństwa
Po to by można było zamontować tam fotelik. Jeśłi nie złączymy pasa tym małym zapięciem mamy wtedy zwykły biodrowy pas 2pkt. Musisz mieć normalne trzecie duże zapięcie chyba że ktoś pożyczył. Podnieś siedzisko może tam ktoś upchał.
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Coś nie tak bo np. miałem propozycję kupna mojej za 7 koła :lol: Podobno dobra cena. Ludzi to już wali w dekiel :duh: . Przecie śfagier za 96ost płacił 7tys i była na full wypasie od handlarza to co pan chcesz więcej :mrgreen: Rynek jest jaki jest i to się nie zmieni. Zadbane auta powyżej 10lat i takim co bliżej do pełnoletności, które są zadbane można sprzedać rodzinie albo jakiemuś fanatykowi marki. Inaczej odda się auto za bezcen. E39 w bardzo dobrym stanie nigdy nie zejdzie poniżej 9tys. Tak samo e34. Dobrej sztuki nie kupi się za 5-6tys tylko od 8 trzeba startować.