Treść opublikowana przez MateuszCHUDY
-
[e39] 530d WBADL71020GV11827
MateuszCHUDY odpowiedział(a) na MateuszCHUDY temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPo czym to stwierdziłeś? Zgadzam się, że jest za mały ale skąd stwierdzenie że 200?
-
[e39] 530d WBADL71020GV11827
MateuszCHUDY opublikował(a) temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCześć kolegom. Proszę spojrzeć neutralnym okiem i powiedzieć czy jest coś na tych zdjeciach co może wzbudzać wasze podejrzenia i na co zwrócić uwagę. Ja sprzedałem swego przedlifta ale z poliftami nie miałem do czynienia więc opinie się przydadzą. Ogólnie to chyba dosyć tanio jak na 530d z tego roku ale mimo wszystko ceny tych aut spadają więc nie besztać mnie, że jakiegoś trupa podesłałem :mrgreen:. Powiedzcie mi czy ramki na zegary można było zamówić czy te są dokładane ręcznie? Jeszcze nie dzwoniłem pytać o te auto. http://allegro.pl/bmw-e39-kolor-topasblau-3-0-common-rail-193-km-i3606629351.html Art. Wartość Numer podwozia WBADL71020GV11827 Kod typu DL71 Typ 530D (EUR) Typoszereg E E39 () Seria 5 Rodzaj konstrukcji LIM Układ kierowniczy LL Drzwi 4 Silnik M57 Pojemność skokowa 3.00 Moc 142 Napęd HECK Skrzynia biegów MECH Kolor TOPASBLAU METALLIC (364) Tapicerka STOFF RIPS DIAGONAL/ANTHRAZIT (F4AT) Data prod. 2001-07-18 Składanie Wyposażenie Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S210A DYNAMISCHE STAB. CONTROL (DSC) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy S249A MULTIFUNKTION FUER LENKRAD Wielofunkcyjność dla kierownicy S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka S430A INNEN-/AUSSENSPIEGEL AUT.ABBLENDEND Lust. wew./zew. z automatyką przyciemn. S465A DURCHLADESYSTEM System załadunku S488A LORDOSENSTUETZE FAHRER/BEIFAHRER Podparcie lędźwi kierowcy i pasażera S500A SCHEINW.WASCHANL./INTENSIVREINIGUNG Inst.czyszcz.refl./Czyszcz. intensywne S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC) S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna S555A BORDCOMPUTER Komputer pokładowy V z pilotem S650A CD-LAUFWERK Odtwarzacz CD S704A M SPORTFAHRWERK M Podwozie sportowe Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN Lampy kierunkowskazów białe L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki S915A AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL Brak konserwacji pokrycia zewn. S970A BUSINESSPAKET Pakiet Business Składanie Wyposażenie seryjne Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S266A LM RAEDER/RADIALSPEICHE 48 Obr. BMW, st. le. spr. rad. 48 S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów S661A RADIO BMW BUSINESS Radio BMW Business (C43) S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki Składanie Information Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie S464A SKISACK Worek na narty
-
zmiana zwyklego zderzaka na Mpakiet
Ciekawa teoria :lol:
-
530dAT wymiana koła pasowego, jak odkręcić?
Nie wiem czy wziąłeś de dane do M57 bo wszyscy powszechnie płaczą, że bardzo ciężko jest odkręcić w M47 bo tam jest jedna wielka śruba, ale jak ja u siebie odkręcałem to poszło to bez problemów... Nie wiem może ktoś kiedyś to koło już odkręcał i nie dokręcił z taką siłą ale napewno na moim nie było na każdej śrubie 300Nm
-
530dAT wymiana koła pasowego, jak odkręcić?
Można by spróbować też pasowym kluczem do filtrów trzymać za samo koło.
-
5xx zamienniki kloszy reflektorów przednich, opinie?
Czyli wychodzi na to, że to co opisał @mecenas pochodzi z produkcji DJAuto (widać na jego pudełkach). Można to znaleźć na stronkach typu bimmerforums. Produkują zarówno całe lampy jak i te klosze. Gdzieś miałem artykuł ale jestem po 4-tym i teraz nie znajde :nienie: Ale hamburgery stwierdziły że są ok. :norty:
-
[M57] Trzęsie budą jak rozgrzany
Tak, hmmm... raczej tak hehehe ...a tak naprawde teraz nie pamiętam ale były ok :roll: Jutro sprawdze na świeżo bo jestem poza domem (studia) i dam znać. PZDR
-
[M57] Trzęsie budą jak rozgrzany
Właśnie kurde problem jest tylko na rozgrzanym i to prawie dopiero jak dochodzi do 90st i na wolnych obrotach, podczas jazdy żadnych problemów czy też przy zmianie biegów.... @mluki korekcje to praktycznie regularnie sprawdzam bo INPA pod ręką jest. Ogólnie to jest jak pisałem, że zdejmowałem kolektor kilka razy i nie zmieniałem nigdy uszczelek, a w dodatku raz jak odkręcałem tą blaszke co jest mocowana na śrubach kolektora i podtrzymuje osłone tą szarą co jest na niej znaczek bmw (widać na filmiku) to ta dla blaszka odskoczyła mi i uszkodziła izolację (aż do miedzi) jednego z przewodów wtrysku nr. 6, ale odrazu to zaizolowałem i korekcje sie nie zmieniły więc przerwy w obwodzie nie ma. Ogólnie to znalazłem filmik, na którym silnik drży podobnie do mego Z tym że tutaj wyraźnie jest napisane, że to wtrysk.
-
5xx zamienniki kloszy reflektorów przednich, opinie?
Próbuj po angielsku :norty:
-
5xx zamienniki kloszy reflektorów przednich, opinie?
Ja kiedyś znalazłem na niemieckim ebayu i praktycznie nie były tańsze a do tego + wysyłka.
-
[M57] Trzęsie budą jak rozgrzany
Cześć wszystkim. Słuchajcie koledzy niedawno zaczęło mi trząść silnikiem jak się rozgrzeje na tyle, że rzuca mną w kabinie, wygląda to jak bicie czegoś :shock: . Rzuca tak, że d.upa regularnie dla kierowcy i pasażera podskakuje. Nie jest to stałe bo czasem się uspokaja, a czasem nasila. Ogólnie to jak niektórzy pamiętają miałem problem z falującymi obrotami silnika, ale po odpięciu wtyczki od czujnika ciśnienia na listwie obroty się te uspokajały i jak któregoś razu trzęsło budą to sobie to odpiąłem i silnik chodził równo i dalej trzęsło. I teraz sprawa kluczowa - na wakacjach wymieniałem tfuuu regenerowałem komplet sprzęgła z dwumasą w polecanej firmie no i jak do tej pory wsio było ok. i czy możliwe, że to dwumasa po regeneracji już siada? Nawet przed jej naprawą nie miałem takich objawów. Bo kurde z drugiej strony to jaki wpływ na jej działanie ma rozgrzanie się silnika? I czy wogóle taki kawał blachy w tamtym miejscu się nagrzewa? Ogólnie sprzęgło działa ok i na trzęsienie nie ma wpływu wciśnięte sprzęgło i przy jego wciskaniu/puszczaniu nic nie stuka/puka. :? Widział kto co takiego? :think: Ogólnie pod maską to nie widać żeby jakoś tragicznie silnik latał ale wyraźnie to czuć jak się siedzi w środku. Kurde nie chce mi się znowu rozkręcać tego całego bajzlu i uziemiać auta na tydzień żeby wysyłać na gwarancje :? PS. Czytałem też, że jednemu pomogło uszczelnienie dolotu bo też miał obroty ok, a silnikiem trzęsło i po wymianie uszczelek ok. ale rozchodziło się o silnik benzynowy Ja u siebie zdejmowałem kolektor ze 3 - 4 razy w poszukiwaniu falujących obrotów i ani razu nie wymieniałem przy tym uszczelek no i tutaj już jest element, który wyraźnie się nagrzewa. Czy to może mieć jakiś wpływ?
-
Wywala check wszystkich świateł mimo, że działają
A kamere cofania to do czego podłączałeś? Jest uruchamiana manualnie czy ze wstecznego światła?
-
Brak zegara (problemy ibus).
To się zgadza, że są inaczej oznaczone bo owszem istnieją w tym samochodzie dwie szyny Ibus i Kbus ale jeżeli masz małe zegary to te szyny i tak są ze sobą połączone i wszystkie urządzenia pracujące na kbus i ibus są połączone równolegle do szyny diagnostycznej. Tak jak już pisałem istnieją dwie magistrale, w których są połączone wszystkie urządzenia na kbus oraz ibus, które znajdują się pod schowkiem. Nie znalazłeś ich wcześniej ponieważ znajdują się one bardzo głęboko pod schowkiem i trzeba tam nurkować i odkręcić całą tą białą plastikową półke na której pomontowane są rożne magistrale oraz moduł komfortu, regulacji świateł (LWR) itp. aby ją opuścić trzeba odkręcić 2 lub 3 plastikowe śruby z czego jedna jest bardzo wysoko i trzeba mieć przynajmniej ze 2 przedłużki do małej knary. Oczywiście możesz znaleźć inne urządzenie działające na ibus (chociaż jak pisałem nie powinno mieć różnicy w tym wyposażeniu czy ibus czy kbus) i próbować podłaczyć do tego kabla. Tu masz gdzie są magistrale: http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/zi_images/G_015017.png Tutaj masz moduły na Kbus i możesz sobie zauważyć, że jeden kabelek leci do wtyczki oznaczonej jako x939 http://s8.postimg.org/6kuemkoup/Bez_tytu_u.jpg Gdy znajdziesz już tą wtyczke to możesz zauważyć, że w rzeczywistości to nie wtyczka tylko magistrala IBus, do której są podłączone poniższe moduły http://s2.postimg.org/wxo411etx/Bez_tytu_u2.jpg I możesz nawet zauważyć że kolory zgadzają się z tym co napisałem wcześniej bo na pierwszej szynie oznaczonej jako X10116 kolory to WS/RT/GE (biało czerwono żółty), a na szynie oznaczonej jako x939 to WS/GR/GE (biało szaro żółty). Zresztą nie wiem po co mój ten cały wywód bo skoro radio po podłączeniu do kbus dalej nie rozmawia to pewnie jest problem w samym radiu.
-
Jak wycenić auto?
Chyba za nowy w serwisie, a kto takie rzeczy jak wtryski będzie robił w serwisie w 12 letnim aucie...? Można by wywnioskować, że jak komuś dwa wtryski padną to auto na złom bo się nie opłaca naprawiać, a wcale tak nie jest...
-
e39 523i komunikat spalonego światła, a wszystko działa
Bo może LCM od tego, że nie jest poprawnie zakodowany świruje? Zakoduj i zobacz czy się zmieni.
-
2.5d nie grzeje podczas jazdy
A jak z temperaturą? Nie spada w czasie jazdy? Włącz test nr. 7 w zegarach i obserwuj. Może to problem z termostatem i pęd powietrza chłodzi silnik, który nie da rady się nagrzać?
-
[E39] 523i - Brak płynności przy ruszaniu. Pomocy!!!
Ja mam 530d i miałem schodkowanie pedału sprzęgła i też jak opisujesz wnerwiające objawy, taki straszny dyskomfort przy wciskaniu sprzęgła. Na wakacjach zregenerowałem komplet sprzęgła i polepszyło się to, że jak wciskam na postoju to nie warcholi łożysko opoorowe oraz jak gwałtownie rusze i wrzuce 2 bieg to nie ma stuknięcia. Jednak szarpanie na 1 biegu i wstecznym pozostało i również jak kolega @dyzio pisze też kiedyś czytałem, że to wyeksploatowana skrzynia, a dokładnie łożyska w niej. Przy zdjętej skrzyni szarpałem troche za wałek skrzyni to miał on minimalny luz promieniowy.
-
Brak zegara (problemy ibus).
@Bart poszła odp. na PW.
-
Brak zegara (problemy ibus).
Jeżeli masz małe zegary i proste radio to w tym przypadku I bus i K bus to to samo (nie są rozdzielone tylko działają na jednej linii) i podpinając radio do K bus to powinno śmigać. Jak wygląda komunikacja z pozostałymi modułami? Działa klima, są kontrolki włączonych kierunkowskazów, światło wsteczne? Ogólnie chodzi mi o to, że większość modułów w samochodzie gada na tej linii i jak by zakłócenia były na całej linii to wtedy by nie było rzeczy o których napisałem, jednak jeżeli tylko z zegarkiem jest problem to ustarka powinna być gdzieś pomiędzy linią I/Kbus a samym radiem. To dziwne, że skoro podłączyłeś się do kbus bezpośrednio nie ruszyło. Wg. WDS kabel ten (biało-szaro-żółty) powinien wychodzić z radia z pinu nr. 4 i jeżeli jest tak jak napisałeś, że masz "małe" zegary to we wtyczce zegarów czarnej ten przewód jest na pinie nr. 20. Jednak ten wychodzący z zegarów będzie miał kolor biało-czerwono-żółty.
-
Brak zegara (problemy ibus).
Najpierw powiedz jakie masz zegary. Małe KOM (z symbolem samochodu) czy duże IKE (z wyświetlaczem) i czy to najzwyklejsze radio. Nie masz innych problemów elektrycznych oprócz braku zegarka? Ogólnie I/Kbus ma kolor biało-szaro-żółty(żółty ma poprzeczne prążki). szyna ta od pozostałych modułów zbiega się w magistrali pod schowkiem, ale zawsze możesz poszukać za radiem przewodu głównego lecącego od zegarów do właśnie tej magistrali i się do niego podpiąć.
-
E39 Zderzak tył M + hak
Nie ma to jak M5 z przyczepką ziemniaków :norty: :mrgreen: A jednak @shadow masz racje jest coś takiego. Nawet w nowym temacie kolega @daski wrzucił zdjecie z czymś takim :D http://img706.imageshack.us/img706/3721/hpnn.jpg
-
E39 Zderzak tył M + hak
Hmm więc wychodzi, że nie ma dokładki na wydechy po obu stronach + klapka na hak. Wogóle takie dokładki na wydechy po obu stronach są fabryczne czy to już pula zamienników? Jeżeli nie idzie takiej znaleźć to można by z dwóch zlepić jedną. Do dokładki z dwoma wydechami wspawać element z klapką lub do dokładki z jednym wydechem i klapką wspawać otwór na drugi wydech. Warsztat blacharski powinien coś takiego ulepić. Ale może da sie znaleźć a ja sobie tylko tak luźno gadam :mrgreen:
-
E39 czujnik zużycia klocków
Powinna sama zgasnąć. Problem musi leżeć dalej niż w czujniku.
-
Przełożenie mostu BMW e39
Ogólnie przełożenie jest to stosunek wału/koła napędzającego do wału/koła na napędzanego. Może spróbuj zrobić znaki na mocowaniu wału napędowego i na mocowaniu pół osi i kręcić wałem aż do zrobienia jednego obrotu przez mocowanie pół osi i tyle ile razy obróciłeś wałem to powinno być przełożenie. Nie wiem czy takie sprawdzenie ma się jakoś do mostów napędowych bo tak np. można sprawdzić zwykłą przekładnie zębatą a most jest trochę bardziej skomplikowany, ale skoro most sobie na wierzchu leży to można sprawdzić, może któreś z dostępnych przełożeń przypasuje do wyniku, który otrzymasz
-
prady problemy nie kreci e 39 2.0 benzyna
Zanim zapytasz o cokolwiek zacznij pisać jak człowiek tzn. używać dużych liter na początku zdania, kończyć zdania ".", i używać polskich znaków bo temat nazwany jak Twój to mod zaraz zamknie. Jak masz na myśli "prądy" to tak pisz, a nie "prady". Co do Twojego problemu to najpierw porządnie naładuj akumulator. W e39 jeżeli jest za słabe napięcie na akumulatorze to wogóle nie zakręci rozrusznikiem. Nie ma tak, że będzie kręcić aż zdechnie.