Treść opublikowana przez BIZON8000
-
coś puka z tyłu przy zmianie biegów
Jeżeli wrzucasz 1-kę i ruszasz lub hamujesz skrzynią i to słyszysz to prawdopodobnie masz do wymiany tuleje belki mostu, są 4, 2 przednie i 2 tylnie. Musisz pojechać na kanał i zobaczyć w jakim stanie są, dobrze to widać. Możesz też mieć wyrwany trzpień . Właśnie w tym tygodniu będę robił wzmocnienie a w tym przypadku nie obędzie się bez cięcia i wspawania płyty kratownicy. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CB31&mospid=47444&btnr=33_0366&hg=33&fg=30 elementy 2 i 3 (te gumy) http://allegro.pl/tuleja-tuleje-belki-mostu-bmw-e36-e-36-meyle-i1404317539.html Sprawdź też podporę wału gdyż często i ona jest przyczyną.
-
320i po wymianie czujnika temperatury wody podnosi sie wskaz
Możliwe że masz wadliwy termostat jak mówił DjAguaz, nowy nie znaczy sprawny.
-
318i m43 Twarde węże
Węże zawsze będą twardniały jest to układ ciśnieniowy, kwestia słowa "twardość" ja po przejechaniu 600km miałem twarde ale mogłem je ugniatać. Może też zależy to od uścisku jaki się posiada w dłoni :)
-
320 - Masło na bagnecie i korku od wlewu oleju?
Spoko. Ja w zimę też tak miałem tzn. na korku zanim silnik się nie rozgrzał, płynu ubywało ale z winy chłodnicy. Miałem olej z beczki, teraz po wymianie na inny już tak się nie dzieje. Olej na bagnecie jednak jest niepokojący znaczy to że wody musi być dużo, lub początki końca uszczelki. Dla pewności lepiej zmierzyć ciśnienie i Co2 jeżeli CO2 będzie w układzie to może oznaczać uszczelkę.
-
320 - Masło na bagnecie i korku od wlewu oleju?
Podjedź na pomiar kompresji i sprawdzenie CO2 w płynie chłodzącym
-
318ti silnik gaśnie, obroty skaczą
Może być silniczek lub przepływka.
-
320i po wymianie czujnika temperatury wody podnosi sie wskaz
O odpowietrzaniu było wiele na forum, poszukaj, w tym może właśnie tkwić problem, jak nie jest dobrze odpowietrzony układ to mogą się dziać takie historie z temp.
-
320i po wymianie czujnika temperatury wody podnosi sie wskaz
Odłącz klemy akumulatora na 20 minut. A powiedz dlaczego wymieniałeś ten czujnik?
-
320i po wymianie czujnika temperatury wody podnosi sie wskaz
Spróbuj jeszcze zrobić reset kompa.
-
320i m50 vanos, poziom oleju po naprawie silnika.
Skoro sprawdzałeś następnego dnia to znaczy że jest go za dużo.
-
320i po wymianie czujnika temperatury wody podnosi sie wskaz
Dobrałeś odpowiedni czujnik ? one się różnią oprornością mam np. niebieski czunik który ma 2,2 ale mam też niby taki sam który ma 5,4
-
"320i Kłopoty z oświetleniem wewnętrzny"
W lewo załączone, w prawo wyłączone, środek - świeci przy otwieraniu drzwi.
-
316 instalacja pod halogeny
Poprowadzić kable do przełącznika (o ile masz podwójny tył, przód jak nie to dokupić )
-
Instalacja LPG
Dylemat to będzie jak ją założysz (obym się mylił) nie polecam, ale może inni się jeszcze wypowiedzą na temat tej instalacji.
-
Instalacja LPG
To jest inst. II gen. Musisz wybrać czy kupić tanią instalację jak ta na alle i ciągle ładować w auto oraz tracić nerwy że ciągle coś się dzieje czy kupić nową inst. - sekwencje.
-
320i M50 po ok 5min po odpaleniu zaczyna falować i traci moc
Dokładnie, często się zdarza że na kompie podpinanym na postoju nic nie wykaże.
-
320i M50 po ok 5min po odpaleniu zaczyna falować i traci moc
To jest objaw uszkodzonej sondy, silnik łapie temp. sonda się nagrzewa i falowanie jak by 1 gar nie chodził.
-
318i Siłownik klapki wlew paliwa
Dokładnie, jest prosta rozpiska jak założyć - gdzie się wpinać. Apropo rzeźby i demontażu tego co nie działa , spotykam przypadki brak sondy, brak przepływki a założony stożek na kolektor dolotowy i wciskanie kitu że w BMW to normalne iż obroty falują :)
-
318i Siłownik klapki wlew paliwa
No właśnie ktoś już namieszał, no niestety trzeba zamontować, centralki nie są drogie i nie jest to skomplikowana sprawa.
-
e36 1.8is szaleje na obrotach oraz nie ma sily czasem
Ja proponuje na kompa podjechać, może być krokowiec, przepływomierz lub sonda, jak podjedziesz będziesz miał pewność.
- inspekcja
-
Strzały w kolektor przy gwałtownym dodaniu gazu - brak LPG !
Ja miałem ostatnio taki przypadek, dławienie się, strzelanie w kolektor, gubienie - wypadanie zapłonu, okazało się że sonda lambda, była podmieniana na drugą, niestety też używkę, po wymianie na nową wszystko wróciło do normy.
-
323i coupe halogeny zamienniki??
Mój znajomy kupił, nie takie same ale podobne - 98 za parę, jeden padł a dokładnie odblask, włożył standardową żarówkę H1 odblask się stopił, jutro zrobię zdjęcie i pokaże Ci jak one wyglądają i co się z nim stało. Jednak używany oryg. jest setki razy lepszy.
-
318i Siłownik klapki wlew paliwa
jak zamykasz drzwi kierowcy kluczykiem to nie zamykają Ci sie wszystkie + bagażnik?
-
318i Siłownik klapki wlew paliwa
Odpowiedzialna jest za to centralka. Znajdź tu swój model. http://ziomal.resmoto.com/download/schematy_elek.php