Treść opublikowana przez scarab
-
Car audio, zmiana głośników, subwoofer
Korzystając z tematu mam pytanko - potrzebuję w z3 zastąpić czymś fabryczną piankę znajdującą się pod tapicerką w drzwiach bo mam uszkodzoną. Możecie polecić jakąś konkretną matę która się do tego nada? :)
-
[E46] - KOMPUTER POKŁADOWY OBC
Przy obecnej temperaturze (poniżej 4 stopni) nadal pokazuje Ci godzinę? Przy takiej temperaturze powinien automatycznie przestawiać się na temperaturę...
-
Dobór do e46 - felgi, opony, dystanse, odsadzenie ET
16 cali do e46 jest dobre jedynie na zimę.
-
320Ci Czujniki parkowania
Mój miał być niby oryginałem, ma niby numer części itd, ale przy tej cenie czy jest oryginałem ciężko wyczuć... Niby działa, w każdym razie mam nadzieję ze nie przywalę kiedyś w coś przez niego :mrgreen:
-
[318i 118KM] Jakie rozmiart felg i opon pasują do tego model
Jeśli wg http://felgenkatalog.auto-treff.com/ są one dedykowane do e46 to będą pasować też do Ciebie :) Jak chodzi o wersje silnikowe (poza M3), to każde dedykowane do e46 pasują do każdego e46. Jedyna zależność jest taka, że do 330i / 330D muszą być minimum 17-calowe z uwagi na rozmiar tarcz. A to że w Twoim spadną osiągi i wzrośnie spalanie jak założysz opony 225 to inna sprawa ;)
-
320Ci Czujniki parkowania
Zamieniłem czujniki miejscami i nagle wszystko zaczęło działać, może nie było styku :) Mam nadzieję że tak już zostanie. To jak z tym rozbieraniem, da się? :)
-
320Ci Czujniki parkowania
A da się je rozebrać bez uszkodzenia? Kiedyś próbowałem rozebrać ale pourywały się przy tym takie cieniutkie kabelki i był do wyrzucenia.
-
E46 320 Ci Coupe M54 2004 r jaki cd business bedzie pasowal?
Każde będzie pasować, a najlepiej teoretycznie zagra Business CD produkowane przez Alpine. Ewentualnie możesz próbować bawić się w wersje czytające mp3 ale to raczej gra niewarta świeczki.
-
320Ci akumulator
Ori BMW, pod naklejkami widać korki wlewowe, ale nie próbowałem ich odkręcać, jutro może tam zajrzę bo teraz się ładuje.
-
320Ci akumulator
Mam mały dylemacik. W aucie mam już dosyć wiekowy (10 letni :mrgreen: ) akumulator, oryginał BMW. Poza wiekiem dobijają go jeszcze dwie sprawy - krótkie odcinki, dojeżdżam do pracy ok. 3-4km oraz DRL które mam zaprogramowane, czyli przy każdym odpalaniu od razu po włączeniu zapłonu świecą już światła - da się to jakoś obejść poza wyłączeniem DRL? Dzisiaj po zabawie na parkingu z wymianą czujników cofania musiałem ratować się kablami, poprzednio ładowałem go trochę ponad miesiąc temu, tyle że cały czas robię te krótkie odcinki. Teoretycznie wg wskaźnika akumulator nie jest padnięty - "kontrolka" w nim jest czarna, a nie żółta, oczywiście po naładowaniu robi się zielona. Wymieniać go już czy jest szansa że jeszcze podziała? Zastanawiam się nad zakupem Forse, dobry wybór?
-
320Ci Czujniki parkowania
Dzisiaj przyszedł, już zamontowałem. Wcześniej miałem jeden uszkodzony (na bank bo zamieniałem między sobą i zawsze ten jeden nie działał), parktronik sygnalizował problem długim dźwiękiem, uszkodzony czujnik nie cykał. Dzisiaj wymieniłem go na ten z allegro, czujnik cyka (zresztą wszystkie cykają), jednak parktronik nie działa, po wrzuceniu wstecznego nie ma żadnego dźwięku, czyli tak jakby był sprawny, ale dojeżdżając do przeszkody też nic się nie dzieje. Jutro podepnę kompa i sprawdzę czy jest błąd, ale chyba lipa z tym czujnikiem :/
-
Pęknięta kratka nawiewu 320 D
Pewnie tak jak na fotce w aukcji do której dał linka tulipan1310 :P
-
Co to za żarówki 5w5??
Jak chcesz kupić oryginał to polecam sprzedawcę Bestlook1 na allegro, kupowałem u nich dwa lata temu Osramy, działają bezproblemowo do dziś, widoczność super. Gdzieś na forum powinny być fotki które wtedy zrobiłem. Kosztowały wtedy 140zł/szt.
-
Co to za żarówki 5w5??
Powodzenia z tymi Philipsami z allegro za 90zł sztuka, bierz w ciemno (LOL), wkrótce pewnie będziesz miał znowu okazję wymienić, przy okazji może wymienisz przetwornice jak dzięki nim padną, ale co tam, grunt żeby był lans. ehh
-
Co to za żarówki 5w5??
Nie, to są zaprogramowane fabryczne światła dzienne.
-
co kupić do e46 prezent
to akurat zdecydowanie lepiej kupić w oryginale: http://allegro.pl/licznik-zegary-bmw-bosch-e46-330i-automat-uk-i3829667684.html tyle że używka więc średnio na prezent :mrgreen:
-
co kupić do e46 prezent
O gustach się nie dyskutuje, ale jedną z najpiękniejszych rzeczy w e46 jest moim zdaniem bursztynowe podświetlenie wnętrza. Począwszy od zegarów, przez radio, panel klimy, wszystkie przełączniki, a skończywszy na lampkach w podsufitce obok jupiterków, podświetlających na bursztynowo dźwignię zmiany biegów i elementy wokół tworząc przy tym świetny klimat. Fabryczne podświetlenie gałki na moje oko fajnie by się z tym komponowało :)
-
co kupić do e46 prezent
Ringi to już bardziej kwestia gustu, nie każdemu muszą się podobać :)
-
co kupić do e46 prezent
Tak, BMW też żartowało: http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=BM11&mospid=47614&btnr=25_0308&hg=25&fg=95 Niestety jest to "wysoka" gałka. Nie popieram wiochy typu naklejanie czterdziestu znaczków ///M gdzie tylko się da, ale delikatny akcent w postaci oryginalnego elementu doposażenia BMW nie jest zły.
-
co kupić do e46 prezent
Tak, to ten, tyle że w ASO i we wszystkich sklepach z zabawkami do BMW jest tańszy niż na allegro :] Fajny ten zapaszek, pasuje bezproblemowo do wszystkich kratek nawiewów?
-
Silnik zgasł podczas jazdy
No właśnie nie chciałem krakać bo nie znam się na 320D ale znając problemy innych właścicieli tych silników mógł nastąpić standard :/
- Silnik zgasł podczas jazdy
-
[e46]Odpowiednie światła.
Nie chodzi tu o żadną oszczędność, tylko o to, że lanie płynu na reflektory nie ma żadnego sensu bo po prostu absolutnie nic nie daje, to tak jakby wylewać go na asfalt, po co więc robić coś co nie ma sensu? Poza tym nieraz ma się auto prosto po myciu i woskowaniu z lekko przybrudzoną szybą od chlapiących aut, którą chce się lekko psiknąć nie syfiąc przy tym połowy auta płynem do spryskiwaczy :] Jedyny plus spryskiwaczy to fakt, że ich użycie efektownie wygląda :mrgreen: a myślisz że po co połowa typów w naszym kraju montuje pseudoświatełka ledowe? :mrgreen: Ja akurat sobie aktywowałem DRL żeby nie wypalać odbłyśników, a nie dla oszczędności żarników czy paliwa (lol), ale wydaje mi się że nie tym się kieruje przeciętny kierowca skody, renaulta czy fiata który ma lampki choinkowe w zderzaku :mrgreen:
-
[e46]Odpowiednie światła.
Masz xenon u siebie? :> Gdybyś miał to byś wiedział że nie jest to takie śmieszne. Spryskiwacze xenonów faktycznie bardzo szybko pożerają płyn i poza tym że chlapią maskę (co nie jest miłe jak masz auto świeżo po umyciu) to tak naprawdę g^&%$ dają jak chodzi o mycie reflektorów ;)
-
bmw e46 blad airbag
Wiem, to tak żarcik był ;)