Treść opublikowana przez JohnnyBravo
-
E39 528 Iława WBADP61080GS43087
JohnnyBravo odpowiedział(a) na marciing temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażHmmm zrób tak: znajdź dane fabryczne spalania dla e39 528 touring, dodaj 20-30% (bo zwykle tyle realnie palą auta w stosunku do danych fabrycznych), dodaj kolejne 20% (biorąc pod uwagę, że auto spala mniej więcej o tyle więcej gazu niż benzyny) i wówczas powinieneś mniej więcej uzyskać realne spalanie gazu. Oczywiście przy założeniu że silnik, jak i instalacja gazowa pracują prawidłowo. 3.0d bym odpuścił, bo w takiej kwocie raczej nie znajdzie się normalnego egzemplarza P.S. na szybko znalazłem w necie info (nie wiem na ile wiarygodne) że e39 528 touring automat spala w mieście 15,5l/100km benzyny, więc biorąc pod uwagę powyższe wyliczenia spalanie 16l gazu jest raczej nie realne. Oczywiście wszystko zależy od temperamentu kierowcy oraz specyfiki danego miasta :cool2:
-
E39 528 Iława WBADP61080GS43087
JohnnyBravo odpowiedział(a) na marciing temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTapicerką bym się nie przejmował. Auto ma 14 lat i jest wiele przyczyn przy których zdejmuje się boczek np wypadek, stłuczka, awaria zamka, głośnika, przełączników itp. Najprawdopodobniej wystarczy dokupić kilka plastikowych kołków i je wymienić. Tym że jest wystawione na sprzedaż już kilka miesięcy też bym się nie przejmował. Rok temu sprzedawałem C 200 Kompressor ojca. Auto bezwypadkowe, 5 lat u niego, ładnie wyposażone, cała masa gratisów, książka serwisowa+rachunki na blisko 20tys zł z serwisu, 151tys km w pełni udokumentowanego przebiegu. Przez około pół roku było dosłownie kilka telefonów, a pierwszy oglądający kupił -tyle że trzeba było na niego czekać te kilka miesięcy - cena oczywiście też stopniała. Na zdjęciach auto wygląda zwyczajnie i takie też pewnie jest w rzeczywistości. Cena standardowa. Nie ma co marudzić. Na te 16l gazu po mieście raczej bym nie liczył :wink:
-
bmw e46 330i WBAEN51030PC21621
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Grajo85 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażI właśnie pewnie dlatego ostatnimi czasy pojawiają się na naszych portalach ciekawe ogłoszenia aut ze Szwajcarii. Zazwyczaj są to egzemplarze bardzo bogato wypowosażone z dużymi silnikami benzynowymi. Dlatego też nadal twierdzę że omawiany egzemplarz jest ciekawy, biorąc pod uwagę jego wyposażenie/silnik i cenę. Oczywiście auta na oczy nie widziałem, ale wygląda zachęcająco. Nie wydaje mi się aby podobny egzemplarz na dzień dzisiejszy udało się sprowadzić z Niemiec za porównywalną kwotę (doliczając zarobek sprowadzającego, jego koszty, a także opłaty)
-
bmw e46 330i WBAEN51030PC21621
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Grajo85 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażProsta sprawa, właściciel woził autem dzieciaki (zarówno kręcące tyłki jak i foteliki pięknie niszczą tapicerkę) i np yorka :wink: i gotowe. Według mnie auto realnie oceniając wypada całkiem ciekawie w zestawieniu jakość/cena. Nie chcę znów wyjść na marudę, zdaję sobie sprawę że jak na polskie warunki jest to bardzo drogie e46, jednak jak sie poszuka na zachodzie podobnie wyposażonego 3er (a przecież stamtąd pochodzi ten egzemplarz) to ceny wcale nie są takie niskie. Nie zapominajmy że te auto trzeba było przywieść, opłacić akcyzję itp, a także sprzedawca chce na nim zarobić. Biorąc powyższe pod uwagę wydaje mi się że jest to ciekawa oferta
-
Skrzynia automat - awaryjność, opinie, uwagi
Nie chce byc wscibski , ale jak to policzyles? Masz jakas metode na takie kokladne wyliczenia? Kurcze, rozumiem pasje, ale zeby takie dokladne wyniki hehe? Ja zbieram wszystykie rachunki za paliwo od momentu zakupu auta. Wystarczy że podliczę ilość litrów, zestawie je z ilością przebytych km i mam dokładny wynik realnego spalania (te z komputera jest znacznie niższe) :cool2: To wcale nie jest takie trudne :wink:
-
Skrzynia automat - awaryjność, opinie, uwagi
Poniżej podsyłam link na stronę bmw skąd możesz ściągnąć katalog, w którym szczegółowo jest określone spalanie dla skrzyni manualnej i automatycznej http://www.bmw.pl/pl/pl/newvehicles/3series/sedan/2011/showroom/index.html Według mnie do każdej wartości w katalogu należy doliczyć 20-30% (w zależności od temperamentu kierowcy) i wówczas otrzymasz mniej więcej spalanie jakiego możesz się spodziewać :cool2: ...byłoby miło jakby takie 320d z automatem przyspieszające do 100km/h w 7,4s spalało w trasie 3,9l/100km :wink: ale myślę że przy spokojnej jeździe można się zmieścić w 5-5,5l/100km :cool2:
-
e46 330 WBAEN51020PC21089
JohnnyBravo odpowiedział(a) na macaco temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJakby napisał że auto zostało właśnie co naprawione to nikt by nawet nie zadzwonił. Taka prawda. E46 to pospolite auto i według mnie 97% egzemplarzy poruszających się po polskich drogach ma już za sobą mniejsze lub większe przygody. Ostatnio przeglądałem ofertę z Niemiec i tam również według mnie już ok 50-60% egzemplarzy e46 ma przygody za sobą, a przecież te sprowadzane to właśnie te najtańsze, zwykle mocno zajechane egzemplarze, które jeszcze trzeba opłacić i dodać marżę handlarza by w rezultacie kosztowały w PL mniej niż w DE. Dlatego dziwi mnie takie polskie podejście: "mam 20tyś zł i cały świat najwspanialszych wycackanych 100% bezwypadkowych egzemplarzy e46 stoi przede mną otworem... malowany błotnik i zderzak - totalny złom itp." Niestety tak się nie da. Albo uzbieramy powiedzmy 30-35tys zł na zadbane 330i (a co ładniejsze to jeszcze droższe), albo szukamy egzemplarza za ok 20tys zł i mamy nadzieję że to właśnie ta jedyna w swoim rodzaju okazja. Liczmy siły na zamiary :cool2:
-
BMW e46 DIESEL WBAEL71050PK85951
JohnnyBravo odpowiedział(a) na optimus4x temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż163000km po mieście, 400000km po trasie lub 280000km mieszane :wink: stopień zużycia w tych trzech teoretycznych przypadkach porównywalny :wink:
-
[E46] 328i Nowy nabytek
No i bardzo elegancko :cool2: Jedynie wymieniłbym lampy na oryginały z białymi migaczami - przy tym lakierze optymalnie by pasowały. Bardzo fajnie wypolerowany rancik. Jednak jak dla mnie z całego auta najbardziej podoba się zadbane wnętrze :cool2:
-
BMW e46 DIESEL WBAEL71050PK85951
JohnnyBravo odpowiedział(a) na optimus4x temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPrzyznam że jestem ciekawy. Skoro przebieg jest do sprawdzenia to znaczy że był serwisowany w ASO jak podejrzewam, a to już duża niespodzianka jak na 10 letnie e46 :cool2:
-
BMW e46 DIESEL WBAEL71050PK85951
JohnnyBravo odpowiedział(a) na optimus4x temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTo już zalerzy tylko od Ciebie, od Twoich oczekiwań i budżetu
-
Pytanie odnośnie felg styling 68
Według mnie to dość ryzykowne takie kombinowanie poza fabryczne wytyczne. Najlepiej jakbyś miał możliwość przetestowania zestawu na aucie, bo może się okazać że auto zacznie się dziwacznie prowadzić, nie tak jak przewidział to producent. 20mm w jedna czy drugą stronę to według mnie bardzo duża różnica
-
BMW e46 DIESEL WBAEL71050PK85951
JohnnyBravo odpowiedział(a) na optimus4x temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTo są pozycje z vinu określające kierownicę: S249A MULITFUNKTION FUER LENKRAD Wielofunkcyjność dla kierownicy S255A SPORT-LEDERLENKRAD Kierownica sportowa ze skóry z poduszką Taka jak w aukcji: http://moto.allegro.pl/bmw-e46-e39-kierownica-multifunkcja-z-poduszka-i3085383603.html z tym że dolna nakładka powinna być w kolorze moongrey tak jak listwy wewnątrz auta gałka powinna być taka: (warto zainwestować w nową): http://moto.allegro.pl/bmw-e32-e34-e36-e38-e46-x5-oryginalna-galka-skora-i3135453380.html albo do kierownicy m pakietowej dokupić do kompletu: http://moto.allegro.pl/bmw-e39-e46-oryginalna-galka-m-pakiet-5-bieg-skora-i3130556674.html Nie będzie to jakaś profanacja modelu, bo zgodnie z cennikiem z 2004 roku do edycji exclusive za 190euro można było dokupić kierownicę M :wink: przypuszczam że gałka też była w komplecie
-
Pytanie odnośnie felg styling 68
im wyższe ET tym bardziej schowane koła. Standardowo dla tych felg w e46 zakłada się opony 225 z przodu i 245 z tyłu. Nie wiem czy te koła nie będą za szerokie pod oponę np 225/45/17. Nie wyobrażam sobie jazdy na komplecie opon 245/40/17 w e46 :wink:
-
BMW e46 DIESEL WBAEL71050PK85951
JohnnyBravo odpowiedział(a) na optimus4x temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCoś grzebane było na 99%, bo inaczej nikt by go nie wystawiał po sprowadzeniu w takiej cenie. Oczywiście nie skreślałbym tego auta. Jest to bogato wyposażona edycja exclusive, więc zakładam, że jeżeli byłby jakimś rodzynkiem to bez problemu sprzedałby się w DE. Całe wyposażenie się zgadza poza felgami (powinny być styling 136, a są jakieś z innej epoki), a także kierownicą (powinna być sportowa multifunkcja) oraz gałką (powinna być skórzana zwykła czarna). Dywaniki wyglądają na oryginały, można zerknąć na dywan kierowcy, jest na nim metka z tygodniem i rokiem produkcji - jeżeli będzie się zgadzać z produkcją auta to dobry znak. Fabryczne kierownica i gałka powinny bez problemu dotrwać w dobrym stanie do tego przebiegu. W takiej cenie wygląda bardzo przyzwoicie. Gałka do wymiany (można dokupić m pakietową), plastiki zderzaka do dokupienia. Przydałyby się też jakieś nowożytne felgi, a te co są zostawić na zimę. Wyposażenie bardzo bogate Poniżej szczegółowe wyposażenie dla edycji exclusive:
-
Bmw e46 WBAM51000EZ46958
JohnnyBravo odpowiedział(a) na l.gomulski temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażW takim razie pewnie kosmici go porwali na testy :cool2: Czego spodziewaliście się po jednej z najtańszych 328, która już z daleka wygląda nie za ciekawie?? Książka serwisowa ? proszę bardzo :cool2: http://allegro.pl/bmw-ksiazka-serwisowa-e39-e46-e53-x5-niemiecka-i3134813753.html warto tylko odpowiednio dobrać język, roczników nie podają, więc trzeba mieć sporo szczęścia aby trafić na odpowiedni :wink:
-
Kupno BMW e46 320 cd coupe.
można targować, ale nie wydaje mi się aby sprzedawca zechciał sprzedać auto za 2/3 ceny jaką wystawił. Ten egzemplarz nie dość że na dzień dobry jest do robienia, to robiony był już wcześniej, wnętrze także nie bije świeżością. Nie każde auto za granicą jest takie super
-
330d wtryski po ''regeneracji'' czy isc do sądu?
Obawiam się że szkoda zachodu, będziesz ponosił koszty, tracił czas, denerwował się, a i tak ewentualna rekompensata nie będzie zbyt wysoka :cry: Według mnie potrzebna byłaby opinia odpowiedniego rzeczozawcy, bo opinię innego warsztatu zawsze można obalić w myśl poniższej zasady. Konkurencja robi swoje i taka opinia mimo że słuszna nie jest wiarygodna - według mnie Tak jak kolega wyżej napisał istnieje zasada że pierwsze co należy oczernić konkurencje :cool2: Anegdotka: :norty: W poprzednim aucie miałem wymienianą "chłodnicę" klimy. Podziałała sobie dwa sezony i na początku trzeciego sezonu klops - klima nie działa. Wybrałem się do tego samego warsztatu na sprawdzenie układu, a tam pierwsze co to uwagi typu "panie kto to panu robił", do samej części też mieli negatywne uwagi. Jakie było ich zdziwienie jak oznajmiłem im, że część zamawiali i montowali właśnie oni.... Skończyło się na głośnej wymianie zdań z kierowniczką i tyle... Dowiedziałem się że dają rok gwarancji, że są to najlepsze zamienniki itp., a moja część podziałała sobie raptem 2 sezony (czyli właściwie rok), podczas gdy element fabryczny wytrzymał 16 lat :cool2: Może byłbym bardziej wyrozumiały jakbym nie wiadomo ile i w jakich warunkach jeździł tym autem, tymczasem przez 4,5 roku zrobiłem nim 34,5tkm, więc na dobrą sprawę przez te dwa sezony "chłodnica" nawet nie miała za bardzo okazji sie podziurawić... :roll: Wniosek dla mnie (i dla Ciebie pewnie również) jest taki, że na częściach i renomowanych warsztatach lepiej nie oszczędzać, bo to potem może obciążać zarówno portfel jak i nerwy :wink:
-
[E46] 320d 150km Gdańsk WBAAS71090FY22585
JohnnyBravo odpowiedział(a) na firebatt temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMożemy oceniać jedynie to co widać na zdjęciach. Niestety nie wiemy kiedy zostały wykonane. Tak jak wyżej wspomniałem tapicerka to nie skóra, a jedynie jej plastikowa imitacja znacznie mniej trwała. U siebie mam takie boczki foteli i widzę nowe ślady zużycia po zaledwie 22500km które zrobiłem od zakupu auta 2,5 roku temu. Szału nie ma. Jeżeli ktoś jest zainteresowany tym egzemplarzem to niech poprosi sprzedawcę o wykonanie 30-40 aktualnych zdjęć auta i wówczas sam niech oceni czy warto jechać na oględziny. Zejdzmy też na ziemię, te auto ma 10 lat, z pewnością może się zdarzyć "idealny" egzemplarz, ale jest to 1 na 100 albo i 1000. Cena również będzie inna Bez urazy ale opinia kogoś kto zarejestrował się na forum tylko po to aby przedstawić swoje wrażenia z oględzin auta nie wydaje się nikomu podejrzana? Oczywiście tylko sobie gdybam, ale mi to wygląda na opinię np zawistnego sąsiada :|
-
[E46] 320d 150km Gdańsk WBAAS71090FY22585
JohnnyBravo odpowiedział(a) na firebatt temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJechać i kupować. Z tego co widzę wszystko zgadza się z nr vin, felgi również. Jedyne co może być minusem to plastikowa skóra, ale nie robiłbym tragedii bo autko jako całość wygląda świetnie. Cena według mnie biorąc pod uwagę wyposażenie bardzo atrakcyjna P.S. autko edycja EXCLUSIVE - zawierająca między innymi chromowany grill, chromowane listwy progowe, obwódki zegarów. Bardzo ładnie to wszystko wygląda. Jak dla mnie m pack I dodaje smaczku (felgi to styling 136 dostępne między innymi w edycji exclusive. Nie wiem tylko czy listwy wewnątrz nie zostały zmienione bo powinny być plastikowe moongrey lub drewniane (myrte) - tak wynika z prospektu. Piszę to jako ciekawostkę, a nie że się czepiam bo auto wygląda super
-
Radom E39 czarna kto zna? WBADD51030BP04678
JohnnyBravo odpowiedział(a) na motox temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż17 lat więc cudów nie ma się co spodziewać. Zdjęcia o wiele lepiej by wyglądały jakby pozbyć się wszelkich śmieci z wnętrza. Oceniając po przyciskach sterowania szyb przebieg jest raczej z gatunku tych kosmicznych. Egzemplarz bardzo bogato wyposażony, sprawa tylko czy to wszystko działa i jak prezentuje suię na żywo. Po ewentualnym zakupie zająłbym się światłem przeciwmgielnym od strony kierowcy, wymieniłbym małe kierunki na białe, przyciski szyb na mniej zniszczone, gałkę na oryginalną. Do tego pucowanie wnętrza i karoserii i już prezencja auta byłaby znacznie lepsza. Natomiast prawda jest taka że zazwyczaj tak dobrze wyposażone egzemplarze dużo jeździły i w podobnej cenie trudno o jakiś rarytas. Najłatwiej trafić golasa w bardzo dobrym stanie (co jest oczywiście określeniem względnym). Do samego zainteresowanego należy wybór na jakie cechy stawia
-
SPRZEDAZ AUTA - CO SIĘ DZIEJE ?
Tak, tylko trzeba poszukać. Facet miał kilka aut, tego kazała mu sprzedać żona, a jak mój ojciec wypełniał umowę on podparl się się o stoł i powtarzał do siebie "po co ja go sprzedaję" :cool2: Smutno mu było bo po 7 latach dbania, pucowania musiał go sprzedać za 1/4 ceny. Oczywiście trzeba mieć sporo szczęścia aby trafić na takie auto, ale jest to możliwe. P.S.jak najbardziej zgadzam się z powyższą wypowiedzią. Niestety aby kupić dobre auto trzeba przepłacić (ale według mnie to i tak sie szybko zwraca w serwisie), natomiast aby sprzedać dobre auto trzeba niestety z góry założyć zejście z ceny dla konkretnego kupca (oczywiście nie mam tu na myśli ofert handlarzy w granicach 40-50% wartości rynkowej auta). Sam hobbystycznie przeglądam allegro i faktycznie pewne nietypowe auta są wystawiane latami....
-
SPRZEDAZ AUTA - CO SIĘ DZIEJE ?
Też nie popadajmy w skrajności, za ok 50000zł nie kupimy wcale dobrze wyposażonej, prawie nowej octawii, a co najwyżej podstawowy model - jechałem takim z 2011 i nie zamieniłbym się na swoje stare e46. Kwota ok 50000zł daje już spore pole do popisu, według mnie trzeba sie skupić na przebiegu (faktycznym) i aktualnym stanie. Rok temu znalazłem dla rodziców MB w211 E200K avantgarde z 2005 roku, z salonu, serwisowany, bezwypadkowy z dwoma kompletami kół, od pierwszego właściciela prosto z garażu, z przebiegiem 48000km za 55000zł. Do chwili obecnej auto jest jak nowe, ma aktualnie 69000km i nie ma z nim żadnych kłopotów. Nie śmiałbym porównać go do jakiejkolwiek octawii, passata czy innego renault czy peugeota. Trzeba tylko poszukać, a nie kupować pierwszy z brzegu zajechany egzemplarz :cool2:
-
Czy 300tys przebiegu to duzo
Wszystko zależy gdzie, w jakich warunkach i przez kogo te kilometry zostały nabite. Dotyczy to każdego auta. Widziałem już auta z przebiegami >300000km w znakomitym stanie, ale też i kilkuletnie zasyfione, zaniedbane i powybijane auta salonowe, z małymi przebiegami. Pozwolę sobie przedstawić przykładową symulację dla dwóch skrajnych przykładów: (oczywiście to tylko teoria) I - auto ma ponad 300000km, jeździ głównie po trasach, jednoosobowo, kierowca nie ma ciężkiej nogi, nie zalicza każdej dziury, nie oszczędza na serwisie, na bieżąco naprawia usterki - w takim przypadku tylko kupować II - auto ma te same 300000km, kierowca to burak który o nic nie dba, myje auto raz na pół roku, pali faje, pot przesiąka w tapicerkę.... olej dolewa, usterki olewa, zalicza każdą dziurę, wozi ze sobą komplet kolesi i "cieszy się" jazdą bmw... pali gumy i nieumiejętnie stara się jeździć bokami... unikałbym jak ognia Chciałem podkreślić, że przebieg to tylko jeden z wielu czynników wpływających na ogólny stan auta. W PL jest to główne kryterium ustalające cenę stąd tak wiele osób przebieg modyfikuje... a kupujący nie patrzą na aktualny stan lakieru, blacharki, tapicerki, kierownicy itp tylko pierwsze co to zerkają na licznik km :duh: Przy zadbanym, normalnie eksploatowanym aucie tej klasy taki przebieg to nic strasznego, wczoraj trafiłem np na taką 328: http://allegro.pl/bmw-328i-touring-biala-skora-manual-ze-szwajcarii-i3131012580.html dla mnie jazda takim autem byłaby czystą przyjemnością :cool2: Kolejną kwestią jest ile Ty sam będziesz jeździł, ja robie ostatnio ok 9000km rocznie, więc odpukać nie mam z autami kłopotów, jeżeli robiłbym ok 50000km rocznie to na pewno nie pchałbym się w tak stare, potencjalnie drogie w serwisie i naprawach auto. Każdy musi przeliczyć co mu się opłaca
-
e39 WBADS31010GZ83951
JohnnyBravo odpowiedział(a) na mangussta temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWedług mnie w takim budżecie nie ma co marudzić, wyposażenie jak dla mnie bardzo dobre, fotele wyglądają świeżo, navi, grzane stołki, szyberdach, manualna skrzynia :cool2: . Mógłbym się doczepić do tych ksenonów, przód stoi dziwnie wysoko, brak ori dywaników, tona kurzu wewnątrz... przebieg może być ori, a może być 100000km większy.... ale ludzie co to za różnica, to auto za 18900zł, trzeba liczyć siły na zamiary. Z góry czepiacie się, że auto z Gniezna, a sprzedawca nawet nie zaznaczył magicznej opcji "bezwypadkowy". Z Olsztyna do Gniezna jest 283 km więc aż taka tragedia to nie jest