Treść opublikowana przez MateuszCHUDY
-
520d jak wyczyścić podsufitkę, kanapa to katastrofa..
A jako proszek wapno gaszone. Nitro żre lakier, plastik, a ten podsufitke czyści, a co tam...
-
[523i] stacyjka - zablokowany kluczyk
Dokładnie to miałem na myśli.
-
[523i] stacyjka - zablokowany kluczyk
Fabryka porobiła znaki po to żeby były jednakowe kąty skrętu w obie strony. To wg. Ciebie jak auto stoi na jałowym ze skręconymi kołami to jest wtedy pompa i przekładnia obciążona? To pewnie ze skręconymi kołami na postoju spali więcej niż z wyprostowanymi? :lol: Masz spadek obrotów? Wracają na prawidłowy poziom dopiero jak wrócisz na pozycję idealną na wprost czy jak zakończysz kręcić kierownicą niezależnie od jej położenia? Spadek występuje jedynie w MOMENCIE kręcenia i wtedy jest obciążenie, a nie ze względu na pozycje przekładni kierowniczej... Nie wprowadzaj gościa w błąd, że przestawienie na wieloklinie wpłynie w jakikolwiek sposób na obciążenie pompy i silnika. Wpłynie jedynie na to, że będzie miał różne wartości skrętu w lewo i w prawo i nic poza tym... Abstrahując od tej Twojej teorii to nawet jak masz kierownice idealnie ustawioną to jak jedziesz na wprost to i tak minimalne ruchy lewo - prawo występują więc pompa obciążona jest tak czy siak i przestawienie tego na wieloklinie ani nie wzmocni ani nie osłabi.... Ty chyba sam do końca nie wiesz co napisałeś.
-
EWS ogromny problem rece opadaja...
A robiłeś synchronizacje EWS i DME? Wydaje mi się, że samochód po wymianie nie jest odrazu gotów do odpalenia.
-
[523i] stacyjka - zablokowany kluczyk
Chyba sobie jaja robisz? @Sosna91, @Shadow69 Nie wiem jak u Was, ale zdejmowałem swoją kierownicę kilkukrotnie i na wałku kolumny, oraz na kierownicy był znak w postaci prostej linii aby kierownice ustawić tak jak trzeba względem wałka, oczywiście można to przestawić jak się chce bo kierownica ma zwykły symetryczny wieloklin, ale nie sposób nie zauważyć tej linii. A nawet sobie znalazłem obrazek na anglojęzycznym forum :D http://bmwtips.com/tipsntricks/SteeringWheel/steeringwheel_files/msport-wheel-08.jpg
-
E39 M57 zmiana skrzyni automatycznej na manualną.
Bolesna prawda. Od 3 miesięcy ani jednego godnego auta w manualu na allegro :cry2:
-
BMW E39 M-PAKIET 3.0D LODZ vinWBADL710X0GV17097
MateuszCHUDY odpowiedział(a) na lukasz208 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażO cenie piszę w sensie, że jest to cena odpowiednia dla zadbanego egzemplarza, a nie do auta z lampami za 600zł. @mikan idealnie podsumował haha
-
BMW e39 dużo usterek. Wejdź i mi doradź.
@kuba290.94 Co może?! :lol: :lol: :lol: @qbablazej http://allegro.pl/interfejs-bmw-usb-1996-2006-inpa-pl-adapter-20-pin-i3957193967.html Programem INPA zdiagnozujesz sobie auto i pokasujesz ewentualne błędy.
-
BMW e39 dużo usterek. Wejdź i mi doradź.
Jak masz laptopa to zamiast jechać na komputer kup własny kabelek, który wyniesie Cię tyle co jedna wizyta u szpeca za skasowanie błędów...
-
BMW e39 dużo usterek. Wejdź i mi doradź.
Starać się naprawiać co możesz na używanych częściach. Czujniki abs można kupować używane, szukaj tylko z gwarancją i za 50zł wyrwiesz sprawny. Ja 3 padnięte miałem i wszystkie używki wstawiłem i po dwóch latach nic sie z nimi nie działo. Przy takich przebiegach jak robisz to rób zawieche na tanich zamiennikach. Nie będę pisał żeby pakować lemfordera bo widać, że to nawet nie ma sensu. Miałem w swoim aucie jeden wahacz Max Gear chyba jedne z najtańszych, a mimo wszystko wytrzymał też napewno z 20 tys. km i poszedł razem ze sprzedanym autem więc możesz patrzeć w tę stronę. Co do blach to duży koszt malować całe auto więc nic Ci nie doradze. Albo jeździć aż się rozleci, wyprzedać na części co sprawne, a karoserie na złom. Co do kolegów polecających 1.6b zamiast 1.9tdi to być może 1.6 jest jeszcze mniej awaryjny ale w rodzinie mam 3x 1.9tdi: 90, 115 i 130KM i z żadnym silnikowo NIC się nie dzieje. W 115KM było jedynie wymieniane sprzęgło i czyszczona turbina bo się kierownice zapiekły ale miało to miejsce w ciągu 7 lat posiadania samochodu.
-
BMW E60 VIN WBANY71079C052532
MateuszCHUDY odpowiedział(a) na Knoor temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNapisałem 30 a nie 60%
-
E39 M57 zmiana skrzyni automatycznej na manualną.
tzn że nie robi tylko się podejmuje? :twisted:
-
BMW E60 VIN WBANY71079C052532
MateuszCHUDY odpowiedział(a) na Knoor temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażhttp://allegro.pl/seria-5-f10-11-2009-87995?ref=automotive-top7&buyNew=1&a_text_i[5][0]=2800&a_text_i_enabled[5][0]=1&a_enum[16][2]=2 Gdzie te 300tys. zł? Co to wogóle za teoria, że ktoś nie odda o 150tys. zł taniej po 5 latach samochodu? Jak przekraczał próg salonu to już był przynajmniej z 30% mniej wart, a Ty mówisz o 5 latach, kolejne 5 i masz 10 letniego trupa... Jak ktoś kupuje nowe auto to liczy się z tym, że wartość samochodu spada najszybciej w przypadku nowych aut, a następnie stabilizuje się na pewnym poziomie... Ceny nowych aut to polityka indywidualna producentów. Nawet w wiadomościach gadają co raz, że z zachodu przyjeżdżają z niemiec po nowe samochody często do nas... Czy e39 z 2003r. kosztują tyle samo co e60 z 2003r.? Odnoszę się do porównania tutaj, że lepiej kupić e60 w tej cenie niż f10 520d? Więc może teraz ceny 11 letnich e39 powinny podskoczyć do progu 35kzł bo przecież nie ważny jest model i technologia tylko rocznik? Czy za 3
-
BMW E39 M-PAKIET 3.0D LODZ vinWBADL710X0GV17097
MateuszCHUDY odpowiedział(a) na lukasz208 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSam dzisiaj zobaczyłem, że te auto się pojawiło, spojrzałem na cene, a potem na reflektory to nie wiedziałem się czy śmiać się czy płakać. Nie, te ringi nie są ok. bo to nie są oryginalne lampy.
-
[E39] 523i biała wtyczka przy prawym tylnim kole
Jeżeli jest RDC to to jest moduł odpowiedzialny za nie. Znajduje się tuż nad modułem komfortu za schowkiem "na rękawiczki". Schowek wyjmuje się 2min więc łatwo możesz to sprawdzić. Wtyczka oznaczona jako X18034, moduł jako A85 http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/zi_images/G_083012.png Ale hmmm... Jakby taki moduł był, a system był niesprawny (odpięta wtyczka) to paliła by się kontrolka. Z drugiej strony auto ma 16 lat więc ktoś mógłby tego wcześniej się pozbyć wykodowując moduł, ale ostatecznie w VINie nie ma wkońcu i tak tej opcji...
-
[E39] 523i biała wtyczka przy prawym tylnim kole
Też miałem tą opcję w mojej byłej i nie było takiej wtyczki i przycisków również. @Shadow69 a jak taki przycisk jest to do czego on służy? Współpracuje on z jakimś oddzielnym modułem czy moduł ABS za to odpowiada? Bo wtedy można by szukać do czego ten przewód leci. Bo ten reifensterung (sterowanie opon) to chyba nikt nie wie jak sygnalizuje przebitą oponę (BTW. kiedyś miałem przebitą i nic nie pokazało :roll: )
-
Silnik stuka tylko na zimnym e39 3.0d
Nie, tylko hostingi/youtube
-
Brak połączenia z airbagiem e39
To prawda, że sterowniki trzeba kodować, ale myśle że jeżeli podepnie dobry to połączy się z nim komputerem i wtedy będzie miał pewność, że jego jest zły. Kurcze @Shadow69 od Ciebie to tylko samochody kupować bo wszystko co było możliwe do zrobienia Ty już przerabiałeś :mrgreen:
-
[E39] 523i biała wtyczka przy prawym tylnim kole
@felocx a z lewej też masz taki czujnik?
-
[E39] 523i biała wtyczka przy prawym tylnim kole
No ja też nie więc może ktoś inny jeszcze na coś wpadnie...
-
[E39] 523i biała wtyczka przy prawym tylnim kole
A może po VINie wyjdzie w co auto masz wyposażone :roll: Bo nie moge nic znaleźć więcej oprócz nivo na WDS
-
[E39] 523i biała wtyczka przy prawym tylnim kole
Sprawdziłem w WDS i istnieją też czujniki poziomu z prawej strony. Jaką masz wersje nadwozia? Masz normalne zawieszenie? Do ksenonów czujniki są umieszczane po przekątnej czyli prawy przód, lewy tył. Nie wiem do końca czy z tych samych korzysta NIVO. Dobrze by też było jakbyś zdjął albo przynajmniej odchylił nadkole i zobaczył gdzie do środka wchodzi ten przewód.
-
[E39] 523i biała wtyczka przy prawym tylnim kole
Czy to wg. Ciebie jest wpięta wtyczka do czujnika ksenonów? I skąd do cholery czujnik wziął się w prawym tylnym kole? To chyba Tobie kolega pomyliły się koła... http://s7.postimg.org/y9b6axvqv/Bez_tytu_u.jpg
-
Brak połączenia z airbagiem e39
od 09.1998 do 03.1999 http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/zinfo/E39_PA12D.htm od 03.1999 do 09.2000 http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/zinfo/E39_PA12E.htm Chociaż nie wiem jak Ci to ma pomóc sprawdzić moduł :wink: Pewnie jedynie podmiana na dobry, albo oddanie do kogoś kto się zajmuje naprawą bo wiem, że robią te moduły.
-
Przyciski panelu klimatyzacji
Wsuwasz mały płaski śrubokręt pod przycisk, podważasz i wychodzi.