Treść opublikowana przez scarab
-
320Ci Czujniki parkowania
Tak, tylko taki niefabryczny PDC nie będzie pasował do oryginalnej listwy z czujnikami w zderzaku, dlatego ciekawią mnie te zamienniki czujników.
-
320Ci Czujniki parkowania
Mam dość notorycznie padających czujników parkowania. Kupno używanych oryginałów chyba mija się z celem bo umierają, dwa razy już wymieniałem, ostatnio padł kolejny, wymieniłem i kilka dni później poleciał następny. Wiecie może co im szkodzi? Jest jakiś patent na to? Próbował ktoś z Was nowych zamienników (na allegro są za około 60zł)? Mają niby rok gwarancji, jest szansa że będą działać? Cena nowego w ASO jest lekko chora, prawie 400zł :duh:
-
Problem z tylna lampa w bagażniku.
Dobra cena :mrgreen:
-
Ogrzewanie BMW e46 2004 r LIFT
Ustaw pokrętło pomiędzy nawiewami :P Była o tym ostatnio mowa na forum.
-
Problem z tylna lampa w bagażniku.
Pewnie masz uszkodzoną wiązkę pomiędzy klapą, a resztą karoserii, zacznij tam od sprawdzenia.
-
Wymiana baterii w kluczyku.
Oczywiście masz rację, ale tylko i wyłącznie w starszych kluczykach, kwadratowych, a kolega ma 2004 rocznik, to już nowy kluczyk, romb, tam tej kosteczki nie ma, tam jest cewka na płytce. No właśnie dlatego nie byłem pewien, w z3 mam kluczyk starego typu i tam musiałem widzieć kosteczkę, w e46 mam już romb, czyli wszystko jasne :)
-
316ti problem radio aux
Jak masz gniazdo pod zmieniarkę takie jak na foto w aukcji oraz przycisk Mode to moim zdaniem jest szansa że zadziała. zrób kabelek na próbę, nie musisz nawet dolutowywać jacka ani podłączać źródła dźwięku, kluczowym elementem jest opornik, po jego podłączeniu powinno dać się już włączyć funkcję AUX przyciskiem Mode.
-
Wymiana baterii w kluczyku.
A taka mała czarna kosteczka wewnątrz kluczyka to nie jest czasem immo? Jest osobno z elektroniką pilota.
-
Wymiana wkładu zamka (bębenek)
Ja osobiście tego nie sprawdzałem, tylko opieram się na opinii gościa, który sprawiał wrażenie ze jest w temacie. Zresztą wydaje się to logiczne, poza tym numer części jest inny dla anglika niż eu. J Zawsze możesz sprawdzić i w razie czego mu zwrócić, wtedy będziemy mieli 100% pewności.
-
316ti problem radio aux
Obstawiam że dwa kondensatory i opornik :mrgreen: matig2, na sporcie jest porada, nie wiem czy tutaj też. Dotyczy wprawdzie radia Business ale w Twoim możliwe że jest podobnie. Spróbuj zrobić kabelek i sprawdź, elementy kosztują grosze. Masz przycisk Mode w radiu?
-
Wymiana wkładu zamka (bębenek)
Ja niestety nadal nie wiem czy europejski zamek da się naprawić częściami z anglika. Gdyby po prostu założyć zamek z anglika dałoby się sterować zamkiem z pilota, natomiast z kluczyka nie będzie działał. Jak się zatnie - wchodzisz bagażnikiem, no i dochodzą kombinację gdy trzeba będzie otworzyć/zamknąć auto bez akumulatora.
-
Potrzebna pomoc z określeniem kodu lakieru
Ten kolor nazywa się Adobe Photoshop CS4 Windows :mrgreen:
-
323i Kierownica multifunkcyjna a radio
Tak, do działania tempomatu potrzebne jest oryginalne radio zgodne z VIN oraz musisz wyczyścić deskę rozdzielczą wraz z kierownicą oryginalnymi kosmetykami BMW (pamiętaj żeby do kierownicy użyć środka do skóry). :duh: ehh, masz przecież napisane wyżej. Przedzwoń miernikiem 3 kable potrzebne do działania tempomatu. INPA nadal Ci się nie łączy z multifunkcją?
-
323i Kierownica multifunkcyjna a radio
Na jakiej podstawie twierdzisz ze była fabrycznie? Dekodowałeś VIN? Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Kupujemy E46 do 17k - rozważania
Sam sobie "popraw" np. firefoxem i addblockiem ;) W sumie racja, nie pomyślałem jakoś o tym, dwa kliknięcia w Operze i po problemie, dzięki :)
-
323i Kierownica multifunkcyjna a radio
Pewnie masz przejściówkę z kostki BMW na ISO albo gniazdo Pioneera. Też miałem kiedyś Pioneera w e46 i sterowanie nie działało, drążyłem wtedy temat ale nie pamiętam dokładnie szczegółów. Coś mi świta, że trzeba było dokupić jakąś dziwną przejściówkę z kostki BMW na jacka do Pioneera. Ostatecznie kupiłem fabryczne Alpine Business CD, a Pioneer wylądował w zecie. Tak czy inaczej zacznij tak jak piszesz od doprowadzenie multifuncji do ładu. Jak wszystko będzie ok to INPĄ z tego co pamiętam można nawet odczytywać stan poszczególnych przycisków.
-
323i Kierownica multifunkcyjna a radio
Sterowanie radiem nie ma nic wspólnego z tempomatem. Pioneerem niekoniecznie musi dać się sterować, wydaje mi się że może być do tego potrzebny specjalny moduł do podłączenia pomiędzy kostką radia bmw, a radiem. Natomiast tempomat to inna para kaloszy - jeśli jest prawidłowo podłączony (poza wymianą kierownicy konieczne jest poprowadzenie kilku kabelków) to powinien działać, niezależnie od tego, jakie radio jest w aucie. Jeśli nawet nie świecą się przyciski to moim daniem albo brakuje Ci kabelków (nie pamiętam czy jeden nie powinien iść czasem właśnie z włącznika świateł) albo masz uszkodzoną taśmę przy kierownicy, która zapewnia styk pomiędzy zabawkami na kierownicy, a "resztą" auta.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Jeśli jesteś wielbicielem dźwięku Mercedesa beczki oraz lubisz ryzyko i emocje bierz 320D, w każdym innym benzynę :mrgreen: A szczegółów szukaj w innych tematach bo było milion razy...
-
Kupujemy E46 do 17k - rozważania
Masz rację, ale pamiętaj, że forum gdzieś musi stać, a hosting kosztuje... Mnie najbardziej drażni reklama zachodząca na belkę z linkami do działów, nie mam pojęcia dlaczego belka tytułowa nie została dotąd poszerzona żeby naprawić ten babol :duh:
-
Problem z silnikiem
Było pierdyliard razy, użyj wyszukiwarki. W skrócie - czujnik sprawdza poziom oleju po odpaleniu auta, a jego usterka to standard standardów w e46.
-
[E46] Jaki kolor felg ?
W jakim sensie? Przecież fabrycznie felgi są właśnie srebrne :> Chyba że pytasz o srebrny kolor auta. Pełno jest fot srebrnych e46 na tych felgach, sam oceń czy Ci się podoba :) http://i143.photobucket.com/albums/r158/olaf2046/EdwardBoseAd/style135f1.jpg http://img524.imageshack.us/img524/7682/sytling135.jpg
-
320Ci Wywaliło trochę płynu chłodniczego
Zbiorniczek przyszedł, chciałem zabrać się za wymianę, ale okazało się że pęknięte jest kolanko które łączy zbiorniczek z wężem prowadzącym do silnika :duh: Możliwe nawet, że to właśnie tam ciekło a zbiorniczek jest dobry - pewnie stąd wąż był częściowo zsunięty. Dobrze widzę, że nie da się kupić samego kolanka, tylko jest ono sprzedawane w połączeniu z wężem jako jeden element? http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=BM11&mospid=47614&btnr=11_2200&hg=11&fg=35&hl=1 Jutro spróbuję go zdobyć w ASO. Uprzedzając fakty - co jeszcze poza zbiorniczkiem i tym wężem może być jeszcze potrzebne do wymiany zbiorniczka? Z tego co widzę nie ma tam nigdzie żadnych oringów ani innych jednorazowych elementów, które mogłyby się ewentualnie uszkodzić przy wymianie?
- Stukot
-
320Ci Wywaliło trochę płynu chłodniczego
Chłodnicy chyba nie trzeba wyciągać do wymiany zbiorniczka?
-
problem z ogrzewaniem
Jeśli masz zapowietrzony układ chłodzenia to oczywiście może być problem z ogrzewaniem wnętrza. Zmieniałeś ostatnio płyn czy skąd podejrzenie że jest zapowietrzony?