Treść opublikowana przez scarab
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
hmm, ale jak wkładam z powrotem czytnik mk2 to znowu mogę przestawiać pomiędzy angielskim i niemieckim. Nie jest czasem tak, że soft w nawigacji mk4 został przetłumaczony na polski w oparciu o język niemiecki i dlatego po włożeniu tego czytnika mam niemiecki na zegarach?
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
Podłączę się pod temat bo bez sensu zakładać nowy. Fabrycznie miałem w aucie (e53 przed liftem) navi mk2. Z poziomu ustawień w monitorze nawigacji (monitor 16:9) miałem wówczas możliwość zmiany języka pomiędzy angielskim a niemieckim. Zmiana tam powodowała jednocześni zmianę języka na monitorze oraz języka komunikatów w zegarach. Ostatnio kupiłem czytnik mk4, jest w nim chyba najnowszy soft (4-1/00), jest spolszczony - navi i całość komunikatów na monitorze jest po polsku. Niestety w zegarach wrócił mi język niemiecki, w menu navi nie widzę opcji zmiany języka. W jaki sposób mogę uzyskać angielskie komunikaty w zegarach?
-
Doposażenie w zestaw bluetooth
Nie działa w sensie w ogóle nie funkcjonuje pod kątem rozmów czy tylko nie synchronizuje książki?
-
Doposażenie w zestaw bluetooth
To jest to samo co w pierwszym pdf :) Działa ten zestaw z iPhonem?
-
Doposażenie w zestaw bluetooth
Cześć, Dzięki wielkie :) Teraz muszę przede wszystkim sprawdzić czy mam w aucie wszystkie konieczne wiązki :)
-
Doposażenie w zestaw bluetooth
Co jest potrzebne żeby doposażyć przedliftową e53 w fabryczny zestaw głośnomówiący bluetooth? Mam nawigację professional i kierownicę multifunkcyjną, zwykłego telefonu brak.
-
Kodowanie świateł - reflektory xenon/ring polift
To jak jest z tym czujnikiem? Każda e53 go ma i wystarczy zmienić włącznik i zakodować żeby mieć automatycznie zaświecające się światła mijania po zmroku?
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Takie są niestety fakty, a z kolei we włoskim klimacie praktycznie żadne auta nie rdzewieją. BMW raczej nigdy nie grzeszyło jakością blachy, chociaż w x5 jest i tak stosunkowo dobrze bo sytuację ratują nakładki plastikowe zabezpieczając newralgiczne miejsca. Ostatnio zdejmowałem w swojej długą osłonę podłogi pod przewodami hamulcowymi i pod spodem było czyściutko. Ciekawi mnie jak wygląda sytuacja pod nakładkami na rantach błotników - miał ktoś z Was okazję zdejmować je u siebie?
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
:cool2: Sól na pewno dużo zmienia, wiadomo jak u nas z tym jest...
-
Dywaniki gumowe na zimę
Kupiłem te dywaniki, kształtem pasują bardzo ładnie, na jakość wykonania też nie sposób narzekać. Jedyny minus to fakt, że otwory pod stopery w dywaniku pasażera zupełnie nie pasują rozstawem do fabrycznych otworów w podłodze, na szczęście od strony kierowcy rozstaw jest ok, a to najważniejsze. Mata do bagażnika niestety jest dość sztywna, nie jest gumowa jak dywaniki tylko z tworzywa, kształt ok.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Albo powtarzasz slogan albo mieszkasz w miejscu gdzie na drogach nie ma soli, deszczu i wszyscy trzymają auta w garażach. Nie twierdzę że x5 mają jakiś wyjątkowy problem z rdzą, ale na pewno nie jest tak, że każda na której pojawia się gdzieś ognisko rdzy jest walona.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Oglądałeś dokładnie ranty drzwi od wewnątrz?
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Czyli dobrego miałem nosa odnośnie tej z allegro... Odnośnie rdzy na drzwiach to ja oglądałem kilka x5 i praktycznie każda, niezależnie od rocznika miała zardzewiałe prawe tylne drzwi. Rdza pojawia się od wewnątrz, a potem wyłazi, nie wiem czy były tam wadliwe uszczelki czy co... Oczywiście mówię o autach bez przejść blacharsko-lakierniczych.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Jest do opłat więc trochę dolicz... Ciekawe co i jak było w niej robione blacharsko
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Dzwoniłem w jej sprawie 1.5 miesiąca temu jak szukałem dla siebie, odpuściłem wycieczkę bo handlarze niesamowicie mijali się między sobą w zeznaniach. BTW: jak widzisz auto stoi na zimówkach, wprawdzie minął rok, ale w sumie teraz będą jak znalazł :lol:
-
Kamera cofania
:) Dałbyś radę odszukać jaki to model lub gdzie ją kupiłeś? Przeglądam kamery Maxicam, ale na oko wyglądają trochę inaczej, a skoro Twoja tak dobrze się sprawdza to najlepiej byłoby kupić taką samą :)
-
Kamera cofania
Episode, zamontowałeś ostatecznie kamerę? Też się nad nią zastranawiam, tylko nie wiem przede wszystkim który model kupić. Najlepiej byłoby zastąpić kamerą lampkę oświetlenia tablicy, tylko nie wiem czy do e53 będzie pasować uniwersalna kamera z innych modeli BMW bo fabryczne klosze lampek są chyba dedykowane tylko do e53.
-
Kodowanie świateł - reflektory xenon/ring polift
Pytam o e53, mam ją dopiero od niedawna i jeszcze nie zaktualizowałem stopki :)
-
Kodowanie świateł - reflektory xenon/ring polift
W jakim sensie? Piszesz, że wszystkie e53 miały czujnik zmierzchu, u mnie są jedynie zakodowane dzienne, pytam zatem, czy aby mieć automatyczne światła mijania, zaświecające się po zmroku wystarczy jedynie zakodować moduł świateł, uprzednio wymieniając go oczywiście na wersję z pozycją "auto" bo cała potrzebna do tego reszta sprzętu już jest w aucie? :)
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Hmm, mówicie że dla skrzyni lepiej jedynie nie ruszać gwałtownie spod świateł czy żeby generalnie unikać mocnego wciskania gazu? :roll:
-
Kodowanie świateł - reflektory xenon/ring polift
Chcesz powiedzieć, że jeśli nie mam automatycznych świateł to wystarczy je tylko dokodować w ncs expert? :)
-
Zamiana lamp przedliftowych na poliftowe
A czym się różnią wizualnie? Przyglądałem się zdjęciom i szczerze mówiąc nie widzę różnicy przed i po lifcie :oops:
-
Dywaniki gumowe na zimę
:) A jakie stopery powinienem wybrać - okrągłe czy owalne? Podłoga wygląda tak:
-
Nowy, szczęsliwy właściciel Z3 - pisać opinie :) !
:cool2:
-
Dywaniki gumowe na zimę
A co sądzicie o tych? http://allegro.pl/dywaniki-gumowe-bmw-x5-e53-1999-2006-jak-petex-i5232891694.html