Treść opublikowana przez mecik
-
Ściemniacz :) - gdzie jest?
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: sory ale napisz moze po ludzku o ci chodzi .pozdro
-
Jaki mam wlać olej???
jak ci klekocze to przy rzadszym oleju bedzie jeszcze bardziej,ja po zalaniu półsyntetykiem wracałem po tysiacu km do minerała bo takim był w szwabowie zalewany od nowego,musiałem tak zrobic bo nie mogłem opanowac wyciekow,takze nie zawsze jest madre przejscie na rzadszy olej.pozdro
-
Czujnik temparatury silnika?
moze i zapowietrzony ale ja bym skupił sie albo przyjrzał chłodnicy może jest przytkana,zobacz czy jak sie nagrzeje to cała jest ciepla(prawie goraca),może byc tez tak ze termostacik za późno sie otwiera(przy wyższej temperaturze) i stad masz te wachniecia temperatury i powroty wskazówki
-
Kontrolka Airbag przy odpalaniu...
to radze ci sprawdzic czy wogole masz poduszke,bo powinna sie na desce tez zapalac kontrolka no i nie zastanawia cie czemu tam nie było zarowki,nawet przepalonej?pozdro mecik - nie pisz jak nie wiesz :nienie: :wink: :D - nie będzie tej kontrolki w desce bo jest w kierownicy :idea: Krzysiek. a to bardzo ciekawa zagwozdka,bracki ma E36 92rok i pali sie w kierownicy i na desce-poduszka na pewno jest i jest to sprawdzone,wiec ki diabeł :shock: ,aha nie pisze nie sprawdzonych rzeczy i jesli nie wiem czegos to sie nie wypowiadam na tym forum :D pozdro
-
PYTANIE ODNOSNIE SWIEC?
Ja potwierdzam teze kolegi powyzej NGK sa oki,mam w rodzinie 3 bumki i po eksperymentach z roznymi swieczkami wszyscy mamy teraz NGK
-
Kontrolka Airbag przy odpalaniu...
to radze ci sprawdzic czy wogole masz poduszke,bo powinna sie na desce tez zapalac kontrolka no i nie zastanawia cie czemu tam nie było zarowki,nawet przepalonej?pozdro
- 17" a ET
-
Dziwne dzwonienie przy 2000 obrotów.
:mrgreen: może sie wróble zalęgły pod maską bo to jakby wiosna idzie :mrgreen: pozdro
-
Wtyczka przy chłodnicy - od czego?
Jeśli pytasz o te 10tke to jest to ZWROTNY CZUJNIK TEMPERATURY.pozdro
-
Grzejące się M40
Dokładnie tak,z powodu krążenia chłodziwa w układzie,ja bym sprawdził czy sie otwiera bo moze masz cos zapchane i wymienianie termostatów nic nie da.pozdro
-
Spala mi jednocześnie gaz i benzyne
a jednoczesnie zapiekaja sie wtryskiwacze i pewnie niedługo bedziesz sie pytał co sie dzieje no chyba ze nie uzywasz Pb wcale :mrgreen:
-
Grzejące się M40
a moze to Prima Aprilis :mrgreen: wyjmij termostat i wrzuć go do gara z goraca woda i podgrzej,czy wogole sie otwiera,jesli masz termometr to mozesz sprawdzic,powinien sie zacząc otwierac kolo 80stopni.pozdro
-
Jakie mogą wystapić problemy przy wymianie miski olejowej??
Zapewniam Cię,że da się(jak Cie ciekawi jak to podjedź do dobrych majstrow i Ci moze pokażą jak trzeba ją przekrecić i co lekko uniesc-nie jest to silnik-żeby wylazla) to raz,dwa zamiast latac za uszczelka za 28zeta mogłeś kupic za 5tke silikon do uszczelniania misek olejowych i zrobic to na silikon bo jesli skreciłes to zle to i tak czeka cie uszczelnienie miski(bo bedzie ciekło,jesli nie od razu to niedługo),aha mam nadzieje ze to co Ci napisałem cie nie urazi.pozdro
-
Magia obrotów LPG
nic nie jest do wymiany jesli nadal jest sprawne i wszystko hula dobrze to nic nie ruszaj.popatrz jaki długi masz układ dolotowy-w instalce takiej jak masz gaz idzie z powietrzem i nawet jak zdejmiesz noge z gazu to obroty spadna ale bardzo powoli,jesli sie zawiesza(jak pukniesz noga w gaz to spada na wolne)to poprostu miałes malego strzala w kolektorze i przepływka albo jakas klapka sie nie domyka(a własnie system klapek w dolocie dziala na zasadzie temperatury-miedzy innymi-i dlatego jak wpuscisz "wiatr" pod mache to spada),ja bym tego nie ruszał przeciez chodzi i jesli rozumiesz przyczyny to chyba cie uspokoilo.pozdro
-
Zawieszenie przednie, zrywane tulej mocowania
Strzałka do znaku a nie wbok czy gore.pozdro
-
<metaliczny stukot w silniku 2.0 24v>
jak mozesz to sprzedac to pozbywaj sie grata,bo to równie dobrze może byc panewka,sworzeń w tłoku,zawór,popychacz itd.tym bardziej z tego co opisujesz silniczek ma 340tkm to nie jest jakis strasznie wielki przebieg ale mało też nie jest.pozdro
-
włącznik świateł w e36
powinien byc podswietlony,prosta robota(jedna srubka)ale ja jezdze z przepalona chyba z 2miechy i jakos mnie to nie przeszkadza :mrgreen: pozdro
-
tajemnicze stukanie pod pedałem sprzęgła w 318i
no widzisz kolego juz nie sprzeglo a hamulce,za pare dni bedzie ogrzewanie albo tylnie kolo i poco te emocje :mrgreen: niech jedzie do tej Chorwacji to przynajmniej odpocznie od zamartwiania sie o fure. :lol: pozdro
-
Nie gasnące podświetlenie tablicy
Witam.żadna stacyjka ani wiazka przy tablicy tylko WŁACZNIK ŚWIATEŁ poprostu ci nie rozłancza,ja bym tutaj szukał zająca.wykrec ustrojstwo(srubka pod spodem w desce i obruszajac sie wyciaga cały wyłacznik) i delikatnie czyms podobnym do srubokreta przekrec i wyłacz swiatła,stawiam na to.pozdro
-
Jak rozsadnie zabezpieczyc auto przed kradzieza?
a możesz podac gdzie znajduje sie inspektorat PZU ,który ubezpiecza Bmki od samej kradziezy?bo z tego co wiem to nasze furki naleza do jednej z 3 marek których nie ubezpieczysz od samej kradzieży, a na pewno nie w PZU, a poza tym 4stowy to sa od wartosci jakies 15tysi to troche mało jak na e39
-
Czy E36 mają fabryczny immobilajzer?
W instrukcji jest podane, ze jeden z plastikowych zapasowych kluczyków jest do wszystkiego-znaczy, że do odpalenia silnika takze, a to jest zwykly odlew plastikowy i czipa od immobilajzera na 200% nie posiada. Nie wiem już czy to zabezpieczenie jest czy nie...a do ubezpieczenia by się przydało (wymagają minimum dwa zabezpieczenia). Dzięki za info. A probowałes tym plastikowym odpalic samochod?jak sie nie da to sam sobie odpowiesz na swoje pytanie.pozdro
-
Samodzielna polerka lakieru - ala Bastan :)
tempo to stary i sprawdzony patent,również polecam.Farecla jest ok na sam koniec bo nabłyszcza.matowienie papierem wodnym odradzam bo narobisz wiecej szkod niz pożytku.jak zrobisz raz sam polerke to nie dosc ze zaoszczedzisz kase dojdzie jeszcze satysfakcja.powodzenia zycze .pozdro
-
tajemnicze stukanie pod pedałem sprzęgła w 318i
spokojnie mozesz jechac gdzie ci sie podoba.tyle ze przed wieksza trasa posprawdzaj podstawowe rzeczy w aucie.jesli masz faktycznie taki przebieg jak podajesz to na 100% nie jest to łożysko oporowe.pozdro
-
tajemnicze stukanie pod pedałem sprzęgła w 318i
nie wiadomo czy to łożysko oporowe,nie te objawy.sprzegło masz hydrauliczne,zasilane płynem z tego samego systemu co hamulce,ja na twoim miejscu bym to zlekceważył,ale to oczywiscie twoja sprawa,sa na tym forum ludzie ogarnieci obsesja takze do porad,ktore sa mało fachowe podchodz z rezerwa :wink: .pozdro
-
Jazda bez korka oleju
Kurzu zimą ?don't worry,ja kiedys,nieswiadomie pojechalem bez korka z Bydy do Wrocławia i z powrotem i nic sie nie stało-korek lezal sobie spokojnie na stole w warsztacie :mrgreen: