Treść opublikowana przez scarab
-
Dywaniki gumowe na zimę
Jakie zatem warto kupić? :)
-
Dywaniki gumowe na zimę
To są przecież do e70. Pasują do e53?
-
Dywaniki gumowe na zimę
Chciałbym zakupić dywaniki gumowe na zimę, niestety firma Petex, która produkuje chyba najlepszej jakości dywaniki nie ma w ofercie E53. Jakie dywaniki możecie polecić do X5?
-
Oklejanie listew ozdobnych tkaniną węglową(carbon) e46 coupe
Efekt nieziemski :] Jaki wychodzi orientacyjny koszt takiej modyfikacji kompletu listew? Malowałeś zwykłym samochodowym bezbarwnym?
-
Zamiana lamp przedliftowych na poliftowe
Czym różnią się tylne lampy w X53 przed i po lifcie? Szukam fotek porównawczych, ale nie udało mi się nic znaleźć, a nie dostrzegam różnicy :/
-
[Z3] Plan zakupu i prośba o ocenę sztuki z aukcji
123000km, LPG i Z3 to rzeczy które się nieco wzajemnie gryzą :]
-
330d Piszczy nawiew
Ale co tam chcesz testować? Jak piszczy to go przesmaruj porządnie, rozruszaj, potem znowu przesmaruj, rozruszaj itd aż do czasu aż będzie chodził leciutko i cicho :) Jak nie pomoże to kosz i tyle. Ten w aucie też nasmaruj to będziesz miał spokój.
-
Antena do radia
Oryginał w ASO jest w przyzwoitej cenie.
-
bmw e46 srebrne listwy wnetrza - czyszczenie
Są takie listwy, wg BMW nazywają się właśnie mattchrom, i faktycznie są masakryczne do czyszczenia. Mam takie i w e46 i w z3. W e46 to plastik więc powstają mazy, w zetce są pokryte metalem które dodatkowo się utlenia :duh: Dobra mikrofibra i dużo cierpliwości to moja jedyna recepta na nie.
-
320Ci Problem z rozkręceniem tłoka Vanosa
Udało mi się rozkręcić z kumplem w imadle :) Niestety dziwny dźwięk w silniku pozostał, opisałem go w innym temacie: http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=258056
-
320Ci Chrobotanie w silniku
Od dłuższego czasu mój silnik wydaje dźwięk jak na filmiku. Początkowo działo się tak tylko zimą, później przez cały rok na zimnym silniku, a teraz już słychać także na ciepłym. Co może być tego przyczyną? Początkowo sądziłem że to vanos, ale wymieniłem uszczelnienia oraz tulejki, a dźwięk się nie zmienił, no chyba że zrobiłem coś źle :/ https://www.youtube.com/watch?v=l6hEfyFj1lY&feature=youtu.be
-
320Ci Problem z rozkręceniem tłoka Vanosa
Zabrałem się dziś za naprawę chroboczącego vanosa, niestety mam wielki problem z rozkręceniem tłoka. Chodzi oczywiście o nakrętkę widoczną u góry na zdjęciu. Próbowałem chwycić w imadło w gumie, w deskach, w cienkim plastiku i ciągle się obraca przy próbie odkręcenia :/ Powierzchnia tłoka już mi się w jednym miejscu zarysowała, mam nadzieję że nie będzie to problemem :/ Macie jakiś patent na odkręcenie? Gwint tam jest chyba normalny, a nie lewy? http://www.beisansystems.com/procedures/double_vanos_rattle_procedure_files/image010.jpg
-
Śląskie
Panowie polećcie jakiś warsztat, gdzie porządnie ustawią mi zbieżność w okolicach Jaworzna, Chrzanowa, Sosnowca. Byłem już w trzech - w jednym mnie odesłali z kwitkiem bo "nie da się odkręcić kontr", do drugiego jechałem 20km w jedna stronę po czym usłyszałem że "dziś już nie zdążymy bo nam wypadła robota, przyjedź jutro" mimo że wcześniej się umawiałem telefonicznie, z kolei w trzecim tak ustawili, że kierownica jest krzywo a auto mi ściąga, szkoda słów :mad2: :evil: :evil: :mad2:
-
320i Nagle padło wspomaganie
Nikt nie pomoże? Zauważyłem, że wspomaganie działa po odpaleniu zimnego silnika, jak się trochę przejedzie przestaje pracować.
-
320i Nagle padło wspomaganie
Wsiadłem dzisiaj do samochodu i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że wspomaganie działa :) Nie jest tak mocne jak było wcześniej, ale jednak jest (wczoraj w ogóle nie działało). Przejechałem delikatnie jakieś 2km, przy skręcie słychać lekko pompę. To chyba oznacza, że wirnik się chyba jednak nie ukręcił. Czy przyczyną problemów może być zaworek zwrotny 32416781261, nr 6 na rysunku czy może coś innego? http://www.realoem.com/bmw/diagrams/t/f/113.png
-
320i Nagle padło wspomaganie
Ja będę wymieniał sam :) Czyli da się wymienić sam wirnik, ten który pęka z powodu wady fabrycznej? Masz namiar na firmę która to robi? 250zł kosztowała wymiana wirnika czy całościowa naprawa wspomagania?
-
320i Nagle padło wspomaganie
Przestało mi dzisiaj nagle działać wspomaganie, stało się to nagle, po prostu wjeżdżając na parking zauważyłem że nie działa. Poziom płynu w normie (zmieniany nieco ponad rok temu), pasek cały, więc prawdopodobnie padła pompa. Do tej pory nie miałem żadnych problemów ze wspomaganiem, żadnego wycia, kierownicą dało się kręcić jednym palcem. Jedyny dziwny objaw jaki miałem to gdy auto postało na mrozie to wspomaganie czasem nie działało po odpaleniu dopóki go leciutko nie przegazowałem, wtedy było słychać jakby piśnięcie i wspomaganie zaczynało działać. Co mogło być tego przyczyną? Wg realoem powinna u mnie być pompa LUK LF-20 32416760036 (od 09/1999 do 09/2001). Czy zamiast niej mogę zastosować nowszą pompę LUK LF-20 32416760034? Nie wiem też czy lepiej szukać używki, która nie wiadomo ile podziała czy zamiennika który też nie wiadomo jak się zachowa? Czy mogę jeździć kilka dni bez wspomagania czy może coś dodatkowo paść?
-
Dobór klocków do tarcz Rotinger, a może innych
Rotingery do e46 330 nawiercane i nacinane kosztują 380zł za komplet na przód. Pylenie (oczywiście w logicznym zakresie) nie jest oczywiście problemem. Chodzi o to żeby znaleźć złoty środek - żeby były na tyle miękkie aby nie piszczały i nie krzywiły tarcz, ale też żebym nie miał czarnych od pyłu felg po 10km jazdy :)
-
Dobór klocków do tarcz Rotinger, a może innych
Kupiłem zaciski od 330i, będę kupował tarcze i klocki. Zastanawiam się nad chwalonymi na forum Rotingerami nawiercanymi i nacinanymi. Jakie klocki do nich polecacie? Może textar? Oczywiście chodzi o to, żeby nie piszczały i nie pyliły nadmiernie. Chyba że lepiej kupić tarcze innego producenta?
-
M54B22 - czujnik położenia wałka rozrządu
Inaczej niż diagnozując komputerem nie dowiesz się który padł, a wymieniać w ciemno trochę bez sensu.
-
320Ci Piszczące hamulce
Zadam głupie pytanie - pasta miedziana i smar miedziany to to samo? Nie patrzyłem jeszcze na okładziny, wczoraj trochę jeździłem i nie piszczało, dziś dojechałem do pracy też w ciszy :)
-
320Ci Piszczące hamulce
Tak, dołączonym do kompletu smarem. Co się do tego najlepiej nadaje? Dziś chciałem zrobić test z ręcznym, ale jak na złość nic nie piszczało :duh: :D
-
Skóry w E46, jakość, kondycja po latach użytkowania.
Bez przesady, skóry europejskie są ok, mam sportsize i boczek mi się nie przeciera. Na temat różnic cenowych w normalnych krajach a naszym się nie będę wypowiadał bo szkoda słów, o zarobkach nie wspomnę. Na upartego zawsze możesz zrobić komplet z dwóch skór z siedzeń pasażera, anglika pewnie znajdziesz ze skórą na lewym fotelu w idealnym stanie :)
-
320Ci Piszczące hamulce
Tak, założyłem nowe szczęki ręcznego oraz nowe sprężynki. W takim razie zaciągnę lekko ręczny przy hamowaniu, zobaczymy czy wpłynie to na pisk :)
-
320Ci Piszczące hamulce
Co ma ręczny do tego? :> Przecież do niego są osobne szczęki wewnątrz tarczobębna,