Skocz do zawartości

scarab

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez scarab

  1. scarab odpowiedział(a) na scarab temat w E46
    Tak, tylko taki niefabryczny PDC nie będzie pasował do oryginalnej listwy z czujnikami w zderzaku, dlatego ciekawią mnie te zamienniki czujników.
  2. scarab opublikował(a) temat w E46
    Mam dość notorycznie padających czujników parkowania. Kupno używanych oryginałów chyba mija się z celem bo umierają, dwa razy już wymieniałem, ostatnio padł kolejny, wymieniłem i kilka dni później poleciał następny. Wiecie może co im szkodzi? Jest jakiś patent na to? Próbował ktoś z Was nowych zamienników (na allegro są za około 60zł)? Mają niby rok gwarancji, jest szansa że będą działać? Cena nowego w ASO jest lekko chora, prawie 400zł :duh:
  3. Dobra cena :mrgreen:
  4. scarab odpowiedział(a) na Guciowski temat w E46
    Ustaw pokrętło pomiędzy nawiewami :P Była o tym ostatnio mowa na forum.
  5. Pewnie masz uszkodzoną wiązkę pomiędzy klapą, a resztą karoserii, zacznij tam od sprawdzenia.
  6. scarab odpowiedział(a) na MarcinFR temat w E46
    Oczywiście masz rację, ale tylko i wyłącznie w starszych kluczykach, kwadratowych, a kolega ma 2004 rocznik, to już nowy kluczyk, romb, tam tej kosteczki nie ma, tam jest cewka na płytce. No właśnie dlatego nie byłem pewien, w z3 mam kluczyk starego typu i tam musiałem widzieć kosteczkę, w e46 mam już romb, czyli wszystko jasne :)
  7. scarab odpowiedział(a) na matig2 temat w E46
    Jak masz gniazdo pod zmieniarkę takie jak na foto w aukcji oraz przycisk Mode to moim zdaniem jest szansa że zadziała. zrób kabelek na próbę, nie musisz nawet dolutowywać jacka ani podłączać źródła dźwięku, kluczowym elementem jest opornik, po jego podłączeniu powinno dać się już włączyć funkcję AUX przyciskiem Mode.
  8. scarab odpowiedział(a) na MarcinFR temat w E46
    A taka mała czarna kosteczka wewnątrz kluczyka to nie jest czasem immo? Jest osobno z elektroniką pilota.
  9. scarab odpowiedział(a) na rafal81 temat w E46
    Ja osobiście tego nie sprawdzałem, tylko opieram się na opinii gościa, który sprawiał wrażenie ze jest w temacie. Zresztą wydaje się to logiczne, poza tym numer części jest inny dla anglika niż eu. J Zawsze możesz sprawdzić i w razie czego mu zwrócić, wtedy będziemy mieli 100% pewności.
  10. scarab odpowiedział(a) na matig2 temat w E46
    Obstawiam że dwa kondensatory i opornik :mrgreen: matig2, na sporcie jest porada, nie wiem czy tutaj też. Dotyczy wprawdzie radia Business ale w Twoim możliwe że jest podobnie. Spróbuj zrobić kabelek i sprawdź, elementy kosztują grosze. Masz przycisk Mode w radiu?
  11. scarab odpowiedział(a) na rafal81 temat w E46
    Ja niestety nadal nie wiem czy europejski zamek da się naprawić częściami z anglika. Gdyby po prostu założyć zamek z anglika dałoby się sterować zamkiem z pilota, natomiast z kluczyka nie będzie działał. Jak się zatnie - wchodzisz bagażnikiem, no i dochodzą kombinację gdy trzeba będzie otworzyć/zamknąć auto bez akumulatora.
  12. Ten kolor nazywa się Adobe Photoshop CS4 Windows :mrgreen:
  13. Tak, do działania tempomatu potrzebne jest oryginalne radio zgodne z VIN oraz musisz wyczyścić deskę rozdzielczą wraz z kierownicą oryginalnymi kosmetykami BMW (pamiętaj żeby do kierownicy użyć środka do skóry). :duh: ehh, masz przecież napisane wyżej. Przedzwoń miernikiem 3 kable potrzebne do działania tempomatu. INPA nadal Ci się nie łączy z multifunkcją?
  14. Na jakiej podstawie twierdzisz ze była fabrycznie? Dekodowałeś VIN? Sent from my iPhone using Tapatalk
  15. scarab odpowiedział(a) na Ciochu temat w E46
    Sam sobie "popraw" np. firefoxem i addblockiem ;) W sumie racja, nie pomyślałem jakoś o tym, dwa kliknięcia w Operze i po problemie, dzięki :)
  16. Pewnie masz przejściówkę z kostki BMW na ISO albo gniazdo Pioneera. Też miałem kiedyś Pioneera w e46 i sterowanie nie działało, drążyłem wtedy temat ale nie pamiętam dokładnie szczegółów. Coś mi świta, że trzeba było dokupić jakąś dziwną przejściówkę z kostki BMW na jacka do Pioneera. Ostatecznie kupiłem fabryczne Alpine Business CD, a Pioneer wylądował w zecie. Tak czy inaczej zacznij tak jak piszesz od doprowadzenie multifuncji do ładu. Jak wszystko będzie ok to INPĄ z tego co pamiętam można nawet odczytywać stan poszczególnych przycisków.
  17. Sterowanie radiem nie ma nic wspólnego z tempomatem. Pioneerem niekoniecznie musi dać się sterować, wydaje mi się że może być do tego potrzebny specjalny moduł do podłączenia pomiędzy kostką radia bmw, a radiem. Natomiast tempomat to inna para kaloszy - jeśli jest prawidłowo podłączony (poza wymianą kierownicy konieczne jest poprowadzenie kilku kabelków) to powinien działać, niezależnie od tego, jakie radio jest w aucie. Jeśli nawet nie świecą się przyciski to moim daniem albo brakuje Ci kabelków (nie pamiętam czy jeden nie powinien iść czasem właśnie z włącznika świateł) albo masz uszkodzoną taśmę przy kierownicy, która zapewnia styk pomiędzy zabawkami na kierownicy, a "resztą" auta.
  18. Jeśli jesteś wielbicielem dźwięku Mercedesa beczki oraz lubisz ryzyko i emocje bierz 320D, w każdym innym benzynę :mrgreen: A szczegółów szukaj w innych tematach bo było milion razy...
  19. scarab odpowiedział(a) na Ciochu temat w E46
    Masz rację, ale pamiętaj, że forum gdzieś musi stać, a hosting kosztuje... Mnie najbardziej drażni reklama zachodząca na belkę z linkami do działów, nie mam pojęcia dlaczego belka tytułowa nie została dotąd poszerzona żeby naprawić ten babol :duh:
  20. scarab odpowiedział(a) na Jakub03071993 temat w E46
    Było pierdyliard razy, użyj wyszukiwarki. W skrócie - czujnik sprawdza poziom oleju po odpaleniu auta, a jego usterka to standard standardów w e46.
  21. scarab odpowiedział(a) na et_cb199 temat w E46
    W jakim sensie? Przecież fabrycznie felgi są właśnie srebrne :> Chyba że pytasz o srebrny kolor auta. Pełno jest fot srebrnych e46 na tych felgach, sam oceń czy Ci się podoba :) http://i143.photobucket.com/albums/r158/olaf2046/EdwardBoseAd/style135f1.jpg http://img524.imageshack.us/img524/7682/sytling135.jpg
  22. Zbiorniczek przyszedł, chciałem zabrać się za wymianę, ale okazało się że pęknięte jest kolanko które łączy zbiorniczek z wężem prowadzącym do silnika :duh: Możliwe nawet, że to właśnie tam ciekło a zbiorniczek jest dobry - pewnie stąd wąż był częściowo zsunięty. Dobrze widzę, że nie da się kupić samego kolanka, tylko jest ono sprzedawane w połączeniu z wężem jako jeden element? http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=BM11&mospid=47614&btnr=11_2200&hg=11&fg=35&hl=1 Jutro spróbuję go zdobyć w ASO. Uprzedzając fakty - co jeszcze poza zbiorniczkiem i tym wężem może być jeszcze potrzebne do wymiany zbiorniczka? Z tego co widzę nie ma tam nigdzie żadnych oringów ani innych jednorazowych elementów, które mogłyby się ewentualnie uszkodzić przy wymianie?
  23. scarab odpowiedział(a) na bartekE46 temat w E46
    Zdejmij tarczobęben, wyczyść porządnie cały mechanizm, wymień okładziny ręcznego jeśli są zużyte. Potem wyreguluj odpowiednio naciąg linek (instrukcję znajdziesz w "sam naprawiam") i powinno być ok :)
  24. Chłodnicy chyba nie trzeba wyciągać do wymiany zbiorniczka?
  25. scarab odpowiedział(a) na 318iseb temat w E46
    Jeśli masz zapowietrzony układ chłodzenia to oczywiście może być problem z ogrzewaniem wnętrza. Zmieniałeś ostatnio płyn czy skąd podejrzenie że jest zapowietrzony?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.