Skocz do zawartości

TrzmieL

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez TrzmieL

  1. TrzmieL odpowiedział(a) na szpaner_MCT temat w E36
    Ja mam dokładnietakąi pasowała jakby była seryjnie zamontowana. Ale u mnie od tyłu wygląda trochę inaczej. Do E30 też takie były i bardzo prawdopodobne, że ta twoja jest właśnie do E30, bo tam inaczej wygląda wieloklin.
  2. To powinno ci wszystko wyjaśnić :arrow: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=21056&highlight=
  3. A to coś ciekawego dla tych, co chcieliby przejechać bez zatrzymywania na tej krzyżówce :wink: Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu: a) na skrzyżowaniu w sytuacji równorzędnej, (...) naruszenie normy prawnej :arrow: art. 90 inne normy prawne art. 25: ust. 1 Grzywna w wysokości 300zł i 6 pkt karnych (kwalifikacja punktów kod: D01). Dane z taryfikatora grzywien za poszczególne rodzaje wykroczeń nakładanych w drodze mandatu karnego. Życzę miłych spotkań integrujących na skrzyżowaniach równorzędnych :wink:
  4. TrzmieL odpowiedział(a) na Tomek01 temat w E36
    Mój błąd, przebaczcie :modlitwa:. Po prostu miałem błędne informacje, ale to się zdaża. A klima w cabrio, to nic nowego... kumpel ma 206cc i klime też ma. Co do ścigania, to przejdzie ci jak kiedyś wyskoczy ci pan niebieski z lizakiem, jak będziesz mial już grubo ponad 100 na liczniku :wink:
  5. Mam instalke za dwa tysiaki. Mi pali w cyklu mieszanym 11,3/100 (jazda umiarkowana, czasem spale gume i na II biegu :twisted:) Strata mocy jest, ale jeździć się da. Kiedyś jak mi się gaz skończył i jechałem na benzynie, to zaczołem żałować zagazowywania :cry2:. Ale spoko, jeszcze nie jednemu skopiesz d... droge :worried:... nawet na gazie ma sporego kopa. Szersza charakterystyka: W okolicy 5500rpm przestaje ciągnąć, Czasem jak go zbyt zmulisz, to szczela w kolektor, Jak gaz się skończy, to już się skończy, nie ma naciągania tak jak niektóre auta mają, i jak traci obroty, to od razu na benzin, Bez odpowiedniej regulacji instalacji potrafi spalić ponad 17l/100(spokojna jazda... tak miałem na początku).
  6. Cb

    TrzmieL odpowiedział(a) na Shreku320 temat w Telefony, CB Radio i pokrewne
    A są może anteny takie jak do komórek klejone na szybe i nie odstające nad auto? Teraz nie mam zadnego druta, anteny, na samochodzie i chciałbym by tak zostało, a też już myślałem o CB.
  7. TrzmieL odpowiedział(a) na Michał735i temat w E32
    A gdzie jest odpowiecznik do sprzęgła :?:
  8. Wchodzi 1 litr płynu klasy DOT 4. Próbowałem się dowiedzieć jakiego producenta leją w fabryce w Niemczech, ale nikt nie wskazał na zadnego :(
  9. TrzmieL odpowiedział(a) na k_rzych temat w E39
    kontrolka od klocków wygląda mniej więcej tak -> :o: (kółko z ponacinanymi kreskami z obu stron) a kontrolka od płynu (!) (to miało być kółko z wykrzyknikiem w środku ;] )
  10. TrzmieL odpowiedział(a) na Tomek01 temat w E36
    Jedna rzecz mnie tylko zdziwiła w tej Mce. Mianowicie szyberdach i klimatronic. Zazwyczaj nie montuje się ich razem. Raz widziałem Merca z taką konfiguracją i okazało się, że koleś zaliczył dacha i jak naprawiał, to wstawił sobie szyberdach :wink: Zgadzam się z tym. Koleś mając mocniejsze auto może przegrać z słapszym autem jeśli nie posiada wystarczających umiejętności. No, ale sam widzisz jak ktoś taki może być niebezpieczny na drodze jak kupuje auto którym nie umie jeździć.
  11. TrzmieL odpowiedział(a) na piotras34 temat w E34
    Ja w moim E36 mam podwójne ryglowanie i rygluje mi jednocześnie klapkę paliwa. Może i można to zerwać, ale to tak samo jak z kluczykiem. W E34 chyba nie było takiej opcji, ale nie jestem pewien. Korek z kluczykiem to też jest całkiem dobre rozwiązanie, bo przynajmniej ci co się chcą jedynie zabawić (w taki bardzo nietypowy sposób) nie będą prubować go wyłamać. I raczej mało kto pokusi się też o spuszczanie paliwa ;)
  12. W E36 są bębny i tarcze jednocześnie. A co do urwanej tarczy, to bardzo prawdopodobne, ale... czy to blokowałoby mu koło :?: Poza tym pisał, że sprawdzał, iż klocki nie ocierają o tarcze, a patrzył pewnie jak koło się obracało. Zobaczyłby, że tarcza się nie obraca, a z pewnością tarcza przechyliłaby się i oparła o jeden klocek. Wydaje mi się, że byłoby widać, że jest zerwana. I to może być to... wyjołeś mi to z pod klawiszy :wink: Stawiam na most
  13. TrzmieL odpowiedział(a) na rafalt temat w E36
    Jeśli nie naprawisz czegoś za wczasu, to później możesz mieć o wiele większą naprawę i będzie to więcej kosztowało :|. Co do ręcznego, to zapewniam cię, że w E36 z tyłu masz tarcze i bębny jednocześnie :idea:
  14. TrzmieL odpowiedział(a) na rafalt temat w E36
    W E36 ręczny jest w bębnach (z tyłu są bębny i tarcze), ale jak to się dzieje na postoju, to raczej nie ma to nic wspólnego z ręcznym. A jak tam twój układ wydechowy? ;) Najprawdopodobniej może coś być na rzeczy z tą pompą paliwową.
  15. TrzmieL odpowiedział(a) na czarny2891 temat w E36
    U mnie na osłonie kolektora jest wielka naklejka Mobil 1 (wątpię aby naklejali reklame Mobila i lali Castrola ;]), i w książeczce serwisowej też jest wpisany Mobil 1. Stąd wysnówam wniosek, że musieli lać Mobil 1 (mam E36 325i z '92) :diabel_faja: .
  16. TrzmieL odpowiedział(a) na BOSS881123 temat w E36
    Najlepszy byłby smar silikonowy, sprzedawany w takich puszkach jak WD40, bo on tak nie wysusza. Ale WD40 też będzie spoko.
  17. No ja też oglądając zwruciłem uwagę na to, że ta kamera niejednokrotnie lata z jednej na drógą stronę, a BMW jedzie płynnie (pewnie daleko jeszcze do maxa :D). Przedstawić się zasalutować, ok. A co do wychodzenia, to w takiej sytuacji kierowca radiowozu powinien zostać w pojeździe (wzglądy bezpieczeństwa), a kolega powinien wyjść na przywitanie. Ja rozumię, że mogą zorganizować blokade, zatrzymać go na wyjeździe, że nie ma za dużo możliwych dróg ucieczki z autostrady. Ale jakie to stważa zagrożenie, gdy ktoś zaczyna uciekać policji. Koleś na pewno pojechałby jeszcze szybciej i wtedy stało by się niebezpiecznie, a gliniarze skompromitowaliby się na maxa. Podsumowując, zatrzymania dokonali nie przepisowo :!: Co do samochodów policyjnych to na autostradzie na pewno mają coś extra, skoro w Tarnowie mają V6 3litrowy silnik z kilkoma przeróbkami, to tam mają z pewnością więcej.
  18. TrzmieL odpowiedział(a) na betek temat w E36
    Tam jet taki problem, że w lampkach sterowanie jest masą i jest kilka pozycji na praełącznikach kiedy jest prąd na jednym kablu, na kilku kablach na raz, lub nie ma na żadnym. Ja podpiołem się pod prawą nużkę tego małego reflektorka dla kierowcy, prąd jest po włączeniu stacyjki jak lampka się nie świeci (z tym, że ja nie potrzebowałem do szyberdachu, bo go mam zelektryzowanego i właściwie to chodziło mi o zasilanie dopiero po przekręceniu stacyjki). Są też kable do oświetlenia nad daszkami przeciwsłonecznymi, ale tam (+) też jest chyba dopiero po prekręceniu kluczyka. Wydaje mi się, że powinien być tam luźny kabel z (+) włożony przez fabryke, skoro masz szyberdach, to oni powinni przygotować auto na opcje elektryki (no chyba, że ktoś zrobi sobie szyberdach po dachowaniu :D, bo już i takiego merca widziałem :twisted2:). Ps. Zgadzam się ze zdaniem kolegi vicia, że ten silniczek ma sporą konsumpcję mocy i kabelki od lampki mogą niewyczymać przeciążenia.
  19. Jest to dość prawdopodobne (o ile nie szczelał także na początku). Dzięki, że mi o nim przypomniałeś, też do niego zajże.
  20. Ja miałem taki sam problem, od czasu do czasu... aż do dziś. Dziś nie mogłem nawet ruszyć na skrzyżowaniu, bo strzelał. Dopiero jak spaliłem gume kręcąc ponad 2000rpm, to udało mi się ruszyć. Teraz mam zamiar posprawdzać cewki. Ale przyczyną może być także zbyt uboga mieszanka gazu. A najleprzych gaziaży jakich znam znajdziesz w Krośnie, firma ARMAKO. Mam zamiar przerobić instalacje na sekwencje i na pewno będę robił to u nich.
  21. Exacly :!: That's right.
  22. Ja już tydzień temu tankowałem pewny gaz za 1,92zł Nie pękaj, benzyna też dużo staniała... :roll2:
  23. Otóż nie. Tylko przeczytaj dokładnie. Co oznacza, że jak będziesz miał 6 pt. i to za jednym razem, to NIE przedłużą ci ich o rok jak za pare miesięcy znowu dostaniesz 6 pt. A dla jasności dodam:
  24. TrzmieL odpowiedział(a) na MAX temat w Inne zagadnienia wokół BMW
    A to coś dla kolegów z Wrocławia http://antyradary.phi.pl/mapa_fotoradarow/fotoradary/wroclaw_slezna.jpg Szczeżcie się tej rejstracji :) Polecam też: tą bajkę, ale nie ufałbym temu za bardzo. Ale jak sobie przejżysz przed wyprawą w Polske, to może ci uratować kilka złotych. Poza tym można znaleźć kilka ciekawych zdjęć na tej mapce (zakładam, że wiecie jak podglądać szczegóły) np: http://antyradary.phi.pl/mapa_fotoradarow/fotoradary/lodz_fotoradiowoz.jpg http://antyradary.phi.pl/mapa_fotoradarow/fotoradary/bydgoszcz_fotoradiowoz.jpg czy może i coś takiego ;] http://antyradary.phi.pl/mapa_fotoradarow/fotoradary/poznan_baraniaka.jpg http://antyradary.phi.pl/mapa_fotoradarow/fotoradary/czluchow.jpg http://antyradary.phi.pl/mapa_fotoradarow/fotoradary/czeladz_staszica.jpg No ale jak się mieszka w londynie, to chyba bardziej przerąbane :) co :?:
  25. Tu masz racje, ale moge ci powiedzieć, że jak złodziej będzie chciał ci auto ukraść, to i najlepiej zabezpieczone cudo techniki ci zarąbie i tyle będzie. To ylko kwestia czasu ile mu to zajmie. Moja bunia ma już 14 lat, choć może nie wygląda, i myśle, że prawdopodobieństwo kradzieży jest już troche mniejsze niż nowszych E46 lub jeszcze nowszych modeli. Z początku jak kupiłem auto to biegałem do okna co 5 minut, teraz już się troche z tym pogodziłem. W większości czasu stoi na ogródku/w garażu, lub ewentualnie na parkingu naprzeciwko mojego okna pod latarnią i tuż pod oknami sąsiada sędziego :cool2:. A miasto to już inna bajka, tam to nigdy się nie wyzbendę częstego zaglądania (tak jak to tylko możliwe) co z moim autem :hand:.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.