Treść opublikowana przez scarab
-
Dziwne ogłoszenie sprzedaży
poprawcie mnie jeśli się mylę, ale '99 był ostatnim rocznikiem przedliftu Zasadniczo 99 był pierwszym rocznikiem produkcji e46 coupe :mrgreen:
-
Dziwne ogłoszenie sprzedaży
Wygląda na to, że ktoś sobie zrobił lift we własnym zakresie albo nie wiadomo jakie cuda, mniejsza o silnik, ale zgodnie z rocznikiem z ogłoszenia bądź z rocznikiem wg dekodera auto powinno być przedliftowe.
-
e46 cabrio/coupe problem z regulacja szyby
Ogólnie jest problem z zakupem zamka bo w wersji sprzed modernizacji (którą akurat mam) były produkowane przez niecały rok :/ Nie wiesz czasem czy da się naprawić uszkodzony zamek w drzwiach kierowcy częściami z zamka drzwi od anglika?
-
e46 cabrio/coupe problem z regulacja szyby
Też mnie czeka wymiana, zwróciłeś uwagę czy zamek który wkładałeś miał ten sam numer części co stary?
-
Wymiana wkładu zamka (bębenek)
Musze wymienić zamek w drzwiach kierowcy bo nie otwiera się z pilota chociaż słychać jak pracuje (to na pewno wina zamka, przekaźniki wymienione). Z tego co widzę na realoem: http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=BM11&mospid=47614&btnr=41_1354&hg=41&fg=40&hl=15 http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=BM11&mospid=47614&btnr=41_1111&hg=41&fg=40 Były dwie wersje zamków w coupe. Czy można je stosować zamiennie czy muszę szukać tego modelu, który miałem fabrycznie? Czy jest szansa naprawić stary zamek częściami z zamka tych samych drzwi od anglika?
-
Jak się pozbyć wilgoci z garażu
Przez wszystkie trzy ściany mój garaż sąsiaduje z innymi więc chyba nie ma sensu ich ocieplać? Od zewnątrz nie jestem w stanie ocieplić dachu bo jest on wspólny dla wszystkich garaży. Niestety nie mogę dać 10cm styropianu na sufit bo garaż by się zbytnio obniżył. Jaka jest minimalna grubość styropianu której zastosowanie ma sens? Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Jak się pozbyć wilgoci z garażu
Od jakiegoś czasu "doktoryzuję" się z problemu wilgoci z garażu. Garaż jest nieogrzewany, murowany. Nie jest wolnostojący, jest jednym z kilkunastu garaży w rzędzie, rząd stoi "plecami" do drugiego. Problem polega na tym, że zawsze zimą przy sporych mrozach tworzy się dość gruba warstwa szronu na suficie i drzwiach, która później oczywiście tworzy wilgoć, którą czuć w powietrzu, czasami rzeczy pozostawione w garażu "śmierdzą pleśnią". Wentylację garażu stanowi kratka przy drzwiach (nie jest zasłonięta) oraz komin o średnicy około 12cm w dachu w przeciwnym rogu garażu. Czy wysokość komina ma znaczenie? Z tego co czytam w necie powinien mieć wysokość minimum jednego metra, prawda to? Drzwi są szczelne, zrobione z desek o grubości około 2cm, niedawno dodatkowo ociepliłem je od wewnątrz styropianem 2cm. Papa na dachu była niedawno położona nowa. W garażu jest kanał (niestety nie wiem czy był wyłożony folią). Zastanawiam się nad wyłożeniem sufitu styropianem, jest sens to robić? Styropian o grubości 2cm wystarczy? Trzeba go tynkować po przyklejeniu do sufitu czy wystarczy np. pomalować (czym?)? Co jeszcze można zrobić żeby wyeliminować wilgoć? W tym roku w tym garażu będę zimował z3 więc odpada problem "wwożenia" śniegu na aucie itd :)
-
przesiadka z audi do bmw.
bardzo słuszne podejście - duży może więcej, może więc lepiej kupić tira i mieć wszystko w d...? Później spotyka się na drogach typów w suvach jeżdżacych jak debile bo czują się bezpiecznie, no tak, przecież im nic się nie stanie, a że kogoś zabiją, cóż, trudno, shit happens :duh: Czytanie tekstu ze zrozumieniem jednak ma przyszłość. Opisałem chyba jasno i wyraźnie sytuacje jaka miała miejsca. Gdzie jest mowa o jeździe jak debil :duh: O zmarłych nie mówi się źle albo wcale ale pan, który to stracił panowanie nad swoim samochodem był instruktorem nauki jazdy. Gdyby znajomi jechali zwykłym sedanem a nie 2 tonową navarą, na pewno nic chodzili by po świecie. Ale to, że jechali suwem na wakację czyni z nich debili :duh: Wypadki się zdarzają to z błędów, brawury, debilizmów, niefortunnych zdarzeń. A to, że ktoś chce mieć bezpieczny samochód to oznaka debilizmu ?? :duh: Ja nie piszę o tym konkretnym przypadku tylko ogólnie o kierowcach tego typu pojazdów - mikan też o nich wspomina. Po prostu osobnik w tego typu aucie zazwyczaj, często (nie mówię że każdy i zawsze) uważa, że może robić wszystko bo w razie czego nic mu się nie stanie. btw: moim zdaniem, gdy zderzą się czołowo (przykładowo) dwa auta podobnej klasy, masy i o podobnym poziomie bezpieczeństwa to jest większa szansa że przeżyją wszyscy niż w przypadku gdy takie samo auto zderzy się z dużo cięższym i większym od siebie (czyt. suv)...
-
przesiadka z audi do bmw.
bardzo słuszne podejście - duży może więcej, może więc lepiej kupić tira i mieć wszystko w d...? Później spotyka się na drogach typów w suvach jeżdżacych jak debile bo czują się bezpiecznie, no tak, przecież im nic się nie stanie, a że kogoś zabiją, cóż, trudno, shit happens :duh:
-
320Ci Naprawa jeża Behr
Pozostaje jeszcze kwestia czy to na pewno jest wina jeża... Wysłane z mojego LG P990 za pomocą Tapatalka
-
320Ci Naprawa jeża Behr
U mnie ostatnio również problem powrócił, wentylator raz się włącza a raz nie, przelutowanie jeża nie daje zbyt wiele :-\ Wysłane z mojego LG P990 za pomocą Tapatalka
-
e46 328ci coupe regulacja xenonow
A czy ona czasem nie idzie do góry przy teście silniczków który się włącza przy każdym włączeniu zapłonu i tak już zostaje?
-
porównianie lakierów bmw 303 vs 668
Schwarz 2 to akryl, a cosmos to perła, całkowicie inny lakier, będzie się różnić.
-
318CI wymiana siłownika centralnego zamka w drzwiach
Bo wymieniłem przekaźniki i niczego to nie zmieniło oraz przy otwieraniu drzwi z pilota słychać pracę siłownika, tyle że rygielek się nie podnosi i drzwi pozostają zamknięte. Wysłane z mojego LG P990 za pomocą Tapatalka
-
318CI wymiana siłownika centralnego zamka w drzwiach
Niekoniecznie, mam identyczne objawy a moduł komfortu na 100% sprawny Wysłane z mojego LG P990 za pomocą Tapatalka
-
[Z3] Plan zakupu i prośba o ocenę sztuki z aukcji
to coupeja kolegi Sharka z3.fora.pl ;)
-
320Ci zakup błotnika przedniego - nowy czy używany?
Bo guma jest nie w tym miejscu co trzeba i plastikowe nadkole obciera błotnik. Poza tym blacha na całym e46 jest bardzo, bardzo marna. Wysłane z mojego LG P990 za pomocą Tapatalka
-
Nowy- Bmw z3 wzrost
Problem w tym, że jak ktoś jest wysoki to z dużym prawdopodobieństwem ma dość długie nogi, więc jest mocno odsunięty do tyłu, przez co nie ma miejsca żeby oparcie położyć i siedzi się dość pionowo. No i nie wiem jak w coupe, ale w roadsterze fotela nie da się zbyt mocno "położyć", niezależnie od tego czy jest za nim miejsce czy nie. Ma po prostu dość mocno ograniczony zakres regulacji oparcia.
-
E46 Ramki alu. do zegarów !
Jeśli jeszcze nie jest za późno to proponuję Ci je oddać i szukać na allegro oryginalnych zegarów z anglika 330d albo 330i. Często takie zegary można wyrwać za grosze. Kupujesz, przekładasz przednią szybkę wraz z ramkami do swoich zegarów, skręcasz i gotowe - masz oryginał. Efekt takiej operacji możesz zobaczyć w mojej galerii ;)
-
E46 - błotniki przednie - oryginał VS zamiennik - CZY WARTO?
tak, podczas gdy zamiennniki od wewnątrz zazwyczaj są czarne.
-
E46 - błotniki przednie - oryginał VS zamiennik - CZY WARTO?
Z tego co zauważyłem oryginał od spodu jest beżowy i nad rantem od wewnątrz jest pociągnięty pasek konserwacji. Zauważyłem bo... od 2 lat szukam do coupe w przyzwoitym stanie :mrgreen: Temat raczej nierealny, ja się chyba końcowo zdecyduję na zamiennik, tylko nie wiem gdzie kupić bo też są pewnie różne jakościowo.
-
[Z3] Plan zakupu i prośba o ocenę sztuki z aukcji
Na moje oko trzeba włożyć w to około 10k żeby zaczęło jako tako wyglądać, pomijając kwestie techniczne...
-
Nowy- Bmw z3 wzrost
ja mam 195 i przy złożonym dachu mieszczę się na styk, jedynie trochę haczę włosami o podsufitkę (gdybym jej nie miał pewnie nie byłoby tego problemu). Większość czasu jeżdżę top down więc wtedy w ogóle nie ma problemu :mrgreen:
-
Śląskie
Potrzebuję kupić opony w przyzwoitym stanie, szukam używek bo za rok planuję zmienić rozmiar felg. Na allegro widzę same szroty 10-letnie. Ma ktoś namiar na jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę używanych opon w okolicach Jaworzna, Chrzanowa, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Katowic?
-
e46 m54 czujnik wałka rozrządu ?
Nie Nieźle Cię skroili, ja za oryginalny czujnik zapłaciłem o 50zł mniej (czescidobmw.pl). Wymiana to odkręcenie nastawnika Vanosa (jedna duża śruba), wykręcenie jednego imbusa trzymającego czujnik i przepięcie czujnika, także 150 to też niezła stawka za kilka minut roboty... No ale grunt że będziesz miał spokój na dłuższy czas :)