Treść opublikowana przez bogi124
-
praca silnika 3.0d stuki w tle...
Wiesz już że stukają ci sworznie korbowodów,nie dawno pisałeś w temacie o smarowaniu silnika że coś ci klekocze na zimnym i kontrolka ciśnienia oleju gaśnie z lekkim opóźnieniem ale dalej jeździsz na oleju 5w30 :mad2: Niestety chyba miałem rację że przyczyną twoich problemów i kolegi BMW e39 jest wał, korbowody i panewki,pisałem o tym chyba z rok temu.Silniki BMW są bardzo mocne,wiele mogą przejść :mrgreen: nawet jak pod koniec żywota są raczone tą czarną wodą jaką jest olej syntetyczny.
-
Wymiana kloszy e39 - czy się opłaca.
nie no spoko ambience :sad2: o gustach się nie dyskutuje,najważniejsze że Tobie się podobają :cool2:
-
Wymiana kloszy e39 - czy się opłaca.
Twoja betka z tyłu wygląda jak 18tka a z przodu jak 60tka :mrgreen: Zmień te reflektory choćby na używane ori. bo strasznie szpecą autko. Co do polerowania reflektorów to rok temu polerowałem i uszczelniałem.Na począdku efekt był bardzo dobry ale teraz wszystko wraca do normy,czyli zmatowiały i zaczynają parować :|
-
520d smarowanie silnika
Nie wiem ile przeżyje mój silnik tak samo jak nie wiadomo ile przeżyje Twój .Ty piszesz że Ci coś klepie na edge5W30 a u mnie na magnatec10W40 nic nie klepie i nigdy nie klepało.Może masz za słaby olej to wlej lepszy droższy 0W30 i klepanie ustanie :mad2: To że wpływ oleju ma znaczenie na gaśnięcie lampki oleju to trafiłeś w sedno ,ja właśnie o tym pisałem wspominając o panewkach.W tym przypadku i w Twoim zmiana na olej o tych samych parametrach tylko innej podobno lepszej firmy na pewno nie pomoże żeby lampka gasła szybciej.Fakt że sama wymiana starego oleju na nowy może mieć duży wpływ.
-
520d smarowanie silnika
Moja E39 z silnikiem M57 przejechane ma 300tkm. z czego połowę na castrolu magnatec 10W40.Nigdy nie słyszałem niepokojących odgłosów(klekotania) z silnika ani na zimnym ani gorącym a wiem jak powinien chodzić diesel, kierowcą jestem od ponad 25lat.Żadnego dymienia,nic nie pali oleju,turbinka ori. zbiera się ładnie od dołu i prawie w ogóle jej nie słyszę .Na autostradzie 215kh osiągam bezproblemowo.Przewody od turbo suche,kontrolka ciśnienia oleju zawsze gaśnie natychmiast po odpaleniu. Nie wiem dlaczego olej półsyntetyczny zalano jej przy przebiegu 140tkm jeszcze w serwisie we Francji u pierwszego właściciela ale wiem że dobrze jej to posłużyło przez 6lat i byłbym idiotą gdym posłuchał tych bredni że do mojego BMW to tylko pełen syntetyk i zmieniłbym na fula.
-
520d smarowanie silnika
Moim zdaniem nie trzyma ciśnienia na panewkach i żadne zaworki zwrotne i inne pierdołki nie mają na to wpływu. Zalej 10w40 być może kontrolka będzie gasła szybciej. Olej 5w40 jest za rzadki do twojego samochodu,biorąc pod uwagę wiek,przebieg i klimat w jakim eksploatujesz auto. Pozdrawiam
-
Euro 2012 Typowanie ???
Nie dość że Ruskie skopali Lewandowskiego to jeszcze dostał żółtą kartkę :mad2:
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
To fakt że laski dzisiaj głupsze są i nie znają się na samochodach :D
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Kurcze,ja 1,5r temu dałem za golca 25k,(wyposażenie standart),włożyłem w części razem z oponami 7k ,razem auto mnie kosztowało 32k a teraz wątpię żeby ktoś mi dał 20k :cry2: :cry2: Pocieszeniem jest to że mam wszystko zrobione na tip top,no jeszcze tarcze muszę zmienić i będzie igła :D .Szkoda tylko że trafiła mi się taka uboga wersja,bogate były strasznie zajeżdżone.
-
Wycie w kole e39 520d touring
Z przodu wymienia się całą piastę a z tyłu łożysko.Nie będzie pasować jedno do drugiego. Łożyska są dwurzędowe, dla tego ciężko wyczuć które wyje przy skręcie ,luz na kole to już w ogóle żeby powstał to musiałbyś zrobić kilka tyś. na wyjącym-to nie taczka. Ja wymieniłbym oba albo jak szkoda Ci kasy to najpierw prawe a jak nie pomoże to lewe. :mrgreen: loteria niestety.Życzę żebyś trafił za pierwszym razem :cool2: viewtopic.php?f=72&t=181684&p=1318864&hilit=%C5%82o%C5%BCysko+huczy+z+przodu#p1318864
-
E39 530d gaśnie po 3 sekundach po wyciągnięciu klucz
- Przestawiona kierownica
-i sprawdź dobrze luzy na górnych(prowadzących) wahaczach z tyłu.Na nich ustawia się zbieżność.- 530d huczy, wyje po odjęciu gazu
Może huczeć łożysko na wszystkim co napędza pasek więc alternator,rolki(napinacze) klima itd.jak skrzynia manualna to łożysko oporowe może dawać takie wycie ale po wciśnięciu sprzęgła powinna być zmiana. Jeszcze koło dwumasowe chodzi mi po głowie :think:- Trzęsie przy hamowaniu ~80km/h 525tds
Jednak raczej to wina tarcz.- E39 530d gaśnie po 3 sekundach po wyciągnięciu klucz
Ja również nie widzę różnicy między zwykłym paliwem z Orlenu a powerem z Shela.Myślę że wszystko w Polsce idzie z jednego kotła.Różnicę na leprze czuję dopiero jak zatankuję w Niemczech lub Ruskie.- Trzęsie przy hamowaniu ~80km/h 525tds
Można sprawdzić ale i tak trzeba wymienić obie z przodu.Tylne tarcze też mają wpływ na bicie kiery,jednak bardzo niewielki.- Skórzane fotele regeneracja siedziska
Dokładnie,pomyliłem i to dopiero po drugim poście zajarzyłem :mad2: Na szczęście autor ten sam . SORRY :modlitwa:- Skórzane fotele regeneracja siedziska
Chyba kierownica jest obita ze skóry cielęcej ,ze świńskiej raczej nie bo za gruba i nadaje się raczej na kurtki,bycza też raczej nie bo za twarda i dobra na buty.- Skórzane fotele regeneracja siedziska
Krem NIVEA jest dobry nie tylko na skórę dłoni,na cielęcą również.Zresztą NIVEA jest dobra na uszczelki zimą. Kiedyś skórę konserwowano łojem tylko nie wiem czy byś wytrzymał w tym smrodzie. :mrgreen:- 528i Wymiana górnych tulei oraz drążków kierowniczych
Dzięki jestem z mazur ,w Warszawie tez często bywam.- 528i Wymiana górnych tulei oraz drążków kierowniczych
-też myślę o tych tarczach,może jak zamówię komplet tył i przód z szczękami i klockami to dostane jakiś rabat :wink:- 528i Wymiana górnych tulei oraz drążków kierowniczych
W moim przypadku wymiana tych tulei pomogła o tyle że przestało stukać z przodu na dziurach.Drgania kierownicy niestety nie ustały,dopiero przetoczenie tarcz pomogło ale po3000km znowu zaczyna bić więc rozglądam się za nowymi tarczami Od razu wymienię też z tyłu bo tam mam chyba jeszcze org. Z tym obciążeniem auta przy dokręcaniu wachaczy to nie przesadzajcie :D najważniejsze żeby samochód stał na kołach ,30 czy 80kg nie ma większego znaczenia.- silnik
- E39 525i pierwsze oględziny po kupnie - wycieki
W pierwszej kolejności trzeba dokładnie umyć silnik,skrzynie i dyfer,dopiero potem oglądać skąd sączy się olej.Teraz to można strzelać w ciemno jak wszystko od góry do dołu jest umazane.- rosnace obroty przy zmianie biegów bmw 2.5 tds
To może być dobry trop ,miałem tak jak jeździłem na zamienniku ale u mnie dodatkowo przerywał silnik i mrugały kontrolki ABS i ASC. - Przestawiona kierownica
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.