Treść opublikowana przez scarab
-
[E46]Renowacja, odnawianie zużytych plastików wnętrza
Malował ktoś z Was plastiki w kolorze szarym? Z tego co widzę są dwa odcienie szarego Bolla do zderzaków, zastanawiam się który z nich lepiej będzie pasował do szarych plastików BMW.
-
Aux oraz emulator zmieniarki
BM54 jest za kołem zapasowym, nie tam gdzie zmieniarka: http://www.bm54.com//media/BM54-BMWX5-removal/750_BM54_627100_DSC_0099.jpg
-
Aux oraz emulator zmieniarki
Polskie menu i lektor to kwestia "komputera" - czytnika nawigacji, a nie tunera radiowego. Za AUX odpowiedzialny jest tuner radiowy BM54, który jest za kołem zapasowym, a nie czytnik nawigacji który jest po lewej stronie bagażnika za lampą.
-
Aux oraz emulator zmieniarki
Zależy jakie masz oprogramowanie w tunerze, niestety nie wszystkie BM54 obsługują AUX. Aktualizował ktoś z Was firmware w tunerze? przemoevo gdzie naprawiałeś?
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Autocasco podobnie jak oc w Polsce to czysta fikcja i złodziejstwo, nie ma o czym gadać, kwoty 36tys nawet szkoda komentować.
-
E53 3.0d 2005 r
Czemu takie drogie ubezpieczenie? Autko bardzo ładne :)
-
Wymiana fabrycznej navi
Przed remontem silnika niech najpierw wymieni odmę ;)
-
Pare pytań co do e53 4.4i w gazie
Byłoby dziwne żeby nagle padło tyle czujników, ale skoro nie działał już jak kupiłeś to może od lat był padnięty, poprzedni właściciel olał i kolejne czujniki leciały...
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Nie jestem pewien, ale z tego co kojarzę w soboty mają nieczynne urzędy więc nie kupisz tablic, chyba że handlarz będzie miał załatwione. Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że dojdzie Ci do niej jeszcze 10tys akcyzy do zapłacenia naszemu choremu państwu?
-
Pare pytań co do e53 4.4i w gazie
A jak kupiłeś auto to parktronik działał? Zacznij od wyciągania czujników i poprawy styków na wtyczkach :)
-
Pare pytań co do e53 4.4i w gazie
Metoda 1 - dotykasz lekko poślinionym palcem do czujnika i sprawdzasz czy czujesz leciutkie pulsowanie, jeśli tak to czujnik jest sprawny. Metoda 2 - przykładasz ucho i nasłuchujesz czy czujnik cyka, jeśli tak to jest sprawny. Metoda 3 - komputer i oprogramowanie do diagnostyki
-
Pare pytań co do e53 4.4i w gazie
hmm, no ale sam piszesz o braku kultury i konieczności wymiany co 60 000 km, a z drugiej strony sam radzisz żeby nie ruszać :D Pewności czy ktoś zmieniał nie ma nigdy, chyba że ma się na to papiery, ale one też przecież mogą być lewe...
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Jak chodzi o wyposażenie to ja skupiłbym się na tym żeby miała: - automat - początkowo byłem do niego sceptyczny, ale x5 z manualem byłaby porażką, zresztą większość ludzi jest podobnego zdania więc manual ponadto ciężko potem sprzedać - fotele z pamięcią - fajna sprawa, ręczne wręcz nie pasują - klimatronik - pokrętła w x5 to jakiś koszmar, a zdarzają się, podobnie jak, o zgrozo szmaciane fotele - xenony - sprawa wiadoma - navi - BMW nadal aktualizuje mapy więc jest całkiem w porządku, no i lepiej wygląda niż zwykłe radio Cała reszta wyposażenia to tylko miłe dodatki, zamiast na nich skupiłbym się na stanie i przeszłości wypadkowej :)
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Elektrycznej tylnej kanapy nie ma, nie wiem jak ze składanymi lusterkami, ale to chyba nie są najważniejsze cechy przy zakupie takiego auta ;)
-
[E46] prawe tylne przeciwmgielne DIY
W z3 fabrycznie są dwa, nikt nigdy nie robił mi problemów :)
-
Jak odkręcić osłonę silnika
Też ostatnio zdejmowałem, wystarczył mi nasadowy klucz 16 z grzechotką i płaska 16-tka. Da się bez większego problemu przytrzymać u góry i odkręcić, niektóre śruby łapałem od góry nasadowym, a niektóre płaskim, dasz radę :)
-
Wymiana szybki zegarów / nr części / szukam używki
Jak elektronikę masz sprawną to przekładaj ją do zegarów które kupisz, inaczej musisz kodować przebieg itd.
-
Problem z połączeniem przez OBD2 podczas gdy 40-PIN działa
Parę lat temu kupiłem interfejs od Nerwusa USB na 2 wtyczki - okrągłą i OBD2. Używałem go już z mnóstwem samochodów, zazwyczaj korzystając z wtyczki okrągłej. Zauważyłem jednak, że przez okrągłe złącze mogę połączyć się zawsze, połączenie przez OBD2 jeśli że jest to jedyne złącze w aucie (czyli nie ma jednocześnie okrągłego i OBD2) też działa. Problem pojawia się za to gdy auto wyposażone jest w obydwa złącza - wówczas często łączy mi się jedynie przez okrągłe, natomiast przez OBD2 INPA nawet nie wykrywa zapłonu. Taką sytuację mam np. w mojej E53, która ma okrągłe złącze pod maską i OBD2 w kabinie. Dlaczego może się tak dziać i jak rozwiązać ten problem?
-
Sposób na latające rzeczy w bagażniku
A taka skrzyneczka Wam nie jeździ po bagażniku? Siatka chyba fajna sprawa :) Szkoda że nie ma jakiegoś wieszaka w bagażniku, byłby super na torby z zakupami :)
-
Sposób na latające rzeczy w bagażniku
Lekko drażnią mnie przewalające się na każdym zakręcie rzeczy w bagażniku, czegokolwiek się tam nie położy lata od lewej do prawej. Do tej pory w żadnym aucie nie miałem takiego problemu, w X5 pewnie wynika z wysoko umieszczonego środka ciężkości. Macie jakiś patent na to? Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś organizera, na allegro trochę tego jest.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
W teorii tak, w praktyce to Radom więc nie spodziewałbym się żeby rzeczywiście akcyza była opłacona. BTW: szwajcarskie tablice rejestracyjne tak nie wyglądają...
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
Dzięki wielkie :)
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
Zdecydowanie tak :):) bo masz jakiś okrojony Mogę wgrać dowolny polski bez obaw że czytnik padnie? Nie masz przypadkiem linka do jakiegoś pewnego softu? :)
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
Nie, w mk2 mam do wyboru angielski i niemiecki, przełączanie między nimi zmienia jednocześnie język w zegarach. Natomiast w mk4 menu wygląda tak jak na fotkach poniżej, nie ma języka do wyboru. Może powinienem zmienić soft w czytniku mk4?
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Niewiele po tych fotkach można powiedzieć, trochę podciągnięte :] Zaciekawiła mnie "Otwierana szyba w pokrywie bagażnika" - co to ma być? oO Ma też chyba zastosowany jakiś ciekawy patent na progi.