Treść opublikowana przez CICHY525
-
740 problem z temperaturą.
No to super. Bo brakowalo już pomysłów,a wymieniac wszystko w kółko i to bez potrzeby to bezsens. Bezawaryjnego śmigania.
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Bardzo proszę o rozkodowanie nr. VIN i w miarę możliwości opisów w Języku Polskim. Z góry wiellllllllllllllllkie dzięki. WBANJ71010B459310. Pozdrawiam.
-
e39 530d - kontrolka hamulca i czujnik stopu
Ja czasami też miałem cyrk ze stopem.Spróbuj odpiąć akumulator na chwilę.
-
520i buczy na zimnym z okolic wspomagania dziwny proble
Inaczej zwana pompą vacum.Daje próżnię na serwo.Masz ją zamontowaną w głowicy na wałku rozrządu.
-
drgania kierownicy
A ja dorzucę jeszcze tuleje wahaczy.Temat stary jak E 39 :mrgreen: :search: :search: :search:
-
[E39] 540iA ///M pakiet by KamillO
Kup sobie taki koło 90Ah.Masz dużo wypasu które potrzebuje dużo prądu,alternator w tych autach są dosyć mocne także nie będzie problemu z doładowaniem. Kiedyś miałem Bosch Silver-super był 5 lat jak sprzedawałem i trzymał prąd jak nowy,Varta też dobra miałem 3 lata ten aku i sprzedając auto też nie było z nim żadnych problemów.Teraz mam aku ori BMW(nie wiem kto je produkuje) już ma ponad 5 lat i za*******la jak ta lala :D Banner,Kager i jeszcze coś czego nazwy nie pamiętam(cenowo ok. 200) były zakładane w autach służbowych kapitulowały po 1-1,5 roku,jeden nawet wytrzymał 2 tyg. i poszedł do reklamacji. Co do wyboru to należy do ciebie.Ale pamiętaj "żeby oszczędzac na byle czym to trzeba byc bogatym" :mrgreen: .
-
zablokowane drzwi i bagaznik po wyjęciu akumulatora
Kolega krzysiekjc09 odkopuje takie tematy, że szok :shock: To już któryś taki temat z kolei,chyba czyta forum od końca bo innej możliwości nie widzę,skoro pomaga kolegom w tematach z przed 6 lat :mad2: Uśmiałem się jak to przeczytałem,przynajmniej wątek humorystyczny z tego jest. A jak nie otworzył? Ile przebiegu zaoszczędził przez te lata?Jak będzie sprzedawał(o ile otworzy) to nie będzie musiał cofac, bo będzie miał taki malutki :lol: . PS.Kolego krzysiekjc09 odpowiadaj na tematy 2011,bo tak to bez sensu(ten o regulacji drzwi i twoja porada o blacharzu też).
-
e39 523i Brak mocy foto inpa
Bez sensu strata kasy.W dwóch poprzednich autach miałem wstawione strumienice i był trochę taki metaliczny dźwięk.Nie widzę sensu stosowania strumienicy po prostu wstaw zwykły kawałek rury będzie taniej, a efekt ten sam.
-
kasowanie inspekcji CARSOFT 6.1.4
Kumpel ma wskaźniki takie właśnie z dużym BC i ma właśnie takie pod-żółtawe. A ja mam te proste i mam zielone.Dlatego tak napisałem.Masz wszystko ok.
-
kasowanie inspekcji CARSOFT 6.1.4
Zależy jakie wskaźniki masz.
-
Skórzane elementy wnętrza M-style za FREE!
Przednie fotele(600),kierownica(250), podłokietnik(80)i mieszki ręczny i lewarek(70).Za to tylna kanapa była robiona później pochłonęła dużo skóry(800).Ale myślę że za tą robotę i tak cena była dobra,Java chciała wtedy 3800 razem z boczkami drzwi+nowy welur,a tutaj mam boczki nietykane i welur na środku ten co był bo tak chciałem.Poza tym tutaj było wygodniej rano jadąc do pracy zostawiłem auto, a wieczorem odebrałem.Przed usługą tak ok 2 dni wcześniej trzeba się dowiedzieć,czy aby na pewno zrobi.Bo robią tylko we dwóch i lubią się nie wyrobić z robotą z poprzednim autem dlatego się może odwlec,trochę właśnie razi ta niesłowność.Zostawiłem kanapę tylną do obszycia i zeszło 3 dni bo coś tam zawsze im wypadło.Ale ogólnie efekt podoba mi się,nie chciałem dużo odbiegac od fabryki bo tak lubię. Na siedzeniach zostawiłem w środku oryginalny welur BMW ponieważ nie chciałem wszystkiego w skórze,bo jest bardziej miło w środku a jednocześnie jest taki kontrast. Dodam,że obszywałem to 2 lata temu,ale ceny raczej dużo się nie zmieniły bo na wiosnę kolega obszywał kierownicę i też zapłacił 250. EDIT: Kol.Kamil mi podoba się taka kierownica jak ma dani czyli z drewnem.Ale bywają one rzadko,a jak była na allegro to gośc chciał 1,5k co w/g mnie jest przesadą.A jak pozglądalem się za ///M z jednonabojową poduchą(przedlifl)to też jest ich malo i przeważnie zjechane są-do obszycia,co cena + obszycie wyjdzie ok. 1k. Warto? W/g mnie nie.
-
Skórzane elementy wnętrza M-style za FREE!
Obszywałem kierownicę u siebie koszt 250 zł(kolor skóry i rodzaj do wyboru). Nic w aucie sam nie rozbierałem.Zaprowadziłem rano auto a po południu odebrałem obszyte i złożone. Mam zrobione w/g życzenia.A wyszło tak: http://setek.pl/uploads/images/samochody/bmw%205/SETEK%20501.jpg http://setek.pl/uploads/images/samochody/bmw%205/SETEK%20502.jpg http://setek.pl/uploads/images/samochody/bmw%205/SETEK%20504.jpg Podłokietnik: http://setek.pl/uploads/images/samochody/bmw%205/SETEK%20496.jpg http://setek.pl/uploads/images/samochody/bmw%205/SETEK%20490.jpg Siedzenia: http://setek.pl/uploads/images/samochody/bmw%205/SETEK%20493.jpg http://setek.pl/uploads/images/samochody/bmw%205/SETEK%20498.jpg http://setek.pl/uploads/images/samochody/bmw%205/SETEK%20494.jpg http://setek.pl/uploads/images/samochody/bmw%205/SETEK%20497.jpg Na ostatnim zdjęciu widac również nową skórkę na ręcznym i lewarku zmiany biegów. Wszystko za 1k.
-
Ustawienie dzrwi kierowcy
Chłopie daj spokój z wyciąganiem tematów z przed 6 lat,jak zauważyłem to już nie pierwszy. Masz tyle nowych/bieżących tematów w których koledzy czekają na odpowiedzi.Po tylu latach to kolega już na pewno sobie poradził z tym problemem i najprawdopodobniej nie ma już tego samochodu. Z regulacją drzwi jest trochę zabawy bo ciężko trafic precyzyjnie,ale się da i bez pomocy blacharza.Żadna filozofia na zawiasach są śruby,a zamek na słupku też jest regulowany :wink: .
-
bieznikowanie
Powiem tak:miałem opony bieżnikowane(nie nacinane) raz i o ten raz za dużo.Było to autko z silnikiem 68KM. Poza tym,że wyglądały fajnie(bieżnik jodła) zalet nie miały żadnych. Minusy to: -głośna praca,wyły. -mieszanka gumy była twarda,zużywały się powoli ale o ile na suchym nie ślizgały się tak mocno to na mokrym czasami miałem śmierć w oczach. -musiały byc już uszkodzone kordy,po pół roku czasu na środku bieżnika pojawił się guz jak pięść cud ,że to nie hukło. -były krzywo nadlane bo były kłopoty z wyważeniem,ciężarków to miałem na zakładane jak za czasów PRL-u do wagi w sklepie spoż :mrgreen: . -po dziurach były twarde niczym Run-flat. Po zmianie na zwykłe opony z Dębicy,zrobiło się całkiem inne auto oczywiście na plus. Od kilku lat korzystam z używanych laczek nigdy jeszcze żadna nie rozlazła się,nie pękła nie dostała guza i wiem że to markowe.
-
uszczelka drzwi
Znaleźć używkę w stanie przynajmniej dobrym to cud.Jest to element nietrwały wyciera się w okolicy zamka,80% E39 ma porwane, chyba że ktoś już wymienił.Poza tym występują w różnej kolorystyce tego zamszu od strony wnętrza.
-
uszczelka drzwi
Niestety tylko ori.
-
E39 530d Tankowanie/odbijający "pistolet"
Nie wiem czy mam taki sam wlew ale idzie u mnie bez problemu,w drugą stronę niestety też :cry2: . Odpowietrzenie jest poprowadzone takim cienkim plastikowym prążkowanym wężykiem.U kumpla przetarł się o nadkole i jak zatankował pod korek to mu paliwo leciało przy kotle.
-
[E39] 540iA ///M pakiet by KamillO
Sam sobie odpowiedziałeś.Przez 5 km z dużym obciążeniem alternatora to nie ma szans i jeszcze przy mnogiej ilości wypasu które też lubią prąd.Podjedź do elektryka niech sprawdzi ci ładowanie(ale myślę że powinno byc ok. wnioskując z twojego opisu)w razie czego naprawa jest droga,alternator jest chłodzony cieczą.Akumulator najlepiej sprawdzić po np. nocnym postoju nie jeżdżąc autem, lub powiedzmy te 5 km.Pogoń tak ze 20km i powinno ci doładować, ale jak aku słaby to i tak ten prąd szybko ucieknie.Tak jak pisałeś pojeździłeś trochę i wróciło do normy,bo doładował się aku w miarę przyzwoitości. Nawet nie wiesz jakie cuda potrafią dziac się jak mało prądu jest,nie ma się co stresic od razu :wink: .
-
[E39] 540iA ///M pakiet by KamillO
Oczywiście.Takie i różne inne anomalie występują przy słabym akumulatorze.A jak masz dość spore wyposażenie musisz liczyć,że będzie się zużywał dość szybko.Jak jeździsz na dość krótkich odcinkach,gasisz i odpalasz to tym bardziej bo nie doładuje się tak jak powinien. Dobry akumulator to podstawa.
-
System DSP-SUKCES
Wrzuc normalnego suba i skrzynię i będzie Pan zadooooooooooooowolony.Wymontować tylko trzeba worek na narty i otworzyć podłokietnik i efekt będzie :cool2: Dodam że skrzynia suba musi miec odpowiedni litraż do danego głośnika,każdy głośnik ma odpowiednie wymagania jeżeli skrzynia będzie za duża to odbicie głośnika się rozejdzie,a znowu za mała udusi się z braku O2(tlenu).Też myślałem o zabudowie, ale w moim przypadku do tego głośnika który mam zabudowa utrudniała by mi życie i zabrała dostęp do zapasu.Jak sobie wymierzysz to dojdziesz do podobnego wniosku.Sub który montuje się bez skrzyni to jest głośnik do zabudowy otwartej,jest inny niż te montowane w skrzynię.Jak zobaczysz jego cenę to Ci się odechce :mrgreen: Ps.Skierowanie głośnika do wnętrza auta/przystawienie do ściany w bagażniku to bardzo kiepski pomysł.
-
[E39] 540iA ///M pakiet by KamillO
To pewnie będziesz musiał szukac tam gdzie handlują używanymi częściami.Ale szczerze powiem,że raczej ciężko będziesz miał kupic,bo rzadko kto chce sprzedac jedno siedzenie.Może jakieś porwane,zniszczone się trafi,bo tak to ciężko będziesz miał to znaleźć. Podam Ci nr. tel. do gościa który jest zapalonym miłośnikiem BMW i prowadzi sprzedaż używanych części 601 340 092-Dobaczewski.Może będzie w stanie Ci pomóc. Zaznaczam że nie mam w tym żadnego interesu,a nr. tel. jest ogólnie znany chociażby z wielu zlotów BMW których był sponsorem.
-
[E39] 540iA ///M pakiet by KamillO
Ostatnio pytałem w sklepie,tak to są węglowe,kosztowały 65 zł(więc tyle co na all,a i jeszcze tu za przesyłkę musisz).Na allegro ceny bywają jak w sklepie,a nawet droższe.Czasami dlatego warto zapytać się w sklepie.Filtry te służą aby syf ci nie leciał do środka,jeżeli masz czyste to nie potrzebna jest ich wymiana.Objaw który wskazuje na ich wymianę to parujące szyby,bo dmuchawa nie zaciąga tyle tlenu co powinna i miele w kółko to samo jak przy obiegu zamkniętym.
-
problem z chłodzeniem
Mamy, mamy. :norty:
-
waski87 - e39 530dA 2000'
O kurde! Jaki rozmiar laczek.A da się jeździc normalnie na takich laczkach? Reszta "prima sort" :cool2:
-
[e39] 528 - Wspomaganie
Też wydaje mi się ,że to pompa. A ja zapytam się kolegów czy wymieniacie u siebie ATF,jeżeli tak to co ile?Bo instrukcja twierdzi,że jest to dożywotnio,ale wiadomo jak to jest z zaleceniami.Mam ładny czerwony bez jakichkolwiek oznak zużycia wszystko pracuje ok. Pozdrawiam :-D . EDIT: Do kol. Ambience.Wyrazy współczucia z powodu śmierci kol.To sobie chłopak nie pożył za długo,23l to stosunkowo za mało :cry: